X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Nowe staraczki 2018
Odpowiedz

Nowe staraczki 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam jeszcze pytanie do dziewczyn z PCOS, poniewaz jestem zadziwiona, że tak wyszło. Jak to U Was było z objawami? Bo u mnie nie ma żadnego nietypowego owłosienia, waga niska, żadnego trądziku i trochę jestem zaskoczona bo pierwszy raz miałam nieregularny cykl. Chyba ze pęcherzyki i brak @ mogą wynikać z czegos innego. :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania95 wrote:
    Taaak, najpopularniejsze imiona już od kilku lat :) ale bardzo ładne, też mi się podobają :)
    Tylko mnie denerwuje ze sa popularne, bo wydawało mi się że sami to wymyslilismy. A to tylko siła sugestii :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 czerwca 2018, 22:16

  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malwa13 wrote:
    Mam jeszcze pytanie do dziewczyn z PCOS, poniewaz jestem zadziwiona, że tak wyszło. Jak to U Was było z objawami? Bo u mnie nie ma żadnego nietypowego owłosienia, waga niska, żadnego trądziku i trochę jestem zaskoczona bo pierwszy raz miałam nieregularny cykl. Chyba ze pęcherzyki i brak @ mogą wynikać z czegos innego. :)


    Brak @ w jednym cyklu i owu nie potwierdza pcos czasem sie moze tak zdarzyc.
    Jednak do poteierdzenia tego nie wystarczy usg a badania hormonow.
    Ja mialam objawy takie ze zawsze malam nieregularne cykle owlosienie tez zmikome 3 ciemne wloski na brzuchu. Tradzik mam bo mam tez tradzik różowaty nadwagi brak waga kolo 52 kg przed pierwsza ciaza nawet 44 kg. A jednak w hormonach wyszlo duze tsh testosteron i prolaktyna przec co brak owu pecherzyki w jajnikach i brak @ byl.

    Kazdy moze miec troche inne objawy rowniez nie jednoznaczne.
    Trzeba szukac przyczyny u zrobic badania

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 czerwca 2018, 22:27

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lola_M wrote:
    Brak @ w jednym cyklu i owu nie potwierdza pcos czasem sie moze tak zdarzyc.
    Jednak do poteierdzenia tego nie wystarczy usg a badania hormonow.
    Ja mialam objawy takie ze zawsze malam nieregularne cykle owlosienie tez zmikome 3 ciemne wloski na brzuchu. Tradzik mam bo mam tez tradzik różowaty nadwagi brak waga kolo 52 kg przed pierwsza ciaza nawet 44 kg. A jednak w hormonach wyszlo duze tsh testosteron i prolaktyna przec co brak owu pecherzyki w jajnikach i brak @ byl.

    Kazdy moze miec troche inne objawy rowniez nie jednoznaczne.
    Trzeba szukac przyczyny u zrobic badania
    Dzięki:) bardzo się cieszę, że Tobie się udało. Mogę więc liczyć, że mi też się uda niezależnie od diagnozy. Widocznie nie może być zbyt łatwo :)

  • Plamka_92 Autorytet
    Postów: 2186 1017

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania95 wrote:
    A tak przy okazji dziewczyny... Marzy Wam się konkretna płeć? :D ja na początku marzyłam o córce i nawet seks był na 2-3 dni przed owulką, żeby jak największe szanse były, ale teraz po 7 cyklach nieudanych już mi obojętnie ;) chociaż może jakby się udało w końcu to cicha nadzieja by była, że to córeczka :)

    Mi od zawsze marzył się jako pierwszy chłopiec, a później dziewczynka :) Żeby młodsza siostra zawsze miała oparcie w starszym bracie :)
    Ale nie ważne jaka płeć i tak będę przeszczęśliwa jak zajdę w ciążę :)
    No i troje dzieci mi się marzy :)

    atdc2n0a7fxt5xal.png
    28.04.2020
    2940 g 54 cm Szczęścia

    01.2021 puste jajo (* 8 tc)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plamka_92 wrote:
    Mi od zawsze marzył się jako pierwszy chłopiec, a później dziewczynka :) Żeby młodsza siostra zawsze miała oparcie w starszym bracie :)
    Ale nie ważne jaka płeć i tak będę przeszczęśliwa jak zajdę w ciążę :)
    No i troje dzieci mi się marzy :)
    O też bym chciała 3, mąż 2 :D

  • Plamka_92 Autorytet
    Postów: 2186 1017

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lola_M wrote:
    Brak @ w jednym cyklu i owu nie potwierdza pcos czasem sie moze tak zdarzyc.
    Jednak do poteierdzenia tego nie wystarczy usg a badania hormonow.
    Ja mialam objawy takie ze zawsze malam nieregularne cykle owlosienie tez zmikome 3 ciemne wloski na brzuchu. Tradzik mam bo mam tez tradzik różowaty nadwagi brak waga kolo 52 kg przed pierwsza ciaza nawet 44 kg. A jednak w hormonach wyszlo duze tsh testosteron i prolaktyna przec co brak owu pecherzyki w jajnikach i brak @ byl.

    Kazdy moze miec troche inne objawy rowniez nie jednoznaczne.
    Trzeba szukac przyczyny u zrobic badania

    Lola ma rację.
    U mnie tak samo bardzo niska waga, brak nadmiernego owłosienia, cera tylko taka średnia..

    PCOS zdiagnozowano, bo miałam właśnie spore zawirowania w hormonach i pęcherzyki w obrazie USG, a także wystąpiły zaburzenia miesiączkowania.

    atdc2n0a7fxt5xal.png
    28.04.2020
    2940 g 54 cm Szczęścia

    01.2021 puste jajo (* 8 tc)
  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plamka_92 wrote:
    Mi od zawsze marzył się jako pierwszy chłopiec, a później dziewczynka :) Żeby młodsza siostra zawsze miała oparcie w starszym bracie :)
    Ale nie ważne jaka płeć i tak będę przeszczęśliwa jak zajdę w ciążę :)
    No i troje dzieci mi się marzy :)

    My też chcemy trójkę :) chyba popularne to teraz się stało :) wcześniej każdy chciał tylko dwójkę i najlepiej parkę :)

  • Plamka_92 Autorytet
    Postów: 2186 1017

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania95 wrote:
    My też chcemy trójkę :) chyba popularne to teraz się stało :) wcześniej każdy chciał tylko dwójkę i najlepiej parkę :)

    To dużo dzieci na naszym wątku będzie :D

    atdc2n0a7fxt5xal.png
    28.04.2020
    2940 g 54 cm Szczęścia

    01.2021 puste jajo (* 8 tc)
  • trzydziecha Autorytet
    Postów: 1041 662

    Wysłany: 9 czerwca 2018, 00:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynu polecam w kwestii badan program rzadowy w klinikach nfz, mozna porobic darmowe badania z krwi I np badania nasienia czy droznosc jajnikow I chyba monitoring. Jakos uslug chyba srednia ale dla samych badan warto

    Starania od 06.2017
    12.12.2018 - 2 kreski + beta 308
    04.01.2019 - mamy serduszko <3
    22.08.2019 - Tomuś jest już z nami <3 <3 <3

    n59y9vvj275r1f8v.png
  • trzydziecha Autorytet
    Postów: 1041 662

    Wysłany: 9 czerwca 2018, 00:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez marze o 3 <3 ale to chyba coraz mniej realne

    Starania od 06.2017
    12.12.2018 - 2 kreski + beta 308
    04.01.2019 - mamy serduszko <3
    22.08.2019 - Tomuś jest już z nami <3 <3 <3

    n59y9vvj275r1f8v.png
  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 9 czerwca 2018, 05:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też ja myślę o trójce a mąż chce 2 :D ale narazie czekamy na te pierwsze :P A reszta wyjdzie w "praniu" :D
    Co do imion, wybraliśmy jeszcze przed ślubem: u nas będzie Amelia i Ignacy ;)

    A u mnie dziś tempka spadła, ale nadal się trzyma jak po owu więc albo dziś jakaś anomalia jest albo dwa poprzednie wyniki były fałszywie wysokie :/ ale jeszcze nie tracę nadzieji i walczę dalej :) aczkolwiek mój optymizm trochę ostygl :/ zobaczymy co będzie jutro :)

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 czerwca 2018, 06:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, przepraszam za spam, ale mam żel Conceive plus na tzw zbyciu, po okazyjnej cenie, bo mi sie już nie przyda ;) Zostało mi 11 szt w aplikatorach. Data ważności 04/2019. Jakby co, to piszcie śmiało :) Ściskam!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 czerwca 2018, 06:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MissKathy92 wrote:
    U nas też ja myślę o trójce a mąż chce 2 :D ale narazie czekamy na te pierwsze :P A reszta wyjdzie w "praniu" :D
    Co do imion, wybraliśmy jeszcze przed ślubem: u nas będzie Amelia i Ignacy ;)

    A u mnie dziś tempka spadła, ale nadal się trzyma jak po owu więc albo dziś jakaś anomalia jest albo dwa poprzednie wyniki były fałszywie wysokie :/ ale jeszcze nie tracę nadzieji i walczę dalej :) aczkolwiek mój optymizm trochę ostygl :/ zobaczymy co będzie jutro :)
    Test jutro? :) trzymam kci8ki mocno!

  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 9 czerwca 2018, 07:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malwa13 wrote:
    Test jutro? :) trzymam kci8ki mocno!
    Dziękuję ;) tak, jutro zatestuje o ile tempka nie spadnie na poziom sprzed owu :/

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 czerwca 2018, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MissKathy92 wrote:
    Dziękuję ;) tak, jutro zatestuje o ile tempka nie spadnie na poziom sprzed owu :/
    Dzisiejszy spadek to może jak piszesz anomalia :) A jakieś objawy inne?

  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 9 czerwca 2018, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malwa13 wrote:
    Dzisiejszy spadek to może jak piszesz anomalia :) A jakieś objawy inne?
    Od 7dpo codziennie mi ćmi brzuch jak na @, cycki bolą jak na @, śluz biały ale to pewnie znowu infekcja się przypałętała :( jejku mam nadzieję że te moje tempki z ostatnich trzech dni to jakieś anomalie naprawdę... bo wcześniej miałam ładny wykres

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 czerwca 2018, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MissKathy92 wrote:
    Od 7dpo codziennie mi ćmi brzuch jak na @, cycki bolą jak na @, śluz biały ale to pewnie znowu infekcja się przypałętała :( jejku mam nadzieję że te moje tempki z ostatnich trzech dni to jakieś anomalie naprawdę... bo wcześniej miałam ładny wykres
    Wydaje mi się że tempki nie muszą być książkowe, jak wszystko ;)

  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 9 czerwca 2018, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malwa13 wrote:
    Wydaje mi się że tempki nie muszą być książkowe, jak wszystko ;)
    Znam dziewczynę która mimo spadku tempki była w ciąży :) to mnie pociesza

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • Plamka_92 Autorytet
    Postów: 2186 1017

    Wysłany: 9 czerwca 2018, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MissKathy92 wrote:
    U nas też ja myślę o trójce a mąż chce 2 :D ale narazie czekamy na te pierwsze :P A reszta wyjdzie w "praniu" :D
    Co do imion, wybraliśmy jeszcze przed ślubem: u nas będzie Amelia i Ignacy ;)

    A u mnie dziś tempka spadła, ale nadal się trzyma jak po owu więc albo dziś jakaś anomalia jest albo dwa poprzednie wyniki były fałszywie wysokie :/ ale jeszcze nie tracę nadzieji i walczę dalej :) aczkolwiek mój optymizm trochę ostygl :/ zobaczymy co będzie jutro :)

    Miss jeszcze nic straconego :) Ja cały czas zaciskam kciuki :)

    atdc2n0a7fxt5xal.png
    28.04.2020
    2940 g 54 cm Szczęścia

    01.2021 puste jajo (* 8 tc)
‹‹ 150 151 152 153 154 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ