X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Nowe staraczki 2018
Odpowiedz

Nowe staraczki 2018

Oceń ten wątek:
  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 9 maja 2018, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania95 wrote:
    Może ten Twój ginekolog stwierdził sobie brak ciąży tylko na podstawie Twoich problemów i z góry założył, że nie mogło się tak szybko udać :p
    Ja bym nie słuchała takiego lekarza, przecież po 4 dniach nie ma szans, żeby coś zobaczyć jak morula dopiero przemieszcza się do wnętrza macicy ;D
    No mi się też tak wydawało że tak szybko to chyba nie da się stwierdzić czy doszło do zapłodnienia czy nie :/ może być jeszcze taka opcja że chodziło mu o to że nie jestem w ciąży z poprzedniego cyklu- zdarzają się przypadki że kobiety mają normalny okres i nawet nie wiedzą o ciąży :) czyli wygląda na to że jeszcze nic straconego :) dziękuję za odpowiedź ;)

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 9 maja 2018, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a no rzeczywiście mogło mu o to chodzić :)
    jasne, że nic straconego, była owulacja-jest szansa :)
    daj nam znać jak będziesz testować :)

  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 9 maja 2018, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania95 wrote:
    a no rzeczywiście mogło mu o to chodzić :)
    jasne, że nic straconego, była owulacja-jest szansa :)
    daj nam znać jak będziesz testować :)
    Na pewno dam znać :) mam nadzieję że się doczekam do tego testowania ;) narazie biorę duphaston ale lekarz kazał przestać brać w 25dc i poczekać 2-3dni na okres- jeśli się pojawi to wiadomo, a jeśli nie to mam testować tydzień po spodziewanej miesiączce :) to logiczne? Bo tydzień czekania na test to strasznie długo :/

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • Skarpeta Autorytet
    Postów: 332 123

    Wysłany: 9 maja 2018, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MissKathy a bierzesz obecnie dupka?

    Staramy się o dzidziusia :)
  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 9 maja 2018, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skarpeta wrote:
    MissKathy a bierzesz obecnie dupka?
    Tak, stwierdziłam że skoro na pewno miałam owulacje bo na usg widać to nie będę czekać do następnego cyklu tylko od razu po wizycie wykupiłam receptę i zaczęłam brać :)

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • Skarpeta Autorytet
    Postów: 332 123

    Wysłany: 9 maja 2018, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no to dobrze, a może powiedziała Ci co robić dalej? ile czasu masz zamiar brać ? i kiedy odstawić?

    Staramy się o dzidziusia :)
  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 9 maja 2018, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skarpeta wrote:
    no to dobrze, a może powiedziała Ci co robić dalej? ile czasu masz zamiar brać ? i kiedy odstawić?
    Mi kazał brać od 16dc do 25dc ale dziewczyny tu na forum uswiadomily mnie że tak się bierze tylko wtedy kiedy owu jest wcześniej żeby jej nie przyblokowac :/ ja zazwyczaj mam owu 14-15dc, mierze tempke, sprawdzam śluz, robię testy owu i mniej więcej po tym mogę określić kiedy mam owulacje i po prostu będę brać tego dupka 2 dni po mojej owu, nie koniecznie tego 16dc :) pytałam się co dalej robić to mi powiedział że mam brać dupka przez trzy cykle i jeśli nie zajde w ciąże to przyjść znowu do niego :) ogólnie ja mam problem z krótkimi cyklami, 23-24 dni no i niedoborem progesteronu

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • Skarpeta Autorytet
    Postów: 332 123

    Wysłany: 9 maja 2018, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    ja zaczęłam brać dzień po owulacji miałam potwierdzoną USG ale zastanawiam się czy 10 dni to nie za mało? @ ma przyjść po weekendzie :/ a ja jeszcze jutro mam w tej teorii wziąć duphaston :/ i się zastanawiałam czy może cos wspomniał... ja od swojej gin tez usłyszałam tyle że jak się nie uda to znów mam przyjśc w kolejnym cyklu 14 dnia

    Staramy się o dzidziusia :)
  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 9 maja 2018, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MissKathy92 wrote:
    Mi kazał brać od 16dc do 25dc ale dziewczyny tu na forum uswiadomily mnie że tak się bierze tylko wtedy kiedy owu jest wcześniej żeby jej nie przyblokowac :/ ja zazwyczaj mam owu 14-15dc, mierze tempke, sprawdzam śluz, robię testy owu i mniej więcej po tym mogę określić kiedy mam owulacje i po prostu będę brać tego dupka 2 dni po mojej owu, nie koniecznie tego 16dc :) pytałam się co dalej robić to mi powiedział że mam brać dupka przez trzy cykle i jeśli nie zajde w ciąże to przyjść znowu do niego :) ogólnie ja mam problem z krótkimi cyklami, 23-24 dni no i niedoborem progesteronu


    Z wlasnego doswiadczenia dupka najlepiej wziąć 2 dni po owu. I owszem bierze sie go do 25 dc ale nie koniecznie dostaniesz @ po 2-3 dniach po odstawieniu. Roznie z tym jest zdarza sie ze @ moze przyjsc do 10 dni po odstawieniu.

    Ale jesli masz problem z prog w drugiej połowie cyklu to dziwne jest to ze lekarz kazal odstawic i robic test.
    Testy moga dopieto cos pokazac po terminie @ lepsze i pewniejsze jest zrobienie bety.
    A co do problemow z prog. Jesli sie zajdzie w ciaze a naturalnego jest brak i dupka sie przerwie to braknie hormonu podczymujacego ciaze.

    A co do ciazy to cokolwiek mozna zobaczyc 5-6 tydz

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 maja 2018, 16:05

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • Olaa86 Ekspertka
    Postów: 164 83

    Wysłany: 9 maja 2018, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam duoka tez i bede go brac az do pojscia nana bete - bo u mnie faza ostatnia trwa 10 dni wiec jak zaczelam od 3 dnia to musze wytrwac te 10 dni brania i wowczas pojsc na bete

    Szymon - 07.02.2012
    Mateusz - 02.08.2016
    Mamy to :) trzecia ciąża :)
    Wyniki bety: 11 dpo - 20, 14 dpo - 96, 18 dpo - 475
  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 9 maja 2018, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lola_M wrote:
    Z wlasnego doswiadczenia dupka najlepiej wziąć 2 dni po owu. I owszem bierze sie go do 25 dc ale nie koniecznie dostaniesz @ po 2-3 dniach po odstawieniu. Roznie z tym jest zdarza sie ze @ moze przyjsc do 10 dni po odstawieniu.

    Ale jesli masz problem z prog w drugiej połowie cyklu to dziwne jest to ze lekarz kazal odstawic i robic test.
    Testy moga dopieto cos pokazac po terminie @ lepsze i pewniejsze jest zrobienie bety.
    A co do problemow z prog. Jesli sie zajdzie w ciaze a naturalnego jest brak i dupka sie przerwie to braknie hormonu podczymujacego ciaze.

    A co do ciazy to cokolwiek mozna zobaczyc 5-6 tydz
    Ooo Lola dziękuję za wyjaśnienie bo właśnie miałam pytać jak to by było gdybym jednak zaszła w ciąże i odstawiłam dupka tego 25dc i bym czekala na pozytywny test to wtedy bym nie miała wsparcia do podtrzymania tej ciąży jak swojego proga mam za mało :/ czyli gdybym się spodziewała ciąży to najlepiej na bete iść od razu po odstawieniu dupka? I jak beta wyjdzie to dalej brać

    Olaa86 lubi tę wiadomość

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • Skarpeta Autorytet
    Postów: 332 123

    Wysłany: 9 maja 2018, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja własnie też potrzebowałam tej informacji... czy brać dupka do terminu @ czy jak... jakoś jak nie ma się wiedzy jeszcze o jakimś leku, dopiero doczytuje się później w necie coś na forum to człowiek zastanawia się czemu się nie zapytał, ale na poczatku nie było to takie oczywiste

    MissKathy który jesteś dzień po owulacji?

    Staramy się o dzidziusia :)
  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 9 maja 2018, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MissKathy92 wrote:
    Ooo Lola dziękuję za wyjaśnienie bo właśnie miałam pytać jak to by było gdybym jednak zaszła w ciąże i odstawiłam dupka tego 25dc i bym czekala na pozytywny test to wtedy bym nie miała wsparcia do podtrzymania tej ciąży jak swojego proga mam za mało :/ czyli gdybym się spodziewała ciąży to najlepiej na bete iść od razu po odstawieniu dupka? I jak beta wyjdzie to dalej brać

    Jesli lekarz zaleca w ogole dupka bo sie ma problem z prog.to sie go bierze takze i w ciazy. Ja bralam do 9 tyg. Ale to lekaz zdecyduje jak długo i w jakiej dawce.
    A po owu jak sie ma go malo a dojdzie do zaplodnienia to pomaga w implantacji zarodka a później podczymuje ciaze w razie czego

    Skarpeta lubi tę wiadomość

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • trzydziecha Autorytet
    Postów: 1041 662

    Wysłany: 9 maja 2018, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie nowe staraczki!!
    U mnie dzis niestety @ :( wiec kolejny cykl staran przede mna... chcialabym isc na ten monitoring powiedzcie mi to sie jakos specjalnie zglasza czy wystarczy sie umowic na wizyte dzien przed planowa owu i potem dalej?

    Starania od 06.2017
    12.12.2018 - 2 kreski + beta 308
    04.01.2019 - mamy serduszko <3
    22.08.2019 - Tomuś jest już z nami <3 <3 <3

    n59y9vvj275r1f8v.png
  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 9 maja 2018, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    trzydziecha wrote:
    Witajcie nowe staraczki!!
    U mnie dzis niestety @ :( wiec kolejny cykl staran przede mna... chcialabym isc na ten monitoring powiedzcie mi to sie jakos specjalnie zglasza czy wystarczy sie umowic na wizyte dzien przed planowa owu i potem dalej?

    W zaleznosci kiedy ci wypada owu. Mi gin kazala byc miedzy 10 a 13 dniem cyklu bo mialam leki na stymulacje ale zawsze tak chodziłam i wtedy mowila mi jakiej wielkosci jest pecherzyk i czy w ogole jest pozniej idziesz po owu zeby zobaczyc czy pecherzyk pekl i czy cialko żółte jest i plyn w zatoce wtedy jest potwierdzone owu na 100%

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 9 maja 2018, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skarpeta wrote:
    ja własnie też potrzebowałam tej informacji... czy brać dupka do terminu @ czy jak... jakoś jak nie ma się wiedzy jeszcze o jakimś leku, dopiero doczytuje się później w necie coś na forum to człowiek zastanawia się czemu się nie zapytał, ale na poczatku nie było to takie oczywiste

    MissKathy który jesteś dzień po owulacji?
    Dokładnie, ja też o wiele rzeczy się nie zapytałam a teraz doczytuje :)
    Według moich obserwacji dziś jestem 6dpo a usg miałam robiony 4dpo :)

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • ewka_89 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 9 maja 2018, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam serdecznie, od jakiegoś czasu jestem stałą bywalczynią forum, jednak dziś postanowiłam do Was napisać. Za mną 3 cykle bez monitoringu na CLO + DUPHASTON, obecnie za mną pierwszy cykl monitorowany: CLO (5-9dc) + OVITRELLE(17dc) + DUPHASTON (19-29dc). Niestety test HCG z moczu w 30 i 32dc ujemny. Straciłam nadzieje w tym cyklu, czekam teraz na @.

    Serdecznie pozdrawiam :)

  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 9 maja 2018, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    trzydziecha wrote:
    Witajcie nowe staraczki!!
    U mnie dzis niestety @ :( wiec kolejny cykl staran przede mna... chcialabym isc na ten monitoring powiedzcie mi to sie jakos specjalnie zglasza czy wystarczy sie umowic na wizyte dzien przed planowa owu i potem dalej?

    ja jutro testuję drugi raz, bo w razie ciąży muszę odstawić dostinex, a akurat jutro biorę :) @ u mnie w piątek, albo w sobotę.
    Też na ten monitoring muszę się w końcu wybrać. Eh :(

    trzydziecha lubi tę wiadomość

  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 9 maja 2018, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewka_89 wrote:
    Witam serdecznie, od jakiegoś czasu jestem stałą bywalczynią forum, jednak dziś postanowiłam do Was napisać. Za mną 3 cykle bez monitoringu na CLO + DUPHASTON, obecnie za mną pierwszy cykl monitorowany: CLO (5-9dc) + OVITRELLE(17dc) + DUPHASTON (19-29dc). Niestety test HCG z moczu w 30 i 32dc ujemny. Straciłam nadzieje w tym cyklu, czekam teraz na @.

    Serdecznie pozdrawiam :)

    Cześć Ewka! A kiedy @ powinna do Ciebie przyjść? Długo się już starasz? :)

  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 9 maja 2018, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewka_89 wrote:
    Witam serdecznie, od jakiegoś czasu jestem stałą bywalczynią forum, jednak dziś postanowiłam do Was napisać. Za mną 3 cykle bez monitoringu na CLO + DUPHASTON, obecnie za mną pierwszy cykl monitorowany: CLO (5-9dc) + OVITRELLE(17dc) + DUPHASTON (19-29dc). Niestety test HCG z moczu w 30 i 32dc ujemny. Straciłam nadzieje w tym cyklu, czekam teraz na @.

    Serdecznie pozdrawiam :)

    Czemu mialas aż 3 cykle bez monitoringu z clo? Czy ten lekarz jest nie powazny czy jaki.
    Dobrze ze teraz sie monitorujesz bo ja inaczej na twoim miejscu to bym zmienila gin

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
‹‹ 119 120 121 122 123 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ