X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Na Temat i NIE na temat, dla staraczek i dla zafasokowanych
Odpowiedz

Na Temat i NIE na temat, dla staraczek i dla zafasokowanych

Oceń ten wątek:
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 18 grudnia 2015, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przedszkolanko my nadal chorzy, już nie mam siły, walczymy z małym już dwa tygodnie i żadnej poprawy, może poza tym, że mały przestał gorączkować, ale kaszle, a za to mojego M zaczyna rozkładać :( Dr nic nam na to nie dał, a ja już nie mam pomysłu jak walczyć z chorobą domowymi sposobami. Przecież nie dam niemowlakowi ani czosnku ani miodu z cytryną. Tak poza tym to mały cwaniak zaczyna się puszczać na małe odległości. Jak widzi, że ma gdzieś większego kroczka i możliwość, że się chwyci to bez oporów się puszcza i przechodzi. A dziś odkrył, że wychodząc spod stołu wypadałoby się schylić, żeby nie pacnąć głową, tylko ma jeszcze problem z odległością i troszkę za szybko się prostuje. W dodatku rośnie jak na drożdżach. Dostałam od szwagierki śliczne buciki na zimę. Jak popatrzyłam to mi się wydawało, że będą jak znalazł, a tu niespodzianka - małe :/ Nie wiem po kim to dziecko ma taką stopę, ja i M mamy małe rozmiary. Zresztą moje dziecko w ogóle jakieś duże, chodzi niby w 74, ale tylko w tych takich na wyrost szytych - ostatnio mu zamówiłam ślicznego pajaca na 74 na teraz to oczywiście mały, nawet nie udało się ubrać :(

    Little Frog lubi tę wiadomość

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • Little Frog Autorytet
    Postów: 3666 5260

    Wysłany: 18 grudnia 2015, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Santoocha, nie potrzebujesz kogoś do sprzątania? :D Też bym chętnie się na jakiś karnecik załapała :D Wagą jak coś się nie przejmuj, bo wiadomo - mięsień waży więcej, za to za centymetry trzymam kciuki ;) Chociaż w sumie po zdjęciach z wakacji można z czystym sumieniem stwierdzić, że żadne ćwiczenia i diety Ci są niepotrzebne :)

    Przedszkolanko, też się dorobiłam maszyny, ale średnio mi to idzie :D Tak to bywa jak się takie sprzęty pierwszy raz dotyka. Póki co na kawałku męża koszulki próbowałam zszywać. Przez dwa dni nauczyłam się perfekcyjnie zakładać nitkę :D:D:D Ale może jeszcze ogarnę. Muszę przekopać szafę za jakimiś materiałami, na których mogę poćwiczyć :)
    A z tą maszyną to też było tak, że ja mu już o niej marudziłam od zeszłego roku i on w sumie stwierdził, że się przyda bo on potrzebuje, żeby mu czasami przeszyć np łatki na kolanach w spodniach roboczych. No i pojawiła się w promocji w Juli. Mi oczy rozbłysnęły, ale jakoś tak stwierdziliśmy, że może jakąś tańszą gdzieś kupimy. No i kolejnym razem jak byliśmy, to już nie było tych maszyn i ja z takim rozczarowaniem mówię mężowi, że nie ma i jakoś tak ten temat poruszam, a on nic. Kupił sobie sterowany helikopterek... No to myślę, że może mi ją kupił pod choinkę, a ja tak drążę temat i mu niespodziankę popsuję, więc już nie poruszałam tematu. Po jakimś czasie znów temat powrócił i mówię mu o tym co mi się wydawało, a on mi na to, że myślał, że skoro ich już nie było, to nie ma o czym gadać. No cóż, mój mąż raczej średnio się spisuje jeżeli chodzi o niespodzianki ;) W zeszły piątek znów był w Juli z kumplem, ale sprawdzałam wcześniej na necie i mówię mu, że tych maszyn nie ma w tej najbliższej, ale i tak jechał po coś innego. Okazało się, że biedak był w tym sklepie i babka powiedziała im, że ta maszyna jest gdzieś chyba 50km dalej i pojechali szukać. Coś się mu w GPSie popieprzyło i się pogubili :D Hehe Ale powiedziała im jeszcze, że może po weekendzie znów będą i w poniedziałek popołudniu sprawdziłam i były. Ledwo je znaleźliśmy! Jedna z 4 sztuk trafiła w moje ręce!! :D

    Hehe, Olka zawsze mi się chce śmiać jak czytam jak opisujesz swojego malucha :D Wyobraziłam sobie to wychodzenie spod stołu :D

    A jak czytam o tych Waszych urwisach, to aż mnie ciarki przechodzą :D A przecież to praktycznie nieuniknione, bo wiadomo, że dziecko w miejscu nie usiedzi. Przynajmniej ja takiego nie znam.

    Ja mam kontrolę za sobą. Mój mąż się w końcu po 2 miesiącach doczekał ;) Chociaż jak dla mnie to trochę średnie uczucie. Może to z powodu stresu... Z ćwiczeniami mam się wstrzymać, bo jeszcze mi się tam chyba mięśnie nie zeszły czy coś. Mogłabym spokojnie wpieprzać przez święta. Szkoda tylko, że wiele potraw jest niewskazanych. Matko, chyba ślinotoku dostanę jak poczuję zapach grzybowej. No cóż. W sumie święta spędzimy we 3 jak już wcześniej wspominałam, to raczej 12 potraw nie będzie :D Myślę, że zmieścimy się w 5 :d Mam nadzieję, że przez pozostałe 7 miesięcy nie będziemy głodować jak pominiemy tę tradycję ;)

    Kaja ma się dobrze :) Jeszcze nie raczkuje, ale za to wesoło wywija rączkami na macie. Strzela takie uśmiechy, że mnie rozbraja. Szczególnie gdy śpiewam jej już kolejną kołysankę...ja wiem, że głos to ja mam przeciętny, no ale żeby tak własne dziecko mnie wyśmiewało?! A do tego czasami ma tyle tematów, że nie nadążam jej odpowiadać :) Jak mnie nie ma, to się nie przejmuje i opowiada o wszystkim zabawkom wiszącym nad matą. I najlepsiejsza rzecz jaką mamy w domu to huśtawka. Mąż dostał ją od szefa (jak ją zobaczył, to nie był przekonany czy ją brać, bo się mu nie podobała). Ale tyle razy co ona mi tyłek ratuje, to nie uwierzycie. Może nie tyłek, a kręgosłup :) Jak już wszystkie moje opcje na zajęcie wolnego czasu przestają jej odpowiadać i zaczyna protestować, to wkładam ją do tej huśtawki i wlepia gałki w wirujące nad nią rybki. No szał! :D A jeszcze tak fajnie odwraca głowę w lewo, śledzi rybkę w prawo i jak jej zniknie z pola widzenia, to znów głowa w lewo i śledzi kolejną rybkę. A ja siedzę na kanapie i się z niej śmieję :D

    Ale egoistyczny post, praktycznie cały o mnie :D Chyba szybko się nie zapytacie co tam u mnie :D

    olka30, Laura lubią tę wiadomość

  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 18 grudnia 2015, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żabko, co tam u Ciebie??? :P

    Little Frog lubi tę wiadomość

  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 18 grudnia 2015, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    haha, Żabka czyta mi w myślach :D Santoocha ja też bezrobotna :D
    daj znać jak efekty :) ja po 4 miesiącach po porodzie zrzuciłam z nią 6-7 kg. i ważę obecnie ok.43-44 i od poniedziałku wracam na nowo by robić rzeźbę :D
    no i lepiej się mierzyć, centymetry szybciej lecą :)

    Olka kurcze..dla dziecka możesz wodę do noska lub nasivin,inhalacje, wit.C i wapno... jeszcze syropki są na przeziębienia i gorączkę.. zdrówka na święta!

    żabko no cóż, moje szycie idzie..hm,jak idzie P ale uczę się cierpliwie :D zrobiłam 2 podusie minky a kocyk jeszcze nie wyszedł bo źle ucięłam materiał :D
    Fajnie,że po przygodach w końcu masz swoją, u nas też nie obyło się bez przygód (opiszę w pamiętniku wieczorem) ;) no i jednak mam też nową :P tylko że z biedronki :D
    ucałuj Kaję,malutką śmieszkę!! i matko wyrodna, jak możesz się śmiać z dziecka :D

    Little Frog lubi tę wiadomość

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • Misty87 Autorytet
    Postów: 2669 4813

    Wysłany: 19 grudnia 2015, 00:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zlota dziekuje, pokazuje mi, ze zajete akurat w tym terminie :( szukam dalej...a czas leci :/
    Jeszcze sprobuje do niej zadzwonić jutro, bo dzis było zbyt późno jak sie za to zabralam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 grudnia 2015, 00:09

    Chłopcy 1jajowi,1ow i 1kosm, cc 32+5,waga 1880g i 1670g.
    1usahdgeb3da0ojs.png
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 19 grudnia 2015, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przedszkolanko wszystko już wypróbowane, oprócz inhalacji, ale mojego małego to chyba by ze 3 osoby musiały do tej inhalacji trzymać :/

    Żabko w końcu coś o tobie :) Fajnie, że malutka nie sprawia problemów. Mówisz, że moje posty są zabawne. To moje dziecko jest zabawne, tylko że czasami strasznie męczące. Potrafi zamęczyć wszystkich dookoła jak jesteśmy razem w domu, a jak jestem sama to czasem błagam Boga o cierpliwość. Wczoraj sobie mała wesz poćwiczyła chodzenie na dwóch nogach od przedmiotu do przedmiotu i dziś już raczkowanie be.. Jak nie chcieliśmy z nim chodzić to ciągnął za jedną rękę jak najdalej udało mu się odejść i się awanturował. Ledwo to to stoi na nogach, a już mu się chodzić chce. Dziś już od osoby do osoby spokojnie ze 3 kroki zrobił. Na wigilii u dziadków rodzince szczena opadnie jak tak dalej pójdzie. Ale teściowa i szwagier twierdzą, że mój M jak był mały to nie chodził tylko skakał, to chyba wiem po kim to adhd moje dziecko odziedziczyło.

    Little Frog lubi tę wiadomość

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • Złota Autorytet
    Postów: 3150 2406

    Wysłany: 20 grudnia 2015, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misty87 wrote:
    Zlota dziekuje, pokazuje mi, ze zajete akurat w tym terminie :( szukam dalej...a czas leci :/
    Jeszcze sprobuje do niej zadzwonić jutro, bo dzis było zbyt późno jak sie za to zabralam.

    No mi powiedziała, że ma wolne po świętach. Zadzwoń, może akurat.

    dfe327de15eec3b7764af72f3785c2ef.png
  • Anaaa:) Autorytet
    Postów: 710 1308

    Wysłany: 21 grudnia 2015, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Kochane :*

    Nie wiem kiedy znajdę czas żeby spokojnie usiąść i ogarnąć forum.
    Myślę o Was w każdym bądź razie :) jak zawsze.
    Mój Synuś już zapierdziela po całym domu. Nie usiedzi 2 minut. Radzi sobie rewelacyjnie. Ma etap "ja sam" i broń boże nie wolno mu pomagać ani asekurować.
    Kilka dni temu przekonał się do mycia ząbków szczoteczką :D teraz sam ją wyciąga i pokazuje, że chce umyć :D
    Daje mi popalić czasami, że mam ochotę go udusić, ale kocham go ponad wszystko <3 uśmiech, buziak i to jak się do mnie przychodzi przytulić wynagradza wszystko <3
    Coraz lepiej je samodzielnie łyżeczką i widelcem. Chociaż najbardziej uwielbia rękami :D
    Charakter ma ciężki, więc będzie niezły indywidualista.
    Alergia się troszkę nasiliła w ostatnim czasie, ale wszystko jest ok.
    Co do mnie to nie sypiam po nocach i już do rozwiązania raczej będzie to niemożliwe. Ból jest nie do zniesienia a nie chcę się faszerować przeciwbólowymi. Córcia za niespełna 8 tyg przyjdzie na świat :) ale zleciało! Za 3 tyg wizyta a za kolejne 2 tyg ustalamy termin cc w klinice położniczej, którą prowadzi kolega mojego gina :) chyba nie mam co się stresować.

    Porządki świąteczne porobione. Ciężko ogarniać mieszkanie w czasie gdy dziecko ma 1 drzemkę w ciągu dnia :D

    Czeka nas intensywny okres noworoczny. Mąż znalazł kilka ofert pracy, mamy też na oku kilka mieszkań. Jak urodzę i pozałatwiamy szybko formalności to przeprowadzamy się :) mam nadzieję, że ryzyko się opłaci.

    Gdybym już tu nie zajrzała przed Świętami to:

    Kochane, życzę Wam wszystkim i każdej z osobna nadziei, własnego skrawka nieba, zadumy nad płomieniem świecy, filiżanki dobrej, pachnącej kawy,
    odpoczynku, zwolnienia oddechu, nabrania dystansu do tego, co wokół,
    chwil roziskrzonych kolędą, śmiechem i wspomnieniami.
    Wesołych świąt!

    olka30, Little Frog, Laura, santoocha, Misty87, Maniuś lubią tę wiadomość

    zrz6j44jhnppf5gr.png
    1usa9vvj2jvtgwts.png
    relg6iyeuekhqu9b.png
    0d1y3e3k5pu39jw1.png
  • Kaśka28 Autorytet
    Postów: 4792 5011

    Wysłany: 22 grudnia 2015, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam was po dluugiej przerwie:D wracamy do staran mamy nadzieje ze rok 2016 bedzie tym szczesliwym:D

    Tak dawno mnie tu nie było że niektore zostały mamami:D Wszystkim bardzo Gratuluje:D

    A staraczkom życze wytrwałości i sobie tez:D

    Przy okazji życzę wszytkim Zdrowych Wesołych i Szczęsliwych Świąt!! Niech spełnią się wszytkim marzenia:D

    Laura, santoocha, Little Frog, Myszka86, Misty87, LillaMy, Anaaa:), Maniuś, dżona lubią tę wiadomość

    Dluuuuga historia...ale warto było walczyć !!!
    9dpt 84.51 :D
    11dpt 210
    14 dpt 765.9
    18dpt 4270
    32dptmamy ❤️
    w4sq3e3kaoemk4zn.png
  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 22 grudnia 2015, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heeej Kaska!!!! :D
    Super że jesteś :)
    Trzymam kciuki za staranka, oby szybko zaowocowały fasolką!!!

    Kaśka28 lubi tę wiadomość

  • Little Frog Autorytet
    Postów: 3666 5260

    Wysłany: 22 grudnia 2015, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to zaciskamy kciuki za ten 2016, żeby był owocny!!! :):):)

    Kaśka28 lubi tę wiadomość

  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6168 2261

    Wysłany: 22 grudnia 2015, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heeeej Kaśka ja do trzymam ci towarzystwa od nowego roku nowi lekarze może się spiszą

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
  • LillaMy Autorytet
    Postów: 714 610

    Wysłany: 22 grudnia 2015, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć ..

    Kaśka dobrze że jesteś !! <3

    I Ja Wam też będę towarzyszyła w staraniach ! :D
    Pierwsza @ się już kończy :D

    Stwierdziliśmy z Mężem, że nie ma co czekać ;) trzeba kuć żelazo póki gorące ;)
    Nie chcemy aby Filipek był jedynakiem a dobrze by było aby była mała różnica wieku ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 grudnia 2015, 18:41

    santoocha, Kaśka28, Anaaa:), Little Frog, Misty87, Maniuś, mizzelka lubią tę wiadomość

    7bx9p1.png
    4qrCp1.png
  • XxMoniaXx Autorytet
    Postów: 15445 8425

    Wysłany: 22 grudnia 2015, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Kaśka :)

    trzymam kciuki :)

    ja Wam nie bede towarzyszyła w staraniach bo mała tak daje popalić że padam i drugie jak już to za 3 lata gdzieś :P ale chętnie pokibicuje :)

    Wszystkim Wesołych Swiąt i wszystkiego co najlepsze <3

    Laura, Misty87, Anaaa:), dżona lubią tę wiadomość

    f2wl3e5exwv499zn.png
    km5sdf9hllms5iw1.png

    10. 2018r. - c.b
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6168 2261

    Wysłany: 22 grudnia 2015, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilamy no to fajnie ze wracacie bedzie nas wiecej :) powodzenia

    LillaMy lubi tę wiadomość

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 22 grudnia 2015, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!! :)

    W końcu coś się dzieje ;)
    Kaśka zaciskam kciuki i oby ten 2016 rok był najszczęśliwszym rokiem w Waszym życiu ;)
    Potforku Ciebie też to dotyczy ;)
    Lilly no i Ciebie!!

    Anaa czas leci,ucałuj synka!

    U nas się dzieje..wiadomo czas świąteczny więc sprzątanie,gotowanie,pieczenie,zakupy. Mąż miał znowu napad serca ale wszystko jest ok. Polunia kończy dzisiaj 10 miesięcy i z godziny na godziny kocham ją tak mocno że to aż szaleństwo ;)

    Santoocha jak waga ? ;) ja od wczoraj wznowiłam ćwiczenia ;)

    Kochane i ja Wam życzę rodzinnych Świąt,takich o jakich marzycie. I żeby każde kolejne były weselsze i w większym gronie :*

    Ps.u nas starania też miały być za fok ale przrz tarczyce musimy odłożyć..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 grudnia 2015, 21:12

    Kaśka28, Laura, Maniuś lubią tę wiadomość

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • LillaMy Autorytet
    Postów: 714 610

    Wysłany: 22 grudnia 2015, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, Mam nadzieję że Nowy Rok będzie ponownie owocny :D <3

    Przedszkolanko, Polunia rośnie w zastraszającym tempie ;)
    podleczysz tarczycę i starania będą pełną parą :D

    Potforzasta będę trzymała kciuki aby nowi lekarze stanęli na wysokości zadania :D

    Anaa, czas bardzo szybko ucieka, całkiem nie dawno mówiłaś Nam o ciąży a tu za niedługo pojawi się księżniczka na świecie :D

    Złota u Ciebie jak cykl ? ;)

    Santocha, Ola chłopcy już zdrowi ?

    Misty, jesteś dzielna Mamuśka i świetnie sobie radzisz z bliźniakami :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 grudnia 2015, 21:43

    przedszkolanka:), potforzasta, Misty87 lubią tę wiadomość

    7bx9p1.png
    4qrCp1.png
  • Kaśka28 Autorytet
    Postów: 4792 5011

    Wysłany: 23 grudnia 2015, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje dziewczyny :) jestem dobrej mysli:D narazie musimy powalczyc z tarczyca bo przy ostatnim badaniu nie mialam pecherzykow i lekarz powiedzial ze to raczej przez to ale bedziemy sie badac monitorowac i doprowadzc do stanu idealnego:D no jestem dobrej mysli pewnie to potrwa ale damy rade:D i planuje w 2016 roku zajsc w ciaze:D

    LillaMy, Little Frog, przedszkolanka:), santoocha, Maniuś lubią tę wiadomość

    Dluuuuga historia...ale warto było walczyć !!!
    9dpt 84.51 :D
    11dpt 210
    14 dpt 765.9
    18dpt 4270
    32dptmamy ❤️
    w4sq3e3kaoemk4zn.png
  • Little Frog Autorytet
    Postów: 3666 5260

    Wysłany: 23 grudnia 2015, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No no no, ale tu się dzieje, staraczki się nam wysyłały! :) za wszystkie trzymam kciuki! :) może jeszcze więcej się ujawni :)

  • Laura Autorytet
    Postów: 3396 6618

    Wysłany: 23 grudnia 2015, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!

    To my życzymy Wszystkim
    Zdrowych, wesołych i pogodnych
    Świąt Bożego Narodzenia. Niech
    będą one okazją do zadumy, ale
    i radości z rodzinnego spotkania.
    Niech przyniosą wytchnienie od
    codziennych zmagań i trosk.
    Oby magia Bożego Narodzenia
    przetrwała w nas jak najdłużej!

    Magicznych Świąt Bożego Narodzenia!




    https://www.youtube.com/watch?v=l5m3ohzG6EY


    Trzymam kciuki za staraczki! Życzę pozytywnych testów :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 grudnia 2015, 13:06

    santoocha, Little Frog lubią tę wiadomość

    Synuś mamusi i tatusia :)
    Dominiś 2890, 52cm <3
    89c50790be.png

‹‹ 1578 1579 1580 1581 1582 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ