X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Na Temat i NIE na temat, dla staraczek i dla zafasokowanych
Odpowiedz

Na Temat i NIE na temat, dla staraczek i dla zafasokowanych

Oceń ten wątek:
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 26 lipca 2016, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się oficjalnie na chorobowym :) Wczoraj jeszcze byłam w pracy na 3 godz. ale od dzisiaj wpadłam w szał porządkowania rzeczy w domu. Nawet mi to nieźle idzie :) Mały u Babci.. Ze zwolnieniem trochę problemu było, bo w cale moja pani dr rodzinna nie była chętna, nawet na skierowanie na morfologię kręciła nosem. Zazwyczaj jest bardziej ludzka, zwłaszcza, że odwiedzam ją może raz na rok, więc ciężko powiedzieć, żeby mi strasznie badań wypisywała :( No, ale ważne, że w końcu dała. A ogólnie mam nadciśnienie (pierwszy raz w życiu - stawiam na upały) i muszę wypełniać jakąś śmieszną książeczkę, a w razie czego mam na to jakiś lek.

    Biedroneczko przykro mi. Musisz się uzbroić w cierpliwość, bo jak się za bardzo chce to można się samemu zablokować, a po co ?

    Przedszkolanko jak tata?

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 26 lipca 2016, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noo to w końcu odpoczynek masz ;) a nadciśnienia pilnować musisz..
    I dziękuję chyba lepiej..od doby nie miał gorączki i znaleźli chyba przyczynę,ale już tam szew rozrywali,dren poprawiali i powinno być już ok :)

    Macie jakieś przepisy dla swoich maluchów? Ja już nie wiem co wymyślić a i tak je jak kurczak,czasem podziubie i nic nie zje nawet po całej nocy..

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 27 lipca 2016, 07:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przedszkolanko u nas dzień zaczyna się od mleka,potem na sniadanie- omlet, parówki Piratki, jajecznica. Przed drzemka dzienna, czyli koło południa przekąska typu biszkopty, paluszki, jakiś owoc, albo teraz hit - suszone daktyle.
    Obiad - to samo co my.
    Podwieczorek- owoce, kisiel z owocami, przymierzam się do budyniu na mleku kokosowym. A na kolację gotowany ryż z kaszą jaglana i kuskusem, do tego rozciapany cały banan plus trochę mm w proszku żeby było bardziej kaloryczne.

    A Pola je sama, czy ją karmisz? U nas był hit na gotowane warzywa typu brokuł, kalafior, marchewką, gdy dostał do ręki widelec i sam sobie jadł.


    My się odsmoczkowujemy. Wczoraj była fatalna noc, ssal przedziurawionwgo smoka, wyjmował i mówił "nie" i tak w kółko. Nie spalismy 2,5 godz, bo nie mógł zasnąć z takim innym smokiem.
    Dziś było już lepiej, zażądał do zasypiania, ale znów mu nie pasowało i po chwili oddał mi mówiąc "fe". Zasnął bez, w nocy przyszedł do nas i też nie chciał smoka. Spalismy do 6!
    Teraz byle się nie złamać.

    Jedziemy dziś na zaległe szczepienia. W końcu jest zdrowy.

    Olka odpocznij w końcu!

    Biedroneczko trzymam kciuki w tym cyklu! :*

  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 27 lipca 2016, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Santoocha :) dzisiaj jej zrobiłam manne na mleku i coś tam zjadła,ale po nieprzespanej nocy już wiem,że trójkę widać i chyba teraz ta przyczyna(chociaż ona i tak jakiś super ilości nie je). No zobaczymy,dam na noc camillie ,wczoraj kasze jej zrobiłam to wyła bo jeść nie chciała i butla o 3 była.. nerwy mam przy tym jej jedzeniu.
    No i sama też je,ale ostatnio tylko się bawi i wyrzuca miskę więc płynnych jej nie daję :P

    Gratuluję odsmoczkowania,widać postępy ;) szkoda że u nas z cycem to tak nie idzie.. :p

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 27 lipca 2016, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przedszkolanko my jeszcze 3 razy na dobę dajemy butlę, a tak na śniadanie to albo naleśniki, albo kanapeczki, parówki, jakieś owoce. Miałam dziecko, które je wszystko i bardzo ładnie nam zjadał obiadki i zupki moje ugotowane i ewentualnie ze słoiczka, a także ziemniaczki z mięskiem, albo kalafiorem, ale dzięki babciom i ich słodkim rogalikom i innym smacznym przekąskom dziecko mi w ogóle przestało jeść obiady. Z zupą mam takie przeboje, że już mi sił brakuje, a nerwy mam takie, że czasem mam ochotę po prostu mu przylać. Ostatnio po prostu wychodzę, a mój M coś mu próbuje wcisnąć. Nawet w żłobku mają z małym problem, a jeszcze niedawno babki mówiły, ze każdy by chciał takiego chłopa w domu, który wszystko je :( Czasem myślę, że lepiej było wydać więcej kasy, a posłać małego na cały tydzień do żłobka, ale myślałam że jednak z babcią będzie mu lepiej :/ Ostatnio też mu zęby szły, więc myślałam, że jak wyjdą to problem minie, ale niestety. Dobrze, że chociaż butlę je ładnie.

    Muszę się pochwalić, że wczoraj byłam podglądnąć małą w 4d i waży już 1720 g. Chyba w sam raz :) Buzi nie chciała pokazać, bo jakoś tak się ułożyła, że miała całkiem przyciśniętą do macicy, ale coś tam widziałam i strasznie podobna do małego :) Za to jakie ma włoski.. Nie wiedziałam, że to tak widać, strach się bać jak urosną jeszcze przez te 2 miesiące, stwierdziłam, że się urodzi od razu w warkoczu ;) Super lekarz nas badał, cały czas mówił co widać, a buzię to chyba z 15 minut próbował ładnie pokazać, aż mu miałam ochotę powiedzieć, żeby już dał spokój. Czułam, że wiercioła nie będzie się chciała ładnie ustawić. Ważne, że na razie wszystko wygląda ok, łożysko jeszcze młode, wód dużo, jakoś się tak trochę uspokoiłam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lipca 2016, 11:47

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • Maniuś Autorytet
    Postów: 2051 6272

    Wysłany: 27 lipca 2016, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przedszkolaków polecam stronę Ala'Antkowe blw. Jest tam dużo fajnych przepisów :)
    Olka jaka już duża córeczka w brzuszku super:)

    olka30, przedszkolanka:) lubią tę wiadomość

    zrz69vvjbeicd46f.png
    Synek 19.08.2015 ❤️
    Synek 05.05.2017 ❤️
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 28 lipca 2016, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i mam..dzisiaj zrobiłam manne i nawet nie tknęła,na widok miski wyła.. zrobiłam butle-wypiła 100ml,zagryzła bananem i pół bułeczki maślanej,popiła wodą,dogryzła chrupkami kukurydzianymi i wisi do spania na cycu ;O pomidorówkę wczoraj zjadła z dokładką od T.to może dzisiaj też zje..aa i kupiłam rogala to z serem jej zrobię. W pon.muszę tarczyce sprawdzić to od razu jej chyba wyniki zrobię.

    Dziękuję Olka i Maniuś :*

    Maniuś lubi tę wiadomość

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 28 lipca 2016, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olka to wizyta udana,super:) ale aż tak widać podobieństwo??;)

    olka30 lubi tę wiadomość

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 28 lipca 2016, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czujemy się odsmoczkowani!
    Ostatnia noc całkowicie bez smoka, mimo że był po szczepieniu i trochę jeczał przez sen i wolał mamo, mamo!
    Nie złamałam się!
    Teraz zasnął w ogóle nie prosząc o smoczka. Ufff! Mam nadzieję, że już z górki :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lipca 2016, 22:36

    olka30, Maniuś, sara_nar lubią tę wiadomość

  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 29 lipca 2016, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Santocha podziwiam, ja próbuję małego odsmoczkować, ale jakoś mi nie idzie. Niby przez dzień nie potrzebuje, a w nocy tylko zaśnie to wypluwa, ale do zasypiania musi mieć, a w dzień go muszę kryć, bo u babci jak widzi to łazi z nim cały dzień :( No ale babcia daje..

    Przedszkolanko no pewnie to tylko takie wrażenie :) Układ warg podobny mają, po mężu.. I oboje takie pucki, buźki okrągłe jak od cyrkla na usg :) Po porodzie się okaże czy aż tacy będą podobni. W sumie mogli by nie mimo, że mały jest całkiem ładnym dzieckiem :) Dla odmiany może córa będzie bardziej podobna do tatusia?

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • Melula Autorytet
    Postów: 2598 2847

    Wysłany: 29 lipca 2016, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć Dziewczyny,
    witam się w 18 tc.
    Czuję się już lepiej. Po przejściach czas na spokojną ciążę :)
    Pozdrawiam was wszystkie i wasze maluchy!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 lipca 2016, 12:00

    Maniuś, santoocha, sara_nar, olka30 lubią tę wiadomość

    dqprio4pygfv875f.png zrz6anlieenmishw.png
  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 29 lipca 2016, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olka u nas radykalnie - dziura w smoku i nie ma zmiłuj, że dostanie drugiego.
    Powiem Ci, że poszło szybciej niż sądziłam. Teraz gdy pytam jaki jest smoczek, Szym mówi, że ble ;)

    Może spróbuj okaleczyć smoka. Przestanie być atrakcyjny i nie będzie, że zła mama zabrała wspaniałego monia, tylko no kurka cos się w tym smoczku chyba popsuło! ;)

    Maniuś lubi tę wiadomość

  • Anaaa:) Autorytet
    Postów: 710 1308

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas Młody wcina wszystko więc nie mam problemu żeby mu coś ekstra gotować :)
    Je to co my. Czasami wiadomo, jak my jemy pizzę czy coś na ostro to jemu przyrządzam coś innego.

    Z odsmoczkowaniem i nocnikowaniem mamy problemy. Idzie jak krew z nosa ..
    Młody sam pokazuje że ma "be" w pieluszce i sam bierze nocnik ale po fakcie ..
    Ale coraz częściej sam ściąga pampera i siada ..
    Nic na siłę, mam nadzieję, że w końcu się uda.

    Z Malutką już coraz lepiej z rozszerzaniem diety. Pięknie dziubek otwiera bo jeszcze nie dawno wszystkim pluła ..
    Jutro mamy szczepienie..

    Poza tym u nas wszystko ok :)


    W ogóle to cześć wszystkim bo tak wpadłam i już piszę :D

    sara_nar, olka30 lubią tę wiadomość

    zrz6j44jhnppf5gr.png
    1usa9vvj2jvtgwts.png
    relg6iyeuekhqu9b.png
    0d1y3e3k5pu39jw1.png
  • Maniuś Autorytet
    Postów: 2051 6272

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny
    Co u Was?
    U nas masakra... Alex złamał nogę...

    zrz69vvjbeicd46f.png
    Synek 19.08.2015 ❤️
    Synek 05.05.2017 ❤️
  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jezu Maniuś jak??? Spadł skądś? Biedny..... :(
    Ma gips?

  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Santoocha gratuluję ;) i jak ,oficjalnie smok w koszu?

    Ania Pola też raczej zje wszystko ale jak się uprze i nie chce to za chiny jej nie przekonasz..ale skończyłam ją zapychać w międzyczasie i zobaczymy.
    Gratuluję postępów u Was :)

    Maniuś jak to? Co się stało??

    My dzisiaj na wynikach byłyśmy i Pola nawet nie skrzywiła się przy pobieraniu,ale byłam dumna ;) tylko wyniki chyba niezbyt...
    Moja tarczyca na razie ok,tsh 1,089 ;)

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, u nas smoka nie było w buzi już kilka dni, nie domaga się, zasypia szybko. Oficjalnego wyrzucenia nie było. Leży gdzieś na półce ;)

    Teraz tylko ma fazę na wczesne wstawanie, dziś np o 4:30. My wieczorem od 21 malowaliśmy ściany w pokoju gościnnym, potem mąż mnie zbalamucił i poszlismy spać o 1, więc czuję się jak zwłoki :/

    Szym ma znów fazę na bicie mnie. Mam wrażenie że robi to specjalnie żeby potem mnie przytulić i całować. Nie powinno mu brakować calusow i przytulasów, nie wiem co to za faza u niego.

    przedszkolanka:) lubi tę wiadomość

  • Maniuś Autorytet
    Postów: 2051 6272

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny no z tą nogą to masakra jakaś... Wyszłam na 2 sekundy dosłownie do kuchni a on zaczął płakać ale myślałam że to przez to że wyszłam bo ogólnie był skrzetny przez gorączkę, wzięłam go i ubieralismy się do lekarza bo miał bilans... U lekarza nie chciał stać gdy ten chciał sprawdzić czy stoi i czy przebiera nogami... Wyciągał tylko ręce do mnie więc to również zwalilam na gorączkę... Lekarzowi powiedziałam że potrafi stać i że koło mebli chodzi... Po powrocie poszedł spać a jak wstał to znowu stawał koło mebli ale nogę do góry podnosił... Pojechaliśmy do szpitala ale myślałam że może zwichnal albo ścięgna naciagnal a tu się okazuje że złamana piszczel... Gips po sam tylek... Jedyne co mógł zrobić w tym czasie to tak niefortunnie upaść na tą nogę... Przed tym chodził rano normalnie... Wyrzuty sumienia mnie chcą zjeść...

    zrz69vvjbeicd46f.png
    Synek 19.08.2015 ❤️
    Synek 05.05.2017 ❤️
  • Myszka86 Ekspertka
    Postów: 159 254

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie!
    Manius, zdrówka dla małego.
    Ja dzisiaj pierwszy dzień w pracy. Matko, jak mi bylo ciężko małą zostawić to nie macie pojęcia. Tak mi żal tego czasu kiedy nie ma mnie przy niej.....
    Pozdrawiam

    relgdf9hh7cqua7m.png
    zrz63e5e4fvq77d3.png
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszka przyzwyczaisz się, mi też było strasznie ciężko, przez pierwsze dni nie mogłam się skupić na pracy, ale potem udało się podzielić czas na pracę i mamę po powrocie, a że dziecko nie cierpiało tak jak się obawiałam to i ja się przyzwyczaiłam i nawet się cieszę, że wróciłam do pracy. (Czas przeszły, dziś byłam pomóc ostatni raz przed porodem.)

    Santocha mój mały od jakiegoś czasu ma jakąś zajawkę na bicie. Najczęściej mnie, ale innych też. Nic nie pomaga, ani kąt, ani tłumaczenie. Strasznie nas potem tuli, ale mam wrażenie, że sprawdza granice.

    Maniuś współczuję, wyobrażam sobie jakie musisz mieć wyrzuty. Biedaczek mały, musiało go boleć :( Ciekawe co zrobił, przecież nogę w cale nie jest łatwo złamać.

    U mnie nadciśnienie, można kurcze wykitować. Non stop mnie łeb boli, nerwy już mam takie, że nie idzie ze mną wytrzymać. Ostatnio byłam na patologii i zaproponowali mi amniopunkcję. Nie mogę.. Pod koniec ciąży, też mi łaska. Na zakaźnym mi powiedzieli, że i tak leczenie antywirusowe jest bardzo toksyczne, a immunoglobiny nie mają potwierdzonej ani skuteczności ani skutków ubocznych, więc wolę sobie poczekać do porodu i zobaczyć czy dziecko w ogóle się zaraziło. Jeszcze prawie dwa mies. a ja już czekam na koniec. Upały mnie dobijają, pocę się jak świnia, a przez to ciśnienie i tak nie wiadomo czy nie urodzę wcześniej :/ Mała warzy już 2 kg i jak na razie na usg wszystko w porządku. Przybiera dobrze, siły też ma niespożyte, więc chociaż to jakiś plus.

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
‹‹ 1626 1627 1628 1629 1630 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ