X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Na Temat i NIE na temat, dla staraczek i dla zafasokowanych
Odpowiedz

Na Temat i NIE na temat, dla staraczek i dla zafasokowanych

Oceń ten wątek:
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 2 maja 2018, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz rację Kaśka, dajcie sobie czas. Decyzję macie już podjętą, więc nie musicie myśleć i się spinać. Czasem trzeba odetchnąć.

    Przedszkolanko teoretycznie od 1 maja jestem w nowej pracy, praktycznie zaczęłam od urlopu:) Dopiero w piętek idę pierwszy dzień pracować, ale jakoś tak wewnętrznie się cieszę. Nie umiem nawet powiedzieć dlaczego, od początku nie byłam przekonana do poprzedniej pracy i żałuję, że wtedy nie poszłam za tym co mi intuicja podpowiadała. Szkoda mi tylko tej kasy i tego, że z fajną dziewczyną tam robiłam, ale po miesiącu już mogłam stwierdzić te same chore układziki co w poprzedniej firmie, w której robiłam lata. I brak szacunku dla pracowników, a nic mnie bardziej nie wkurza, więc mam nadzieję, że jakoś się szybko wdrożę w nowym miejscu i że ludzie będą ok. A jak nie to stwierdziłam, że zmienianie pracy nie jest już takie trudne jak 10 lat temu i najwyżej człowiek będzie szukał dalej. Chociaż wolałabym nie musieć.

    A co u reszty dziewczyn?? Maniuś, Żabka, Anaa?? I cała reszta??

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • Maniuś Autorytet
    Postów: 2051 6272

    Wysłany: 9 maja 2018, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) u nas wszystko w porządku :) Oskar 5.O5 skończył rok! Ja nadal nie mogę się z tym pogodzić że czas tak pędzi... Alex za chwilę będzie miał 3! No rosną mi chłopaki <3

    Pozdrawiam Was kochane i czekam na wieści od reszty z Was :*

    olka30 lubi tę wiadomość

    zrz69vvjbeicd46f.png
    Synek 19.08.2015 ❤️
    Synek 05.05.2017 ❤️
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 13 maja 2018, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To Olka powodzenia na nowym ;)

    U nas jak zwykle ciągle się coś dzieje. Ostatnio Pola miała jednodniowy stan podgoraczkowy, jakies jednodniowe oslabienie nie wiadomo z czego. U mnie zrywalam sciany z bolu,okazalo sie ze to ósemka a po 2 dniach dostalam takich dreszczy ze skończyłam na antybiotyku..
    Teraz juz jest ok ;)

    Maniuś czas leci za szybko..Pola tez jeszcze niedawno na cycu wisiała a teraz sie z niego smieje ;D

    olka30 lubi tę wiadomość

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 23 maja 2018, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co tu tak cicho? :(
    To sie pochwalę, a co! Za tydzień zaczynam brać kwas foliowy! :o

    olka30 lubi tę wiadomość

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • adaska Autorytet
    Postów: 4053 3025

    Wysłany: 24 maja 2018, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Nie mam się komu wyżalić, więc przychodzę do Was :(

    Zaręczyłam się w sierpniu 2017 roku, a ślub mamy zaplanowany na czerwiec 2019. Ja i mój narzeczony jesteśmy typami bardzo rodzinnymi. Pragniemy mieć 3 dzieci :)
    W grudniu zaczęliśmy się zastanawiać nad maluszkiem. Nie były to jakieś "intensywne" starania. Stawialiśmy bardziej na to, że "jak będzie, tak będzie". Kochaliśmy sie bez zabezpieczenia.
    W styczniu zaczęły się problemy... Nagle popadłam w depresję, bo odczuwałam ogromną potrzebę bycia mamą. Patrząc na kobiety w ciąży, na malutkie dzieci łza kręciła mi się w oku. Nie potrafię tego wytłumaczyć, dlaczego tak się stało. Miałam to pierwszy raz w życiu.
    W lutym spóźniała mi się @. Ponad 40 dni cyklu, który na koniec okazał się cyklem bezowulacyjnym, dupek na wywołanie. Przed diagnozą lekarza latałam jak głupia po sikańce, na betę, a na koniec żal, smutek i rozczarowanie.
    W marcu @ spóźniona 7 dni. 2 głębokie wdechy, nie robiłam już żadnych testów, wredota i tak przyszła.
    Aktualnie: ostatnia @ 28.04 trwała 3 dni (raczej skąpa). Od 12 dnia cyklu (dzisiaj 26 dc) boli mnie brzuch, jajniki. Coś jak na owulację albo miesiączkę, do tego sporo objawów jakby ciążowych. Temperatura cały czas na wyższym poziomie. Wczoraj byłam u ginka, żeby wykluczyć jakieś paskudztwo. Wszystko jest ok, jajniki w porządku, płyn w zatoce Douglasa. Wszystko wskazuje na to, że owu była ale ciałka żółtego nie było widać.
    Może weźmiecie mnie za wariatkę (wcale bym się nie zdziwila :) ) ale poplakałam się prawie na USG. Miałam ogromną nadzieję, że może jednak?
    Czy to możliwe, żeby być aż tak zdesperowanym człowiekiem?

    Pozdrawiam was ♥

    P.S (ULŻYŁO MI :) )

    👼🏻6tc 👼🏻9tc

    28.05.2020⏸🍀
    18.01.2021
    💙Adaś 10:58, 50cm 2660g
    💙Staś 11:00, 47cm 2330g

    Spełniłam swoje największe marzenie. Zostałam mamą ♥️

    atdc2n0aq1xoxowf.png
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 29 maja 2018, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adasko myślę,że kazda tak ma starając sie zwłaszcza o pierwsze dziecko ;)

    Co u Was dziewczyny? Straszna cisza tu,korzystacie pewnie z lata.

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 2 czerwca 2018, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka ;)
    Przedszkolanko czekam na zdjęcie pozytywnego testu :D

    U nas w sumie ok, poza tym że Szymek ma anginę. Pierwszą w życiu.
    Ja też jestem chora (zatoki, gardło, alergiczne zapalenie spojówek).

    Chłopaki rosną jak na drożdżach, Filip chodzi już przy meblach. Nadal karmimy się piersią, zjada też chętnie w sumie wszystko co mu zaproponuję (miła odmiana ;) ).

    Na początku sierpnia jedziemy na tydzień w góry <3

    No i w sumie tyle. Większych nowości brak.
    Piszcie co u Was, bo wieje nudą na wątku...

    przedszkolanka:) lubi tę wiadomość

  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 3 czerwca 2018, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przedszkolanko ja też zaczęłam łykać kwwas, po prawdzie uważam, że jeszcze nie ten moment i parę miesięcy chcę poczekać, ale doszłam do wniosku, że jakby coś mi strzeliło do głowy to lepiej brać :) Czekam na pozytywne info od ciebie :)

    Ja jak pisałam zmieniłam pracę. Dzięki temu nie mam już ani czasu ani chęci na nic. To chyba była najgłupsza decyzja w moim życiu, ale już mniejsza o to. Już mi się nawet myśleć o tym nie chce. Może tak miało być, a może po prostu przekombinowałam. W każdym razie mam tyle roboty, że nie mam czasu nawet zjeść coś w pracy.. Oczywiście nie wiem jakim cudem zamiast chudnąć przytyłam, a o czasie na chwilę dla siebie na jakiś aerobik czy bieganie, czy cokolwiek mogę na razie zapomnieć :( Na szczęście na budowie pomału posuwa się do przodu, więc mam nadzieję, że najdalej za rok będę już na swoim i troszkę się pozmienia w moim życiu, bo nie wiem ile uciągnę na takich obrotach. Pierwszy raz w życiu zaczynam się czuć już za stara na to wszystko. No ale młodsza się niestety nie staję, więc jak się mam czuć :) Mam nadzieję, że to przejściowe.

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje :*
    Trochę się boje jak to bedzie w domu z maluchem i Pola no ale córa domaga sie :D

    Santocha to zdrowiejcie! Angina lubi takie upały.. moja Pola za to ciągle ma wode z nosa cieknącą,ciekawe co ją tak uczula..

    Olka to 3 planowane już? Super!
    A praca az taka zla? Moze rozkręci sie ;)

    A co u reszty,wątek umarł.
    Misty? Złota? Potforku? Manius? Lena? Zabka? Anaa? Ania? Monia? Kaska? Myszka? I oczywiście cała reszta;)

    olka30, Misty87 lubią tę wiadomość

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane :)

    U nas ostatnio brak czasu na neta :)
    wracam z pracy i korzystamy z pięknej pogody we trojkę :)

    Z pracy jestem mega zadowolona :) żeby mi tylko w sierpniu przedłużyli to będę szczęśliwa :) zespół jest extra ..mimo iż mamy ciężki kawałek chleba z tym NFZ to wszyscy są zgrani i pracują razem :) robię to co lubię w czym czuję się dobrze i mimo iz chodze codziennie do pracy nie czuję zmęczenia :) jedyne czego mi żal to tego ze do tej pory mogłam być z Antosiem ale nadrabiam jak wracam i w weekend :) w tym miesiącu idziemy oglądać złobki bo niedługo tatuś będzie chciał wrócić do pracy.

    wczoraj byli na kontroli serduszka - i poki co jest wszytsko ok .. już prawie nie ma śladu po dziurce :) przy okazji sprawdzili u chirurga przepukline lekarz niby twierdzi że wchłonie się miedzy 2-3 rż ale za pół roku do kontroli :)

    a mi włącza sie pragnienie drugiego dziecka.. choć wiem ze aktualnie nie mamy na to szans ..choć planujemy wystartować w 2019 roku :) nie wiem czy sie uda ale jeśli przedłużą mi umowy.. Michał dostanie prace ... to spróbujemy :0 tylko trzeba odłożyc z 5 tys na klinikę badania i IUI :/


    Antoś póki co zdrowy :) ma już pełną buze zębów :O brakuje mu tylko 3 prawych trójek i piątek :D ma apetyt wiec nie ma z nim problemów :) choć po nim nie widać ze ma apetyt ..wrecz przeciwnie powiedziałabym ze nie dojada :D



    Ola mam nadzieje że wkrótce sę poprawi w pracy <3
    Santocha zdrówka <3

    Przedszkolanka to co drugie ?? :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 czerwca 2018, 20:17

    olka30 lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu super,źe napisałaś co u Was mimo wszystko ;) my tez teraz większość czasu siedzimy na dworze.
    Ciesze się,ze Antos rosnie zdrowo - duzy chłopczyk ;) a rodzeństwo fajny pomysł :D
    I tak,u nas o drugie starania na jesień. Mam nadzieję tylko ze jakos ulozy nam sie z tym przedszkolem bo strasznie się tego boje- Pola powtarza ze nie chce isc :(
    Tak to jest jak ma sie mame pedagoga:D

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 7 czerwca 2018, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A planuję Przedszkolanko, planuję :) Od początku był taki plan, że nie chcę za dużej różnicy między dzieciakami, a poza tym mam 36 lat.. Na co tu czekać.. Myślę o jesieni, ale zobaczymy jak pójdzie budowa. W razie czego przesuniemy starania na wiosnę, bo nie chcę się w 5 gnieść w 1 pokoju.

    Ania fajnie, że napisałaś. Nie dziwię się, że ci się włącza myślenie o drugim :) Ale życie jak to życie weryfikuje nasze pragnienia. Super, że z serduszkiem małego już ok, mam nadzieję, że przepuklina sama się wchłonie. Często tak się dzieje, więc może rzeczywiście nie ma się czym martwić.

    U mnie masakra, przez tą pracę nie wiem, który mamy dzień tygodnia. Tempo pracy i ilość obowiązków jet tak duża, że nie ma czasu jeść, pić, ani za bardzo pogadać :? Przychodzę do domu wypompowana, a za chwilę myślę ile rzeczy muszę zrobić jutro. Chore.. Mam nadzieję, że jak to jakoś ogarnę i zorganizuję, bo na razie poprzedniczka zostawiła taki burdel, że szkoda gadać, a brakuje czasu, żeby siąść i wszystko uporządkować. I wkurza mnie, że po pracy przychodzę tak zmęczona, że najchętniej oddałabym komuś dzieci pod opiekę, bo nie mam siły się z nimi bawić, a one są tak pełne werwy, że od progu już pytają kiedy idziemy na spacer.

    zizia_a lubi tę wiadomość

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olka to powodzenia w planach ;)
    Współczuję tego zmeczenia po pracy a dzieci wiadomo ze sily maja mnóstwo. Moze pozniej e w pracy bedzie lżej;)

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 12 czerwca 2018, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Raczej nie w tej :) Szukam dalej, ale nie na siłę :)
    Tobie też powodzenia ;)

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • XxMoniaXx Autorytet
    Postów: 15445 8425

    Wysłany: 18 czerwca 2018, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :)

    Kupeeee czasu mnie tu nie było .. chyba z rok , owszem podczytuje czasem ale w biegu bo od stycznia nie wiem , że żyję ..
    Od początku roku remontujemy tzn przeprowadzka z poddasza na piętro niżej a teście jeszcze niżej (zmarła babcia M i przeprowadzamy sie ) będziemy miec więcej miejsca osobna sypialnia , Julka wreszcie swój pokój i mase sprzątania :). Moj M chodzi na zmiany a wszystko robimy sami więc troche to wszystko trwa .. ale do miesiąca będziemy sie przeprowadzać :)a raczej przenosic :P

    Julka rośnie , pyskuje , ma humory i charakter straszny ale kocham ja nad życie :) <3

    od pól roku biore też kwas foliowy więc w najbliższym czasie dołączę do grona staraczek :)
    biorę pod uwagę problem męski i mój (ale od porodu okres i owu jak w zegarku więc nie powinno byc problemu) ale nadzieja jest..

    Boje sie jak to będzie z 2-jką plus okresu ciąży , boje sie problemowej , leżącej ciąży , szpitali .. (I-wsza bezproblemowa)
    Boje sie rozłąki z Julką - do tej pory wszędzie i wszysto razem , nigdy sie nie rozstawałyśmy , jak ją nie mam obok to czuje sie jak bez ręki ..

    No i stawiam sobie za cel .. poród sn po cc .. wiem marzenie , strach i rzadkość ale jednak sie zdarza :)

    Ale Julka wspomina i marzy o rodzeństwie, uwielbia maluchy a ja czuje potrzebe II giego malucha i nie wyobrażam siebie Julki jako Jedynaczki ..
    Więc będzie co ma być , wszystko w rękach Boga ..
    pozdrawiam Was i obiecuję być częściej .. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 czerwca 2018, 21:20

    Maniuś, olka30 lubią tę wiadomość

    f2wl3e5exwv499zn.png
    km5sdf9hllms5iw1.png

    10. 2018r. - c.b
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Monia, super że zaglądnęłaś :) Nie bój się na zapas. Julka jest już duża i myślę, że będzie ci pomagać (bardziej przeszkadzać, ale takie dzieci bardzo chcą we wszystkim uczestniczyć). Taka różnica wieku jest w sam raz. A sn po cesarce też się nie bój, kwestia znalezienia lekarza, który dobrze do tego tematu podejdzie. Coraz częściej się spotykam z tym, że lekarze sami do tego namawiają. A i czas po cesarce już taki, że nie ma obaw, że się blizna rozejdzie czy coś. Obecnie uważa się, że cc nie jest przeciwwskazaniem do sn o ile nie ma innych problemów zdrowotnych u kobiety. Fajnie, bo znowu pojawiają się w wątku staraczki ;)

    przedszkolanka:) lubi tę wiadomość

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 26 czerwca 2018, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia trzymam kciuki za plany, ale mam tak samo jak Ty, te obawy i w ogóle..

    My w poniedziałek idziemy na adaptacje przedszkola. Nie nastawiam się zbyt na nie,nie mamy parcia,zobaczymy.
    Ja za to nawał w firmie przed urlopem dlatego mnie tu mało ;)

    A co u Was?

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 29 czerwca 2018, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halo :)

    No i Pola nie idzie do przedszkola:D

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • Maniuś Autorytet
    Postów: 2051 6272

    Wysłany: 29 czerwca 2018, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O, czemu nie idzie?

    zrz69vvjbeicd46f.png
    Synek 19.08.2015 ❤️
    Synek 05.05.2017 ❤️
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 29 czerwca 2018, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj z różnych względów. Jak wspominałam nie mieliśmy parcia a Pola nie chciała iść (jest bystra bardzo,wie o co chodzi), w dodatku z wielu innych względów taka decyzja póki co jest najlepsza ;)

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
‹‹ 1672 1673 1674 1675 1676 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ