X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Nowe staraczki 2018
Odpowiedz

Nowe staraczki 2018

Oceń ten wątek:
  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 17 lutego 2018, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciasteczko82 wrote:
    Ginekolog na pierwszej wizycie z cyklu misja ciąża dał skierowanie na amh - ale to ze względu na mój wiek. Niestety wynik mnie dobił... potwierdził dlaczego miewam kilka cykli bezowulacyjnych ... teraz się boję, że znowu będę mieć kilka bez (nie wiem jak zareaguje na lek)...

    Jak to w ogóle wszystko działa tyle lat bralas antyki gdzie pecherzyki nie rosly to sie przecież oszczedzaly asię teraz ci zle wyszlo badanie. To co by bylo gdybys ich nie brala i miala przez te lata normalne cykle. To dzis niee miala bys juz kom jaj.? Dziwne toże wszystko. Ja nie robie teraz tego bad. Wole chyba narazie nie wiedziec i sie nie stresowac

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lutego 2018, 23:30

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2018, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lola_M wrote:
    Jak to w ogóle wszystko działa tyle lat bralas antyki gdzie pecherzyki nie rosly to sie przecież oszczedzaly asię teraz ci zle wyszlo badanie. To co by bylo gdybys ich nie brala i miala przez te lata normalne cykle. To dzis niee miala bys juz kom jaj.? Dziwne toże wszystko. Ja nie robie teraz tego bad. Wole chyba narazie nie wiedziec i sie nie stresowac
    Są dwie teorie - jedna że mogłam się urodzić z niską rezerwą; druga że to przez tabletki.
    Niestety ...
    stąd taka diagnostyka/ leczenie już od 3 cyklu starań :( de facto rozpoczęta od pierwszego cyklu.

  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 17 lutego 2018, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daisyyy wrote:
    My mamy w planach dwójkę, jak sobie pomyślę o tym za ile może pojawić się pierwsze dziecko, to gdzie tu jeszcze drugie? Kiedy? Bo tak jak Lola_M piszesz, że czasami starania mogą trwać latami...ja z kolei znam pary które starały się i też już myślały, że coś jest nie tak i po jakiś 9-10 miesiącach się w końcu udało, wielu lekarzy mówi, że rok starań to takie książkowe starania mieszczące się w normie, dopiero po bezowocnym roku można zacząć się martwić i ewentualnie leczyć. No ale i znam takie, które zaplanowały, starania w 1 cykl i bach jest. Nie ma reguły.Dziewczyny musimy nastawić się pozytywnie, bo stres i złe myśli to zabójcy płodności i libido :D

    Niestety przy staraniach czesto sa te zle mysli. I pytanie czemu sie nie udaje.

    A dla mnie to jeszcze bardziej jest trudne: ze czasem to trwa kilka mies. Córkę mam z pierwszego cyklu i tylko raz z mezem wtedy spalam nie kilka dni pod rzad. Zobaczylam plodny sluz itak powiedzialam "ze to bedzie dzis" i bylo

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lutego 2018, 23:39

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 17 lutego 2018, 23:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciasteczko82 wrote:
    Są dwie teorie - jedna że mogłam się urodzić z niską rezerwą; druga że to przez tabletki.
    Niestety ...
    stąd taka diagnostyka/ leczenie już od 3 cyklu starań :( de facto rozpoczęta od pierwszego cyklu.

    Chyba ze tak. I tak juz dzis nikt sie nie dowie jaka byla prawda. Wiec trzeba dzialac puki jest z czym

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2018, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lola_M wrote:
    Chyba ze tak. I tak juz dzis nikt sie nie dowie jaka byla prawda. Wiec trzeba dzialac puki jest z czym
    No właśnie - w tym msc było z czym, ostatnie 3 nie... teraz się bardzo obawiam o kolejne msc :(
    Nawet się śmieje jak widzę reklamy środków na menopauzę, bo już w sumie dotyczą i mnie ...

  • Daisyyy Znajoma
    Postów: 21 10

    Wysłany: 17 lutego 2018, 23:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak piszecie o tym AMH, że na serio chyba w najbliższą sobotę polecę zrobić. Ja antykoncepcję hormonalną stosuję od jakiś 10 lat z 2 rocznymi przerwami. Trochę zaczynam żałować, że tyle lat faszerowałam się hormonami i że tak późno przed planowaną ciążą je odstawiłam. Naczytałam się, że po odstawieniu nawet łatwiej zajść w ciążę, nawet bliźniaczą, a tu lipa :/
    Dziewczyny a dokładnie na czym polega monitoring cyklu? Kiedy się na niego wybrać i ile takich wizyt w cyklu trzeba zrobić? Trochę zielona jestem w tym...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lutego 2018, 23:46

  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 17 lutego 2018, 23:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciasteczko82 wrote:
    No właśnie - w tym msc było z czym, ostatnie 3 nie... teraz się bardzo obawiam o kolejne msc :(
    Nawet się śmieje jak widzę reklamy środków na menopauzę, bo już w sumie dotyczą i mnie ...

    Gdzie tam menopauza jak bedziesz miec 50 lat to sie wtedy rozgladaj.

    Chyba ze masz na mysli ten lek co ci lekarz zapisał letrozol to bedzie ci powodowal takie skutki uboczne jakbys miala menopauze. Ja to sie budze w nocy od uderzen goraca.

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 17 lutego 2018, 23:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daisyyy wrote:
    tak piszecie o tym AMH, że na serio chyba w najbliższą sobotę polecę zrobić. Ja antykoncepcję hormonalną stosuję od jakiś 10 lat z 2 rocznymi przerwami. Trochę zaczynam żałować, że tyle lat faszerowałam się hormonami i że tak późno przed planowaną ciążą je odstawiłam. Naczytałam się, że po odstawieniu nawet łatwiej zajść w ciążę, nawet bliźniaczą, a tu lipa :/

    Co do tego nie ma regoly kazdy reaguje inaczej. Ja gdybym teraz zaszla i urodzila to pewnie i tak bede musiala wrocic do antykow zeby nie brac kilku tabletek lekow na regulacje hhormonów tylko jeden.

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2018, 23:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lola_M wrote:
    Gdzie tam menopauza jak bedziesz miec 50 lat to sie wtedy rozgladaj.

    Chyba ze masz na mysli ten lek co ci lekarz zapisał letrozol to bedzie ci powodowal takie skutki uboczne jakbys miala menopauze. Ja to sie budze w nocy od uderzen goraca.
    O rety :( ale objawy masz cały cykl czy tylko te pare dni brania (3-7 dc)? Aż się boję to brać :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2018, 23:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daisyyy wrote:
    tak piszecie o tym AMH, że na serio chyba w najbliższą sobotę polecę zrobić. Ja antykoncepcję hormonalną stosuję od jakiś 10 lat z 2 rocznymi przerwami. Trochę zaczynam żałować, że tyle lat faszerowałam się hormonami i że tak późno przed planowaną ciążą je odstawiłam. Naczytałam się, że po odstawieniu nawet łatwiej zajść w ciążę, nawet bliźniaczą, a tu lipa :/
    Dziewczyny a dokładnie na czym polega monitoring cyklu? Kiedy się na niego wybrać i ile takich wizyt w cyklu trzeba zrobić? Trochę zielona jestem w tym...

    Monitoring zaczynasz 8-10 dc. Potem ze 3 wizyty monitoring około owulacji (zależy jakie masz cykle).
    To usg dopochwowe - badane są jajniki i endometrium.

  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 17 lutego 2018, 23:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciasteczko82 wrote:
    O rety :( ale objawy masz cały cykl czy tylko te pare dni brania (3-7 dc)? Aż się boję to brać :(

    Mnie sie zaczyna od drugiego dnia brania tabletki trwa ok 7 dni moze ale to mam nie przespane noce. Pozniej bol jajnikow biore zastrzyk i jeszcze wiekszy bol jajnikow az peknie przy pekaniu moze byc mega duży. A po zadtrzyku ktory zawiera hormon beta przez tydz czuje sie jak w ciazy mdlosci i te sprawy. A pozniej tydz przed @ bol brzucha piersi idt. I w sumie caly cykl cos.

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2018, 23:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lola_M wrote:
    Mnie sie zaczyna od drugiego dnia brania tabletki trwa ok 7 dni moze ale to mam nie przespane noce. Pozniej bol jajnikow biore zastrzyk i jeszcze wiekszy bol jajnikow az peknie przy pekaniu moze byc mega duży. A po zadtrzyku ktory zawiera hormon beta przez tydz czuje sie jak w ciazy mdlosci i te sprawy. A pozniej tydz przed @ bol brzucha piersi idt. I w sumie caly cykl cos.
    Koszmar :( ja nawet nie czułam pękania w tym cyklu .. innych leków mi nie przepisał / póki co.

  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 17 lutego 2018, 23:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daisyyy wrote:
    tak piszecie o tym AMH, że na serio chyba w najbliższą sobotę polecę zrobić. Ja antykoncepcję hormonalną stosuję od jakiś 10 lat z 2 rocznymi przerwami. Trochę zaczynam żałować, że tyle lat faszerowałam się hormonami i że tak późno przed planowaną ciążą je odstawiłam. Naczytałam się, że po odstawieniu nawet łatwiej zajść w ciążę, nawet bliźniaczą, a tu lipa :/
    Dziewczyny a dokładnie na czym polega monitoring cyklu? Kiedy się na niego wybrać i ile takich wizyt w cyklu trzeba zrobić? Trochę zielona jestem w tym...


    A mnie lekarz kazal przyjsc miedzy 10a 13 dniem cyklu na usg czy mam pecherzyk i jakiej wielkosci i oczywiście endo mierzy i wtedy decyduje kiedy mam sobie zrobic.zastrzyk zeby muam na 100% pekl potem mozesz isc za kilka dni sprawdzic czy pekl

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 17 lutego 2018, 23:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciasteczko82 wrote:
    Koszmar :( ja nawet nie czułam pękania w tym cyklu .. innych leków mi nie przepisał / póki co.

    Ja czuje pekanie i rosniecie jak na razie tez czulam to nawet udtudnia czasem normalne funkcjonowanie. Ale wszystko sie da przezyc.moze ty nie bedziesz tak miec nie jest powiedziane ze kazdy tak ma

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2018, 23:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lola_M wrote:
    A mnie lekarz kazal przyjsc miedzy 10a 13 dniem cyklu na usg czy mam pecherzyk i jakiej wielkosci i oczywiście endo mierzy i wtedy decyduje kiedy mam sobie zrobic.zastrzyk zeby muam na 100% pekl potem mozesz isc za kilka dni sprawdzic czy pekl
    Aż mnie wszystko boli :) nie wiem czy przetrwam leczenie ... strasznie się boje efektów ubocznych i tych dolegliwości ..

  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 18 lutego 2018, 00:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciasteczko82 wrote:
    Aż mnie wszystko boli :) nie wiem czy przetrwam leczenie ... strasznie się boje efektów ubocznych i tych dolegliwości ..


    Nie jest powiedziane ze je bedziesz miec a i tez idzie sie przyzwyczaic sa gorsze rzeczy

    ciasteczko82 lubi tę wiadomość

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2018, 00:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No nic - okaże się niebawem :)
    Padam - kolorowych snów :*

  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 18 lutego 2018, 00:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciasteczko82 wrote:
    No nic - okaże się niebawem :)
    Padam - kolorowych snów :*
    Pa dobranoc

    ciasteczko82 lubi tę wiadomość

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • Plamka_92 Autorytet
    Postów: 2186 1017

    Wysłany: 18 lutego 2018, 01:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daisyyy wrote:
    My mamy w planach dwójkę, jak sobie pomyślę o tym za ile może pojawić się pierwsze dziecko, to gdzie tu jeszcze drugie? Kiedy? Bo tak jak Lola_M piszesz, że czasami starania mogą trwać latami...ja z kolei znam pary które starały się i też już myślały, że coś jest nie tak i po jakiś 9-10 miesiącach się w końcu udało, wielu lekarzy mówi, że rok starań to takie książkowe starania mieszczące się w normie, dopiero po bezowocnym roku można zacząć się martwić i ewentualnie leczyć. No ale i znam takie, które zaplanowały, starania w 1 cykl i bach jest. Nie ma reguły.Dziewczyny musimy nastawić się pozytywnie, bo stres i złe myśli to zabójcy płodności i libido :D


    Witaj Daisyyy :)
    Mi się marzy trójka, ale życie zweryfikuje ;)

    Znam kilka takich osób,które jeszcze przed staraniami mówiły, że z pewnych przyczyn mogą mieć problemy z potomstwem, a jak przyszło co do czego to się okazywało, że pyk i ciąża bez problemu...Z jednej strony cieszy mnie to, że im się udało, a z drugiej jednak ta zazdrość we mnie siedzi :(

    ciasteczko82 lubi tę wiadomość

    atdc2n0a7fxt5xal.png
    28.04.2020
    2940 g 54 cm Szczęścia

    01.2021 puste jajo (* 8 tc)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2018, 06:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :)
    No to mam spadek Temp o 0,3 (dalej powyżej bazowej); wykres pokazał dokładnie kiedy miałam owulacje -3 dni skoku/ nadążył za monitoringiem ;) więc jest Ok. Oby to była implantacja (spadek temp ale nie do bazowej).

‹‹ 30 31 32 33 34 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ