X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Nowe staraczki 2018r.
Odpowiedz

Nowe staraczki 2018r.

Oceń ten wątek:
  • Chasia Autorytet
    Postów: 659 856

    Wysłany: 6 lipca 2018, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aktap wrote:
    A za ile ma się pojawi @? :)
    miała być wczoraj albo dziś

    mhsv3e5e743bc1b6.png
    mhsv3e5ewwdsajqn.png
  • Mamuśkaa1 Ekspertka
    Postów: 166 93

    Wysłany: 6 lipca 2018, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chasia wrote:
    miała być wczoraj albo dziś
    Poczekaj jeszcze z 2 dni i zrób ponownie, albo na betę idź ;) trzymam kciuki

    23.07.2017: Sandra ;*
    31.05.2019: wizyta na 13:00
    xnw443r8qh4hngjp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lipca 2018, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chasia wrote:
    miała być wczoraj albo dziś
    To spokojnie możesz jutro powtórzyć rano. Tak jak pisałam rano i tak jak pisze Phia, jak jesteś w ciąży to będziesz i będzie się test robił ciemniejszy :*

  • Chasia Autorytet
    Postów: 659 856

    Wysłany: 6 lipca 2018, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A o jakiej porze jest najlepiej zrobic test? Rano zaraz po wstaniu z pierwszego siku :P?

    mhsv3e5e743bc1b6.png
    mhsv3e5ewwdsajqn.png
  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8432 7331

    Wysłany: 6 lipca 2018, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Azadora to plamienie to może zagnieżdżenie było. Czekaj cierpliwie. Nie wiem od ile cykli się starasz ale na początku nie ma co się nakręcać badaniami. Bo to kobieta zachodzi w ciąże a nie jej wyniki. Mogą być super i może nie wychodzić a często jest i na odwrót, może nawet częściej :)

    Dziewczyny to podsumowując kiedy najlepiej pytać o to endometrium? Po owulacji czy przed??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lipca 2018, 11:25

    12.2023 FET 3BB ❌

    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2❄️❄️8a, 3bb, 4ab, ❄️4ba

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), lekkie IO, rzs, 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1 ❌

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8432 7331

    Wysłany: 6 lipca 2018, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chasia wrote:
    A o jakiej porze jest najlepiej zrobic test? Rano zaraz po wstaniu z pierwszego siku :P?

    takkk, z pierwszego siku :)

    12.2023 FET 3BB ❌

    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2❄️❄️8a, 3bb, 4ab, ❄️4ba

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), lekkie IO, rzs, 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1 ❌

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lipca 2018, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chasia rano z pierwszego moczu
    Ewcia nie mam pojęcia bo ja byłam u mojego po skończonym Krwawieniu w zeszłym Msc (sprawdzić czy się samo oczyscilo) i mi właśnie pokazywał i mierzył na usg, że endometrium zaraz po Msc 8mm.,a powinno być mniejsze więc się nie zluszczylo.

  • Chasia Autorytet
    Postów: 659 856

    Wysłany: 6 lipca 2018, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama36 wrote:
    Chasia rano z pierwszego moczu
    Ewcia nie mam pojęcia bo ja byłam u mojego po skończonym Krwawieniu w zeszłym Msc (sprawdzić czy się samo oczyscilo) i mi właśnie pokazywał i mierzył na usg, że endometrium zaraz po Msc 8mm.,a powinno być mniejsze więc się nie zluszczylo.
    uuu a ja zrobilam pozniej po kawie i jak wrocilam z zakupów... :p

    mhsv3e5e743bc1b6.png
    mhsv3e5ewwdsajqn.png
  • TakBardzoCiebieChcę Ekspertka
    Postów: 160 184

    Wysłany: 6 lipca 2018, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkie starające się i te, którym już się udało.
    Jestem tu nowa, więc nie do końca jeszcze wiem "co i jak" ;)
    Jestem z tego samego powodu co większość z Was.
    Szukam wsparcia, bo momentami zaczynam mieć już dość.
    Staramy się z mężem od stycznia 2018, jednak na razie bez pozytywnych wiadomości.
    W styczniu wykryto u mnie niedoczynność tarczycy, ta kwestia została już uregulowana, teraz TSH mam w normie (1,21).
    Miesiąc temu już cieszyłam się że się udało, @ spóźniała się 6 dni, co nigdy dotąd się nie zdarzało, beta podniesiona, jednak radość nie trwała długo, bo zaczęłam bardzo mocno krwawić i ni było już czego ratować ze względu na spadającą betę... :(
    Jestem pod stałą opieką gina, monitorujemy cykle, wykluczyliśmy na szczęście cykle bezowulacyjne (początkowo takie było wcześniejsze podejrzenie).
    Owulacja u mnie już w tym miesiącu była najprawdopodobniej w 13 dc, teraz jestem w 17 dc i oczywiście żyję w niepewności i z nadzieją że jednak @ się nie pojawi...
    W ostatnich 2 usg moja gin wykryła polipa, który możliwe ze utrudnia nasze starania, jeśli nic w tym miesiącu z nich nie wyjdzie to będę miała histeroskopię pod koniec sierpnia.
    Jest mi ciężko, ponieważ nigdy nie sądziłam, że będę w takiej sytuacji..
    Podzielicie się swoimi doświadczeniami ?
    Ściskam Was mocno,
    Wiktoria.

    Subkliniczna autoimmunologiczna niedoczynnosc tarczycy - Letrox 50
    ———————————
    *Starania o pierwszego maluszka od 10 2017r.
    - 20.06.2018 (9cs)💔
    - Dwie kreski na teście🤰 15.07. 2018r (10 cs)
    - Córeczka 👧😍 03 2019r.
    *Starania o drugiego maluszka od 12 2019r. (Aktualnie 11 cs) ✊
    ————————————
    Badania 💉💉 (4 dc):
    -FSH 6,7 ✅
    -LH 5,69✅
    -Estradiol 35,10✅
    -Prolaktyna 16,40✅
    -Testosteron 18,90✅
    ————————————-
    Suplementacja: 💊💊
    - olej z wiesiołka do owulacji(3x2)
    -Dong Quai do owulacji 1x1
    - B-kompleks MSE 1x1
    - Duphaston 2x1 (wdrożony od 6 cs)
  • Chasia Autorytet
    Postów: 659 856

    Wysłany: 6 lipca 2018, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aktap wrote:
    No to jutro rano spokojnie możesz siknąć. :D
    to siknę i zobaczymy ;p
    ale nie licze na cuda :)

    aktap lubi tę wiadomość

    mhsv3e5e743bc1b6.png
    mhsv3e5ewwdsajqn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lipca 2018, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chasia wrote:
    No chyba masz rację :) Ale kupię testy dzisiaj i schowam :) Poleżeć sobie mogą :)

    Wczoraj bolał mnie brzuch jak na @ takie chwilowe skórcze myślałam że dziś wstanę i temp spadnie a tu temp 36,9 i @ jak nie było tak nie ma więc pojawiły sie nadzieje no ale test pokazał niestety tylko 1 kreche.

    Za dużo myślicie o tym przed okresem i organizm też reaguje...
    Luzik kochane... bo sie nie potrzebnie nakrecacie i stresujecie :-D

    Malwa13 lubi tę wiadomość

  • Kasiulka90 Autorytet
    Postów: 2209 2887

    Wysłany: 6 lipca 2018, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa89_89 wrote:
    Azadora to plamienie to może zagnieżdżenie było. Czekaj cierpliwie. Nie wiem od ile cykli się starasz ale na początku nie ma co się nakręcać badaniami. Bo to kobieta zachodzi w ciąże a nie jej wyniki. Mogą być super i może nie wychodzić a często jest i na odwrót, może nawet częściej :)

    Dziewczyny to podsumowując kiedy najlepiej pytać o to endometrium? Po owulacji czy przed??
    Endometrium się złuszcza podczas okresu (to jest właśnie miesiączka), a potem od początku cyklu powoli rośnie. Dlatego obojętne, kiedy masz sprawdzane. Wiadomo, najlepiej tuż przed owulacją - wtedy powinno wynosić ok. 7-8-9-10 mm.

    mhsvcbxmf17updrl.png
  • Kasiulka90 Autorytet
    Postów: 2209 2887

    Wysłany: 6 lipca 2018, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spotkałam się z sytuacją, że jakaś dziewczyna 4 dni przed owu miała chyba 3 czy 4 mm endo i się stresowała, a się okazało, że w 3 kolejne dni jej urosło do 8 czy 9. Także czasem potrafi bardzo szybko urosnąć, jak się owu zbliża :)

    Marza89 lubi tę wiadomość

    mhsvcbxmf17updrl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lipca 2018, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiulka90 wrote:
    Endometrium się złuszcza podczas okresu (to jest właśnie miesiączka), a potem od początku cyklu powoli rośnie. Dlatego obojętne, kiedy masz sprawdzane. Wiadomo, najlepiej tuż przed owulacją - wtedy powinno wynosić ok. 7-8-9-10 mm.
    O właśnie!! Więc mój gin powiedział że ja miesiączki nie mialam tylko poronienie samo. Wiecie czego się boję.. Ze teraz też się nie oczyscilo i będziw potrzebny zabieg, bo było to poronienie 1 dzień i na razie cisza z czerwienią.
    Ale luz zz... Będzie wszystko dobrze, będę miała w koncu endometrium 5 cm i już nie wypuści zarodka :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lipca 2018, 11:37

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lipca 2018, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania95 wrote:
    Czesc kobietki :*
    Powtorzylam dzisiaj test i nie wiem co myslec. Na pierwszy rzut oka totalnie nic nie widac. Jak wzielam pod swiatlo i pod specjalnym katem to jakbym cos tam widziala. Na zdjeciu nic nie wychodzi. Ja sama czasem to widze, czasem nie... Ale pierwszy raz w ogole moglam sie do czegos doczepic na tescie, a nie jak zawsze biel... Okres za 3 dni. Zobaczymy jak sytuacja sie rozwinie.
    Milego dnia wszystkim :*
    Ania to może być też miejsce fabryczne na kreske:* ja tak mialam kilka razy :) ale trzymam kciuki zeby za dwa dni byla rozowiutka jednak :D

    Ania95 lubi tę wiadomość

  • Aduszka83 Autorytet
    Postów: 524 375

    Wysłany: 6 lipca 2018, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa89_89 wrote:
    Azadora to plamienie to może zagnieżdżenie było. Czekaj cierpliwie. Nie wiem od ile cykli się starasz ale na początku nie ma co się nakręcać badaniami. Bo to kobieta zachodzi w ciąże a nie jej wyniki. Mogą być super i może nie wychodzić a często jest i na odwrót, może nawet częściej :)

    Dziewczyny to podsumowując kiedy najlepiej pytać o to endometrium? Po owulacji czy przed??

    Nie nie to na pewno początek okresu.
    8 czerwca wyjęłam Mirene więc trudno mi na razie coś powiedzieć o moim cyklu ale z moich obserwacji wynikało że jajeczkowanie było wcześniej tylko potem doktor tak mnie zmylił tym pęcherzykiem. Ale ja to się bardzo cieszę bo w końcu będę miała prawdziwy cykl do obserwacji :)

    ...marzenia się spełniają, tylko mocno w nie wierz...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lipca 2018, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa89_89 wrote:
    Mąż mi narzeka, że za dużo z Wami na forum siedzę i mi mózg zlasuje od tego wszystkiego bo ja nigdy tak na telefonie nie siedziałam.
    Ogólnie to dzwoni do mnie wczoraj a ja się śmieje głupkowato to on się pyta z czego brechtam.
    To mu mówię o tym tekście co mnie rozbawił z tym śluzem płodnym, czy to śluz czy żołnierze z pola bitwy... i mowie mu, że to z forum i jakie tu są zajebiste babeczki :) bratnie dusze... :)
    A ten dalej swoje: Weź Ty tyle nie siedź na tym telefonie bo ostatnio tylko to robisz. Pogadał, pogadał i tyle.
    Za to wieczorem... mówię mu... wiesz kotku ale dziąsła to mi nie krwawią i się zabieram do roboty... ten zadowolony a ja po chwili mówię: Dziewczyny z forum załatwiły Ci dzisiaj tego lodzika :) :)
    Teraz już nie będzie miał pretensji, że tyle siedzę z Wami :)
    Haha <3

  • Kropeczka85 Autorytet
    Postów: 939 1067

    Wysłany: 6 lipca 2018, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chasia zrób z porannego moczu bobo żółty. Ja w takim dniu cyklu mimo późnej owu miałam różowego cienia,który pokazał się gdzie w 5-6 minucie i jest na teście do dziś :)
    Trzymam kciuki , ale bym się cieszyła!!!

    Witaj Wiktoria! Rozgość się u nas bo tu bardzo miło. Starasz się króciutki Kochana, więc tylko spokój Cię uratuje! Ja bym oo takim czasie absolutnie na żadną histeroskopie w sierpniu bym się nie decydowała! Za rok w sierpniu może tak jeśli się nie uda, ale nie teraz! Wyluzowac się i tyle, tym bardziej , że wi sz o owulacyjnych cyklach , a TSH już jak należy!

    Ewa89_89, TakBardzoCiebieChcę lubią tę wiadomość

    atdc2n0aos8g2xt8.png
    Księżniczka 2014
    Królewicz 2009
    21.03.2006 [*] 13tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lipca 2018, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiktoria witaj i słucham Kropeczki. Dobrze prawi :*

    TakBardzoCiebieChcę lubi tę wiadomość

  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 6 lipca 2018, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malwa13 wrote:
    Ania to może być też miejsce fabryczne na kreske:* ja tak mialam kilka razy :) ale trzymam kciuki zeby za dwa dni byla rozowiutka jednak :D

    Pewnie tak bylo ;) test poszedl do kosza. Czekam na @ i 9 cykl staran ;) teraz sie uda! :D

‹‹ 72 73 74 75 76 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ