Forum Starając się - ogólne nowe staraczki na forum.
Odpowiedz

nowe staraczki na forum.

Oceń ten wątek:
  • verka Autorytet

Wysłany: 17 czerwca 2016, 22:36

Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 września 2017, 15:50

• marciaa Autorytet

Wysłany: 17 czerwca 2016, 22:55

Cytuj  /     /  Zgłoś
    verka, ja biorę kwas foliowy i magnez + b6

• verka Autorytet

Wysłany: 18 czerwca 2016, 00:04

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ponic magnez wydluza faze lutealna, ale nie wiem ile w tym prawdy.

• gosia89 Ekspertka

Wysłany: 18 czerwca 2016, 01:54

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiedzialam ze magnez jest dobry przy staraniach. Ja nie biorę bo kiedyś sobie z ciekawości zrobiłam badanie krwi i magnez miałam w normie. Ale może warto brać tak czy tak.

31 lat, 8 lat starań
    Aniołek 17.04.2013 (6tc) [*]
    grudzień 2015- Histeroskopia
    luty 2016 - HSG- jajowody drożne
    luty 2017r- , morfologia plemnikow 1 %//sierpień 3%
    29.08.2017- I IUI :(
    styczeń 2020-Klinika invimed Poznań
    morfologia 1%, Fertilman plus
    luty2020 stymulacja Lametta,Ovitrelle
    ANA z krwi- dodatnie
    Pregna Start
    4.09. 2020 IUI :(
  • nick nieaktualny

Wysłany: 18 czerwca 2016, 06:48

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. witaj Verka:)
    Gosia, bierz magnez, pomaga gdy organizm jest przemęczony (zwłaszcza, że masz nocki), uspokaja, redukuje stres :)
    A ja dziś wracam do pracy po dwóch tygodniach zwolnienia. Się człowiek rozleniwił :P

• verka Autorytet

Wysłany: 18 czerwca 2016, 08:44

Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 września 2017, 15:50

• verka Autorytet

Wysłany: 18 czerwca 2016, 08:45

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biala azalia to milego powrotu, oby szybko zlecialo. :)
    Widze Ty niebawem wychodzisz za maz <3

• nick nieaktualny

Wysłany: 18 czerwca 2016, 09:02

Cytuj  /     /  Zgłoś
    verka wrote:
    Biala azalia to milego powrotu, oby szybko zlecialo. :)
    Widze Ty niebawem wychodzisz za maz <3
    Tak, już niedługo. a czas coraz szybciej leci :)

• verka Autorytet

Wysłany: 18 czerwca 2016, 10:42

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Azalia oj zleci a pozniej bedzie szkoda, ze juz po :)

• marciaa Autorytet

Wysłany: 18 czerwca 2016, 11:08

Cytuj  /     /  Zgłoś
    oj tak :D
    znam ten ból

• misia_ Autorytet

Wysłany: 18 czerwca 2016, 22:18

Cytuj  /     /  Zgłoś
    verka wrote:
    Dobra doczytalam, zeby nie wprowadzac w blad. Chodzi o magnez z wit B6, bo wydłuza faze lutealna, a wit B6 dobra jest też na stymulacje progesteronu. Z tym magnezem to poza tym, ze wlasnie z wit B6, to wazne by byl dobrze przyswajalny, bo nie kazdy jest i szkoda kasy. Ja biore MagMax b6, bo przyswajalny dobrze, a za 30tab niecale 12 zl place.

Dzien dobry tak w ogole :)
    ja też biorę. mag + B6 , a ile razy dziennie łykasz ?

zud3vfxmupr3rb8d.png
  • justi90 Przyjaciółka

Wysłany: 19 czerwca 2016, 15:47

Cytuj  /     /  Zgłoś
    też biorę magnez+b6 jedną tabletkę dziennie.A powiedzcie mi dziewczyny, jak łykacie te wszystkie tabletki? razem? czy pojedynczo z odstępem czasowym?
    Bo ja zawsze nie wiem jak mam brać. Wszystkie razem się boję, a w odstępie czasowym to zawsze o jakiejś zapomnę..

justi
  • Niki69 Ekspertka

Wysłany: 19 czerwca 2016, 17:01

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkich
    Jestem tu nowa i w staraniach o dziecko też świeża. Potrzebuję waszych opinii. Wiem zd powinnam ufać lekarzowi ale zawsze wolę też poczytać jak to było u innych kobiet.
    Mi po anty zanikła miesiączka liczyli mnie htz aż trafiłam do fachowca od tych problemów. Lecze się też na niedoczynność tarczycy.
    Z badań wyszło że mam za mało lh fsh i estradiolu. Błona miała 3 mm. Próbowaliśmy kilka rodzajów tabletek i nic. Dał mi clo po pierwszym msc nic nie urosły pęcherzyki więc na ten cykl miałam 2×1 i 12dc był pęcherzyk ale dość mały jak na owulacje bo miał 13mm był w lewym jajniku a błona cienko 5mm potem poszłam jeszcze trzy razy i w rezultacie w czwartek na prawym był już pęcherzyk o ładnym kształcie i miał 21mm a błona urosła do 11mm lekarz zadowolony kazał przez weekend się starać i w pon przyjść zobaczyć czy pękł. W piątek robiłam z krwi lh i było 17 czyli jak na owulacje a w sobotę testy owu były pozytywne szyjka otwarta śluz też ale mało ciągnące. Jutro się okaże czy była owulacją. Lekarz mówił że mam brać duphaston po owu a potem zrobić test a jak jednak przyjdzie okres to dostałam clo i dupka na dwa msc i mówił że już wiemy dzięki monitorowanie że mam dłuższe cykle i dwa kolejne nie kazał mi robić monitoringu tylko brać i starać się ale nie 14dc a około 21dc i duphaston 23dc przez 10dni. Ale czy to jornalne że nie widzi potrzeby monitoringu? Niby dobry lekarz ale coś mnie jego decyzja dziwi. Proszę o Wasze opinie

3jgx3e3k6oetpx65.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 19 czerwca 2016, 18:02

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny można dołączyć?

• kasieniaczek Autorytet

Wysłany: 19 czerwca 2016, 18:03

Cytuj  /     /  Zgłoś
    xBUMx oczywiście, witamy :) Może napiszesz coś z grubsza o sobie?

xBUMx lubi tę wiadomość

Awf3p2.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 19 czerwca 2016, 18:10

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogólnie mam prawie dwu letnią córkę , staramy się z mężem od stycznia o drugiego bąbelka :)
    Skasowalo mi post zaraz dopisze co dalej było...

Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 czerwca 2016, 18:09

• nick nieaktualny

Wysłany: 19 czerwca 2016, 18:16

Cytuj  /     /  Zgłoś
    5 miesiący chodzilam do lekarza na NFZ , gdzie skierował mnie do endokrynologa ponieważ nie wiedział co mi dolega , mam długie cykle 38-40 dni i nie umiał mi ich wyregulowac ..
    U endokrynologa wszystkie badania wyszły w porządku więc stwierdził, że potrzebny mi monitoring cyklu i od tego cyklu chodze do ginekologa prywatnie .
    W poniedziałek miałam pęcherzyk na lewym jajniku 1.9cm , 28dc - 3 dni temu czulam jakby pulsowanie i ciągnięcie tego jajnika mam nadzieję , ze pekl , choć mam przeczucia , ze nie...
    Jutro wizyta , wiec sie dowiem :)
    Jestem młodą mama mam 22 lata :)

• marciaa Autorytet

Wysłany: 19 czerwca 2016, 18:48

Cytuj  /     /  Zgłoś
    xbumx, witam :D
    jestem rok starsza.
    życzę powodzenia w staraniach. Skoro masz już jedno to zapewne drugie to tylko kwestia czasu :-)

xBUMx lubi tę wiadomość

• misia_ Autorytet

Wysłany: 19 czerwca 2016, 18:50

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niki69 wrote:
    Witam wszystkich
    Jestem tu nowa i w staraniach o dziecko też świeża. Potrzebuję waszych opinii. Wiem zd powinnam ufać lekarzowi ale zawsze wolę też poczytać jak to było u innych kobiet.
    Mi po anty zanikła miesiączka liczyli mnie htz aż trafiłam do fachowca od tych problemów. Lecze się też na niedoczynność tarczycy.
    Z badań wyszło że mam za mało lh fsh i estradiolu. Błona miała 3 mm. Próbowaliśmy kilka rodzajów tabletek i nic. Dał mi clo po pierwszym msc nic nie urosły pęcherzyki więc na ten cykl miałam 2×1 i 12dc był pęcherzyk ale dość mały jak na owulacje bo miał 13mm był w lewym jajniku a błona cienko 5mm potem poszłam jeszcze trzy razy i w rezultacie w czwartek na prawym był już pęcherzyk o ładnym kształcie i miał 21mm a błona urosła do 11mm lekarz zadowolony kazał przez weekend się starać i w pon przyjść zobaczyć czy pękł. W piątek robiłam z krwi lh i było 17 czyli jak na owulacje a w sobotę testy owu były pozytywne szyjka otwarta śluz też ale mało ciągnące. Jutro się okaże czy była owulacją. Lekarz mówił że mam brać duphaston po owu a potem zrobić test a jak jednak przyjdzie okres to dostałam clo i dupka na dwa msc i mówił że już wiemy dzięki monitorowanie że mam dłuższe cykle i dwa kolejne nie kazał mi robić monitoringu tylko brać i starać się ale nie 14dc a około 21dc i duphaston 23dc przez 10dni. Ale czy to jornalne że nie widzi potrzeby monitoringu? Niby dobry lekarz ale coś mnie jego decyzja dziwi. Proszę o Wasze opinie

może na razie nie ma takiej potrzeby żeby monitorować, widocznie stwierdził że jak pęcherzyki ruszyły to już będą rosły :)

zud3vfxmupr3rb8d.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 19 czerwca 2016, 18:51

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze dużo jest podobnych wątków o prawie tej samej nazwie ...

marciaaa no mam taką nadzieję, wiem jednak ze jak ten cykl bedzie stracony , to w sierpniu zaczynam stymulacje z CLO , ponieważ lipiec mamy wakacyjny ;)

‹‹ 10 11 12 13 14 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego