X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Nowe staraczki 2018
Odpowiedz

Nowe staraczki 2018

Oceń ten wątek:
  • madzikow Autorytet
    Postów: 818 287

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    znacie stronę towsrodku pl ? ostatnio odkryłam tę stronę i wczytuję się w różne informacje, myślę, że może pomóc się zorientować w niektórych tematach szerszej, a i o zmianach żywieniowych i ziołach jest trochę :)

    Starania od połowy 2017, czynnik męski.
    AD Clinic/Angelius dr Cholewa
    PICSI krótki protokół
    Mamy ❄ na zimowisku
    Patryk 15.04.2020 3980 g 60 cm <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madzikow wrote:
    ciałko żółte pojawia się tuż po owulacji, powstaje z resztek pęcherzyka, z którego uwolniona została komórka jajowa. Wraz z kolejnymi dniami cyklu ciałko żółte sobie rośnie i produkuje hormony ułatwiające zagniezdzenie. Jeśli do zagniezdzenia nie dochodzi to ciałko żółte obumiera, progesteron spada i pojawia się okres.
    Do stwierdzenia pcos musi być obraz usg plus wyniki hormonów.
    A ginekolog, który Ci dał skierowanie do szpitala pracuje w tym szpitalu?
    Bo ewidentnie lekarz chciał Cię położyć na nfz do szpitala na dzień/dwa, porobić niezbędne badania i mieć szybko obraz sytuacji.
    Zwykle robi się tak, że idzie się na prywatną wizytę do ordynatora oddziału i on wpisując skierowanie do szpitala od razu pisze na nim, że pilne i wtedy w ciągu kilku dni masz miejsce na oddziale i robią Ci komplet badań.
    Może skontaktuj się z ginekologiem i powiedz, że w szpitalu masz termin dopiero na ... i czy nie da się jakoś tego przyspieszyć?
    Dziękuję:* Tak dzisiaj byłam prywatnie A w szpital do którego mam iść ona prsvuje i sama mo powoedzoala ze maja takie terminy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli to plamienie to nie był początek cyklu i teraz jestem po owulacji?

  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malwa13 wrote:
    Czyli to plamienie to nie był początek cyklu i teraz jestem po owulacji?

    Tak, jesteś po owulacji :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Wam. Całkiem zglupialam w takim razie czekam na miesiączke trzymajcie kciuki żeby była! A skoro jest ciałko żółte to mogło nie dojść do owulacji? bo ja już nie wiem czy mam owulacje w ogóle czy przez te pęcherzyki nie...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 czerwca 2018, 12:56

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I dziewczyny co że staraniami kiedy teraz dni płodne? Teraz już za późno prawda? Myślałam że wiem co i jak to życie udowodnilo ze jednak nie:(

  • Plamka_92 Autorytet
    Postów: 2186 1017

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MissKathy92 wrote:
    Jejku żeby tak było :) byśmy mieli piękny prezent na rocznicę ślubu ;)

    Takiego prezentu Wam życzę :)

    MissKathy92 lubi tę wiadomość

    atdc2n0a7fxt5xal.png
    28.04.2020
    2940 g 54 cm Szczęścia

    01.2021 puste jajo (* 8 tc)
  • Plamka_92 Autorytet
    Postów: 2186 1017

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madzikow wrote:
    znacie stronę towsrodku pl ? ostatnio odkryłam tę stronę i wczytuję się w różne informacje, myślę, że może pomóc się zorientować w niektórych tematach szerszej, a i o zmianach żywieniowych i ziołach jest trochę :)

    Znam :)
    Jak masz fb to nawet jest taka grupa :) Tylko grupa działa tak na zasadzie jak to forum ;)

    atdc2n0a7fxt5xal.png
    28.04.2020
    2940 g 54 cm Szczęścia

    01.2021 puste jajo (* 8 tc)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plamka może Ty coś mi podpowiesz. Dzwoniłam do laboratorium dopytać o pakiet hormonów i pani powiedziała, że powinnam być w dniu 5, 6 lub 7, natomiast jesli nie mam cyklu to dowolnie. Skoro teraz cyklu jako takiego nie było to mogę isc zrobić te badania jutro rano? Nie mam pojęcia jak teraz mój cykl wygląda i czy w ogóle będzie...

  • Plamka_92 Autorytet
    Postów: 2186 1017

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie chciałabym Ci źle doradzić. Ale ja bym chyba mimo wszystko poczekała na miesiączkę i zrobiła w 3 dniu cyklu jak jest zalecane. Bo wtedy te wyniki będą miarodajne.
    Ale dziwne, że kazała przyjść w 5-7 dniu cyklu.

    No chyba, że naprawdę będzie jakiś problem z miesiączką, że faktycznie nie przyjdzie to trzeba by było chyba zrobić badania. Na razie może jeszcze się wstrzymaj? i poczekaj jak ten cykl będzie wyglądać.

    atdc2n0a7fxt5xal.png
    28.04.2020
    2940 g 54 cm Szczęścia

    01.2021 puste jajo (* 8 tc)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko że ostatnia miesiączke miałam 27 kwietnia I nic. Potem tylko te plamienia 27 maja. Kurczę trochę jestem załamana nie wiem co robić i co dalej.

  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania95 wrote:
    Wiem tylko, że ciałko żółte jest widoczne po owulacji. A może któraś z Was wie ile dni po owulacji jest to ciałko widoczne? Testy pokazują mi owulację 16dc a byłam u gina 24dc i wtedy to stwierdził.
    A no i jeszcze mam pytanie odnoście PCOS. Jestem przerażona jak wiele kobiet to ma :o dziewczyny, to jest stwierdzane przy zwyklym USG? Czy z badań hormonalnych?
    Czytałam że najważniejszy jest obraz usg (ale dopiero jak kilka razy będzie taki sam czyli będzie wskazywał na policystyczne jajniki), później są badania hormonalne i cała reszta :) u mnie np lekarz powiedział że po badaniach mogłam dojść do wniosku że mam pcos ale obraz słabo to oddaje więc być może nie mam :) jeszcze wskaźnik lh/fsh jest ważny, przy pcos jest powyżej 1.5, ja mam 0.7 :) no i długość cykli ma znaczenie- przy pcos zazwyczaj są wydłużone lub w ogóle nie ma @ i owu :/ tyle się dowiedziałam od mojego gina o pcos

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plamka_92 wrote:
    Nie chciałabym Ci źle doradzić. Ale ja bym chyba mimo wszystko poczekała na miesiączkę i zrobiła w 3 dniu cyklu jak jest zalecane. Bo wtedy te wyniki będą miarodajne.
    Ale dziwne, że kazała przyjść w 5-7 dniu cyklu.

    No chyba, że naprawdę będzie jakiś problem z miesiączką, że faktycznie nie przyjdzie to trzeba by było chyba zrobić badania. Na razie może jeszcze się wstrzymaj? i poczekaj jak ten cykl będzie wyglądać.
    Plamka ja tez wlasnie sie zastanowilam dlaczego 5-7 dzień czyli praktycznie po @, kiedy każdy każe robić 3dc :/
    A może dupek na wywołanie okresu?

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja 2020, 15:20

  • Plamka_92 Autorytet
    Postów: 2186 1017

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MissKathy92 wrote:
    Plamka ja tez wlasnie sie zastanowilam dlaczego 5-7 dzień czyli praktycznie po @, kiedy każdy każe robić 3dc :/
    A może dupek na wywołanie okresu?

    Może dupek to by była i dobra sprawa.
    Chociaż jak lekarz widział cialko żółte to może jeszcze dobrze by było wstrzymać się 2 tygodnie i poczekać na rozwój sytuacji? Bo może ta miesiączka przyjdzie.

    atdc2n0a7fxt5xal.png
    28.04.2020
    2940 g 54 cm Szczęścia

    01.2021 puste jajo (* 8 tc)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytała czy dac mi coś na wywołanie miesiączki czy wolę od razu badania więc powiedziałam że planuje ciążę i wolałabym badania żeby wiedzieć co i jak. Ale kurczę do września... Może zrobię jutro badania A jak miesiączka będzie jednak to powtórzę jeszcze raz.

  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja 2020, 15:20

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Te saszetki pije:) nie licząc plamien to 43 dzien

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 czerwca 2018, 13:53

  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ABI90 wrote:
    Malwa13 a nie licząc tego plamienia to który dc? U mnie dzisiaj 35dc i też czekam na miesiączkę żeby te badania porobić,2 cykle do tyłu miałam 48dnijak byłam u lekarki i przepisała mi luteinę na wywołanie,po 4dnia nadeszła @. No i zleciła ten preparat z mioinozytolem i kwasem foliowym 2x1saszetka które miało trochę ustabilizować cykle...
    Miovarian? Ja stosuje i muszę przyznać że w tym cyklu mnie w ogóle prawie jajnik nie bolał przy owu, a sama owu ładna bo 7dpo progesteron 15 :) w poprzednim cyklu strasznie mnie jajniki bolały na owulacje a prog był niższy... ogólnie mam tak że jajnik boli na owu a teraz przeszło jak pije miovarian :) nie wiem czy konkretnie to on tak zadziałał ale chyba tak :)

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ABI90 wrote:
    A może skontaktować się z lekarką że chcesz zrobić badania prywatnie zamiast czekać do września? I powie Ci czy rzeczywiście jest sens w tym momencie robić... ?
    O to jest dobry pomysł :)

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
‹‹ 147 148 149 150 151 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ