X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Na Temat i NIE na temat, dla staraczek i dla zafasokowanych
Odpowiedz

Na Temat i NIE na temat, dla staraczek i dla zafasokowanych

Oceń ten wątek:
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co tam dziewczyny? Ciężarówki jak znosicie upały? Ja nie cierpię takich temperatur, a w ciąży to już nawet nie wspominam.. Reszta jakieś plany na wakacje?

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej 😊
    Sto lat tu nie bylam a tu takie wieści 😍
    Olka gratuluję!! Ale super !
    No te temperatury nie pomagają w ciąży niestety, u mnie jak jest duchota to z oddychaniem ciężko..
    My po wizycie czwartkowej, Oluś ma 642 g.😊 niestety mam nisko łożysko i mam nadzieje,ze sie zaraz podniesie do kolejnej wizyty.

    Santoocha udanych wakacji!
    Zajsonek owocnych starań ;)

    My od jutr na tydzień mamy gościa więc juź odliczamy i czekamy na kuzyna ;) później mamy wesele,wizyta 4tego, urodziny kolezanki Poli i tak ciagle coś i czas leci :)

    olka30, dżona lubią tę wiadomość

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 22 czerwca 2019, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :)
    My wróciliśmy w czwartek w nocy. Opaleni, najedzeni, wymoczeni w basenach za wsze czasy ;)
    O dziwo wbrew naszym obawom chłopcy byli w miarę grzeczni i na dodatek spali pięknie do 8-9, więc i my się wyspalismy.
    Za miesiąc kierunek polskie góry :)

    dżona, olka30 lubią tę wiadomość

  • dżona Autorytet
    Postów: 899 1243

    Wysłany: 22 czerwca 2019, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć wszystkim,
    widzę, że pięknie rozrasta się grono forumowych dzieciaczkòw, gratuluję dziewczyny 🙂
    My coś tam z powrotem próbujemy się dalej starać, ale nie jakoś bardzo intensywnie.
    Wakacje się zaczęły, więc życzę Wam pięknych, spokojnych wyjazdów i fajnego odpoczynku 🙂
    My dopiero mamy zaplanowany wyjazd na Mazury we wrześniu.
    Trzymajcie się, pozdrawiam ☺️

    olka30, santoocha lubią tę wiadomość

    100 cykl 09.2020 STOP - już nie liczę...
    🛑😔 92zOvuFdiend.pl
    Niedrożne jajowody? PCOS(2011), niedoczynność tarczycy(2014), hiperinsulinemia(2015), hiperprolaktynemia cz(2015), wysokie LH, znikomy śluz 😐
    *08.2018 ... psychoterapia
    *1,5 roku z Naprotechnologią
    *kilkanaście cykli z Letrozolem
    * mąż 2% morfologia, 86 ml/ml koncentracja
    *01.2017 - SHSG Lublin - PJ udrożniono, LJ udrożniono na 2/3 długości
    *10.2016- laparoskopia -NIEDROŻNOŚĆ OBUSTRONNA 😔PCOS-kauteryzacja jajników
    *06.2014-03.2015- 8 cykli z Clostilbergyt
    *07.2014- histeroskopia-lewe ujście jajowodu niedrożne, prawe drożne, macica i szyjka ok
    *10.2013- laparoskopia- niedrożność PJ, kauteryzacja jajników
    *Aniołek [*] 13.01.2014 ♥ 6+3t 😔
    *Starania o pierwszą ciąże od 09.2012
    "Każdego dnia, dostajemy od życia kamienie, ale to od nas zależy czy zbudujemy z nich mur, czy most."

    j36regz2ei8e5moa.png
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 25 czerwca 2019, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj byłam na prenatalnych. Wcześniej miałam testy papp-a i wyszło wszystko w miarę ładnie. Chociaż dzidzia ułożyła się głowa w dół i dobre 15 minut dr próbowała ja przestawić ręcznie wyczyniając różne dziwne rzeczy z moim brzuchem po czym kazała mi wstać poskakac, porobić skłony itp. Na takim badaniu jeszcze nie byłam :/ A mała ssała sobie kciuk na przemian z czkawka i miała nas w nosie. Dr powiedziała że na 90 % dziewucha :) dzięki czemu moje przekonanie że będzie chłopiec a potem dwie dziewczyny nie legło w gruzach ;) Ale wiadomo że na tym etapie jeszcze się nie nastawiam bo nie ma sensu. Mój mały chce brata i basta tak, że muszę mu troszkę przegadać żeby w razie czego nie był za bardzo rozczarowany

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 czerwca 2019, 21:02

    przedszkolanka:), dżona lubią tę wiadomość

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • XxMoniaXx Autorytet
    Postów: 15445 8425

    Wysłany: 30 czerwca 2019, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejaa:) u nas wszystko ok. Mimo basenu na dworze upaly mnie wykanczaja. Jutro wizyta. Stresuje sie troche bo twardnieje mi brzuch czesto ostatnio :( mam nadzieje ze z szyjka wszystko ok.
    Robilam krzywa cukrowa i wyszla dobrze na szczescie. Pozdrowienia :)

    olka30, dżona lubią tę wiadomość

    f2wl3e5exwv499zn.png
    km5sdf9hllms5iw1.png

    10. 2018r. - c.b
  • Z. Autorytet
    Postów: 2054 3725

    Wysłany: 30 czerwca 2019, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    Pamięta mnie tu ktoś jeszcze? ;)
    Śledzę Was wciąż i za każdą z osobna trzymam kciuki. Pozdrawiam❤️

    olka30, przedszkolanka:), dżona lubią tę wiadomość

    Dwa bąbelki 👣
    06.2015
    03.2017
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 1 lipca 2019, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z. ja pamiętam większość dziewczyn z forum i przykro mi że już tak rzadko tu zaglądają. Wiem, że nie wszystkim starania się powiodły i pewnie to jeden z powodów nieobecności. Ale i te którym się udało coraz rzadziej zaglądają :( Jak twoje dzieciaki?
    Monia mam nadzieję że wszystko ok.

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 1 lipca 2019, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej;)

    Dźona, Zetko ale fajnie Was tu widzieć! Zetko co u Was??;)
    Dżona czyli już troszkę działacie na nowo? Moeliscie przerwę tak? Wybacz,ale już nie pamiętam dokładnie :(

    Monia:*
    Olka gratuluje córci ;) mnie tez zmylilo przeczucie haha tylko odwrotnie ;p

    Ja jutro jade na badania. Miałam 3 tyg.by poprawic naturalnie żelazo wiec jadłam co tylko mogłam plus soki z buraków i zobaczymy. Trzymajcie kciuki bo nie chce tabletek (i tak mam juź zaparcia bez nich).
    A w czwartek wizyta 😍

    olka30, dżona lubią tę wiadomość

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • dżona Autorytet
    Postów: 899 1243

    Wysłany: 4 lipca 2019, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olka30 wrote:
    Wiem, że nie wszystkim starania się powiodły i pewnie to jeden z powodów nieobecności.
    Coś w tym jest. Nie było jakoś motywacji i kompana do rozmowy o staraniach, a tak poza tym to ta nasza garstka starych dinozaurów zapewne nie ma ochoty wciąż gadać o ciągłych niepowodzeniach, a tematy ciążowo-dzieciowe są trudne jakby nie patrzeć... ja przynajmniej tak miewam...
    przedszkolanka:) wrote:
    Dżona czyli już troszkę działacie na nowo? Mieliscie przerwę tak? Wybacz,ale już nie pamiętam dokładnie :(
    Tak , wracamy powoli do starań. Mieliśmy przerwę przez dłuższy czas , bo dopadła mnie depresja niestety i musiałam wyleczyć to dziadostwo. W ogóle to chodzę na terapię do psychologa i bardzo dobrze to na mnie wpływa, szczególnie jeśli chodzi o pogmatwane dzieciństwo, niepłodność i ogólnie relacje z ludźmi.
    Wracając do planów staraniowych to chce zrobić na jesień badania genetyczne i porozmawiać z lekarzem nt powtórzenia HSG, mam przeczucie, że trzeba to sprawdzić zanim ruszę z monitoringami i czymś więcej, w końcu 2,5 roku minęło od SHSG i 'okienko najlepszej płodności" już dawno przepadło.

    Z. ja nie muszę pisać, że pamiętam... ;)

    olka30, przedszkolanka:) lubią tę wiadomość

    100 cykl 09.2020 STOP - już nie liczę...
    🛑😔 92zOvuFdiend.pl
    Niedrożne jajowody? PCOS(2011), niedoczynność tarczycy(2014), hiperinsulinemia(2015), hiperprolaktynemia cz(2015), wysokie LH, znikomy śluz 😐
    *08.2018 ... psychoterapia
    *1,5 roku z Naprotechnologią
    *kilkanaście cykli z Letrozolem
    * mąż 2% morfologia, 86 ml/ml koncentracja
    *01.2017 - SHSG Lublin - PJ udrożniono, LJ udrożniono na 2/3 długości
    *10.2016- laparoskopia -NIEDROŻNOŚĆ OBUSTRONNA 😔PCOS-kauteryzacja jajników
    *06.2014-03.2015- 8 cykli z Clostilbergyt
    *07.2014- histeroskopia-lewe ujście jajowodu niedrożne, prawe drożne, macica i szyjka ok
    *10.2013- laparoskopia- niedrożność PJ, kauteryzacja jajników
    *Aniołek [*] 13.01.2014 ♥ 6+3t 😔
    *Starania o pierwszą ciąże od 09.2012
    "Każdego dnia, dostajemy od życia kamienie, ale to od nas zależy czy zbudujemy z nich mur, czy most."

    j36regz2ei8e5moa.png
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 5 lipca 2019, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dżona niestety temat depresji,psychologów jest u mnie "na czasie"..tzn.nie dotyczy mnie osobiscie ale wiem troche jak to wygląda. Ważne,że Ci pomaga,masz plan i nowe siły i chęci do działania :)

    Ja jestem po wizycie. Oluś ma 932g.,loźysko się podniosło!😍 wszytko jest dobrze,szyjka pozamykana,długa na 3.2-3.5 cm.(spadła z 4 cm ale lekarz mówi,że to taki etap juz ze nie bedzie stale wielka:D). Niestety zelazo poległo i mam tabletki no i glukoze mam zrobić,dzisiaj wlasnie kupilam ale jak sie nie uda to nic-nie przewiduje u mnie cukrzycy :)
    Dzisiaj jakiś senny dzien. Mały mega mało się rusza jak na niego,moze odpoczywa po wczorajszych szalenstwach, a i ja zmeczona jakas.
    Ale ogólnie jest ok,nie narzekam 😉

    olka30, dżona lubią tę wiadomość

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 15 lipca 2019, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Przedszkolanko mnie jeszcze przeczucie nie zmyliło :) Chociaż może za wczas to mówię, bo czekam, aż mój lekarz potwierdzi płeć. Idę za tydzień, więc przy dobrych wiatrach może już coś zobaczy :)
    Mnie niestety dopadła kolka nerkowa w ciąży (chociaż lekarz rodzinny twierdzi że wątrobowa), ale dzięki temu siedzę na L4, a tabletki, które dostałam i dieta w sumie na tyle mi pomogły, że ostatnie parę dni czuję się znośnie. Na początku miałam wyrzuty sumienia, że idę na L4, ale mi przeszło. W moim otoczeniu dużo jest teraz ciężarnych, dużo młodszych ode mnie, wszystkie na zwolnieniu od początku(choć nie czują się źle), a ja się mam szczypać i łazić do pracy, do której i tak po ciąży nie wrócę? Boję się trochę kontroli z zusu, ale w sumie co mi mogą zrobić?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lipca 2019, 13:20

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • Maniuś Autorytet
    Postów: 2051 6272

    Wysłany: 17 lipca 2019, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, wieki się nie odzywałam, ale cierpię na ciągły brak czasu 😉 moi chłopcy jeszcze mają do końca przyszłego tygodnia przedszkole i żłobek, a później cały sierpień wakacje 😊 planujemy na tydzień jechać do Pl, a tak to głównie odpoczynek w domu 😊
    Alex za miesiąc kończy 4(!)lata - ja się pytam kiedy to zleciało???
    Oskar jest przeciwieństwem brata, jest spokojniejszy, ale czasami potrafi pokazać swój charakter 😉
    Ogólnie u nas wszystko w porządku, ostatnio trochę chorowaliśmy wszyscy, ale na szczęście już wszystko ok!
    Pozdrawiam Was wszystkie bardzo mocno 😘
    Za staraczki trzymam nieustannie kciuki, dziewczynom w ciąży życzę szczęśliwych rozwiązań o czasie oczywiście 😊

    olka30 lubi tę wiadomość

    zrz69vvjbeicd46f.png
    Synek 19.08.2015 ❤️
    Synek 05.05.2017 ❤️
  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 17 lipca 2019, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć i czołem!
    Maniuś, mój Fifi za miesiąc kończy 2 latka, czas zasuwa dużo szybciej niż powinien. Chciałabym żeby te moje dzieci nie rosly. Żal mi tego etapu pociesznego bobasa...

    U nas ok. Szykują nam się inwestycje w pracy, chcemy pójść do przodu, kupić nową aparaturę, robić bardziej skomplikowane zabiegi.
    Mam nadzieję, że uda się coś wyrwać z funduszy unijnych.

    Za tydzień jedziemy w góry.

    Ciężarówki, jak tam Wasze brzuszki? Żadna się jeszcze nie chwaliła!

    Maniuś lubi tę wiadomość

  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 20 lipca 2019, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ;)

    Ja ciągle na nogach, w biegu,aż się boję o moją szyjkę w czwartek..w czwartek sprzetaam,a to obiady,zakupy,Pola. Mam nadzieje,ze nadal jest długa.
    We wtorek mam badania i glukoze j juz sie boję bo ostatnio po słodkim śniadaniu się źle czulam..
    Jak wszystko będzie dobrze to w niedziele chcemy jechać na kilka dni nad morze a później biorę się za pranie prasowanie,torbe i łóżeczko.
    Jeszcze w długi weekend zamówimy fotelik i chce by mój odswiezyl mieszkanie (malowanie).

    Mój brzuch wystrzelil mega, więc jestę wielorybę 😂😂 ale uwielbiam go co tu mowić ;p
    Dzisiaj na zwolnienie zrobilam sobie domowe spa a co!😉

    Maniuś, Santoocha fajnie Was widziec!

    olka30 lubi tę wiadomość

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 20 lipca 2019, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ło matko, Przedszkolanko 30 tydzień już??? :o
    Ja pierdole! Ale szybko minęło!

  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 20 lipca 2019, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    santoocha wrote:
    Ło matko, Przedszkolanko 30 tydzień już??? :o
    Ja pierdole! Ale szybko minęło!
    Oj tak Kochana,odliczalam do marca by mdłości minęły a to sierpień za pasem. I chociaż czasem jest ciężko to już wiem,że będę tesknić za tym stanem.. :p

    olka30, santoocha lubią tę wiadomość

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 23 lipca 2019, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przedszkolanko ja bym skłamała mówiąc że będę tęsknić za ciążą :) owszem za ruchami dziecka w brzuchu, bo tak szybko się zapomina jakie to uczucie.. Ale za samą ciążą, okropnym samopoczuciem, ograniczeniami na każdym kroku, ociężałością, zapominalstwem i wyglądem wieloryba nie bardzo 😄
    Wczoraj byłam na badaniach. Tak się dr skupił na mojej nerce, że zapomniałam zapytać o płeć. Oczywiście ledwo wyszłam z gabinetu to o tym pomyślałam ale było za późno. No to muszę poczekać kolejny miesiąc :/ żeby mieć pewność..
    Mała/mały waży 180 gram jest większa (skłaniam się ku dziewczynce) niż wychodzi z kalendarza ciąży i wydaje się mi że będzie podobna do mojego małego. Też taka pusia :) okrągła buźka, duży nos 😄

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 23 lipca 2019, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Santocha mój brzuszek jest już widoczny, ale chyba mieści się w normie :) była u dr dziewczyna z dużo większym brzuchem a potem się okazało że tylko 2 tygodnie wyżej jest w ciąży. Była też zupełnie plaska, dżinsy z wysokim stanem obcisłe na maxa, a wyskoczyła z gabinetu wieszcząc że będzie dziewczynka :/ ciążę chyba ukryła gdzieś w okolicach pośladków, bo przecież gdzieś ta macica musi się zmieścić :)

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 23 lipca 2019, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olka waźne źe z malutką wszystko ok (zakladajac córke)😀

    U mnie wyszła dzisiaj cukrzyca ciąźowa 😐 w czwartek wizyta i dalej mnie będzie kierowal..
    Poza tym ostatnio przegięlam i od soboty twardniał mi brzuch,mally napieral na szyjke i boje sie,ze sie skrócila znowu.. a chcemy w niedziele jechac nad morze(no i jak gofra i loda nie zjes😭) i zobaczymy czy w ogóle pozwoli eh ..

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
‹‹ 1685 1686 1687 1688 1689 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ