X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Na Temat i NIE na temat, dla staraczek i dla zafasokowanych
Odpowiedz

Na Temat i NIE na temat, dla staraczek i dla zafasokowanych

Oceń ten wątek:
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 22 listopada 2015, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ;)

    Co tam Santoocha? ;)

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 22 listopada 2015, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eh, napisałam posta, a teraz paczam a tu tylko powitanie się dodało...

    No to łan mor tajm:
    Wczoraj robiliśmy imprezę roczkową, Szymek był super, bawił się ładnie cały wieczór, wcześniej super zjadł przy wszystkich obiad, zagryzl torem (kij z tym że z kremem śmietanowym, na razie nic go nie sypie).

    Dziś miała być następna porcja gości, ale się posrali. Dosłownie. Jakaś wirusowka ich nawiedzila, więc odwołali. Zanioslam im tylko tort, bo by się zmarnował. Mają wpaść w środę już tylko na jakieś ciacho i kawę.
    Także otrzymaliśmy leniwą niedzielę w prezencie ;)
    Wczoraj narobilam się jak głupia, to chociaż dziś odpocznę.

    Przedszkolanko, czyli luminal działa, to dobrze! A jak Pola funkcjonuje w dzień? Nie jest senna?

    Anaa jak się czujesz?

    Złota, żołnierzyki poszły na front?? ;) niech tam wojują!

    Co u reszty? Jak łobuzy Misty?
    Co słychać u Filipka?

    Little Frog, olka30, sara_nar lubią tę wiadomość

  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 22 listopada 2015, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To już roczek!! Ale ten czas leci :) dzisiaj odpoczywaj,należy się a co!
    No niby luminal działał i teraz znowu to samo... ciężko z usypianiem, w nocy się kręci i tak ciągle.. nie działają te tabletki na nią,mimo że bierze 1,5 tabletki..

    wczoraj byliśmy u szwagra na urodzinach, po drodze miała spać i nie usnęła więc po 6h padła wieczorem. Dzisiaj zrobiłam kremówki, troszkę odpoczywamy :)

    no i dzisiaj mamy 9 miesięcy <3 kiedy to zleciało..

    olka30 lubi tę wiadomość

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • Little Frog Autorytet
    Postów: 3666 5260

    Wysłany: 22 listopada 2015, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Santoocha, a myslalam że tak poszalalas z postem :D to za kilka dni będziemy śpiewać sto lat. A torta to bym wciągnęła....ahhhh...mniam, mniam...

    Przedszkolanko, ją to SI kompletnie nie orientuje w tych sprawach, ale mam nadzieję, że Poli się wszystko unormuje

    A u mnie śnieg spadł!

  • LillaMy Autorytet
    Postów: 714 610

    Wysłany: 22 listopada 2015, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Santocha już roczek ?! Czas strasznie szybko ucieka ..
    Szymonku samych cudownych chwil w Życiu Ci życzę ;)

    Tobie chwila wytchnienia też się przyda :D

    My mamy od 3 dni problem z wieczornym spaniem, chwilę pośpi i budzi się wyspany ..
    Toczymy walkę z wiatrakami ..
    Ciekawa jestem jak długo to potrwa - czyżby to skok ?

    Zaczęłam dokarmiać mm, niestety piersi już nie produkują tyle mleczka ile Mój Maluch by chciał a przy okazji nauczy się pić z butli ..
    Kolejny problem jest taki że nie chce żadnej herbatki pić ani wody :(

    Zrobił się z Niego Kinomaniak, obojętnie gdzie GO nie położę On obróci się tak żeby zerkać na telewizor ..
    Z postępami przystopował ;) na razie jest na etapie podnoszenia nóg i łapania :)

    Co u Mnie ? ostatnio jakoś przybita chodzę, nie obecna - pogoda bardzo sprzyjająca jest :)

    Uwielbiam czytać co u Was się dzieje ..

    Pozdrawiam :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 listopada 2015, 22:27

    Little Frog, sara_nar lubią tę wiadomość

    7bx9p1.png
    4qrCp1.png
  • Maniuś Autorytet
    Postów: 2051 6272

    Wysłany: 23 listopada 2015, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) Meldujemy sie i my :) u nas wszystko w porzadeczku <3 bylismy dwa tygodnie w Pl :) w koncu wszyscy poznali naszego synka :) bylo bardzo fajnie i ciezko bylo wracac bo np.moi rodzice bardzo duzo mi pomogli przy Malym a tutaj jestem sama caly dzien...no ale dajemy rade :P

    Alex spal w jedna i w druga strone caly czas czyli po 8 godz bez przerwy :) tak ze chyba jezdzic lubi :)

    Tydzien temu wygonilismy diabla-grzeczniutki i w kosciele i w knajpie :D

    Pozdrawiam Was kochane moje <3

    Zlota ;)

    Edit. LilaMy teraz widze ze miedzy naszymi chlopcami tylko 2 tyg.roznicy :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 listopada 2015, 09:10

    olka30, Little Frog, sara_nar, Anaaa:) lubią tę wiadomość

    zrz69vvjbeicd46f.png
    Synek 19.08.2015 ❤️
    Synek 05.05.2017 ❤️
  • LillaMy Autorytet
    Postów: 714 610

    Wysłany: 23 listopada 2015, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maniuś mała różnica jest, ponieważ jak pamiętacie Filipkowi nie było śpieszno :D !

    Maniuś lubi tę wiadomość

    7bx9p1.png
    4qrCp1.png
  • Złota Autorytet
    Postów: 3150 2406

    Wysłany: 23 listopada 2015, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Jutro robię progesteron. Nie biorę lutki, ani dupka, więc trzymajcie kciuki za dobry wynik.

    Wiem , ze poziom progesteronu się waha w ciągu dnia. Kiedy najlepiej go zrobić?

    Dziś mnie zalało od rana białawym śluzem z leciutkimi grudeczkami. Obawiam się infekcji :(
    Śluz pachnie normalnie, ale to pewnie dopiero początek. Co na to? Clotrimazolum pomoże?

    Lilla, co za ponure humory? Dzieje się coś, czy to z niewyspania? Żabko, jak tam? Przedszkolanko, no ten luminal, uważaj ze zwiększaniem dawek! :) Santoocha, Szymek ma już roczek? Jak ten czas galopuje...

    A, no i szczam jak głupia i boli mnie w dole brzucha, zapalenie pęcherza jak nic :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 listopada 2015, 11:30

    Maniuś, sara_nar lubią tę wiadomość

    dfe327de15eec3b7764af72f3785c2ef.png
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 23 listopada 2015, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Złota poczekaj z tym clortimazolum, jak śluz nie ma brzydkiego zapachu to w cale nie jest koniecznie zły objaw. A urosept możesz brać zawsze.

    Progesteron chyba rano.. Zawsze tak robiłam. Ale szkoda że ci przy clo lekarz nie dał luteiny od razu, zawsze to zwiększa szanse..


    Anaa dawałam mojemu pić łyżeczką i trochę tylko wchodziło, ale ostatnio odkryłam że sok z brzozy może pić z butli ile wlezie, tylko nie wiem czy powinien..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 listopada 2015, 11:44

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • Złota Autorytet
    Postów: 3150 2406

    Wysłany: 23 listopada 2015, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytałam gina o lutkę lub dupka, ale jest przeciwny stosowaniu laków "na wszelki wypadek". Powiedział, ze decyzja o ewentualnym podawaniu progesteronu zapadnie po otrzymaniu wyniki. To nie landrynki, tylko hormony, więc nie ma co nimi szafować. No skoro nie dal, to nie biorę.

    olka30, Little Frog lubią tę wiadomość

    dfe327de15eec3b7764af72f3785c2ef.png
  • Pomarańczka Autorytet
    Postów: 596 214

    Wysłany: 23 listopada 2015, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    doszłam do siebie.. Śmigam już jak mały helikopter :)
    Mały rośnie, i dalej na cycu jest..

    Wczoraj już zaczęłam się zastanawiać jak to będzie z rozszerzaniem diety od 6 miesiąca, czy możecie mi doradzić jak na początek postępować i jak powinien wyglądać dzień "posiłkowy" (co i o jakich godzinach - tak przykładowo), wiem, że mleko i tak dalej jest podstawą. Jednak od 6 miesiąca będę musiała też zastępować już cyca po trochu mlekiem modyfikowanym aby po powrocie do pracy nie było problemu..

    Znalazłam też nianie która od lipca podejmie się opieki, teraz akurat jest opiekunka u innego chłopca, ale do czerwca 2016 r wiec jest możliwość aby podjęła z nami współpracę :)

    Buziaki ciocie :D

    olka30, Złota, sara_nar lubią tę wiadomość

    3jvzp07w7jmagt8p.png
  • Anaaa:) Autorytet
    Postów: 710 1308

    Wysłany: 23 listopada 2015, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Mamusie potrzebuję rady, a mianowicie, jak to jest z odciąganiem napletka u chłopców? Kiedy powinno się zacząć delikatnie odciągać?
    Nam pediatra do roku kazał nie ruszać, w necie pisze, że w wieku 2-3 lat odkleja się samoistnie, opinii jest dużo i w sumie nie wiem co o tym myśleć..
    Jak to jest u Was?

    zrz6j44jhnppf5gr.png
    1usa9vvj2jvtgwts.png
    relg6iyeuekhqu9b.png
    0d1y3e3k5pu39jw1.png
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 23 listopada 2015, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anaaa ja myślę, że nie ma co działać na siłę, bo można więcej szkody uczynić niż pożytku, ale przy każdym myciu delikatnie próbuję odciągnąć, tylko tak żeby nie bolało. Kiedyś od razu na siłę ociągali już takim maluszkom, aż się krew lała. Myślę, że natura wie co robi i jakoś to kiedyś działało bez ludzkiej pomocy to i teraz chyba powinno samo zadziałać ( nie biorąc pod uwagę wyjątkowych pechowców).

    Anaaa:) lubi tę wiadomość

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • Anaaa:) Autorytet
    Postów: 710 1308

    Wysłany: 23 listopada 2015, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olka no właśnie ja też jestem takiego zdania, ale jak czytam, że mamusie odciągają jak dziecko skończy kilka tygodni (bo lekarz kazał) to mi słabo..

    zrz6j44jhnppf5gr.png
    1usa9vvj2jvtgwts.png
    relg6iyeuekhqu9b.png
    0d1y3e3k5pu39jw1.png
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 23 listopada 2015, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój dr nawet się nie zająknął na ten temat, a zawsze na małego patrzy.. Facetem jest więc jakby uważał, że krzywdzę innego faceta to chyba by dał znać ;)

    Little Frog, Maniuś, sara_nar, Anaaa:) lubią tę wiadomość

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • Pomarańczka Autorytet
    Postów: 596 214

    Wysłany: 23 listopada 2015, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mojemu delikatnie zruszam przy myciu resztę zrobi natura :)
    Nic na sile :)

    Dajcie znać z rozszerzeniem diety.
    Buzia

    3jvzp07w7jmagt8p.png
  • Little Frog Autorytet
    Postów: 3666 5260

    Wysłany: 24 listopada 2015, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LillaMy i jak tam spanie Filipka? Dalej ucina sobie drzemki zamiast porządnie się wyspać? :)
    Skoro z niego taki kinomaniak, to niedługo będziesz musiała podawać mleko o smaku popcornu ;)
    Pogoda faktycznie nie napawa optymizmem... Mam jednak nadzieję, że u Ciebie już lepiej. W końcu z takim słodziaczkiem przy boku nie można się dołować! :)

    Maniuś, synek na medal! Rodzinka pewnie rozpieszczała :)
    U mnie mama była na tydzień i w sumie całkiem fajna świadomość, że mogę na spokojnie coś porobić czy nawet głupie śmieci wynieść. Ale sami też ogarniamy :) Czasami to mieszkanie wygląda lepiej, a czasami gorzej....ale nie jest źle! :)

    Złota, trzymam mocno kciuki za dobry wynik! W sumie brzmi sensownie ten lekarz. Mam nadzieję, że okaże się, że nie musisz nic brać "na wszelki wypadek".

    Pomarańczko, super że już doszłaś do siebie! :) No i nianię masz załatwioną :) Wszystko się powoli ładnie układa :)

    Olka, a jak tam u Ciebie? Jak Robercik? :)

    U nas wszystko ok :) Pogoda też nie rozpieszcza, ale codziennie chodzimy na spacery. Moja waga sprzed ciąży została osiągnięta i do tego nawet już jest troszkę poniżej :) Mam nadzieję, że to nie koniec tego spadku ;) Dziś mija 5 tygodni odkąd Kaja jest z nami :)
    Pogoda dalej płata mi figle - wczoraj przymroziło śnieg na samochodzie i drapałam tę warstwę pół godziny (i to nie żadne wyolbrzymienie, tylko czysty fakt)!!! Nigdzie w sumie nie jechaliśmy, no ale tak na wszelki wypadek...a dziś śnieg znika w oczach, bo prawie 5* jest! Za to mnie boli wciąż nadgarstek. Ale ja to zawsze mam takiego pecha... Coś zrobię/kupię, a później się okazuje, że kompletnie się nie opłacało.

    Maniuś, olka30 lubią tę wiadomość

  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 24 listopada 2015, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć ;)

    Anaa ja słyszałam,że nie powinno się odciągać...na lutówkach jednemu chłopczykowi lekarka tak narobiła że krew się lała..

    Żabko fajnie że spacerujecie mimo pogody :)
    A drapania współczuję...

    Pomarańczko ja rozszerzałam dietę tak:
    -warzywa pojedynczo nowe co 3 dni
    - warzywa razem np.ziemniak z marchewką,brokułem itd.
    -owoce tak samo
    -zupki
    -kaszki
    - inne
    Odpukać nie jest na nic uczulona i je wszystko :)

    U nas mrozik,ale spacerujemy też :) wczoraj robiłam tarczyce i nie jest dobrze...jutro wizyta. A w czwartek pierwszy bilans Poli ;)

    sara_nar lubi tę wiadomość

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 24 listopada 2015, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rozszerzałam dietę zaczynając od marchewki i jabłuszka, potem banana.. Kilka łyżeczek na dzień, a że nic się dziecku nie robiło, a dzioba otwierał jak szpak to szybko poszły inne rzeczy.. Kleiki i kaszki na wieczór przed spaniem, zupki i potrawki w porach obiadowych,deserki popołudniu.. Czasem dostaje więcej, czasem mniej, rozdrabniam mu też ziemniaczki co mam do obiadu, bo uwielbia. Zresztą on wszystko uwielbia. Chrupki kukurydziane zajada jak mały termit.

    Przede wszystkim trzeba patrzeć czy coś dziecka nie uczula, a jeśli to na chwilę odstawić i próbować dopiero po jakimś czasie i trzeba patrzeć jak się dziecko po tym załatwia, żeby nie miało zaparć ani biegunek.

    Żabko u Roberta ok, wczoraj byliśmy na ostatnim szczepieniu DTP i w ogóle go to nie ruszyło, no może noc przespał ładniej, ale po każdym szczepieniu musiał odespać. Poza tym panikował u dr, bo go musiałam rozebrać do badania a rano był na rehabilitacji najwyraźniej skojarzył rozbieranie z krzywdą, bo darł się pierwszy raz jak zarzynany, a dr go ze stoickim spokojem osłuchiwał (nie wiem czy potem coś jeszcze słyszał). Ach i mały ma piękne limo pod okiem, którego dorobił się nie wiadomo kiedy, więc dostało mi się, że nie dopilnowałam, a ja nie mam pojęcia kiedy zrobił, bo albo nie płakał, albo ktoś kto go akurat pilnował nie chce się przyznać. Dobrze, że mu te piękne guzy z głowy zeszły, bo by było że go maltretuję :/ Wygląda jak bokser z tym cudem pod okiem, a wiadomo że pod okiem siniaki malowniczo zmieniają kolory, więc nie da się nie zauważyć :/ Niestety to dopiero początek, bo ta mała żyła wstaje czy ma się czegoś chwycić czy nie, jeszcze z wybicia więc przewraca się non stop, a niestety nie mogę cały czas go trzymać na rękach (zresztą bynajmniej by się mu to nie podobało), więc pewnie tych guzów i siniaków będzie tylko więcej..

    sara_nar, Maniuś, Little Frog lubią tę wiadomość

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • sara_nar Autorytet
    Postów: 1527 2097

    Wysłany: 24 listopada 2015, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kobiety. Ale u was się dzieje.
    Anaa ale super, że córeczkę do pary będziecie mieli :)
    Santoocha Szymek już kawaler. I pomyśleć, że równo za 2 msc roczek Tymka.
    przedszkolanko oby u Poli się polepszyło ze snem. U nas też Tymek w dzień w łóżeczku jedynie pośpi 30 minut dwa razy. Po kąpieli utnie 15 minut i chodzi do 23. Dziś w nocy przed 1 wył 20 minut i nie szło go uspokoić, oczy zamknięte miał i już nie wiem czy coś go bolało czy się przyśniło. Wychodzi mu 8 ząb dolna dwójka i widać nie najlepiej to znosi, ale w dzień jest w miarę ok.
    Z mężem już ok. Poprawił się. Dałam mu do zrozumienia, że jak tak dalej będzie się zachowywał to odejdę, bo nie ma sensu bycie razem i męczenie się.
    W tym miesiącu z tego wszystkiego troszkę zaszaleliśmy, bo codzienny seks nie zdarzał nam się nawet podczas starań. A tu całkiem jak dzieci. Już się śmiałam do męża, że na Święta będzie wieść o bobasie. Oczywiście drugie dziecko planujemy, ale poród żeby był na rok 2017 ;)
    Może później uda mi się zajrzeć, bo chwilowo Tymcio na plecy mi wchodzi widząc mamę przed komputerem.
    Pierwsza kąpiel w wannie. Grubcio z tego mego synka :D
    http://naforum.zapodaj.net/thumbs/9b305cdfa0ce.jpg

    Maniuś, Little Frog, olka30 lubią tę wiadomość

    relgh371g4so40bs.png
    klz9krhmiwshxnlc.png
‹‹ 1570 1571 1572 1573 1574 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ