X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne NOWE STARACZKI- dla tych, co dopiero dołączyli :)
Odpowiedz

NOWE STARACZKI- dla tych, co dopiero dołączyli :)

Oceń ten wątek:
  • Krysia91 Znajoma
    Postów: 25 25

    Wysłany: 4 listopada 2019, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, hej! Cappuccino, cieszę się że masz to już za sobą i wszystko wyszło ok.
    Czasem potrzeba czasu na konkretny reset, dobrze zrobiłaś, że porządnie odpoczęłaś😉

    U mnie niestety test bielusieńki... Ale nie poddaje się 😉 czekam na @, której nadal nie ma i będziemy działać dalej 😊

    5 CS
    PCOS (?) w trakcie diagnozowania
    Suple: Miovelia NAC/od listopada zmiana na Inofem
    07.2016 utrata ciąży w 12 tygodniu
  • CappuccinoBoo Autorytet
    Postów: 666 498

    Wysłany: 4 listopada 2019, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolkya- kiedyś bym się ucieszyła jakbym dostała komplement na temat mojej figury, albo włosów, a teraz szaleje jak głupia za nazwanie mojego pęcherzyka „ładnym” 😂 naprawdę! Coś tam się postaramy, ale jednak wole w głowie mieć kolejne opcje, co dalej. Żyje mi się z tym lepiej. Ale jakby się udało naturalnie to bym oczywiście oszalała ze szczęścia! Ale to raczej w sensie „miło się rozczaruje” niż „ rozczaruje się bo liczyłam na ciąże naturalna” ❤️

    Oj Krysia, miałam taki cień nadziei, ze nic nie napisałaś bo właśnie się cieszysz i niedowierzasz z dwóch kresek:-( No ale masz racje, jedziemy dalej z tym koksem! W weekend wyjeżdżam z M. na wywczas poza miasto- miał to być wyjazd prokreacyjny (😂😂😂), a tu owu w środę. Może kiedyś bym się wściekła, teraz się cieszę na oderwanie od rzeczywistości z moim mężem i już nieważne, czy owu, czy nie owu!

  • Anamaya Autorytet
    Postów: 1428 222

    Wysłany: 4 listopada 2019, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Addka mam nadzieję, że będą dwie kreski ☺

    Cappuccino super jak wszystko działa w głowie się uspokoji i będzie pozytywnie ☺ Pamiętam jak po operacji się popłakałam bo powiedzieli że endometrioza III stopień i więcej nie mówili bp mojego lekarza nie było.. A ulgę miałam gdy powiedziano, że jajowody dobre i nic mi nie usunęli z narządów. I w sumie chyba ta wiadomość mnie wyrwała z kolic depresji...

    Ja odebrałam wszystkie wyniki i Ca125 piękny LH i FSH super tylko progesteron niski ale biorę Clostilbegyt i wierzę, że wszystko się uda. Mam takie uczucie / przeczucie 😄

    Endometrioza III stopień -laparoskopia styczeń 2019
    Sierpień (2018) do sierpnia 2019 antykoncepcja Sylvie 30
    Stymulacje nieudane brak ciąży.
    7.01.21 usunięcie jajowodu lewego (wodniak jajowodu)

    974532d3a26eb3f9b5b86c28ae07c10c.png


    Staranie o maluszka- 15 miesięcy

    0206caf120fd2a0ab1bb18d9cbf93fd3.png
  • Anamaya Autorytet
    Postów: 1428 222

    Wysłany: 4 listopada 2019, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolkya wrote:
    Dziewczyny ja już po USG. W skrócie u mnie zawsze coś... Dziś 25 dc, prawdopodobnie w czwartek / piątek @. Moje endometrium się poprawiło ale nie jest jednorodne i jego grubość waha się od 11mm do 6 mm. Przy czym mam jakieś prawdopodobne mięśniaki. Wspomniane było coś o zespole Ashermana, ale bez pewności.
    Z rzeczy pocieszających torbiel na jajniku lewym zniknęła, widoczne było natomiast ciałko żółte. Możliwe że czeka mnie kolejna histeroskopia diagnostyczna....

    Hej pozwoliłam sobie poszukać informacji o tym i jak zaczęłam czytać to mi się skojarzyło ze zrostami z endomendy.. Jak masz miesiączki to boli czy coś?

    Endometrioza III stopień -laparoskopia styczeń 2019
    Sierpień (2018) do sierpnia 2019 antykoncepcja Sylvie 30
    Stymulacje nieudane brak ciąży.
    7.01.21 usunięcie jajowodu lewego (wodniak jajowodu)

    974532d3a26eb3f9b5b86c28ae07c10c.png


    Staranie o maluszka- 15 miesięcy

    0206caf120fd2a0ab1bb18d9cbf93fd3.png
  • Karolkya Ekspertka
    Postów: 196 146

    Wysłany: 5 listopada 2019, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anamaya wrote:
    Hej pozwoliłam sobie poszukać informacji o tym i jak zaczęłam czytać to mi się skojarzyło ze zrostami z endomendy.. Jak masz miesiączki to boli czy coś?
    Miesiączki skąpe i bezbolesne. Przed pierwsza ciąża umierałam z boku miałam skurcze mięśni całego ciała. Ale po porodzie się uspokoiło. Teraz troszkę czasami brzuch pobikewa ale to delikatnie .

    f2w3rjjgk1a9x4nj.png
  • Krysia91 Znajoma
    Postów: 25 25

    Wysłany: 5 listopada 2019, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, właśnie zrobiłam kolejny test i pojawił się cień cienia na teście o tej niższej czułości (25) 😮😯😮 wczoraj nie było nic! Dziś nie dam rady iść na betę, ale jutro sprawdzam i będę Was informować. Dodatkowo czuję ból, przypominający ból menstruacyjny. Trzymajcie kciuki, żeby ta jedza@ nie nadeszła. Jestem tak rozemocjonowana, że sobie tego nie wyobrażacie 😅

    Karolkya, CappuccinoBoo, Addka, Sisi27, blackdeer, Monia93 lubią tę wiadomość

    5 CS
    PCOS (?) w trakcie diagnozowania
    Suple: Miovelia NAC/od listopada zmiana na Inofem
    07.2016 utrata ciąży w 12 tygodniu
  • Krysia91 Znajoma
    Postów: 25 25

    Wysłany: 5 listopada 2019, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No a tak w ogóle mam dziś wizytę u gina, ale podejrzewam że to za wcześnie, żeby gin coś stwierdził. Jak uważacie? Umówiłam wizyte bo potrzebuję kilku skierowań na krew, ale planuje jeszcze dopytać czy w razie pozytywnej bety mogę latać. W sobotę mamy lecieć do Manchesteru i w sumie to nie mam zielonego pojęcia czy w razie czego jest zakaz latania? Hm

    5 CS
    PCOS (?) w trakcie diagnozowania
    Suple: Miovelia NAC/od listopada zmiana na Inofem
    07.2016 utrata ciąży w 12 tygodniu
  • Anamaya Autorytet
    Postów: 1428 222

    Wysłany: 5 listopada 2019, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolkya wrote:
    Miesiączki skąpe i bezbolesne. Przed pierwsza ciąża umierałam z boku miałam skurcze mięśni całego ciała. Ale po porodzie się uspokoiło. Teraz troszkę czasami brzuch pobikewa ale to delikatnie .

    Rozumiem w moim przypadku jak mnie złapało to miałam dosłownie miesiąc bólu (teraz wiem, że to jelita ) i miesiączkę na wkładce praktycznie... Ale wiem, że są dziewczyny z endometrioza gdzie nie czuły bólu.
    Jak masz stałego lekarza i dalej nierówne endometrium to może zasugerować aby były badania i pod to? Dla pewności czystej wykluczyć.
    Dobrze, że masz jednego maluszka (ja czekam na mojego szkraba z niecierpliwością ) 😊

    Endometrioza III stopień -laparoskopia styczeń 2019
    Sierpień (2018) do sierpnia 2019 antykoncepcja Sylvie 30
    Stymulacje nieudane brak ciąży.
    7.01.21 usunięcie jajowodu lewego (wodniak jajowodu)

    974532d3a26eb3f9b5b86c28ae07c10c.png


    Staranie o maluszka- 15 miesięcy

    0206caf120fd2a0ab1bb18d9cbf93fd3.png
  • Karolkya Ekspertka
    Postów: 196 146

    Wysłany: 5 listopada 2019, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysia91 wrote:
    Dziewczyny, właśnie zrobiłam kolejny test i pojawił się cień cienia na teście o tej niższej czułości (25) 😮😯😮 wczoraj nie było nic! Dziś nie dam rady iść na betę, ale jutro sprawdzam i będę Was informować. Dodatkowo czuję ból, przypominający ból menstruacyjny. Trzymajcie kciuki, żeby ta jedza@ nie nadeszła. Jestem tak rozemocjonowana, że sobie tego nie wyobrażacie 😅

    Bardzo mocno trzymam kciuki za Ciebie

    f2w3rjjgk1a9x4nj.png
  • Anamaya Autorytet
    Postów: 1428 222

    Wysłany: 5 listopada 2019, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysia91 wrote:
    Dziewczyny, właśnie zrobiłam kolejny test i pojawił się cień cienia na teście o tej niższej czułości (25) 😮😯😮 wczoraj nie było nic! Dziś nie dam rady iść na betę, ale jutro sprawdzam i będę Was informować. Dodatkowo czuję ból, przypominający ból menstruacyjny. Trzymajcie kciuki, żeby ta jedza@ nie nadeszła. Jestem tak rozemocjonowana, że sobie tego nie wyobrażacie 😅

    Krysia91 betę bym robiła i nie traciła czasu na testy 😊 Trzymam kciuki za wysoką ! Lekarz może nie wykryc i zlecić betę.

    Endometrioza III stopień -laparoskopia styczeń 2019
    Sierpień (2018) do sierpnia 2019 antykoncepcja Sylvie 30
    Stymulacje nieudane brak ciąży.
    7.01.21 usunięcie jajowodu lewego (wodniak jajowodu)

    974532d3a26eb3f9b5b86c28ae07c10c.png


    Staranie o maluszka- 15 miesięcy

    0206caf120fd2a0ab1bb18d9cbf93fd3.png
  • Addka Przyjaciółka
    Postów: 120 66

    Wysłany: 5 listopada 2019, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysia !! Ale wiadomość 😍 trzymam kciuki mocno mocno

    b53fe4642b.png
  • MałaMi24 Autorytet
    Postów: 471 339

    Wysłany: 5 listopada 2019, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytam te wasze wiadomości i bardzo się cieszę że tak wszystko się Wam udaje i idzie wszystko do przodu ale z drugiej strony będę szczerą zazdroszczę Wam że idziecie tak bardzo do przodu :-( wiem że nie powinnam ale przykro mi że mi nie robią żadnych badań , nie proponują monitoringu cyklu i boje się że mi pęcherzyki nie pękają :-( dzisiaj mam strasznego doła :-( znajoma jtóra mieszka z mamą ma dziecko z jakimś przypadkowym kolesiem właśnie się pochwaliła że jest w drugiej ciąży :-( oczywiście nie obyło się bez pytania " a Ty masz dziecko ?" Prosto z mostu. 😱 Udałam że się nie staramy że mamy inne plany.

    PCOS
    Niski progesteron
    Duphaston 2x1
    Folik 1x1
    11.02 - pozytywny test ❤️😍💪
    12.02 - 12 dpo beta HCG 31,84
    14.02 - 14 dpo beta HCG 77,98 ❤️
    Progesteron 21,20
    20.02 - 20 dpo beta HCG 1003,00 💪❤


    oeuadqk3m7zrn0q8.png
  • Sisi27 Przyjaciółka
    Postów: 114 32

    Wysłany: 5 listopada 2019, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie :)

    Jest już po wizycie u gina. Nie jestem w ciąży :(
    Oczywiście po dalszą diagnostykę muszę umówić się prywatnie, bo ten na NFZ - wiadomo słaby sprzęt i mniejsze możliwości.
    Ale dowiedziałam się, że jak pójdę prywatnie to będę miała USG doppler transwaginalny, prześledzone endometrium oraz zapisane leki, dzięki którym mięśniak się zmniejszy/zniknie i wtedy bez przeszkód będę mogła się starać z mężem o maluszka :) I wtedy na badanie hormonów itp.
    Choć jutro idę odebrać wyniki cytologii do innego lekarza, to może jego poproszę o skierowanie na te hormony :)

    Miłego dnia!

    5cs

    27 lat
    Mięśniak 4cm
  • Karolkya Ekspertka
    Postów: 196 146

    Wysłany: 5 listopada 2019, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała mi , głowa do góry przyjdzie i nasza kolej :) U mnie też różowo nie jest, też nie miałam monitoringu, badania hormonów owszem zlecił ginekolog ale były ok więc dalej nic. A teraz jak widzisz cały czas coś. Dodatkowo niby na USG wyszło ze w jajniku jest ciałko żółte ale testy owulacyjne były negatywne i bądź tu mądra.

    f2w3rjjgk1a9x4nj.png
  • Karolkya Ekspertka
    Postów: 196 146

    Wysłany: 5 listopada 2019, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sisi27 wrote:
    Witajcie :)

    Jest już po wizycie u gina. Nie jestem w ciąży :(
    Oczywiście po dalszą diagnostykę muszę umówić się prywatnie, bo ten na NFZ - wiadomo słaby sprzęt i mniejsze możliwości.
    Ale dowiedziałam się, że jak pójdę prywatnie to będę miała USG doppler transwaginalny, prześledzone endometrium oraz zapisane leki, dzięki którym mięśniak się zmniejszy/zniknie i wtedy bez przeszkód będę mogła się starać z mężem o maluszka :) I wtedy na badanie hormonów itp.
    Choć jutro idę odebrać wyniki cytologii do innego lekarza, to może jego poproszę o skierowanie na te hormony :)

    Miłego dnia!

    Daj znać jakie leki na mięśniaka :)

    Sisi27 lubi tę wiadomość

    f2w3rjjgk1a9x4nj.png
  • blackdeer Autorytet
    Postów: 650 1187

    Wysłany: 5 listopada 2019, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cappucino cudownie tak się cieszę ! ☺️☺️☺️
    Krysia trzymam kciuki ! Dawaj znać !

    A ja czekam na @ - powinnam mieć wczoraj i czuje od wczoraj lekkie bóle jajników, ciągnięcia itp ale to na bank nie ciąża. Mam ten cykl bez luteiny wiec modlę się żeby przyszła w miarę szybko i naturalnie... dostałam zamiennie luteinę pod język i całe szczęście bo wkurzała mnie ta dopochwowo. Także od kolejnego cyklu biorę juz 16-25 DC luteinę niwa uff ☺️
    Jestem juz prawie tydzień na nowej dawce Metformax - potwornie było na początku - mega mdłości, wstręt do jedzenia i po wypiciu alko od razu kibel i rozwidlenie. Wiec grzecznie odstawiłam alko i jedno dobre zostało z objawów niepożądanych - jem dużo mniej - wcześniej byłam ciagle głodna i miałam zjazdy a teraz jem 2-3 posiłki dziennie i nie podjadam pomiędzy, nareszcie ktoś dał mi dobra dawkę leku.
    A co do mojego - był w sobotę na posiewie nasienia - czekamy 2 tygodnie na wyniki i jak będzie ok to od razu do Kliniki na konsultacje w sprawie In Vitro.

    Starania od 12.2018

    👩‍🦳Endometrioza III stopnia -laparoskopia
    🧔🏻słabe wyniki MSOME
    ___________________
    Cykle stymulowane od: 08.2018 do 10.2019- Clostilbegyt | Bemfola |Ovitrelle | Luteina | Acard | Estrofem

    •27.11.2019 Konsultacja w sprawie InVitro AMH 2,33.
    •Gonapeptyl Daily na wyciszenie endometriozy.
    •14.02.2020 - Menopur + Puregon
    •19.02.2020 - Ovitrelle
    •21.02.2020 - Punkcja - pobrano 7 pęcherzyków
    •24.02.2020 - transfer dwóch 3 dniowych zarodków
    •03.03.2020 - II kreski
    •04.03 BTHCG -41,7
    •06.03 135,4
    •09.03 403,00
    •12.03 pęcherzyk 9mm
    •20.03 mała pulsująca kropka
    •01.04 14 mm szczęścia i serduszko
    •11.2020 Córka 🎀
    ________________
    • 10.2021 zaczynamy starania o rodzeństwo - AMH 2,0

    • 15.01.2022 II kreski
    • 17.01 BTHCG 110
    • 19.01 BTHCG 282
    • 21.01 BTHCG 610
    • 25.01 pęcherzyk żółtkowy
    • 03.02 serduszko ❤️
  • MałaMi24 Autorytet
    Postów: 471 339

    Wysłany: 5 listopada 2019, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny :-) mdłości objawiają się tym że czujesz się ciągle źle takie dziwne uczucie w żołądku jakbyś miała wypluć to co zjadłaś. Trudno jest to opisać.
    Ja aktualnie jestem w 11 DC i modlę się o owulację. Ciągle sprawdzam śluz. Jestem zaskoczona jeśli chodzi o temperaturę bo na początku cyklu miałam 36.35 i w tych granicach się wahała a teraz od 3 dni spada 9 DC 36.22, 10 DC 36.09 a dzisiaj 35.98 😨 myślicie że tak spadła przed owulacja ? Śluz z kremowego jest bardziej wodnisty, ale piję dużo wody. Codziennie rano robię testy owulacyjne i narazie nie widzę różnicy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2019, 12:43

    PCOS
    Niski progesteron
    Duphaston 2x1
    Folik 1x1
    11.02 - pozytywny test ❤️😍💪
    12.02 - 12 dpo beta HCG 31,84
    14.02 - 14 dpo beta HCG 77,98 ❤️
    Progesteron 21,20
    20.02 - 20 dpo beta HCG 1003,00 💪❤


    oeuadqk3m7zrn0q8.png
  • Karolkya Ekspertka
    Postów: 196 146

    Wysłany: 5 listopada 2019, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi moja temp przed owulacja też spadła do 35,99. możesz spojrzeć na mój wykres :)

    MałaMi24 lubi tę wiadomość

    f2w3rjjgk1a9x4nj.png
  • Anamaya Autorytet
    Postów: 1428 222

    Wysłany: 5 listopada 2019, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Addka wrote:
    Dziewczyny zrobiłam test. Tylko dlatego, że mam dzisiaj i jutro wolne a mąż napisał mi smsa z zapytaniem czy dzisiaj drinkujemy . Poleciałam do sklepu i kupiłam 3 testy. Taka byłam niecierpliwa, że zamiast poczekać aż trochę bardziej napełni mi się pęcherz to nasikałam zaraz po wejściu do domu. Na żywo widzę delikatny cień cienia, gorzej na zdjęciu. Teraz siedzę, wpatruje się w ten test i myślę co robić. Nie wiem czy mam zwidy i czy serio jest coś na rzeczy. Oszukał Was kiedyś test pink super czuły strumieniowy z firmy domowe labolatorium ?

    Bata i by było z głowy 😅 Nie drinkuj na wszelki wypadek. Może coś się rozwija malutkiego 😊

    Endometrioza III stopień -laparoskopia styczeń 2019
    Sierpień (2018) do sierpnia 2019 antykoncepcja Sylvie 30
    Stymulacje nieudane brak ciąży.
    7.01.21 usunięcie jajowodu lewego (wodniak jajowodu)

    974532d3a26eb3f9b5b86c28ae07c10c.png


    Staranie o maluszka- 15 miesięcy

    0206caf120fd2a0ab1bb18d9cbf93fd3.png
  • MałaMi24 Autorytet
    Postów: 471 339

    Wysłany: 5 listopada 2019, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolkya wrote:
    MałaMi moja temp przed owulacja też spadła do 35,99. możesz spojrzeć na mój wykres :)
    Mam nadzieję że to oznacza owulacje. Dzisiaj poczułam takie mocne ukłucie w lewym jajniku aż się zgielam w pół ale to trwało parę sekund. :-) Mam nadzieję że pęcherzyk pęka lub rośnie :-)

    Karolkya, blackdeer lubią tę wiadomość

    PCOS
    Niski progesteron
    Duphaston 2x1
    Folik 1x1
    11.02 - pozytywny test ❤️😍💪
    12.02 - 12 dpo beta HCG 31,84
    14.02 - 14 dpo beta HCG 77,98 ❤️
    Progesteron 21,20
    20.02 - 20 dpo beta HCG 1003,00 💪❤


    oeuadqk3m7zrn0q8.png
‹‹ 87 88 89 90 91 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ