X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne My ... tuż przed i tuż po 30'tce ...
Odpowiedz

My ... tuż przed i tuż po 30'tce ...

Oceń ten wątek:
  • Jus1985 Autorytet
    Postów: 1450 1745

    Wysłany: 2 października 2013, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    balonik wrote:
    Hej dziewczyny! Mam pytanie czy wy też czujecie presje otoczenia w kwestii wieku. Wcale mi nie pomaga jak ktoś podkreśla że mam już tyle lat. Co najmniej jak bym już bliżej śmierci była. A ja czuje się młoda a liczby to liczby. Owszem pewnie biologicznie to lepiej być młodszą ale bez przesady. Trochę przysmuciłam ale ja jeszcze się bronię i uśmiecham ale zastanawiam się czy u was też tak jest.
    Być może ten temat już był to przepraszam ale nie nadrobiłam całego forum.
    :)
    Ja nie wyszłam za mąż i chyba dlatego mnie ta presja ominęła za to koleżanki młodsze ode mnie a już po ślubie to spotkania rodzinne omijają wielkim łukiem bo już mają dość i wiedzą co się na nie szykuje na takich spotkaniach

    maximka84 lubi tę wiadomość

    3jgx3e3k7wsnebz7.png
  • balonik Autorytet
    Postów: 252 442

    Wysłany: 2 października 2013, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najdziwniejsze jest to, że to nie rodzina. tylko osoby w moim wieku, kuzyni znajomi i to nie Ci najbliżsi. Rodzina wie, że z nami nie ma łatwo i tak zrobimy jak chcemy więc boją się sugerować :). Tak z mężem ich sobie wychowaliśmy hihi

    Andzia33 lubi tę wiadomość

    x76lklh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2013, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    balonik, zgadzam się z Tobą. Lecz muszę przyznac ze ja sama na sobie wywieram taką presję, moją córkę urodziłam gdy miałam 31 lat i postanowiłam sobie że drugie dziecko chcę urodzić przed 35 rokiem życia, że poźniej już nie będę chciała....
    Ale inną kwestią jest to że otoczenie też wywiera na nas taką presję, przypomina nam co chwile ile mamy lat...
    Myślę ze to ważne aby czuć się młodym - należy o to dbać - o swoje dobre młode samopoczucie, lecz druga strona medalu jest taka że niestety czasami natury się nie oszuka...

    Andzia33 lubi tę wiadomość

  • Jus1985 Autorytet
    Postów: 1450 1745

    Wysłany: 2 października 2013, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnBe wrote:
    Ech niestety czasami pewnie widzimy to co chcemy zobaczyć..
    Dziękuję Jus :)
    Doskonale wiem o czym mówisz, od momentu rozpoczęcia starań trochę już mi na głowę siadło jezśli chodzi o objawy.
    Ale nie dajmy się zwariować.
    Jak byłam w szpitalu to w nocy przywieziono kobietę, która zaczęła rodzić , a ciąża była urojona Na wszelki wypadek postanowiłam sobie odpuścić zakładkę z objawami

    MalutkaEve lubi tę wiadomość

    3jgx3e3k7wsnebz7.png
  • MILA Autorytet
    Postów: 2692 3588

    Wysłany: 2 października 2013, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam w dupie co kto gada. To moja sprawa ile mam lat, czy chcę dziecko czy nie i kiedy !!!

    balonik, AnBe, Andzia33, MalutkaEve lubią tę wiadomość

    f2wlwn15lxmguqd1.png
  • balonik Autorytet
    Postów: 252 442

    Wysłany: 2 października 2013, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnBe ale ci zazdroszcze(oczywiście zdrowa zazdrość:)), że masz już dzieciątko :). Ale ja mam plany takie jak Ty chciałabym do 35 roku życia mieć dwójkę. Mam nadzieję że się uda.

    Jus1985 ja już przestałam patrzeć na jakiekolwiek objawy. Jak coś tam kuje, pobolewa to uznaje to za normę bo inaczej można zwariować rzeczywiście. :) Przez dwa miesiące sprawdzałam każdy objaw w internecie aż w końcu obudziłam się i sama z siebie zaczęłam się śmiać. A teraz sobie wejdę czasami na ovu wygadam się i mi lepiej bo aż tyle o tym nie myślę.

    Andzia33, Jus1985 lubią tę wiadomość

    x76lklh.png
  • balonik Autorytet
    Postów: 252 442

    Wysłany: 2 października 2013, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MILA i masz rację. Popieram Cię jak najbardziej. Zastanawia mnie tylko po co tak gadać. Chociaż Ludzie gadali, gadają i będą gadać. I ja się wygadałam :))

    MILA lubi tę wiadomość

    x76lklh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2013, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewanie że tak MILA, zgadza się, presja jest była i będzie - tak jak pisze balonik - ale to nie znaczy że mamy się tej presji poddawać.

    To nasza sprawa i nasza "dupa" ;-)
    i jedynymi osobami ktore te decyzje mogą podejmować wspolnie z nami to nasi mężowie/faceci..

    MILA, Jus1985 lubią tę wiadomość

  • MILA Autorytet
    Postów: 2692 3588

    Wysłany: 2 października 2013, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NO I LASKI WŁAŚNIE O TO CHODZI. LUDZIE ZAWSZE BĘDĄ GADAĆ, BO MUSZĄ O CZYMŚ GADAĆ, TAK SAMO JAK MUSZĄ W COŚ WIERZYĆ ŻEBY FUNKCJONOWAĆ
    DLATEGO NIECH KAŻDY MARTWI SIĘ O SWOJĄ DUPĘ I BĘDZIE OK, A JAK BĘDĘ POTRZEBOWAŁA RADY TEŚCIOWEJ, BABCI, CIOTKI CZY KUZYNKI TO O NIĄ POPROSZĘ !!

    f2wlwn15lxmguqd1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2013, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    balonik wrote:
    Najdziwniejsze jest to, że to nie rodzina. tylko osoby w moim wieku, kuzyni znajomi i to nie Ci najbliżsi. Rodzina wie, że z nami nie ma łatwo i tak zrobimy jak chcemy więc boją się sugerować :). Tak z mężem ich sobie wychowaliśmy hihi


    ...wiem co czujesz ... ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2013, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nio ... ludzie potrafią zdołować ...
    Ważne żeby nie słuchac i się nie przejmować, ale czasem już same ALUZJE potrafią napsuć krwi ...

    Ja mam dziś mega zły dzień jakiś ... jestem niewyspana, rozdrażniona , ble ble ble ... bez humoru, taka nijaka ... :(

  • Andzia33 Autorytet
    Postów: 2018 4108

    Wysłany: 2 października 2013, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnBe wrote:
    balonik, zgadzam się z Tobą. Lecz muszę przyznac ze ja sama na sobie wywieram taką presję, moją córkę urodziłam gdy miałam 31 lat i postanowiłam sobie że drugie dziecko chcę urodzić przed 35 rokiem życia, że poźniej już nie będę chciała..

    To tak jakbys pisała o mnie,córkę urodziłam gdy miałam 31,i do 35 chciałam juz tulic malenstwo i najbardziej marzyła mi sie 3 letnia różnica-ale nie wyszło.35 juz mam ,mała 4 więc jak dobrze pójdzie to będzie 5 lat różnicy i tak musi byc,a gadaniem to się nigdy nie przejmowałam,robie co chcę.

    MILA lubi tę wiadomość

    Andzia33
  • Andzia33 Autorytet
    Postów: 2018 4108

    Wysłany: 2 października 2013, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie kobietki
    An Be ja często mam owulkę od 8 dnia cyklu,więc nie wykluczone ,że Ty też ,tymbardziej ,że masz krótkie cykle.Teraz miałam w 10,potwierdzone monitoringiem.Daj znac po wizycie i działajcie!
    Maximka uśmiechnij się szkoda życia na złe dni!
    Pozdrawiam wszystkie!

    Andzia33
  • balonik Autorytet
    Postów: 252 442

    Wysłany: 2 października 2013, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym chciała 2 lata różnicy między dzieciaczkami ... ale najpierw o chociaż jedno muszę się postarać. Na szczęście narazie starania są przyjemne bo nie chciałabym doprowadzić do Tu i teraz bo to żadna przyjemność.

    Andzia33 lubi tę wiadomość

    x76lklh.png
  • MILA Autorytet
    Postów: 2692 3588

    Wysłany: 2 października 2013, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzia33 wrote:
    To tak jakbys pisała o mnie,córkę urodziłam gdy miałam 31,i do 35 chciałam juz tulic malenstwo i najbardziej marzyła mi sie 3 letnia różnica-ale nie wyszło.35 juz mam ,mała 4 więc jak dobrze pójdzie to będzie 5 lat różnicy i tak musi byc,a gadaniem to się nigdy nie przejmowałam,robie co chcę.


    Andzia a co ja mam powiedzieć? moja córka skończy wtedy 8 lat (jak już sie uda i byłoby to w przyszłym roku) ;-)

    Andzia33 lubi tę wiadomość

    f2wlwn15lxmguqd1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2013, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MILA wrote:
    A JAK BĘDĘ POTRZEBOWAŁA RADY TEŚCIOWEJ, BABCI, CIOTKI CZY KUZYNKI TO O NIĄ POPROSZĘ !!

    noż kurwości! jak mnie denerwują hasła z ich strony o to kiedy będą babcią czy prababcią.... egh....
    wszyscy myślą, że ja jeszcze nie chce mieć dziecka, a ja po prostu nie mogę zajść w ciążę.

    ale nie zamierzam sie nikomu tłumaczyć bo i bez tego to wszystko jest trudne...

    Andzia33 lubi tę wiadomość

  • Jus1985 Autorytet
    Postów: 1450 1745

    Wysłany: 2 października 2013, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MILA wrote:
    Andzia a co ja mam powiedzieć? moja córka skończy wtedy 8 lat (jak już sie uda i byłoby to w przyszłym roku) ;-)
    Moja koleżanka starała się 16 lat. Starsza córka ma 18 a młodsza 11mcy.
    U niej to były wytrwałe starania

    MILA, Andzia33 lubią tę wiadomość

    3jgx3e3k7wsnebz7.png
  • Jus1985 Autorytet
    Postów: 1450 1745

    Wysłany: 2 października 2013, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cos bojowo się zaczyna robić. Spokojnie bo teściowe beda policzki piekły ;-)

    MalutkaEve lubi tę wiadomość

    3jgx3e3k7wsnebz7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2013, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale wiesz jak mnie to wkurza? No kiedy i kiedy...a ja tylko patrzę wtedy na mojego gaszka i widzę jaki jest smutny :/

    Andzia33 lubi tę wiadomość

  • MILA Autorytet
    Postów: 2692 3588

    Wysłany: 2 października 2013, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalutkaEve wrote:
    Ale wiesz jak mnie to wkurza? No kiedy i kiedy...a ja tylko patrzę wtedy na mojego gaszka i widzę jaki jest smutny :/


    ale faktycznie lepiej nie gadać że sie człowiek stara ale się nie udaje, bo potem to jeszcze gorzej może być z tymi pytaniami, ale dlaczego, a to trzeba do lekarza,a zbadać to i tamto .......ble ble ble

    MalutkaEve lubi tę wiadomość

    f2wlwn15lxmguqd1.png
‹‹ 45 46 47 48 49 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ