X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Nowe staraczki 2018
Odpowiedz

Nowe staraczki 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MissKathy92 wrote:
    Badania hormonów możesz zrobić w prawie każdym laboratorium na własny koszt :) A czemu terminy na wrzesień? To badań nie robią od ręki?
    Bp skierowanie dostalam do szpitala na oddział ginekologiczno endokrynologoczny.

  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja 2020, 15:20

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarka powiedziała że musi poczekać na wyniki. Do tej pory cykle miałam regularne 31 dni teraz pierwszy raz nie miałam krwawienia stąd wizyta u lekarza. W zeszłym roku wszystko było ok A teraz te pecherzyki

  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malwa13 wrote:
    Bp skierowanie dostalam do szpitala na oddział ginekologiczno endokrynologoczny.
    I termin na wrzesień dopiero? Nie no paranoja jakaś...

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malwa13 wrote:
    Lekarka powiedziała że musi poczekać na wyniki. Do tej pory cykle miałam regularne 31 dni teraz pierwszy raz nie miałam krwawienia stąd wizyta u lekarza. W zeszłym roku wszystko było ok A teraz te pecherzyki
    U mnie też w grudniu 2017 wszystko było w porządku... nie wiem skąd to się bierze tak nagle :/ moim zdaniem powinnaś zrobić podstawowe badania hormonów i z wynikiem iść do gina :) skoro masz regularne miesiączki to dobrze, a że raz się zdarzyła anomalia to jeszcze nic nie znaczy :)

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ABI90 wrote:
    Malwa13, u mnie w szpitalu można zrobić badania hormonalne i za nie zapłacić, lub w prywatnym laboratorium. Jeśli u Ciebie nie ma prywatnego, warto zapytać w szpitalu... Nie ma co się z góry przejmować, leki poprawią na pewno wyniki :)są także różne suplementy przy PCOS, z tym że napewno nie ma co kombinować na własną rękę. ;)
    Miss ta znajoma miała kilka guzków, ale ten jeden największy miała usuwany, musiałabym przy okazji jej dopytać bo aż tak szczegółowo nie dopytywałam.
    Ciekawi mnie po prostu jaki duży musi być guzek żeby go operować :/ ja mam narazie małe ale chyba rosną więc pewnie też to mnie czeka dlatego zapytałam :)

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MissKathy92 wrote:
    I termin na wrzesień dopiero? Nie no paranoja jakaś...
    Tak :( czyli taki badanie można zrobić na wlasna reke i też robią pełna diagnostykę Tak? Nie ze jeden hormon tylmo

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MissKathy92 wrote:
    U mnie też w grudniu 2017 wszystko było w porządku... nie wiem skąd to się bierze tak nagle :/ moim zdaniem powinnaś zrobić podstawowe badania hormonów i z wynikiem iść do gina :) skoro masz regularne miesiączki to dobrze, a że raz się zdarzyła anomalia to jeszcze nic nie znaczy :)
    A te pęcherzyki to może być co innego?

  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malwa13 wrote:
    Tak :( czyli taki badanie można zrobić na wlasna reke i też robią pełna diagnostykę Tak? Nie ze jeden hormon tylmo
    Tak, normalnie można zrobić pakiet badań :) tylko musisz wiedzieć jakie potrzebujesz i w którym dc robić :) kilka stron wstecz Plamka dodała post z tymi badaniami jakie powinno się wykonać i kiedy :)

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja 2020, 15:20

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z nerwów nie zapytałam tylko wzięłam to skierowanie A na nim nie są wypisane badanie jak widzę. Już wolę ponieść koszty i wiedzieć niż czekać bezczynnie :)

  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malwa13 wrote:
    A te pęcherzyki to może być co innego?
    Mi gin powiedział że musi być 12 pęcherzyków ułożonych w pierścień żeby powiedzieć że jajnik jest policystyczny :/ z tym że jajnik może inaczej wyglądać w różnych dniach cyklu więc trzeba się pobadac kilka razy :) u mnie jest dużo pęcherzyków ale nie są tak ułożone i gin powiedział że może to nie to jednak :)

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też jednoznacznie nie mogła stwierdzić. Powiedziała że widać ciałko żółte i że może miesiączka będzie ale ja nie wiem już nic i co ja mam zrobić pomóżcie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny A jak jest ciałko żółte to w którym miejscu cyklu jestem bo się zgubiłam. Jeśli traktowała moje plamienie jak początek cyklu to powinnam być kilka dni przed owulacja...

  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem tylko, że ciałko żółte jest widoczne po owulacji. A może któraś z Was wie ile dni po owulacji jest to ciałko widoczne? Testy pokazują mi owulację 16dc a byłam u gina 24dc i wtedy to stwierdził.
    A no i jeszcze mam pytanie odnoście PCOS. Jestem przerażona jak wiele kobiet to ma :o dziewczyny, to jest stwierdzane przy zwyklym USG? Czy z badań hormonalnych?

  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MissKathy92 wrote:
    Dziewczyny u mnie tempka nadal w górze :) jak tak dalej będzie to testuje w niedzielę :D A jeśli spadnie to w poniedziałek żeby ze spokojem dupka odstawic :) do tego po wstaniu z łóżka miałam zaczątki biegunki, teraz idę do pracy i jest ok, ale dla bezpieczeństwa kupiłam smecte :/ od jedzenia mnie odrzucilo, wcisnelam w siebie banana żeby leków nie brać na pusty żołądek :/ więc trochę nieudany mam początek dzisiejszego dnia :(

    Miss, trzymam kciuki, że tempka się utrzymała :)

    MissKathy92 lubi tę wiadomość

  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do badań to ja robię sobie prywatnie w lm bruss ;)

  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja 2020, 15:20

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co sądzicie czekać do września? Jest szansa zajecia w ciążę do tego czasu ciekawe... Nie wiem co mam robić.

  • madzikow Autorytet
    Postów: 818 287

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malwa13 wrote:
    Dziewczyny A jak jest ciałko żółte to w którym miejscu cyklu jestem bo się zgubiłam. Jeśli traktowała moje plamienie jak początek cyklu to powinnam być kilka dni przed owulacja...
    ciałko żółte pojawia się tuż po owulacji, powstaje z resztek pęcherzyka, z którego uwolniona została komórka jajowa. Wraz z kolejnymi dniami cyklu ciałko żółte sobie rośnie i produkuje hormony ułatwiające zagniezdzenie. Jeśli do zagniezdzenia nie dochodzi to ciałko żółte obumiera, progesteron spada i pojawia się okres.
    Do stwierdzenia pcos musi być obraz usg plus wyniki hormonów.
    A ginekolog, który Ci dał skierowanie do szpitala pracuje w tym szpitalu?
    Bo ewidentnie lekarz chciał Cię położyć na nfz do szpitala na dzień/dwa, porobić niezbędne badania i mieć szybko obraz sytuacji.
    Zwykle robi się tak, że idzie się na prywatną wizytę do ordynatora oddziału i on wpisując skierowanie do szpitala od razu pisze na nim, że pilne i wtedy w ciągu kilku dni masz miejsce na oddziale i robią Ci komplet badań.
    Może skontaktuj się z ginekologiem i powiedz, że w szpitalu masz termin dopiero na ... i czy nie da się jakoś tego przyspieszyć?

    Starania od połowy 2017, czynnik męski.
    AD Clinic/Angelius dr Cholewa
    PICSI krótki protokół
    Mamy ❄ na zimowisku
    Patryk 15.04.2020 3980 g 60 cm <3
‹‹ 146 147 148 149 150 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ