X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne NOWE STARACZKI- dla tych, co dopiero dołączyli :)
Odpowiedz

NOWE STARACZKI- dla tych, co dopiero dołączyli :)

Oceń ten wątek:
  • CappuccinoBoo Autorytet
    Postów: 666 498

    Wysłany: 19 września 2019, 06:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karina wrote:
    MIMI cudownie ! Tak się cieszę ❤️
    Ma_ho moje gratulacje ! Bedziesz robiła jeszcze betę ? ☺️
    No to jesień na wątku Nam się ładnie zaczyna ☺️☔️

    Ja juz spakowana w góry jutro po pracy ruszamy 🏔
    Szkoda tylko tak, że ten cykl stracony bo w górach akurat miały być płodne dni - a na usg Pani Doktor powiedziała, że pecherzyki na prawym i lewym jajniku są ale endometrium 2 mm i według Niej owu nie bedzie... mnie lekko kłuje prawy jajnik, wzięłam ze sobą testy owu i zrobię a nóż, chociaż jeśli Doktor mowi ze nici to chyba nici 😔

    O jakim żelu mówicie? ☺️

    Ja dziś mega zmarzłam, zepsuły sie tramwaje i szlam z buta, wiatr parasolkę mi wyrywał i mega zmoklam. W domku herbatka a miodem, cytryna, pomarańcza i goździkami i malinki - trochę lubię jesień za te herbaty i czas pod kocem w sumie 🍁

    To nie jest powiedziane, że tej owulacji nie będzie, ile razy kobieta słyszy, że nie ma opcji na ciąże, a tutaj ciąża! Ja bym Ci doradziła, żebyś testów nie brała i korzystała ile się da z tej górskiej sielanki, ale to by była tylko rada, bo ja osobiście bym zabrała cały zestaw do wykrywania owu😂
    Ja wczoraj wieczorem poczułam takie dziwne ciągnięcie na dole, nie pamietam, żebym coś takiego miala i jak wczoraj miałam dziwne przeczucie, ze jestem w ciąży to dzisiaj się martwię, ze coś złego tam się dzieje. Ale lepiej nie myśleć za dużo i iść sprawdzić. Dzisiaj w końcu umówię wizyty:-) postanowiłam, ze jednak do mojej pani ginekolog, a nie klinika jeszcze.
    Żel Fertilsafe- wspomagający zapłodnienie, bo takie lubrykanty z drogerii niby zabijają plemniki. Ślina niby tez, o czym nie wiedziałam przez kilka miesięcy starań 😅 Ja z żelu jestem zadowolona, ale niestety użyliśmy tylko dwa razy bo mój pies go pogryzł i z żelu zostało nic 😂 także muszę zamówić raz jeszcze. Nie liczę na cuda z nim, ale jest przyjemniej:)
    Ja uwielbiam jesien właśnie za to! Moja garderoba jest zdecydowanie bogatsza na jesień niż była na lato😂 uwielbiam po prostu!

    Miłego dnia dziewczyny❤️

    Evelle28, MIMI lubią tę wiadomość

  • dzastina2005 Autorytet
    Postów: 2197 1501

    Wysłany: 19 września 2019, 07:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carla wrote:
    Zrobiłam test. Dwie wyraźne krechy. Boje się cieszyć. Myślicie, że jutro gonić na betę? Cała się trzęsę, wiem od 10 minut. Oczywiście nikomu ani słowa nie powiem dopóki nie zrobię wszystkich badań. Strasznie się cieszę, a jeszcze bardziej boję

    Gratulacje kochana 😘
    Biegnij na bete.

    Carla, Karolllla lubią tę wiadomość

    2015 córcia
    Obecnie 3 lata starań

    Wyniki nasienia w normie.
    01.03.2021 sono hsg ( jajowody drożne, nie uwidoczniono żadnych cech zmiennych)

    Progesteron:
    7 dpo 5,91
    9 dpo 8,49
    13 dpo 12,7 duphaston 3x1, luteina 100 dopochwowa 2x1

    Beta HCG
    22.03.2021 - 53,6 🥰
    24.03.2021 - 97,0
    26.03.2021 - 270,0 🙀( już mam nie sprawdzać)
    06.04.2021 - 17920 😍
    13.04.2021 mamy ♥️
    20.05.2021 🎂 prenatalne
    15.07.2021 II prenatalne mamy 350g
    18.08.2021 960g
    30.09.2021 III badanie prenatalne 1860g
    02.11.2021 2800g
    08.11.2021 3400g
    16.11.2021 przyjęcie na odział CC.

    17.11.2021 Anielka ♥️
    3100g, 55cm szczęścia 😍
  • ata88 Ekspertka
    Postów: 140 57

    Wysłany: 19 września 2019, 07:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carla wrote:
    Zrobiłam test. Dwie wyraźne krechy. Boje się cieszyć. Myślicie, że jutro gonić na betę? Cała się trzęsę, wiem od 10 minut. Oczywiście nikomu ani słowa nie powiem dopóki nie zrobię wszystkich badań. Strasznie się cieszę, a jeszcze bardziej boję

    Cudownie wstać rano i czytać o tylu pozytywnych finałach <3 przez Was się spóźnię do pracy ! 😀

    Carla, MIMI lubią tę wiadomość

  • Angel Przyjaciółka
    Postów: 74 51

    Wysłany: 19 września 2019, 07:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carla wrote:
    Zrobiłam test. Dwie wyraźne krechy. Boje się cieszyć. Myślicie, że jutro gonić na betę? Cała się trzęsę, wiem od 10 minut. Oczywiście nikomu ani słowa nie powiem dopóki nie zrobię wszystkich badań. Strasznie się cieszę, a jeszcze bardziej boję

    To dziś się zapowiada piękny dzień. Ja załamana wchodzę na forum a tu już kolejna kobitka w ciąży 👏 no i aż uśmiech się pojawia 🤗🤗🤗 trzymam kciuki za Ciebie kochana, gratuluję 🤗😘👍✊🍀

    Carla lubi tę wiadomość

  • agniesia8899 Ekspertka
    Postów: 196 146

    Wysłany: 19 września 2019, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakie cudowne wieści ❤️😍👍
    Czyli mamy kolejną wspaniałą ciąże ☺️
    Dobrego dnia kochane!

    Carla lubi tę wiadomość

    Ona: 30, On: 31.
    Czekamy na nasze małe, wielkie szczęście <3
    Mama aniołka 👼 15.10.2019 [*]
  • Evelle28 Autorytet
    Postów: 2955 3580

    Wysłany: 19 września 2019, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carla wrote:
    Zrobiłam test. Dwie wyraźne krechy. Boje się cieszyć. Myślicie, że jutro gonić na betę? Cała się trzęsę, wiem od 10 minut. Oczywiście nikomu ani słowa nie powiem dopóki nie zrobię wszystkich badań. Strasznie się cieszę, a jeszcze bardziej boję
    Super :) leć na betę. Ile dp zrobiłaś test?

    Ale fajnie się Jesień zaczyna.. A teraz kolej na następną która w najbliższym czasie testuje?

    Karina a Ty działaj i ciesz się wyjazdem i mężem przede wszytskim ❤️❤️ ja uwielbiam góry, ale najbardziej mi się podobają w okresie zimowym. A Zakopane w okresie świąteczo-noworocznym ma taki niesamowity urok ❤️

    blackdeer lubi tę wiadomość

    Mama Aniołków:
    27.01.2018[*]💔
    23.11.2019 [*] 💔
    01.07.2021 [*] 💔

    05.04.2024 - II ♥️
    11.04.2024- beta 769
    13.04.2024- beta 1772
    15.04.2024- beta 3671
    20.04.2024- 1 wizyta-pęcherzyk ciążowy 14 mm z pęcherzykiem żółtkowym 3mm
    25.04.2024- 2 wizyta ⌛️
  • Evelle28 Autorytet
    Postów: 2955 3580

    Wysłany: 19 września 2019, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny. Wiecie ja jakoś nie mogłam odnaleźć na Tym forum takiego swojego wątku, gdzie jlbede mogła się wygadac, że dziewczyny mnie "wysłuchaja" doradza, poradzą. A na tym czuje się tak dobrze. Tak jakbym pisała z moimi kumpelami :)
    . Dzięki że jesteście ❤️
    Z takim wsparciem napewno każdej z Nas się uda 😘

    blackdeer lubi tę wiadomość

    Mama Aniołków:
    27.01.2018[*]💔
    23.11.2019 [*] 💔
    01.07.2021 [*] 💔

    05.04.2024 - II ♥️
    11.04.2024- beta 769
    13.04.2024- beta 1772
    15.04.2024- beta 3671
    20.04.2024- 1 wizyta-pęcherzyk ciążowy 14 mm z pęcherzykiem żółtkowym 3mm
    25.04.2024- 2 wizyta ⌛️
  • agniesia8899 Ekspertka
    Postów: 196 146

    Wysłany: 19 września 2019, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja będę testować 29/30 września. Cieszę się, ze mam dużo teraz zajęcia związanego z przeprowadzką i aż tak nie myślę :)

    Carla lubi tę wiadomość

    Ona: 30, On: 31.
    Czekamy na nasze małe, wielkie szczęście <3
    Mama aniołka 👼 15.10.2019 [*]
  • Carla Autorytet
    Postów: 288 303

    Wysłany: 19 września 2019, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evelle28 wrote:
    Super :) leć na betę. Ile dp zrobiłaś test?

    Ale fajnie się Jesień zaczyna.. A teraz kolej na następną która w najbliższym czasie testuje?

    Karina a Ty działaj i ciesz się wyjazdem i mężem przede wszytskim ❤️❤️ ja uwielbiam góry, ale najbardziej mi się podobają w okresie zimowym. A Zakopane w okresie świąteczo-noworocznym ma taki niesamowity urok ❤️

    Carla
  • CappuccinoBoo Autorytet
    Postów: 666 498

    Wysłany: 19 września 2019, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evelle28 wrote:
    Dziewczyny. Wiecie ja jakoś nie mogłam odnaleźć na Tym forum takiego swojego wątku, gdzie jlbede mogła się wygadac, że dziewczyny mnie "wysłuchaja" doradza, poradzą. A na tym czuje się tak dobrze. Tak jakbym pisała z moimi kumpelami :)
    . Dzięki że jesteście ❤️
    Z takim wsparciem napewno każdej z Nas się uda 😘

    Mam tak samo! Nie wiem jak inne fora, bo może w jednym czy dwóch napisałam, ale to tutaj mi się spodobało ❤️ Jedyny problem mam taki, że zajmuje mi chwila żeby sobie przypomnieć jaki która ma problem, ale później już kojarzę co i jak. Dużo pomagają informacje w stopce:-)

    Co do testowania- ja za tydzień idę na betę. Tak się składa, ze w piątek mamy wesele, chce wiedzieć czy mogę się upić z rozpaczy, czy w końcu mieć prawdziwy i najpiękniejszy powód do odmowy. Okres mam dostać w sobotę, wiec chyba beta będzie już miarodajna w 12dc? Nie pójdę jeśli temperatura zacznie spadać, wtedy tylko test w piątek, 13dc. A jak będę miała wątpliwości to odpuszczę sobie picie, chociaż wolałabym naprawdę zapić smutki jeśli ani test ani beta nic nie pokażą:-(

  • Mancia Ekspertka
    Postów: 143 168

    Wysłany: 19 września 2019, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny!!!! Jest jakiś wysyp! Bo ja tez dziś zrobiłam test i są dwie!!! Nie pisałam wam o wszystkich ostatnich objawach bo „nie chciałam się nakręcać” podeszłam do tematu bardzo spokojnie. Zaczekalam 2 dni po spodziewanej @ i dziś rano ze stoickim spokojem zrobiłam test czułość 10. Od razu pojawiły się 2 kreski. Później już nie byłam taka spokojna, roztrzęsło mnie z wrażenia ze na prawne się udało 🙈 jutro miałam już dawno zaplanowana wizytę u endokrynologa a rano badania wiec do pakietu dorzucę ekstra betę :) cieszę się a jednocześnie się boję tego jutrzejszego wyniku żeby czar nie prysł... jest to 1cs po unormowaniu TSH no o jak się okazuje to było przyczyna nieudanych kilkumiesiecznych starań...

    Wszystkim, którym się udało najmocniej gratuluje🥰 a za wszystkie starczki trzymam mocno kciuki i czekam na dobre wieści! Na pewno pewnego dnia stanie się taki cud jak u nas :)

    CappuccinoBoo, agniesia8899, Takmala, Evelle28, blackdeer, ata88, Karolllla, Angel, MIMI lubią tę wiadomość

    preg.png
  • CappuccinoBoo Autorytet
    Postów: 666 498

    Wysłany: 19 września 2019, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mancia wrote:
    Dziewczyny!!!! Jest jakiś wysyp! Bo ja tez dziś zrobiłam test i są dwie!!! Nie pisałam wam o wszystkich ostatnich objawach bo „nie chciałam się nakręcać” podeszłam do tematu bardzo spokojnie. Zaczekalam 2 dni po spodziewanej @ i dziś rano ze stoickim spokojem zrobiłam test czułość 10. Od razu pojawiły się 2 kreski. Później już nie byłam taka spokojna, roztrzęsło mnie z wrażenia ze na prawne się udało 🙈 jutro miałam już dawno zaplanowana wizytę u endokrynologa a rano badania wiec do pakietu dorzucę ekstra betę :) cieszę się a jednocześnie się boję tego jutrzejszego wyniku żeby czar nie prysł... jest to 1cs po unormowaniu TSH no o jak się okazuje to było przyczyna nieudanych kilkumiesiecznych starań...

    Wszystkim, którym się udało najmocniej gratuluje🥰 a za wszystkie starczki trzymam mocno kciuki i czekam na dobre wieści! Na pewno pewnego dnia stanie się taki cud jak u nas :)

    Juhu!!!!!!!❤️ Kolejna ciąża z której się tak cieszę😍😍 to niesamowite jak czasami jeden czynnik potrafi przedłużyć starania. Będę zawsze namawiać do badań już przed staraniami każda przyszła staraczke, która przyjdzie mi dane poznać.
    Ale się cieszę😍 kocham jesień, za to, ze spełnia nasze marzenia❤️

  • CappuccinoBoo Autorytet
    Postów: 666 498

    Wysłany: 19 września 2019, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ps. Ale teraz jak już jest po objawach to pisz koniecznie jakie miałaś, od początku!

    blackdeer lubi tę wiadomość

  • agniesia8899 Ekspertka
    Postów: 196 146

    Wysłany: 19 września 2019, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mancia wrote:
    Dziewczyny!!!! Jest jakiś wysyp! Bo ja tez dziś zrobiłam test i są dwie!!! Nie pisałam wam o wszystkich ostatnich objawach bo „nie chciałam się nakręcać” podeszłam do tematu bardzo spokojnie. Zaczekalam 2 dni po spodziewanej @ i dziś rano ze stoickim spokojem zrobiłam test czułość 10. Od razu pojawiły się 2 kreski. Później już nie byłam taka spokojna, roztrzęsło mnie z wrażenia ze na prawne się udało 🙈 jutro miałam już dawno zaplanowana wizytę u endokrynologa a rano badania wiec do pakietu dorzucę ekstra betę :) cieszę się a jednocześnie się boję tego jutrzejszego wyniku żeby czar nie prysł... jest to 1cs po unormowaniu TSH no o jak się okazuje to było przyczyna nieudanych kilkumiesiecznych starań...

    Wszystkim, którym się udało najmocniej gratuluje🥰 a za wszystkie starczki trzymam mocno kciuki i czekam na dobre wieści! Na pewno pewnego dnia stanie się taki cud jak u nas :)
    Gratulacje! <3

    Opisz jakie miałaś objawy :)

    Ona: 30, On: 31.
    Czekamy na nasze małe, wielkie szczęście <3
    Mama aniołka 👼 15.10.2019 [*]
  • MagdaLenka Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 19 września 2019, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Laski mi już brakuje sił... ;( ;(
    od rana nerwy na full... jestem po kriotransferze 4 dobowego zarodka. Bylam u immunologa który po zrobieniu badań zalecil mi zastrzyki z Accofilu. Ginekolog dodatkowo dala progesteron w zastrzyku i zastrzyk przeciwzakrzepowy. Dzis jest 10 dzień po kriotransferze. Codziennie kilka razy pobolewa mnie brzuch na dole, czasami dosc mocno;( niewiem po co ale oczywiscir chyba po to zeby znowu sie rozczarowac zrobilam sikańca.... i co... i wielkie "G". Niemam ochoty juz brac tych pieprzonych zastrzykow skoro i tak gowno z tego. Tyle podejsc i kolejne rozczarowanie.... mam dość;( 
    Mam ochote wziąć wolne od pracy i konkretnie wziąć się za siebie. Myslalam juz nad zmianą kliniki... tyle podejsc i zeby ani razu nic nie bylo..;(

  • Mancia Ekspertka
    Postów: 143 168

    Wysłany: 19 września 2019, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CappuccinoBoo wrote:
    Ps. Ale teraz jak już jest po objawach to pisz koniecznie jakie miałaś, od początku!

    No więc praktycznie do owulacji bolały mnie piersi, czasami tak ze nie mogłam się położyć na brzuchu, a czasami tylko jak się np myłam, ale bardziej lub mniej codziennie bolą. Od 5 dni miałam takie delikatne zawroty głowy np podczas wstawania z łóżka czy z krzesła (wmawiałam siebie że za szybko wstałam:p), od ponad tygodnia zaczął boleć mnie brzuch jak na @, takie skurcze czasem sile czasem mniej, ale wcześniej tego nie miałam, no i takie uczucie gorąca, tu mi jest zimno mam zimne ręce a jak dotykam twarzy to jakby mnie parzyła, i ostatni dziwny, zbiera mi się w buzi ślina na myśl o każdym jedzeniu jakbym cały patrzyła na najlepszy tort czekoladowy którego nie mogę zjeść :p
    Ale wicie na każdy z tych objawów miałam racjonalne wytłumaczenie :)

    preg.png
  • ata88 Ekspertka
    Postów: 140 57

    Wysłany: 19 września 2019, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mancia wrote:
    Dziewczyny!!!! Jest jakiś wysyp! Bo ja tez dziś zrobiłam test i są dwie!!! Nie pisałam wam o wszystkich ostatnich objawach bo „nie chciałam się nakręcać” podeszłam do tematu bardzo spokojnie. Zaczekalam 2 dni po spodziewanej @ i dziś rano ze stoickim spokojem zrobiłam test czułość 10. Od razu pojawiły się 2 kreski. Później już nie byłam taka spokojna, roztrzęsło mnie z wrażenia ze na prawne się udało 🙈 jutro miałam już dawno zaplanowana wizytę u endokrynologa a rano badania wiec do pakietu dorzucę ekstra betę :) cieszę się a jednocześnie się boję tego jutrzejszego wyniku żeby czar nie prysł... jest to 1cs po unormowaniu TSH no o jak się okazuje to było przyczyna nieudanych kilkumiesiecznych starań...

    Wszystkim, którym się udało najmocniej gratuluje🥰 a za wszystkie starczki trzymam mocno kciuki i czekam na dobre wieści! Na pewno pewnego dnia stanie się taki cud jak u nas :)

    Gratuluję!🥰
    Dla mnie to szczególnie ważna info bo wyniki tsh i prolaktyny mam podobne. W pon dopiero mam wizytę u endo.
    Trzymaj się i dużo zdrówka !!

  • Evelle28 Autorytet
    Postów: 2955 3580

    Wysłany: 19 września 2019, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale pięknie Nam się tu robi :)

    Mama Aniołków:
    27.01.2018[*]💔
    23.11.2019 [*] 💔
    01.07.2021 [*] 💔

    05.04.2024 - II ♥️
    11.04.2024- beta 769
    13.04.2024- beta 1772
    15.04.2024- beta 3671
    20.04.2024- 1 wizyta-pęcherzyk ciążowy 14 mm z pęcherzykiem żółtkowym 3mm
    25.04.2024- 2 wizyta ⌛️
  • blackdeer Autorytet
    Postów: 650 1187

    Wysłany: 19 września 2019, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny gratulacje !
    Cudowne wieści z rana ! ❤️❤️❤️

    Kupie ten żel w takim razie :) jest stacjonarnie gdzieś w aptekach czy on line zamawiacie?

    Dobra rada - olewam testy i inne sprawy - jedziemy i lecimy na spontanie co ma być to będzie - i tak od października do grudnia bede pilnować leków i zastrzyków to teraz odpuszczę :)

    CappuccinoBoo lubi tę wiadomość

    Starania od 12.2018

    👩‍🦳Endometrioza III stopnia -laparoskopia
    🧔🏻słabe wyniki MSOME
    ___________________
    Cykle stymulowane od: 08.2018 do 10.2019- Clostilbegyt | Bemfola |Ovitrelle | Luteina | Acard | Estrofem

    •27.11.2019 Konsultacja w sprawie InVitro AMH 2,33.
    •Gonapeptyl Daily na wyciszenie endometriozy.
    •14.02.2020 - Menopur + Puregon
    •19.02.2020 - Ovitrelle
    •21.02.2020 - Punkcja - pobrano 7 pęcherzyków
    •24.02.2020 - transfer dwóch 3 dniowych zarodków
    •03.03.2020 - II kreski
    •04.03 BTHCG -41,7
    •06.03 135,4
    •09.03 403,00
    •12.03 pęcherzyk 9mm
    •20.03 mała pulsująca kropka
    •01.04 14 mm szczęścia i serduszko
    •11.2020 Córka 🎀
    ________________
    • 10.2021 zaczynamy starania o rodzeństwo - AMH 2,0

    • 15.01.2022 II kreski
    • 17.01 BTHCG 110
    • 19.01 BTHCG 282
    • 21.01 BTHCG 610
    • 25.01 pęcherzyk żółtkowy
    • 03.02 serduszko ❤️
  • CappuccinoBoo Autorytet
    Postów: 666 498

    Wysłany: 19 września 2019, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karina wrote:
    Dziewczyny gratulacje !
    Cudowne wieści z rana ! ❤️❤️❤️

    Kupie ten żel w takim razie :) jest stacjonarnie gdzieś w aptekach czy on line zamawiacie?

    Dobra rada - olewam testy i inne sprawy - jedziemy i lecimy na spontanie co ma być to będzie - i tak od października do grudnia bede pilnować leków i zastrzyków to teraz odpuszczę :)

    Ja kupowałam na apteka gemini czy jakoś tak, ale jak pytałam w dwóch aptekach stacjonarnie to nie mieli niestety. Jeszcze ten żel niedawno się nazywał Coencive, a teraz zmienili trochę nazwę i ponoć skład. Niektóre dziewczyny pisały, ze teraz piecze, ale wg mnie był super.

    Pięknie !! Mam nadzieje, ze nam opiszesz później jak to wyglądało, jaki był hotel, jakie widoki 😍

‹‹ 55 56 57 58 59 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ