X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Nowe staraczki 2018
Odpowiedz

Nowe staraczki 2018

Oceń ten wątek:
  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 23 maja 2018, 06:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu przy następnej okazji zapytaj lekarza o te witaminę D :) mi moja lekarka zalecila żeby brać taka dawkę cały rok, ewentualnie trochę zmniejszyć w lato bo wiadomo więcej na słońcu wtedy się jest mimowolnie :) czytalam że maksymalna dzienna dawka to 4000 jednostek i to zależy od właśnie wystawienia na slonce, wieku i nawet masy ciała bo inaczej to jest u ludzi z prawidłową wagą a inaczej u osób z nadwagą/otyłych :) najbezpieczniej jest jednak poradzić się lekarza :)

    Witaj Pantera :)
    A badalas poziom progesteronu 7dpo? Może masz niedomoge progesteronu i dlatego nie dochodzi do prawidłowego zagniezdzenia :/ ja badalam dwa razy i wyszło mi 7.5 i 11.5 :( ginekolog powiedział że to za mało żeby doszło do implantacji i muszę nadrabiać niedobór lekiem :)
    Co do tarczycy to też ważne żeby mieć prawidłowy poziom tsh, za wysoki poziom może (ale nie musi!) utrudniać zajście w ciąże :/ najlepiej w takiej sytuacji przejść się do lekarza rodzinnego lub ginekologa i wziąć skierowanie na podstawowe badania :)

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • Pantera Autorytet
    Postów: 626 358

    Wysłany: 23 maja 2018, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MissKathy

    Tak badałam TSH i mam 2.55 oraz przyjmuję euthyrox, przeciwciała w normie.

    Co do progesteronu może być to dobry trop, choć nigdy nie narzekalam na problemy hormonalne. Jeśli podczas potencjalnej implantacji mam książkowe objawy (zawroty glowy, lekkie mdlosci, powiększony brzuszek i wzdęcia) to zakładałam że progesteron jest ok bo on za te objawy odpowiada. Później jednak coś idzie nie tak. Czytałam że właśnie niedoczynność tarczycy moze powodować że ciałko żółte jest niedojrzałe i nie może się zagniezdzic...

  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 23 maja 2018, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pantera wrote:
    MissKathy

    Tak badałam TSH i mam 2.55 oraz przyjmuję euthyrox, przeciwciała w normie.

    Co do progesteronu może być to dobry trop, choć nigdy nie narzekalam na problemy hormonalne. Jeśli podczas potencjalnej implantacji mam książkowe objawy (zawroty glowy, lekkie mdlosci, powiększony brzuszek i wzdęcia) to zakładałam że progesteron jest ok bo on za te objawy odpowiada. Później jednak coś idzie nie tak. Czytałam że właśnie niedoczynność tarczycy moze powodować że ciałko żółte jest niedojrzałe i nie może się zagniezdzic...
    Kurczę, ciężko zgadnąć co może iść nie tak :( chyba to indywidualna kwestia z tą tarczycą, bo niektóre kobiety zachodzą w ciąże przy wartościach powyżej normy 4.2... tak samo lekarze, jeden każe zbijac tsh poniżej 2 lub 1.5 przy planowaniu ciąży a inny już nie :/ słyszałam też że zbijanie tsh to taki zapychacz gdy nie wiadomo co jest przyczyną długich starań :(
    A co do objawów, to ja już mam tak że pod koniec cyklu zawsze czuje że coś tam się dzieje i nigdy nic z tego nie ma :( może trochę psychika działa na odczuwane objawy , tak bardzo się chce coś poczuć, że nawet bez ciąży się czuje :)
    A jak u Ciebie z długością cyklow? Są bardziej koło 30 dni czy poniżej 26?

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 23 maja 2018, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To na pewno psychika, bo ja za każdym razem coś czuję :D raz to nawet mnie mdliło ;) cały czas chodziłam i mówiłam mężowi, że na pewno się udało, no nie ma innej opcji, a potem @ :D
    Nie wiem jak w tym cyklu się starać... Czy codziennie czy może co 2 dni? Kurczę, tak bardzo nie chcę się nad tym zastanawiać, ale boję się, że jednak przy codziennym <3 plemniki mogą rzeczywiście nie być wystarczająco dojrzałe. Chciałabym się zdać tylko i wyłącznie na moje potrzeby seksualne, ale odkąd się staramy to ja tych potrzeb nie czuję ;D

  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 23 maja 2018, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania ja miałam podobnie z bolącym biustem :) tak mi ostatnio nabrzmialy piersi, nawet dotknąć się nie dało i sutki miałam spuchnięte i też nic z tego :( tak działa psychika :D
    Co do starań to lepiej co drugi dzień bo faktycznie plemniki potrzebują trochę czasu na regenerację :) ja mam taki plan żeby w tym cyklu serduszkowac od 10 do 20dc co drugi dzień :) no i mamy zamiar stosować żel conceive plus żeby wspomóc trochę żołnierzyki :)

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 23 maja 2018, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    30 mam dostać okres a dziś pojawiło się beżowo/ brązowe plamienie :( kolejny cykl w plecy :(

  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 23 maja 2018, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My zaczęliśmy od 11dc czyli od wczoraj :) i wtedy też co drugi dzień będziemy <3
    ale jeszcze jeden mam dylemat, bo mam tyłozgięcie macicy i zalecane są pozycje od tyłu, ale już mam ich dosyć, najchętniej w klasycznej bym się kochała, ale nie wiem czy plemniki będą miały szanse dotrzeć do komórki :( wczoraj od razu po przewróciłam się na brzuch, myślisz, że tak samo zadziała? ;)

  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 23 maja 2018, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ruda90 wrote:
    30 mam dostać okres a dziś pojawiło się beżowo/ brązowe plamienie :( kolejny cykl w plecy :(

    ruda, a miałaś wcześniej takie plamienia? Bo to za szybko przecież na okres... Masz jeszcze kilka dni. Może to implantacja? :)

  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 23 maja 2018, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania95 wrote:
    My zaczęliśmy od 11dc czyli od wczoraj :) i wtedy też co drugi dzień będziemy <3
    ale jeszcze jeden mam dylemat, bo mam tyłozgięcie macicy i zalecane są pozycje od tyłu, ale już mam ich dosyć, najchętniej w klasycznej bym się kochała, ale nie wiem czy plemniki będą miały szanse dotrzeć do komórki :( wczoraj od razu po przewróciłam się na brzuch, myślisz, że tak samo zadziała? ;)
    Czytałam że w klasycznej najlepiej jest na poczęcie się kochać ale nie wiem jak to jest przy tyłozgieciu :( ale tak czy siak ja uważam że jak ma się udać to się uda w każdej pozycji :D musicie sobie wybrać odpowiednią, taka jak Wam pasuje, to ma być przyjemność a nie tylko same starania i robienie wszystkiego z myślą o poczęciu :) ja zawsze po to kładę się na plecy i nogi na ścianę zarzucam bo mąż mi każe :P

    Ruda ja też od razu pomyślałam o implantacji :)

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 23 maja 2018, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czasem się zdarzało dlatego wątpię żeby to była implantacja...dodatkowo pojawiły się pryszcze i lekki ból podbrzusza :( może poprostu @ przyjdzie wczesniej...

    myślę że plemniki dotrą do jajeczka mimo innej pozycji :P

  • Plamka_92 Autorytet
    Postów: 2186 1017

    Wysłany: 23 maja 2018, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania nie ma znaczenia tak naprawdę w jakiej pozycji będziecie <3 :) Przy tyłozgięciu pozycja od tyłu może tylko wspomóc plemniki w dotarciu do celu :) Ale każda inna pozycja też będzie ok :)

    Ruda może jeszcze nic straconego :( trzymam kciuki :*

    atdc2n0a7fxt5xal.png
    28.04.2020
    2940 g 54 cm Szczęścia

    01.2021 puste jajo (* 8 tc)
  • Pantera Autorytet
    Postów: 626 358

    Wysłany: 23 maja 2018, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Psychika albo i nie.
    Bo przypuszczalnie gdy do zapłodnienia dojdzie to rośnie progesteron.
    Wraz ze wzrostem progesteronu nagłym pojawiają się właśnie wzdęcia mdłości zawrormty głowy itd.
    Potem gdy nie uda się zagniezdzic to na kilka dni przed @ progesteron gwałtownie spadla a objawy ustępują.
    Wydaje mi się że właśnie problemy z zagniezdzeniem odgrywają rolę.

    A co do tsh to mój Endo twierdzi że zbyt wysokie na samym pocz ciąży moze powodować niższe IQ dziecka wg badań

  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 23 maja 2018, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, będę wybierać pozycje na jakie mam ochotę :D
    MissKathy, ale masz troskliwego męża :D hihi

  • Plamka_92 Autorytet
    Postów: 2186 1017

    Wysłany: 23 maja 2018, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania95 wrote:
    Dzięki dziewczyny, będę wybierać pozycje na jakie mam ochotę :D
    MissKathy, ale masz troskliwego męża :D hihi

    No pewnie:) Bo najważniejsze, żeby czerpać z <3 przyjemność :D

    Ania95 lubi tę wiadomość

    atdc2n0a7fxt5xal.png
    28.04.2020
    2940 g 54 cm Szczęścia

    01.2021 puste jajo (* 8 tc)
  • madzikow Autorytet
    Postów: 818 287

    Wysłany: 23 maja 2018, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja to jestem mega ciekawa czy tym razem zaskoczy... wczoraj męża dopadłam, a dziś i najbliższe dni to zobaczymy jak będzie z działaniami

    Starania od połowy 2017, czynnik męski.
    AD Clinic/Angelius dr Cholewa
    PICSI krótki protokół
    Mamy ❄ na zimowisku
    Patryk 15.04.2020 3980 g 60 cm <3
  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 23 maja 2018, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madzikow wrote:
    ja to jestem mega ciekawa czy tym razem zaskoczy... wczoraj męża dopadłam, a dziś i najbliższe dni to zobaczymy jak będzie z działaniami

    madzikow trzymam kciuki za szczęśliwe zakończenie :) zresztą każdej z nas życzę w końcu tych długo wyczekiwanych 2 kresek :D <3

    madzikow, Plamka_92 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2018, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powodzenia dla każdej z Was! <3

    madzikow lubi tę wiadomość

  • madzikow Autorytet
    Postów: 818 287

    Wysłany: 23 maja 2018, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hihi ale fajna dyskusja się zrobiła ☺ ja mam dziś piękny śluz, więc na pewno się rzucę na męża

    Plamka_92 lubi tę wiadomość

    Starania od połowy 2017, czynnik męski.
    AD Clinic/Angelius dr Cholewa
    PICSI krótki protokół
    Mamy ❄ na zimowisku
    Patryk 15.04.2020 3980 g 60 cm <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2018, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madzikow długo się staracie?

  • Plamka_92 Autorytet
    Postów: 2186 1017

    Wysłany: 23 maja 2018, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madzikow wrote:
    hihi ale fajna dyskusja się zrobiła ☺ ja mam dziś piękny śluz, więc na pewno się rzucę na męża
    działajcie, działajcie :)

    atdc2n0a7fxt5xal.png
    28.04.2020
    2940 g 54 cm Szczęścia

    01.2021 puste jajo (* 8 tc)
‹‹ 126 127 128 129 130 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ