X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne My ... tuż przed i tuż po 30'tce ...
Odpowiedz

My ... tuż przed i tuż po 30'tce ...

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2017, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wczoraj badania robilam i nawet sie ciesze :) Progesteron 31,64ng ale mam za to niedobor wit.D3, musze go predko zaczac uzupelniac ale ponoc da sie to szybko zrobic. Proga jeszcze jutro musze powtorzyc, bo ponoc wyniki lubia byc chwiejne a takie powtorzenie 2-3x co 2 dni daje podobno jakis obraz. Ciesze sie i tak bardzo, bo koncem stycznia mialam prawie polowe mniej, bo 18ng.
    Dzis jeszcze popoludniu na posiew jade, mialam rano ale nie bylam w stanir zwlec sie z lozka :/ pogoda znow pod psem

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2017, 09:46

  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 22 marca 2017, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czyli Selinko możliwe jest , ze dupathron Ci podniósł progesteron? bo słyszałam, ze on tak nie działa więc co mogło na to wpłynąć? przy moim 13 progesteronie to 30 jest faktycznie ekstra. Rozumiem, ze w 7 dniu po Owu?

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2017, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrra ja nic nie bralam na proga. Zazywam tylko bromka na zbicie prolaktyny. Tak wiec nie wiem skad taki podwojny skok

  • sylwia1986 Autorytet
    Postów: 524 112

    Wysłany: 22 marca 2017, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny z tymi hormonami to już chyba tak jest że oddziałują jeden na drugi.
    Wysoka prolaktyna powoduje spadek progesteronu. Więc jeśli bromergon utrzymuje prolaktyne na właściwym poziomie to i progesteron powinien być w porządku.

    Tak przynajmniej ja to rozumiem. nie wiem czy dobrze.

    Selina jaki miałaś poziom prolaktyny ?
    I czy robiłaś też badanie z obciążeniem? Bo wiem że wielu lekarzy odchodzi już od takiego oznaczania poziomu prolaktyny.
    Moja gin jest z tych które zalecają robić z obciążeniem, ednokrynolog niekoniecznie :)

    01.2020. Hsg- jajowod prawy ok, lewy niedrożny:/
    Starania od 12.2015,
    plamienia przed okresem
    Hashimoto - Euthyrox 25
    27.12.2017 - ciąża pozamaciczna (laparoskopia )
  • mik82 Autorytet
    Postów: 4529 4848

    Wysłany: 23 marca 2017, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia1986 wrote:
    Dostinex jest na zbicie prolaktyny...zamiennik bromergonu niestety bardzo drogi :/
    Ale jeśli ktoś, tak jak ja, nie jest w stanie zażywać bromka - przez zbyt uciążliwe skutki uboczne - to niestety trzeba próbować czegoś innego.
    Przepraszam, że się tak wcinam ale zostały mi 4 tabletki Dostinexu z okresu staraniowego więc gdybś była zainteresowana to daj znać na priv.

    sylwia1986 lubi tę wiadomość

    wrzesień 2008 - Mikołaj <3
    Starania od 12.2012
    maj 2014 - córeczka 16 tc [*]
    maj 2015 - cb
    grudzień 2016 - cb
    201709292743.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 marca 2017, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia prolaktyne mialam badana 2x z kilkumiesiecznym odstepem, we wrzesniu mialam 41ng a w styczniu 31ng. Nie badałam nigdy z obciążeniem. Dostałam bromka 2x 0,5 tabletki i biorę juz 1,5 miesiaca. Teraz juz dobrze sie czuje, tak do 2tyg.sie przyzwyczajalam do niego

    Dostalam wyniki biocenozy juz i niestety, hsg nie zrobie w kwietniu :( Mam 6ty stopien czystosci, paczkujace drozdzaki i grzyby :( Ten VI stopien oznacza wlasnie grzybicze zapalenie pochwy.
    Posiewu na ureę jeszcze nie mam, bedzie za tydzien, ale sama biocenoza juz mnie na pewno dyskwalifikuje.
    Raz na wozie raz pod wozem, dopoero co sie cieszylam z wynikow proga a tu masz babo placek...
    Umówiłam się na szybko na jutro do mojej byłej ginekolog, do której chyba z 8lat chodziłam a u której już z 1,5 roku nie byłam ;] Głupio mi trochę, nie wiem czy jej się tłumaczyć czy nie, ale tak po prawdzie to mimo wszystko mam do niej chyba największe zaufanie - no i jest kobietą co nie ukrywam jest dla mnie zdecydowanie mniej krępujące

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 marca 2017, 15:38

  • sylwia1986 Autorytet
    Postów: 524 112

    Wysłany: 23 marca 2017, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej

    Selina ładnie już masz tych badań za sobą, jak tak czytam to sobie myślę ile jeszcze przede mną :/

    Ja prolaktyne mialam zwykle badaną z obciążeniem...ale tą podstawową mam podobną do twojej 30,05 ng/ml
    Ja bromergon stosowałam miesiąc 1 tabl na noc i niestety z czasem nie było nic lepiej :( dlatego odstawiłam, teraz przymierzam się do dostinexu...mam go stosować 1 tabl na tydzień więc nawet jak by miał jakieś uciążliwe skutki uboczne to jeden dzień w tyg przeżyje jakoś.

    A wizytą u pani doktor po dłuższej przerwie bym się nie przejmowała :)
    sądzę się ucieszy się z powrotu pacjentki :)

    Selina lubi tę wiadomość

    01.2020. Hsg- jajowod prawy ok, lewy niedrożny:/
    Starania od 12.2015,
    plamienia przed okresem
    Hashimoto - Euthyrox 25
    27.12.2017 - ciąża pozamaciczna (laparoskopia )
  • sylwia1986 Autorytet
    Postów: 524 112

    Wysłany: 24 marca 2017, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mik82 bardzo Cię proszę o kontakt :)

    Bo nie mogę do Ciebie napiać na priv bez Twojej odpowiedzi na moje zaproszenie :/
    Ja to tak jeszcze do końca nie ogarnęłam jak to tutaj wszystko działa :)

    01.2020. Hsg- jajowod prawy ok, lewy niedrożny:/
    Starania od 12.2015,
    plamienia przed okresem
    Hashimoto - Euthyrox 25
    27.12.2017 - ciąża pozamaciczna (laparoskopia )
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 24 marca 2017, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    czyli Selinko możliwe jest , ze dupathron Ci podniósł progesteron? bo słyszałam, ze on tak nie działa więc co mogło na to wpłynąć? przy moim 13 progesteronie to 30 jest faktycznie ekstra. Rozumiem, ze w 7 dniu po Owu?
    duphaston nie podnosi progesteronu , luteina owszem


    Selina piekny progesteron :)

    wpadam co jakis czas musze was podcztac trroche :D

    trzyamy za wszytskie kciuki :)

    Selina lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 marca 2017, 23:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam nadzieje ze przebrniecie jakos przez te moje wypociny...
    Otoz zbezpieczalismy sie z mezem przez cala nasza kuracje antybiotykowa. Jakis tydzien po jej zakonczeniu zauwazylam u siebie śluz owulacyjny, nie wiem czy juz o tym Wam nie pisalam ;) Tak ciezko mi bylo go odpuscic i było raz <3 bez zabezpieczenia. Zaryzykowalismy niestety, ze sie nie wyleczylismy z urei
    Jaja dziś są podwójne. Mam dzis 26dc i zrobilam rano test (wiem ze za wczesnie, bo 10dpo) i byl ewidentnie cien cienia, maz tez to w koncu zobaczyl, po wizycie u gin (ktora przepisala mi leczenie na infekcje grzybicza) polecialam na bete. Przyszły mi tez popoludniu wyniki posiewu (2 dni temu robiłam) a miały być za tydzien! Pozbyłam sie tej cholernej ureaplasmy!! :D poprostu az mialam lzy w oczach jak przeczytalam wynik. Beta jednak 0,1 wiec juz bez złudzeń.
    Jest tylko jeszcze jedna rzecz...Spójrzcie na zdjęcie: https://zapodaj.net/76dc695bda61a.jpg.html
    To tylko potwierdza, że zdarzają się felerne testy :/ Dodam, że to był Bobo Test, myślałam, że one są niezawodne. Tak rozbudził moje nadzieje, ale beta je rozwiała. No cóż, czekam na @ w poniedziałek lub wtorek i kolejny cykl :) Może w maju hsg w końcu się uda

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2017, 23:53

  • choco Autorytet
    Postów: 1929 2528

    Wysłany: 25 marca 2017, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się nie znam na betach w ogóle, ale może jeszcze za wcześnie na bete?
    No i super że bakteria sobie poszła.

    U mnie znowu zatoki chore. Już mam tego dość. Co 3 miesiące mnie atakują. W dodatku razem z chorobą przyszła deprecha. Ehhhh wszystko dziś jest do d....

    **********************Gang 18+***********************
  • Biedroneczka83 Autorytet
    Postów: 7701 5268

    Wysłany: 26 marca 2017, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej kochane nowe i "stare" kolezanki przyszłam wam oznajmić że ponownie zawitałam na fiolet jako ciężarna czekam na wizyte u gina w czwartek zobaczyłam dwie krechy a beta 4722,93 czyli ok 5-6 tydzien fakt mega wysoka az strach po gaciach przeleciał
    Trzymam za was kciuki i plujeeeeee wirusami

    choco, sylwia1986, Myszk@, Selina, Katjaaa lubią tę wiadomość

    j1geeh2.png
    ccz7llb.png
    62ei8gr.png
    *******Gang 18+*******

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 26 marca 2017, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina kurde faktycznie dziwne .. :/ bo nie brałaś żadnego zastrzyku na pękniecie ??

    Choco kurde współczuje zatok :( co do deprechy mze dodatkowo nasla ja przesilenie wiosenne .. mam nadzieje że szybko przejdzie jak zobaczysz jak wszytsko dookoła kwitnie <3

    Biedroneczko jeszcze raz Gratuluje ;) podejrzewam ze obawiasz się bliźniaków .. ale w sumie wiesz jakby 2 chłopców było to byście wyrównali siły ;)

    my zalatani jak zwykle ..jednak praca plus dziecko to wyzwanie ..no ale kobiety dają rade wieć jakos to idzie :)
    Kuchnia zaczyna nabierać kształtów a ja dochodze do siebie antybiotyk dzis kończe jutro kontrola morfologii , ob , crp i ddimerów no i żelaza .. :)

    jedyne co nie bardzo przyjemnego to moja mama wylądowała w szpitalu .. za moja namową zrobili sobie pełen pakiet badań w tym właśnie zakrzepowe.. no i wyszło u mamy dr od razu skierowała ja na SOR ale z drugiej strony dobrze bo ja przebadją - a że u nich w rodzinie jest tendencja do udarów :/

    Antoś z każdym dniem jest bardziej kontaktowy mamy już za sobą pierwsze świadome usmiechy oraz próby gadania z nami :)

    Biedroneczka83 lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • sylwia1986 Autorytet
    Postów: 524 112

    Wysłany: 26 marca 2017, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny,
    Biedroneczko - gratulacje :)

    Choco - rozumiem Cię doskonale, sama od początku tego roku 2 miesiące walczyłam z zatokami, lekarz, rodzinny, laryngolog, 3 antybiotyki, później infekcje po antybiotykowe - więc ginekolog, ciężki to był czas..i tyle czasu wyciętego ze starań :(
    Zatoki to upierdliwa choroba niestety.
    życzę Ci dużo zdrówka !!!

    Ania_84 podziwiam za ten pęd życia :) u mnie totalny brak motywacji..mój dzień to tylko schemat praca-dom i to bez antuzjazmu:/
    Mam nadzieję że wiosna zmotywuje mnie trochę do działąnia, jakiejś aktywności - cokolwiek

    01.2020. Hsg- jajowod prawy ok, lewy niedrożny:/
    Starania od 12.2015,
    plamienia przed okresem
    Hashimoto - Euthyrox 25
    27.12.2017 - ciąża pozamaciczna (laparoskopia )
  • Myszk@ Autorytet
    Postów: 1531 1230

    Wysłany: 26 marca 2017, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :)
    Aniu super że synuś już bardziej kontaktowy :) a wrzucisz jego zdjęcie? może się w końcu zapatrzę na takiego przystojniaka :D

    Biedronka gratulacje!!! Łapię wirusy, możesz mnie nawet osmarkać

    Selina gratuluję pozbycia się cholerstwa :) jak sytuacja na froncie?

    Choco, współczuję zatok, przytulam i odganiam od Ciebie depreche, a kysz!

    A ja się chwalę, moje 3-cie podejście do picia siemienia dało w końcu rezultaty! Mam problem z jego piciem ale jak widzę rezultaty to jakoś łatwiej przełknąć, brrr. Byliśmy dziś z małżem na dłuuuugim spacerze u nas w parku i było cudnie :) kwiatki kwitną, zaczyna się wszystko zielenić i tak słoneczko grzało że czułam błogą przyjemność :) aaa i miałam przygodę :/ nie przepadam za pończochami samonośnymi bo zdarza się że mi się rolują na nodze i zjeżdżają... więc założyłam rajstopy, jak wróciłam do domu to miałam cały tyłek goły, bo mi zjechały :/ a nie miałam gdzie poprawić, jednak spodnie pewniejsze :P miłego dnia laseczki!

    Ania_84, Biedroneczka83 lubią tę wiadomość

    age.png
    age.png
    age.png
    06.07.2016 [*] Aniołek
  • sylwia1986 Autorytet
    Postów: 524 112

    Wysłany: 26 marca 2017, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszk@ niezłe przygody ;)
    Pogoda dziś się fajna zrobiła, też zaliczyliśmy spacery z pieseczkiem.
    Powiem Ci że też w tym cyklu spróbuję to siemie lniane...choć picie tego zawsze było dla mnie jak za kare ;) ale no czego się nie robi :)

    01.2020. Hsg- jajowod prawy ok, lewy niedrożny:/
    Starania od 12.2015,
    plamienia przed okresem
    Hashimoto - Euthyrox 25
    27.12.2017 - ciąża pozamaciczna (laparoskopia )
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 26 marca 2017, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszko no to miałaś przygdy :D ja tez nie trawie ani ponczoch ani rajstop :)
    az miło patrzec jak wiosna w pełni :) mydzi na spacerku wczoraj Antoś był z tatą i z takim uśmiechem nas przywitał.. przesyła moc pozytywnej energii :)


    i pros zeby nie cytowac ;)

    co do siemienia ja tylko w jeden sposób je toleruje taki jaki podpowiedziała mi esciowa zalewam ciepla woda jak troche zaczynja byc sliskie ziarenka to pije :) reszta zrobi swoje w zoładku mi bardzo pomaga na zoladek na sluz niekoniecznie ;)

    Sylwia co do pędu życia niestety ja jestem z tych cot o ciagle cos robia :0 jak to moj maz mowi ja to chyba odpoczne 3 metry pod ziemia :D hahah :)


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2017, 22:02

    sylwia1986, choco, ara lubią tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • choco Autorytet
    Postów: 1929 2528

    Wysłany: 26 marca 2017, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do mnie jeszcze wiosna nie dotarła oprócz tego jednego bociana co nad polem krążyły. I chyba ta deprecha właśnie przez ten brak wiosny.
    Aniu, Antoś przytojniak i słodziak, do schrupania normalnie.

    **********************Gang 18+***********************
  • Anuśka Autorytet
    Postów: 7295 8646

    Wysłany: 27 marca 2017, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć kobietki :)
    Oficjalnie wracam na fiolet. Od lipca zeszłego roku staramy się o kolejną dzidzię i nic z tego. W poprzednim cyklu (niby bezowulacyjnym) jakimś cudem zaszłam (zastanawiam się czy sauna infrared nie pogoniła tych moich leniwych jajników do roboty), ale w 7tc poroniłam. Pomału brakuje mi pomysłów na to co jeszcze mogłabym zrobić. Od kolejnego cyklu zaczynam przygodę z ziołami, może one mi jakoś pomogą. No i sauna koniecznie aż do owulacji (jeśli takowa się zjawi).
    Podpowiedzcie mi jakie badania warto zrobić w I i II fazie, żeby zbadać poziom najważniejszych hormonów.

  • zizia_a Autorytet
    Postów: 1685 1267

    Wysłany: 27 marca 2017, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśka to dla Ciebie :)

    1-3 dc – FSH, LH, Testosteron

    11-12 dc - E2 (estradiol), PRL, PRL po MCP (po obciążeniu)

    20-22dc – Progesteron, PRL

    Obojętnie kiedy: TSH, T3, T4

    Choco wyłaź na słonce i pozbądź sie deprechy! Raz Dwa!!

    Aniu śliczny Antoś :) cudowny..

    Myszko gratuluje postępów z siemieniem :P ja bardzo lubiałam go jesc/pic..

    Biedronko gratki :)

    Selina na tescie tez widze kreche..faktycznie lepiej zaufac beta hcg niż testom..aczkolwiek Cie rozumie bo tez kiedys miałam felernego testa ;)

    Sylwia ja brałam bromergon chyba ze 2 lata..nic mi po nim nie było..teraz już nie biorę..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2017, 11:16

    Anuśka lubi tę wiadomość

    qdkk6iyebj2b3j6g.png
    n59yk6nl5kbmpqtr.png

    8zw0xqpkiuw2sxx1.png
‹‹ 4881 4882 4883 4884 4885 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ