X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne My ... tuż przed i tuż po 30'tce ...
Odpowiedz

My ... tuż przed i tuż po 30'tce ...

Oceń ten wątek:
  • KotkaPsotka Autorytet
    Postów: 941 465

    Wysłany: 16 września 2013, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pracuje na instytucie naukowym jako pracownik naukowy wlasnie (tzw. PostDoc). Umowe mam niestety tylko na 2 lata, ale moze cos sie da z tym zrobic. Na dziecko akurat tutaj warunki idealne i wszyscy mnei w pracy tylko cisna zebym sobie dziecko zrobila ;D

    9fca6f50a2283c6d700e791421c68616.png
  • Ciapulinka Ekspertka
    Postów: 184 161

    Wysłany: 16 września 2013, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    celia wrote:
    No proszę, skąd ja znam te myśli ;) U mnie sytuacja podobna. Co więcej, ja nawet zrezygnowałam z ciekawej oferty zmiany pracy, bo przecież nie przerwę starań, a zajście w ciążę na umowie próbnej nie ma sensu. No i tym samym stres i presja się potęgują :(

    Dziewczyny,

    u mnie taka sama sytuacja -dostałam świetną ofertę pracy zaraz na początku naszych starań. Odmówiłam -bo wiadomo, umowa na czas próbny, potem określony itd. więc starania trzeba by odłożyć a ja przecież zaraz mam być w ciąży! No i tak wyszło, że pracy nie zmieniłam a w ciąży jak nie byłam, tak nie jestem ;( Ironia losu?

    celia lubi tę wiadomość

  • KotkaPsotka Autorytet
    Postów: 941 465

    Wysłany: 16 września 2013, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciapulinka wrote:
    Dziewczyny,

    u mnie taka sama sytuacja -dostałam świetną ofertę pracy zaraz na początku naszych starań. Odmówiłam -bo wiadomo, umowa na czas próbny, potem określony itd. więc starania trzeba by odłożyć a ja przecież zaraz mam być w ciąży! No i tak wyszło, że pracy nie zmieniłam a w ciąży jak nie byłam, tak nie jestem ;( Ironia losu?

    Dlatego na to nie nalezy patrzec tylko robic swoje. Ja ide do przodu, jak zajde to zajde a jak nei to przynajmniej bede miala fajna prace i fajne wakacje tam gdzie z dzieckiem juz nei pojade:). Zawsze trzeba widziec plusy.

    maximka84, celia, Anulkaa lubią tę wiadomość

    9fca6f50a2283c6d700e791421c68616.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 września 2013, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane powiem Wam jedno - NIE PATRZCIE NA PRACĘ !!!!!

    Ja tak robiłam, po ślubie - dziecko nie nie nie nie, bo musze prace znaleźć ... ok, praca się znalazła - i znów to samo - no musze chociaż rok popracować ... nie pójdę tak od razu na macierzyński ...
    ...i tak zleciały 3 lata ... teraz się okazało że Męża trzeba podleczyć ...a praca, niby fajan , ale szef ... jak to szef i też chętnie uciekłabym już na L4 ... ale żałuję że odkładałam tą decyzję przez PRACĘ !

    I tak 30tka na karku ... ani roczek mniej ... :(

    MalutkaEve lubi tę wiadomość

  • celia Autorytet
    Postów: 1460 3325

    Wysłany: 16 września 2013, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Same wiecie, Matka Natura bywa złośliwa. Pewnie gdybym zmieniła pracę, to natychmiast byłabym w ciąży, niestety umowa próbna nie daje żadnych profitów. Więc po zmianie należałoby się wstrzymać ze staraniami, a 3 na karku straszy ;)
    To się nazywa podejmować życiowe wybory :)

    MalutkaEve lubi tę wiadomość

    p19ucsqvqom8u4oa.png
    wnid9vvjzm38tk1g.png
  • Iwka Autorytet
    Postów: 2702 3400

    Wysłany: 16 września 2013, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulkaa wrote:
    Dziewczyny u mnie podobnie z praca, tzn wolalabym zostac do ciazy tutaj gdzie jestem, bo przysluguje mi macierzynski i mam calkiem niezla sytuacje, bo pracuje tylko 4 dni w tygodniu, w moim miasteczku, jest to wygodne i z zarobkow tez jestem zadowolona. Problem lezy gdzie indziej - to co robie mi nie odpowiada, duzo rzeczy mnie bardzo stresuje i ja sie znowu boje, ze nie zajde jak nie zmienie pracy - wszystko przez te nerwy i stres. Dzisiaj na przyklad odpuscilam sobie prace, bo mam takie biegunki, ze boje sie wyjsc z domu...a wczoraj zjadlam zdrowo marchewke i brokuly na obiad...
    To po brokułach !!!

    celia, Anulkaa lubią tę wiadomość

    f2w3dqk36k0lr0xc.png
    17.07.2011[*] Zosia
    Synuś <3 11 dpt - 622 bhcg; 14 dpt - 1292 bhcg
  • Makak Ekspertka
    Postów: 229 198

    Wysłany: 16 września 2013, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety Kochane, prawda jest taka, że powietrzem dziecka nie nakarmimy i praca jest ważna. Z drugiej strony podporządkowywanie życia pod starania bywa frustrujące, ale ciężko jest robić inaczej, gdy mijają 3 lata, a ze starań nici :(
    Ja już wyczekuję środy i @, żeby zacząć kolejny cykl, bo na 99% jestem pewna, że we wrześniu się nie udało :(

    Iwka lubi tę wiadomość

    20110812580114.png
  • Iwka Autorytet
    Postów: 2702 3400

    Wysłany: 16 września 2013, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słoneczko wyszło :) i jak cieplutko się zrobiło :) ach ta praca ja 4 lata temu miałam super pracę, zarabiałam wiecej niż teraz razem z M. ale miałam umowę zlecenie i każdy mi gadał żebym zmieniła bo ciąża, bo płatny urlop itd. Więc zmieniłam gówno zarabiam a dziecka niwidu ni słychu. Urlop płatny ale co mi z tego jak kasy brak by gdzieś pojechać. Ja z ciążą daje sobie czas do końca roku jak nie wyjdzie to zapisuje się na in vitro pójdę do piekła diablica.gif ale może uda się zmajstrować bliźniaczków i będe miała raj na ziemi :)

    celia, Mili, Makak, Andzia33 lubią tę wiadomość

    f2w3dqk36k0lr0xc.png
    17.07.2011[*] Zosia
    Synuś <3 11 dpt - 622 bhcg; 14 dpt - 1292 bhcg
  • Iwka Autorytet
    Postów: 2702 3400

    Wysłany: 16 września 2013, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makak wrote:
    Niestety Kochane, prawda jest taka, że powietrzem dziecka nie nakarmimy i praca jest ważna. Z drugiej strony podporządkowywanie życia pod starania bywa frustrujące, ale ciężko jest robić inaczej, gdy mijają 3 lata, a ze starań nici :(
    Ja już wyczekuję środy i @, żeby zacząć kolejny cykl, bo na 99% jestem pewna, że we wrześniu się nie udało :(
    Mam nadzieję, że sie udało <3

    Makak lubi tę wiadomość

    f2w3dqk36k0lr0xc.png
    17.07.2011[*] Zosia
    Synuś <3 11 dpt - 622 bhcg; 14 dpt - 1292 bhcg
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 września 2013, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwka wrote:
    Słoneczko wyszło :) i jak cieplutko się zrobiło :) ach ta praca ja 4 lata temu miałam super pracę, zarabiałam wiecej niż teraz razem z M. ale miałam umowę zlecenie i każdy mi gadał żebym zmieniła bo ciąża, bo płatny urlop itd. Więc zmieniłam gówno zarabiam a dziecka niwidu ni słychu. Urlop płatny ale co mi z tego jak kasy brak by gdzieś pojechać. Ja z ciążą daje sobie czas do końca roku jak nie wyjdzie to zapisuje się na in vitro pójdę do piekła diablica.gif ale może uda się zmajstrować bliźniaczków i będe miała raj na ziemi :)


    hahahahahahaha, Twoje teksty sa powalające - zapisuję się na in vitro :P
    no ... ale masz rację, zarobki ... powalają ... POLSKA ...
    ja narazie czekam na wizytę u urologa ... co poradzi mojemu ... a wizyta - jak się uda dopiero w przyszłym tygodniu 2placz.gif

  • Iwka Autorytet
    Postów: 2702 3400

    Wysłany: 16 września 2013, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://www.invitro24.com/programy-in-vitro-w-klinice-invicta/program-rzadowy-na-lata-2013-2016/
    do urologa go zapisałaś? Kochana a nie ma u Was androloga?
    Mogę Was w Toruniu zapisać na środę ?

    f2w3dqk36k0lr0xc.png
    17.07.2011[*] Zosia
    Synuś <3 11 dpt - 622 bhcg; 14 dpt - 1292 bhcg
  • Mili Ekspertka
    Postów: 224 186

    Wysłany: 16 września 2013, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :)
    L4 też mi się marzyło długo i było baaardzo zaplanowane i już na L4 wyjazd za granicę do męża! Potem macierzyńskie, wychowawcze... i powrót do pracy w Polsce z zrealizowanymi planami finansowymi...och, miało być tak pięknie:). No właśnie miało... w końcu z pracy zrezygnowałam definitywnie, przybyłam do męża (każda owulacja nasza) i wciąż czekamy...
    Kurczę pieczone może w końcu jakaś nagroda dla mnie w postaci DZIDZI!
    Proszzzzzę!!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 września 2013, 12:44

    maximka84, Iwka, Makak lubią tę wiadomość

    Fasolka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 września 2013, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwka wrote:
    http://www.invitro24.com/programy-in-vitro-w-klinice-invicta/program-rzadowy-na-lata-2013-2016/
    do urologa go zapisałaś? Kochana a nie ma u Was androloga?
    Mogę Was w Toruniu zapisać na środę ?


    Kochana androlog daaaaaaleko u nas :( niestety...próbujemy najpierw u urologa ... może poradzi sobie z tymi bakteriami, leukocytami, no zobaczymy co powie ... babeczki mi pisały tu że urolog powinien dac radę ... więc zobaczymy :)

    Iwka lubi tę wiadomość

  • Andzia33 Autorytet
    Postów: 2018 4108

    Wysłany: 16 września 2013, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie
    Maximka mojemu m na leukocyty moja ginka przepisała antybiotyk i nie musiał nigdzie latac

    Andzia33
  • Andzia33 Autorytet
    Postów: 2018 4108

    Wysłany: 16 września 2013, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie z pracą podobnie,chciałabym zmienic ,ale wolę zajśc w ciążę jeszcze w tej,więc czekam!

    Iwka lubi tę wiadomość

    Andzia33
  • KotkaPsotka Autorytet
    Postów: 941 465

    Wysłany: 16 września 2013, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makak wrote:
    Niestety Kochane, prawda jest taka, że powietrzem dziecka nie nakarmimy i praca jest ważna. Z drugiej strony podporządkowywanie życia pod starania bywa frustrujące, ale ciężko jest robić inaczej, gdy mijają 3 lata, a ze starań nici :(
    Ja już wyczekuję środy i @, żeby zacząć kolejny cykl, bo na 99% jestem pewna, że we wrześniu się nie udało :(

    Tez masz racje. Ja nie mieszkam w Polsce i tu gdzie mieszkam wiem ze nie zgine nawet jak pracy miec nie bede.

    Andzia33 lubi tę wiadomość

    9fca6f50a2283c6d700e791421c68616.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 września 2013, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie z praca to jak z facetami: kreci, poki nie zdobede! :-D
    Mam umowe na stale i bum, praca zaczela mnie nudzic! Mam lubego na stale choc bez slubu i tez zaczyna mnie nudzic! ;-)
    Adrenalina, wyzwania, nowosci: oto, czym zyja Bliznieta!
    :-D

    maximka84, celia, Modelka, Iwka, Andzia33, ulek lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 września 2013, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hehe biedronka cos w tym jest...ja tyle zamieszania narobilam w pracy, zeby mnie przeniesli na inne stanowisko, bo to robilam strasznie mnie nudzilo. No i mam! To co robie teraz doslownie mnie usypia! Musze sie pilnowac, bo glowa czasem sama leci na biurko!!

    A tak z optymistycznych akcentow - bylam dzis na badaniu krwi, podpytalam pielegniarke, co badamy i okazalo sie, ze moj lekarz bardzo ladnie sie spisal: FSH, LH, tarczyca prolaktyna, testosteron,nawet watrobe choc nie do konca wiem czemu watrobe tez, a za dwa tygodnie progesteron. W nastepnym cyklu powtorka, zeby sie upewnic, ze to ne jednorazowe wybryki hormonkow. Zaczynam ufac temu lekarzowi!

    Andzia33 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 września 2013, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzia33 wrote:
    U mnie z pracą podobnie,chciałabym zmienic ,ale wolę zajśc w ciążę jeszcze w tej,więc czekam!


    Ja też mam takie podejście :P

    Andzia33 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 września 2013, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak - kobieta nigdy nie jest w pełni szczęśliwa ...
    Mas pracę - chce lepszą, ma faceta - chce ślubu, ma męża - chce dziecko :P
    i w kółko :P

    Tak jak z garderobą ... mam bluzkę, ale nie mam do niej butów ... mam już buty - nie mam do nich torebki :P :D :)

    celia, biedronka1982, Mili, Modelka, Makak, Iwka, Andzia33 lubią tę wiadomość

‹‹ 19 20 21 22 23 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ