X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Nowe staraczki 2018
Odpowiedz

Nowe staraczki 2018

Oceń ten wątek:
  • Darinka Ekspertka
    Postów: 215 121

    Wysłany: 2 lutego 2018, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kate_____ wrote:
    Darinka My też pierwszy cykl starań z żelem.. Ale u mnie @ powinna przyjść już w niedzielę i niestety chyba nadchodzi.. :(

    Ja tez mam przeczucie ze przyjdzie:( w przyszla sobote ide do endokrynologa mam tsh prawie 2.7 moze to jest przyczyną, sama nie wiem. A może za duzo o tym myślę..

    34bw2n0a9897alzf.png
  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 2 lutego 2018, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mówicie że ten żel dobry jest może też wyprobuje. Normalnie go w aptece dostane?

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • Darinka Ekspertka
    Postów: 215 121

    Wysłany: 2 lutego 2018, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, ja zamawiałam przez internet z apteki. A czy dobry to jeszcze nie wiem, ale nadzieja jeszcze nie zgasła:)

    34bw2n0a9897alzf.png
  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 2 lutego 2018, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darinka wrote:
    Ale zazdroszcze parom którym udalo sie za pierwszym razem! A o drugie dziecko dlugo sie staracie?
    Jeszcze się nie staramy. Chcemy bardzo od jakiegoś już czasu ale czekamy do marca bo chcemy też wtedy ogarnąć kwestię mieszkania i przez zmiany pracy jeszcze chwilkę musimy poczekać.
    Z pierwszym dzieckiem było łatwiej, bardziej... beztrosko :D
    Ale już się boję jak bedzie tym razem,czy się uda :D
    Ja żel też przez internet bo ceny naprawdę są różne ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lutego 2018, 18:36

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 2 lutego 2018, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darinka wrote:
    Ale zazdroszcze parom którym udalo sie za pierwszym razem! A o drugie dziecko dlugo sie staracie?

    U mnie faktycznie pierwsze dziecko udalo sie za pierwszym razem ale bylo sie wtedy młodym. Teraz jest duzo trudniej i problemy z hormonami

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • Darinka Ekspertka
    Postów: 215 121

    Wysłany: 2 lutego 2018, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie..beztrosko... a ja czekalam az skoncze studia, pozniej na dobrą pracę, az moj M bedzie mial stałą prace, jakies mieszkanie..i jak juz sie wszystko w miare poukladalo to mam 30 lat i coraz większy smutek mnie ogarnia, ze niestety nie wszystko da sie zaplanować. A jak minie rok od starań to czuje, ze już wogole zaczne wariować.

    34bw2n0a9897alzf.png
  • Mama_Zuzia Autorytet
    Postów: 2536 3957

    Wysłany: 2 lutego 2018, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, i ja dołączam do staraczek w 2018 roku. Mamy 5letniego (w tym roku) synka i chcemy aby miał rodzeństwo. Pod koniec listopada odstawiłam tabletki, pierwszy cykl trwał 47dni, a teraz po wizycie u ginekologa i Usg dopochwowym okazało się ze duża szansa na to ze mam pcos, bo w 20dc miałam dużo pęcherzyków, jajniki jak ser szwajcarski i nic się nie zanosiło nawet żeby jakiś pęcherzyk miał dojrzeć. Dostałam duphaston 2x1tabletke przez 10 dni na wywołanie okresu i milion badań które mam zrobić w 3-5dc po dostaniu okresu i wykluczy lub potwierdzi diagnozę. Jeśli potwierdzi zaczynamy stymulowanie cyklu. Nie ukrywam ze trochę mnie to dobiło :(

    ojxeroeqgm6z29wi.png
    Rok starań i..świąteczny cud!
    Syn - 2013 ❤️ Pierwsza miłość
    ————————
  • Kate_____ Autorytet
    Postów: 321 244

    Wysłany: 2 lutego 2018, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darinka wrote:
    No wlasnie..beztrosko... a ja czekalam az skoncze studia, pozniej na dobrą pracę, az moj M bedzie mial stałą prace, jakies mieszkanie..i jak juz sie wszystko w miare poukladalo to mam 30 lat i coraz większy smutek mnie ogarnia, ze niestety nie wszystko da sie zaplanować. A jak minie rok od starań to czuje, ze już wogole zaczne wariować.

    Darinka :) u Nas to samo ślub mieszkanie dobra praca miałobyć po kolei aż skończyłam 30 lat .. teraz o niczym innym nie myślimy i nie rozmawiamy..Mialam nadzieję że to będzie proste i przyjemne ☹

  • Darinka Ekspertka
    Postów: 215 121

    Wysłany: 2 lutego 2018, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama_Zuzia wrote:
    Hej dziewczyny, i ja dołączam do staraczek w 2018 roku. Mamy 5letniego (w tym roku) synka i chcemy aby miał rodzeństwo. Pod koniec listopada odstawiłam tabletki, pierwszy cykl trwał 47dni, a teraz po wizycie u ginekologa i Usg dopochwowym okazało się ze duża szansa na to ze mam pcos, bo w 20dc miałam dużo pęcherzyków, jajniki jak ser szwajcarski i nic się nie zanosiło nawet żeby jakiś pęcherzyk miał dojrzeć. Dostałam duphaston 2x1tabletke przez 10 dni na wywołanie okresu i milion badań które mam zrobić w 3-5dc po dostaniu okresu i wykluczy lub potwierdzi diagnozę. Jeśli potwierdzi zaczynamy stymulowanie cyklu. Nie ukrywam ze trochę mnie to dobiło :(

    Mi pomógl ovarin, po trzech miesiącach brania na usg pojawił sie jeden ladny pęcherzyk i ogolnie lekarz mowil ze sie ladnie sytuacja poprawiła,bo tez mialam duzo pęcherzyków, no ale w ciąży dalej nie jestem. Cykle mam regularne, ale chyba 7 lat brania tabletek zrobilo swoje.

    34bw2n0a9897alzf.png
  • Darinka Ekspertka
    Postów: 215 121

    Wysłany: 2 lutego 2018, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kate_____ wrote:
    Darinka :) u Nas to samo ślub mieszkanie dobra praca miałobyć po kolei aż skończyłam 30 lat .. teraz o niczym innym nie myślimy i nie rozmawiamy..Mialam nadzieję że to będzie proste i przyjemne ☹

    No to ładnie sobie wszystko zaplanowałyśmy hehe, a ktoś nam psikusa zrobił ;) nie traćmy nadzieji..

    34bw2n0a9897alzf.png
  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 2 lutego 2018, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie na pecherzyk pomogla lametta teraz biore ja juz drugi cykl mam dokladnie 6dc i przed ostatnia tabletka. Ciekawe czy w tym cyklu bedzie jakis dominijacy

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • Darinka Ekspertka
    Postów: 215 121

    Wysłany: 2 lutego 2018, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lola_M wrote:
    Mnie na pecherzyk pomogla lametta teraz biore ja juz drugi cykl mam dokladnie 6dc i przed ostatnia tabletka. Ciekawe czy w tym cyklu bedzie jakis dominijacy

    A chodzisz na monitoring cyklu? Jak bylam na koniec grudnia to mialam pecherzyk 26 mm, lekarz sie nachwalił ze wszystko ładnie, pięknie ale nici z tego :( ja sie doczytałam, ze to wogóle za duzy pęcherzyk. Teraz w lutym wybiore sie na monitoring, bo moze pęcherzyk jest, ale nie pęka.

    34bw2n0a9897alzf.png
  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 2 lutego 2018, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie kiedyś też wierzyłam w to poukłdanie, nie chcieliśmy się przyznawać że staramy się o dziecko jak "przecież nie mamy mieszkania".
    Ale znaliśmy kilka par które miały teretycznie wszystko a pojawiły się problemy z dzidzią. Oboje stwierdziliśmy że nie chcemy czekać bo nie wiadomo jak będzie.
    Teraz już musimy mieć mieszkanie dla dobra psychicznego wszystkich - mieszkamy z teściami i jesteśmy zmeczeni ich wtrącaniem się.
    Ale wiecie, z drugiej strony jak masz już w miarę ogarniete życie gdy przyjdzie dzidzia będzie nieco łatwiej niż tak jak my, zmiany zawodów i takie tam :D
    Z całego serduszka życzę Wam żeby ja najszybciej się Wam udalo i żeby wszystko było dobrze :) I mam nadzieję że w marcu dołączę

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 2 lutego 2018, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak chodze na monitoring. W zeszlym cyklu bylam chyba w 11dc mialam pecherzyk 14mm a 14dc zrobilam sobie zastrzyk z ovitrelle zeby pekl ale nic nie zaskoczylo. Teraz na monitoring ide za tydz w piatek zobaczyc co i jak a dzis dostalam receptę na ovitrelle zeby miec w domu jak by byl potrzebny w ten dzien co ide na monit. A 2 cykle temu bralam clo ale to na mnie ogóle

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • Darinka Ekspertka
    Postów: 215 121

    Wysłany: 2 lutego 2018, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Futuremama ja wlasnie chcialam zeby moje dziecko miało co najmniej tak dobrze jak ja, zeby nic mu nie brakowalo i zebysmy my tez byli spokojni. Przez myśl mi nigdy nie przeszło, ze teraz bede tak to przeżywać. Szkoda, ze tak to juz jest, ze Ci co najbardziej chcą nie mogą mieć :( a ja Ci życzę powtórki i udanego pierwszego cyklu :)

    34bw2n0a9897alzf.png
  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 2 lutego 2018, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darinka wrote:
    A chodzisz na monitoring cyklu? Jak bylam na koniec grudnia to mialam pecherzyk 26 mm, lekarz sie nachwalił ze wszystko ładnie, pięknie ale nici z tego :( ja sie doczytałam, ze to wogóle za duzy pęcherzyk. Teraz w lutym wybiore sie na monitoring, bo moze pęcherzyk jest, ale nie pęka.

    Też czytalam ze to duzy najlepiej jak jest kolo 18mm tak mowia a jaka w tym prawda

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • Darinka Ekspertka
    Postów: 215 121

    Wysłany: 2 lutego 2018, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lola_M wrote:
    Tak chodze na monitoring. W zeszlym cyklu bylam chyba w 11dc mialam pecherzyk 14mm a 14dc zrobilam sobie zastrzyk z ovitrelle zeby pekl ale nic nie zaskoczylo. Teraz na monitoring ide za tydz w piatek zobaczyc co i jak a dzis dostalam receptę na ovitrelle zeby miec w domu jak by byl potrzebny w ten dzien co ide na monit. A 2 cykle temu bralam clo ale to na mnie ogóle

    Też bym chciala sprobowac z tym zastrzykiem, czy lekarz bez problemu Ci go przepisał, sam zaproponował? Jak to wygląda cenowo?

    34bw2n0a9897alzf.png
  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 2 lutego 2018, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darinka wrote:
    Futuremama ja wlasnie chcialam zeby moje dziecko miało co najmniej tak dobrze jak ja, zeby nic mu nie brakowalo i zebysmy my tez byli spokojni. Przez myśl mi nigdy nie przeszło, ze teraz bede tak to przeżywać. Szkoda, ze tak to juz jest, ze Ci co najbardziej chcą nie mogą mieć :( a ja Ci życzę powtórki i udanego pierwszego cyklu :)


    Nie mozemy sie od razu negatywnie nastawiac. Kiedys bedzie nasz czas. Za to bedziemy bardziej kochac nasze dzieci ze sa.

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 2 lutego 2018, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darinka wrote:
    Też bym chciala sprobowac z tym zastrzykiem, czy lekarz bez problemu Ci go przepisał, sam zaproponował? Jak to wygląda cenowo?


    W tamtym cyklu jak mialam pecherzyk to gin sama zapisala i kazala sobi samej zrobic. A dzis poprosilam o, recepte zeby miec juz w domu bo roznie z dostepnosca. A cena na dzien dzisiejszy to 154zl ale to podobno promocja bo date ma krotka do kwietnia. A tak toto 230zl a ja kupuje juz w penie gotowy zastrzyk zeby zrobic samej.

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 2 lutego 2018, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ceny moga sie roznic tez miedzy miastami. Spytaj swojego gin o to i co on na to

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ