X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Nowe staraczki 2018
Odpowiedz

Nowe staraczki 2018

Oceń ten wątek:
  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 21 maja 2018, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MissKathy92 wrote:
    Mogę Cię pocieszyć - też mam guzki na tarczycy, kilka litych i jedną torbiel 2x2.5cm :/ konsultowalam to z dwoma endokrynologami- oboje powiedzieli że na 90% to jest od niedoboru jodu, bardzo małe prawdopodobieństwo że to nowotwór :) teraz jestem na etapie brania euthyroxu 75 (mam niedoczynność tarczycy ale przy okazji lek moze zahamować powiększanie guzów) i obserwacji- jeśli torbiel będzie się powiększać wtedy muszę zrobić biopsje :/ U mnie endo powiedziała że biopsje powinno się zrobić ale nie jest to konieczne więc wybrałam opcję obserwacji przez pół roku a jeśli coś się będzie dziać to wtedy biopsja :) nie załamuj się, na pewno wszystko będzie ok, ważne by konsultować się ze specjalistą w tej sprawie :)

    Dzięki kochana :) oby to był ten niedobór jodu :D ja prawdopodobnie też wybiorę obserwację, chyba że endokrynolog nie da mi takiej opcji ;) a też przypomniało mi się, że lekarz powiedział, że jakieś tam zmiany na tarczycy wyglądają na niedobór witaminy D, więc muszę sprawdzić poziom :)

  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 21 maja 2018, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baśka 89 wrote:
    Hej.Mam pytanie?w którym dniu robi się prolaktynę.

    Kiedy chcesz :) tylko dzień wcześniej zero seksu, stymulacji sutków, stresu i oczywiście na badanie na czczo :)

  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 21 maja 2018, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania95 wrote:
    Dzięki kochana :) oby to był ten niedobór jodu :D ja prawdopodobnie też wybiorę obserwację, chyba że endokrynolog nie da mi takiej opcji ;) a też przypomniało mi się, że lekarz powiedział, że jakieś tam zmiany na tarczycy wyglądają na niedobór witaminy D, więc muszę sprawdzić poziom :)
    Z tą witaminą D też może być racja, że niedobór powoduje takie zmiany :/ mi o tym powiedziała rodzinna i zalecila suplementacje przez cały rok :) ale poziomu nie badalam a w sumie warto by było :)

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • PaolaD Przyjaciółka
    Postów: 63 40

    Wysłany: 21 maja 2018, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dzisiaj byłam na monitoringu i sluzowka jak koniec owulacji... Pęcherzyka dominującego nie ma... 6 dni temu też nie było. Test owulacyjny najintensywniejszy w czw. Lekarka powiedziała że odpuszczamy monitoring do września. Żeby się nie nakręca. Myślicie że warto zdać się na los?teoretycznie raz już zaszłam i poronilam... A teraz może za bardzo człowiek się schizuje tymi monitoring ami itd...

    7tydz [*]
    8t3dz serduszko przestalo bić :(
    Hashimoto-hiperprolaktynemia
    Mutacja MTHFR_677C-T hetero i PAI 1 homo
  • madzikow Autorytet
    Postów: 818 287

    Wysłany: 21 maja 2018, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PaolaD wrote:
    A ja dzisiaj byłam na monitoringu i sluzowka jak koniec owulacji... Pęcherzyka dominującego nie ma... 6 dni temu też nie było. Test owulacyjny najintensywniejszy w czw. Lekarka powiedziała że odpuszczamy monitoring do września. Żeby się nie nakręca. Myślicie że warto zdać się na los?teoretycznie raz już zaszłam i poronilam... A teraz może za bardzo człowiek się schizuje tymi monitoring ami itd...
    A jak czujesz? Jeśli masz wrażenie, że Cię męczą i stresuja to faktycznie daj sobie trochę wytchnienia. Ale posłuchaj swojej intuicji

    Starania od połowy 2017, czynnik męski.
    AD Clinic/Angelius dr Cholewa
    PICSI krótki protokół
    Mamy ❄ na zimowisku
    Patryk 15.04.2020 3980 g 60 cm <3
  • PaolaD Przyjaciółka
    Postów: 63 40

    Wysłany: 21 maja 2018, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę że faktycznie do września odetchne... Jak się uda to się uda... A będę robić tylko testy owulacyjne plus temperatura. I oczywiście bromek letrox inofolic ;)

    7tydz [*]
    8t3dz serduszko przestalo bić :(
    Hashimoto-hiperprolaktynemia
    Mutacja MTHFR_677C-T hetero i PAI 1 homo
  • Marcowa2017.23 Autorytet
    Postów: 981 207

    Wysłany: 21 maja 2018, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, nic sie nie udzielam, nie pisze, bo tak naprawdę dopiero się uczę. Wszystko co piszecie o badaniach, wynikach to dla mnie nowość. Bardzo dużo można się tutaj dowiedzieć, bo cały czas Was śledzę. Ja powinnam robić test koło 27/28, ale już nie wytrzymuje, jak nowicjuszka. Wiem że nie warto wcześniej itd. Ale cały czas myślę i myślę...

    3i49f71x2dxie3wa.png
  • mar1tusia Przyjaciółka
    Postów: 117 56

    Wysłany: 21 maja 2018, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jezeli chodzi o badania prolaktyny mi lekarz zawsze mowil zeby w 12 dniu cyklu robic :)

    f2w3ikgnystddcxf.png
  • madzikow Autorytet
    Postów: 818 287

    Wysłany: 21 maja 2018, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Estradiol 55,73 pg/ml
    faza folikularna 12,4-233
    faza owulacji 41,0-398
    faza lutealna 22,3-341

    Progesteron 0,43 ng/m
    faza folikularna: 0,057- 0,893 ng/ml
    faza owulacyjna: 0,121 - 12,0 ng/ml
    faza lutealna: 1,83 - 23,9 ng/ml

    rozumiem że jak na 19dc to kiepsko? :(
    chyba, że owulacja jeszcze nadejdzie i znowu będzie długi cykl...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2018, 22:39

    Starania od połowy 2017, czynnik męski.
    AD Clinic/Angelius dr Cholewa
    PICSI krótki protokół
    Mamy ❄ na zimowisku
    Patryk 15.04.2020 3980 g 60 cm <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2018, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No progesteron niski może rzeczywiście jest jeszcze za szybko jeśli masz długie cykle

  • madzikow Autorytet
    Postów: 818 287

    Wysłany: 22 maja 2018, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    test owulacyjny mi wyszedł pozytywny właśnie, więc może się to jednak klei w całość

    Starania od połowy 2017, czynnik męski.
    AD Clinic/Angelius dr Cholewa
    PICSI krótki protokół
    Mamy ❄ na zimowisku
    Patryk 15.04.2020 3980 g 60 cm <3
  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 22 maja 2018, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam u endokrynologa. Wszystko w porządku, guzki są tak małe, że nie trzeba robić biopsji :) za rok muszę powtórzyć usg, a na ten moment wszystko ok :D i powiem Wam, że postaram się nie myśleć już tak o tej ciąży, o dniach płodnych itp., bo jestem zdrowa i doszłam do wniosku, że niepotrzebnie się cały czas stresuję ;)

    madzikow, trzydziecha lubią tę wiadomość

  • madzikow Autorytet
    Postów: 818 287

    Wysłany: 22 maja 2018, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania cudowne wieści! O wiele lepiej się człowiek czuję jak lekarz uspokoi, że wszystko gra☺

    Ania95 lubi tę wiadomość

    Starania od połowy 2017, czynnik męski.
    AD Clinic/Angelius dr Cholewa
    PICSI krótki protokół
    Mamy ❄ na zimowisku
    Patryk 15.04.2020 3980 g 60 cm <3
  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 22 maja 2018, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madzikow wrote:
    Ania cudowne wieści! O wiele lepiej się człowiek czuję jak lekarz uspokoi, że wszystko gra☺

    Dokładnie tak jest :)

  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 22 maja 2018, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania95 wrote:
    Ja byłam u endokrynologa. Wszystko w porządku, guzki są tak małe, że nie trzeba robić biopsji :) za rok muszę powtórzyć usg, a na ten moment wszystko ok :D i powiem Wam, że postaram się nie myśleć już tak o tej ciąży, o dniach płodnych itp., bo jestem zdrowa i doszłam do wniosku, że niepotrzebnie się cały czas stresuję ;)
    Widzisz Aniu mówiłam że wszystko będzie ok :) A jeśli mogę spytać jakie wymiary mają te guzki Twoje? Bo pisałaś że masz guzki i torbiel, to właśnie mi chodzi najbardziej o wymiary tej torbieli :) fajnie że nie musisz biopsji robic, odchodzi dodatkowy stres :) I faktycznie lepiej nie myśleć o ciągłych staraniach bo można zwariować i to tak naprawdę jeszcze bardziej utrudnia zajście w ciąże :( lepiej sobie wrzucić na luz i czekać na rozwój sytuacji :)

    Madzikow skoro dziś test wyszedł to z wynikami jest wszystko ok, nawet jak na 19dc :) po prostu późniejsza owulacja :) teraz tylko trzeba dorwać męża :D

    madzikow lubi tę wiadomość

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 22 maja 2018, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Torbiel 5,3x2,5mm. Za rok mam iść na kontrolę czy nie rośnie :)

  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 22 maja 2018, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chcę zacząć brać witaminę D. MissKathy92 w jakiej dawce bierzesz?

  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 22 maja 2018, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania95 wrote:
    Torbiel 5,3x2,5mm. Za rok mam iść na kontrolę czy nie rośnie :)
    Aaa to faktycznie malutka :) czytałam że dopiero od 10mm biopsje się robi a poza tym teraz już po samym usg można stwierdzić czy to groźna zmiana czy nie a biopsja tylko do potwierdzenia diagnozy :)
    A co do witaminy D to ja biorę 2000 jednostek tak jak na zimę są zalecenia :) z tym że ja jestem anty słoneczna :)

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • Pantera Autorytet
    Postów: 626 358

    Wysłany: 22 maja 2018, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie,
    Czytam Was już od dawna i bardzo mocno kibicuję w staraniach :) piszę post po raz pierwszy.
    My zaczęliśmy z mężem od niedawna nasz projekt drugiego maluszka, narazie bez sukcesu.

    Zastanawiam się czy bardziej powodem braku efektu starań jest problem z zapłodnienie (hormony, jakość nasienia) czy może skoro czujecie objawy potencjalnej ciąży które tajemniczo znikają przed okresem - problem polega na braku prawidłowej implantacji?

    U mnie obserwuje tę drugą wersję już kolejny cykl i ciekawa jestem jaka moze być przyczyną (zbyt wysokie TSH?)

    Wystrzegam się pojecia ciąża biochemiczna przy bezskutecznej implpantacji zarodka jako ze za bardzo kojarzy się z ciążą. A przecież ciąża zaczyna się od momentu implantacji.

    Mam w Ty cyklu ciekawą sytuację - test owu pozostał bardzo pozytywny przez przynajmniej 5 dni po owu, później przestałam sprawdzać, dzis 8 dni po owu powtórzyłam test owu i wyszedł negatywny z dość mocna kreska testową trochę jednak jaśniejsza od kontrolnej, popołudniowy mocz. Powtórzę go jeszcze rano z pierwszego moczu.

    Któraś z Was miala moze podobna sytuację?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2018, 23:16

  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 23 maja 2018, 00:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MissKathy92 wrote:
    Aaa to faktycznie malutka :) czytałam że dopiero od 10mm biopsje się robi a poza tym teraz już po samym usg można stwierdzić czy to groźna zmiana czy nie a biopsja tylko do potwierdzenia diagnozy :)
    A co do witaminy D to ja biorę 2000 jednostek tak jak na zimę są zalecenia :) z tym że ja jestem anty słoneczna :)

    Też tak czytałam :) poczytam jeszcze o tej witaminie D i dawkowaniu, w sumie mogłam też lekarza się poradzić ;) nie chcę przedobrzyć :D

‹‹ 125 126 127 128 129 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ