X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Na Temat i NIE na temat, dla staraczek i dla zafasokowanych
Odpowiedz

Na Temat i NIE na temat, dla staraczek i dla zafasokowanych

Oceń ten wątek:
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 9 listopada 2015, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak,waży ok.8 kg. Dostaliśmy ponieważ trochę źle wyszło EEG, do tego Pola ma straszny problem ze snem.. lekarka chce unormować trochę,bo z neurologicznej strony sen jest dla niej teraz bardzo ważny..

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 9 listopada 2015, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale są jakieś podejrzenia padaczki?
    U żadnego z moich psich czy kocich pacjentów nie zaobserwowałam nic niepokojącego. Czasami zdarzalo się, że przy zbyt dużej dawce pacjent był śpiący i lekko "pijany", ale to już przy 4-5mg/kg gdy wchodzi się z lekami szybko bo padaczka jest ciężka do opanowania..A tak to spoko.

    Pomarańczka lubi tę wiadomość

  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 9 listopada 2015, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    badanie nie wykazało padaczki, tylko nieprawidłowości.. no nic, lek podany- aktualnie śpi twardo,głęboki oddech ma i mogę stwierdzić że jeszcze tak nie spała, żeby przeżyć ten miesiąc spokojnie i będę spokojna. Dziękuję :*

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 9 listopada 2015, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Będzie dobrze! A jeśli cokolwiek Cie zaniepokoi dzwoń do lekarza. To nie zwykłe witaminy, więc trzeba uważać.
    Uszy do góry!
    :*

    przedszkolanka:) lubi tę wiadomość

  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 9 listopada 2015, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    santoocha wrote:
    Będzie dobrze! A jeśli cokolwiek Cie zaniepokoi dzwoń do lekarza. To nie zwykłe witaminy, więc trzeba uważać.
    Uszy do góry!
    :*
    mam ten strach,że to silny lek...ale musi być dobrze.

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • Anaaa:) Autorytet
    Postów: 710 1308

    Wysłany: 10 listopada 2015, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomarańczko, ja trafiłam na świetną panią dermatolog-alergolog. Przepisała nam elidel-krem na pojedyncze czerwone szorstkie plamki a dodatkowo poleciła kosmetyki dla atopowców z serii LIPIKAR. Do buzi zaś trójaktywny krem z serii Emolium P, na czerwone, szorstkie policzki.
    Kremowaliśmy skórę 3-4 razy dziennie żeby była ciągle nawilżona. Dodatkowo musieliśmy ograniczyć produkty uczulające czyli ryby, mleko, jaja itp.
    Nie zrezygnowaliśmy z nich całkiem i z czasem organizm przestał reagować wysypką.
    Kremy ogólnie do tanich nie należą bo jeden kosztuje w granicach 80-100zł, ale są mega wydajne. Ja od maja zużyłam dopiero pół butelki 400ml.

    Złota, to dobrze, że samopoczucie jest ok pomimo tych mdłości. Wizyta niebawem więc mocno trzymam kciuki <3
    Co do wykresu to masz rację, jest monitoring więc nie ma się co stresować temperaturą ;)

    Santoocha ta Twoja teściowa to jest okropna :/ mi moja ostatnio też obudziła dzieciaka a miał wtedy gorączkę i ledwo co udało mi się go położyć spać.
    A co do poczucia winy to ona też wiecznie mówi, że nic złego nie robi :/ masakra ..
    Mówisz, że dalej rozłożeni? Biedactwa.. współczuję, na prawdę. Co do za paskudztwo się do Was przyplątało? Mam nadzieję, że szybko wrócicie do zdrowia.

    Przedszkolanko myślę, że lekarka wie co robi i leki pomogą. Normalne, że się boisz. Zobaczysz, że będzie dobrze :*

    Misty a jak Twoi Chłopcy?


    Kochane u nas wszystko dobrze. Pogoda do dupy, nie ma szans wyjść nawet na chwilę na spacer :/ Młody teraz śpi, więc mam chwilę dla siebie. Posprzątałam w między czasie i gotuję obiad.
    Teściowa działa mi na nerwy. My dziecku czegoś zabraniamy to ona pozwala, jak mówimy żeby czegoś nie robiła, czegoś mu nie dawała, to ona swoje a później wylatuje z tekstem że powinniśmy uczyć dziecko co mu wolno a co nie, bo robi co chce. No ręce opadają. Dużo by pisać, ale nie chce Wam głowy zawracać problemami.
    Tak jak Santoocha, też chciałabym się już wyprowadzić. Najlepiej do innego miasta jakieś 150km dalej..
    Musimy czekać do przyszłego roku, a w między czasie orientujemy się w ofertach pracy, mieszkań, przedszkola i żłobka..

    zrz6j44jhnppf5gr.png
    1usa9vvj2jvtgwts.png
    relg6iyeuekhqu9b.png
    0d1y3e3k5pu39jw1.png
  • Misty87 Autorytet
    Postów: 2669 4813

    Wysłany: 10 listopada 2015, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Anaaa :* dziekuje u nas w miare :) chlopcom oprócz katarku nie doskwiera nic. Energia ich nadal rozpiera :) dzis sie wreszcie Kamilkowi puscilo po dwoch dniach zatkanego noska. Kuba w sumie to mial 2 dni katar. Teraz mam i ja ale nie jest on taki uporczywy jak zawsze. Moze dlatego ze suplementujemy sie sreberkiem i wit.C :)
    Jestem bez meza drugi tydz. Teraz w pt pprzyjedzie na weekend. Lipa tak na odleglosc...Halny wieje, szaro i buro...

    A jak tam Hubercik? Daje mamusi popalic? A moze bys sie tak pochwalila wkoncu brzuszkiem???
    Tesciowa...heh moge tylko wspolczuc. Ja mieszkam z moimo rodzicami ale tez czesto daja dzieciakom cos do jedzenia zwłaszcza dziadzio i nie przegada...ale taki juz ich urok :-D
    A Tobie nie zazdroszcze, ja bym chyba nie wytrzymala...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 listopada 2015, 15:07

    Chłopcy 1jajowi,1ow i 1kosm, cc 32+5,waga 1880g i 1670g.
    1usahdgeb3da0ojs.png
  • Anaaa:) Autorytet
    Postów: 710 1308

    Wysłany: 10 listopada 2015, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misty te katary są okropne :/ u nas jak Hubert złapie to moment ma problem z oddychaniem i nic nie pomaga. Ma krzywą przegrodę nosową i to dodatkowo utrudnia. Teraz taka pogoda, że nie wiadomo jak się ubierać. Chwila moment i dzieciaki chore.
    Nie zazdroszczę Ci takiej rozłąki z Mężem. Podziwiam Was, że dajecie radę, a zwłaszcza Ty. Tulę mocno <3
    A mój rozrabiaka daje popalić. Dzisiaj w szczególności. Miał tylko jedną godzinną drzemkę w południe. Poszedł spać przed 20. W dodatku tak się darł jakby go ze skóry obdzierali. Wyrzucał smoka, nie chciał leżeć ani żeby go wziąć na ręce. W ogóle tak wydziwiał, że mi się tylko ciśnienie podnosiło. Wiem, że dziecko nie jest nic winne itd, ale jestem powoli zmęczona ciążą i ta niemoc daje się we znaki. Oczy muszę mieć dookoła głowy. Nie powinnam się wkurzać na synka, ale zaczyna mnie wszystko przerastać.
    Brzuch boli, zwłaszcza w miejscu cięcia. Kręgosłup a zwłaszcza krzyż też doskwiera. Chciałabym żeby już był luty/marzec, urodzić dojść do formy i normalnie funkcjonować przy dzieciach. Boję się co to będzie za miesiąc, dwa..
    Na szczęście mąż chodzi wieczorami do pracy to dużo mi pomaga, ale często pracuje od rana do nocy i praktycznie jestem sama ze wszystkim. No ale trzeba sobie radzić :) nie ja pierwsza i ostatnia.
    Co do teściowej to mimo, że nie mieszkamy pod jednym dachem to i tak mam jej powyżej dziurek w nosie. Jestem na granicy wytrzymałości i przysięgam że jeszcze jedna głupia akcja z jej strony, a na pewno skończą się wszelkie odwiedziny..
    Dziecko próbuje samo jeść śniadanie, a ta mu wszystko z rąk zabiera, bo albo za duże kawałki albo coś innego. No wariatka. Młody ma 7 zębów a ta mi tu panikuje, a wcześniej jak nie miał zębów to wciskała mu ciastka bo przecież ma twarde dziąsła i sobie poradzi!
    Chciała z nim wylecieć na podwórko bez czapki, bo poczta przyjechała, a ten dopiero co po zapaleniu uszu był. Jak wychodzimy od nich i Hubert płacze, to ta zaczyna ojojoj zabierają wnusia, chodź babcia cię zabierze itp. Nosz kurwa krew się gotuje! A później ten nie chce usiąść do wózka jak ta tak pierdzieli. Zwraca się jej uwagę notorycznie a ta sobie nic z tego nie robi. Ostatnio zarzuciła mi że widać, że ja na wszystko dziecku pozwalam, bo jak tato mu czegoś zabroni to zaraz jest "mama". Ale mnie wkurwiła! A obydwoje konsekwentnie wychowujemy dziecko i nie ma czegoś takiego, że jedno robi tak a drugie inaczej. Ostatnio chciała mi go na siłę uspać jak dopiero co przed przyjściem spał. Książkę można by napisać..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 listopada 2015, 22:54

    zrz6j44jhnppf5gr.png
    1usa9vvj2jvtgwts.png
    relg6iyeuekhqu9b.png
    0d1y3e3k5pu39jw1.png
  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 10 listopada 2015, 23:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anaaa skąd ja to znam. Moja teściowa też zachowuje się jakby nie myślała, ani sama nie miała dzieci. No takie głupoty że hej. Standard - daje Szymkowi bawić się krajalnica. Idiotyzm.
    Ech, póki będzie blisko trzeba będzie się z nią użerać. Szkoda tylko że nic nie dociera do takiej....

    Pomaranczko, byłaś już u ginekologa?

    Przedszkolanko jak Polcia czuje się po lekach?
    A swoją drogą, jak Ty jej podajesz tabletkę? Podejrzewam że jest gorzka....

    Lilla co u Was?

    My nadal chorzy.... Nieraz miałam problemy z zatokami, ale to co jest teraz to jest jakiś armagedon!

  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 11 listopada 2015, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :)

    Noc fatalna,milion pobudek :( tak się zastanawiam czy Pola jakiś pasożytów nie ma!

    Santoocha Pola na razie w porządku,tak jak było tylko wczoraj w dzień spała 12 minut no i ta noc... może na nią ten lek nie zadziała? Ale czytałam,że dopiero po 5-7 dniach zaczyna..

    Dziewczyny z teściowymi łączę się w bólu- u nas jest też różnie,ale jestem twarda i widzę postęp. No zdarza się że Pola nic nie może przy niej raczkować czy wstawać bo ta ją na ręce bierze no ale przymykam oko bo widzi ją mniej ;)
    Misty ja myślę o drugim bobo ale przeraża mnie wizja dwóch urwisów teraz :P na prawdę Cię podziwiam :) zwłaszcza jak chorują.. a jak Twoja dieta? :) liczysz kalorie? :D

    Pomarańczko i ja czekam na wieści ;)

    Młode mamusie jak tam? Żabko,Maniuś,Marta? :)
    A staraczki?
    Ni i gdzie stałe-byłe bywalczynie??

    Maniuś lubi tę wiadomość

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 11 listopada 2015, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Santoocha podaję jej tak jak lekarka poradziła-rozkruszamy i z wodą mieszamy i strzykawką. Jak dobrze się rozmiesza to pije a wczoraj źle zrobiłam to aż się trzepała,z goryczy pewnie..

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • Anaaa:) Autorytet
    Postów: 710 1308

    Wysłany: 11 listopada 2015, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Santoocha a antybiotyk nie pomaga? Wybieracie się jeszcze do lekarza?
    No z tymi teściowymi to jest paranoja :/ dzisiaj kupiłam bułki maślane i dałam młodemu żeby sam jadł, a ta mu zaczęła zabierać, więc zwróciłam jej uwagę, a ta do mnie: no przecież nie może takich dużych kawałków jeść. To mówię, że sobie poradzi, a ta dalej. Nic nie dociera, normalnie jak grochem o ścianę. A teraz wieczorem jak u niej byliśmy to zrobiłam mu kromkę chleba, a ta mu zaczęła przeszkadzać w jedzeniu, rozśmieszała go, a potem "ojoj nie chcesz jeść?" i ona go zaczęła karmić. Nosz kurwa :/ wszędzie się wpier.ala. Powiedziałam mężowi że mam tego dość.
    A do samochodu jak nie chciał wejść to zaczęła pierdzielić "mama ratuj synusia" a ten w jeszcze większy płacz i krzyk i ja jej mówię, żeby tak nie gadała i żadne "ratuj" bo nic się nie dzieje, a ta się oburzyła i z tekstem "no przecież mi nie chodzi dosłownie" a ja do niej, że on później będzie tak reagował za każdym razem.
    Ehh znowu się tylko nawkur.iałam i standardowo wylewam wszystko tutaj.
    Może przesadzam, ale po prostu irytuje mnie takie zachowanie, że my wychowujemy po swojemu i wyznaczamy pewne granice a ona wszystko niszczy.
    Od jutra, postanowiłam, nie będę tam chodzić. Tylko raz w tygodniu i koniec. Jak ona się przez tyle czasu nie potrafiła ogarnąć to ja to ukrócę. W ogóle w sklepie co odwaliła? Zapytała się czy może mu kupić czekoladę jogurtową. Mówimy jej że nie, bo takich rzeczy mu nie wolno. To ta z tekstem "i tak mu wezmę". No ona jest tępa. Mogła mu wziąć ciastka albo chrupki kukurydziane, ewentualnie jakieś deserki w słoiczkach, ale po co..


    Przedszkolanko wiem, że łatwiej napisać/powiedzieć a trudniej wykonać, ale musisz być cierpliwa, skoro lek zaczyna działać dopiero po 5 dniach. Będzie dobrze Kochana!


    Moje dziecię padło o 17:30. Miał tylko jedną drzemkę w południe 20 minutową. Masakra.. Pogoda nam burzy drzemki bo nie mamy jak wyjść na spacer. Jak to Misty pisała, halnym wieje.. mam dość tej pogody i jeszcze ten deszcz :/
    A u nas w rodzinie będzie prawdopodobnie kolejne maleństwo. Bratowa w ciąży :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 listopada 2015, 21:07

    zrz6j44jhnppf5gr.png
    1usa9vvj2jvtgwts.png
    relg6iyeuekhqu9b.png
    0d1y3e3k5pu39jw1.png
  • Pomarańczka Autorytet
    Postów: 596 214

    Wysłany: 11 listopada 2015, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.

    Smutna wieść. Ciaza poza maciczna :(

    Jutro mam sie zgłosić do szpitala..

    3jvzp07w7jmagt8p.png
  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 11 listopada 2015, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomaranczko strasznie mi przykro... :(
    Ty miałaś cesarkę, prawda?

  • Pomarańczka Autorytet
    Postów: 596 214

    Wysłany: 12 listopada 2015, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Santoocha tak cesarkę.

    Zbieram się właśnie do szpitala z mężem..

    3jvzp07w7jmagt8p.png
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 12 listopada 2015, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :)

    Anna współczuję,ale musicie być konsekwentni bo teściowa po dobroci nie zrozumie...
    I prosimy ładnie o zdjęcie brzuszka! ;)

    Santoocha po ilu ten lek działa dniach? Mamy 3 tabletki za sobą a noce gorsze niż były :(

    Pomarańczko bardzo mi przykro...trzymaj się...mam nadzieję że synuś się trzyma:*

    Ja właśnie piszę z rowerku,paaaadaaam!

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 12 listopada 2015, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomarańczka współczuję...

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • Złota Autorytet
    Postów: 3150 2406

    Wysłany: 12 listopada 2015, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomarańczko bardzo współczuję!

    U mnie pęcherzyk 14 mm ale endo tylko 3mm :( Nie uda się tym razem, lekarkw nie jest dobrej myśli.

    dfe327de15eec3b7764af72f3785c2ef.png
  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 12 listopada 2015, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj Złota, Ty to się masz kobieto...
    Co jest dobre na endo? Migdały? czerwone wino?
    Bo to po clo endometrium robi się takie cienkie, prawda?

    Pomarańczko, ja mam doświadczenie z luminalem tylko w leczeniu padaczki, raczej działa szybko (ale na ataki padaczki właśnie), nie wiem jak szybko ma regulowac sen...

    My już dużo zdrowsi :)
    Jutro mam dzień z dzieckiem, Tomek jedzie do pracy.
    A w sobotę skoro świt jadę do Warszawy na szkolenie na cały weekend :( Muszę zostawić mojego bąbelka... :(

  • Anaaa:) Autorytet
    Postów: 710 1308

    Wysłany: 12 listopada 2015, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomarańczko tak mi przykro :( .. trzymaj się tam!

    Przedszkolanko dalej ciężkie noce?

    Złota, pęcherzyk ładny, ale to endo faktycznie malutkie .. A dlaczego lekarz nie jest dobrej myśli? To dopiero pierwszy cykl z CLO więc wszystko może się zmienić tak?

    Santoocha super, że u Was już dużo lepiej :)
    No i nie zazdroszczę weekendu poza domem, z dala od dziecka i męża..


    Moje dziecię znowu padło przed 18. Ząbkujemy dalej, ale tym razem nie są potrzebne leki przeciwbólowe.
    Dzisiaj miałam spinę z teściową. Moje nerwy nie wytrzymały, ale przynajmniej mam spokój. Mąż był po mojej stronie i powiedział jej wszystko co nas wkurza w jej zachowaniu w stosunku do dziecka. Obraziła się, ale wisi mi to. Wszystkiego się jeszcze wyparła :/ no bo jakby inaczej?
    I powiem Wam, że wystarczyło to, że 2-3 razy zabrała Młodemu jedzenie z rąk. Dzisiaj co bym mu nie dała to kładł na podłodze. Jestem wściekła! Ale wypracuję to, że będzie znowu samodzielnie jadł i nie ważne ile mnie to będzie znowu czasu i cierpliwości kosztować.. A będziemy tam chodzić w odwiedziny raz w tygodniu i na pewno nie dam jej się wpierdzielać w wychowywanie naszego dziecka. Koniec samowolki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 listopada 2015, 21:07

    zrz6j44jhnppf5gr.png
    1usa9vvj2jvtgwts.png
    relg6iyeuekhqu9b.png
    0d1y3e3k5pu39jw1.png
‹‹ 1567 1568 1569 1570 1571 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ