X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne nowe staraczki na forum.
Odpowiedz

nowe staraczki na forum.

Oceń ten wątek:
  • MissHania Koleżanka
    Postów: 122 13

    Wysłany: 3 lipca 2016, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok... miałam odpuścić lipiec u lekarza, ale chyba nie da rady.. jestem dzisiaj w 7 dc czy jest sens iść na monitoring czy muszę go robić od któregoś dnia cyklu?

    Sprawdziłam jeszcze kiedy byłam u gina - w połowie maja, potwierdził, że owulacja była, bo widzi ciałko żółte. 22 tego samego dc zrobiłam progesteron, który wyszedł 10 z groszem. Stąd inna lekarka dała mi duphaston, bo mówiła o tej niedomodze. Czy myślicie, że mogło nie być owulacji skoro było ciałko żółte jakoś 2 dni po przewidywanej "owulacji"?

  • misia_ Autorytet
    Postów: 651 352

    Wysłany: 3 lipca 2016, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MissHania wrote:
    Ok... miałam odpuścić lipiec u lekarza, ale chyba nie da rady.. jestem dzisiaj w 7 dc czy jest sens iść na monitoring czy muszę go robić od któregoś dnia cyklu?

    Sprawdziłam jeszcze kiedy byłam u gina - w połowie maja, potwierdził, że owulacja była, bo widzi ciałko żółte. 22 tego samego dc zrobiłam progesteron, który wyszedł 10 z groszem. Stąd inna lekarka dała mi duphaston, bo mówiła o tej niedomodze. Czy myślicie, że mogło nie być owulacji skoro było ciałko żółte jakoś 2 dni po przewidywanej "owulacji"?
    Owulacja raczej była, niski Progesteron to moze być niedomoga ciałka żółtego, ja w tamtym mies miałam Progesteron równy 8.. Ale mi niestety nie dała dupka. Ciekawe jak wyszło w tym miesiącu we wtorek idę po wynik :)
    A monitoring to zależy od długości cyklu ja np w tamtym miesiącu byłam w 16 dc ipecherzyk był 18 mm,a pękł dwa dni później. W 7dc może jeszcze nie być dominującego ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lipca 2016, 17:46

    zud3vfxmupr3rb8d.png
  • MissHania Koleżanka
    Postów: 122 13

    Wysłany: 3 lipca 2016, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @misia to ciekawe co mówisz, czyli miałaś monitoringiem potwierdzoną owulkę, a progesteron 8? To może u mnie też nie jest tak źle.

    Też muszę iść na ten monitoring. Póki co zastanawiam się jaki lekarz w trójmieście, bo nie chcę iść do tych klinik niepłodności..

  • misia_ Autorytet
    Postów: 651 352

    Wysłany: 3 lipca 2016, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MissHania wrote:
    @misia to ciekawe co mówisz, czyli miałaś monitoringiem potwierdzoną owulkę, a progesteron 8? To może u mnie też nie jest tak źle.

    Też muszę iść na ten monitoring. Póki co zastanawiam się jaki lekarz w trójmieście, bo nie chcę iść do tych klinik niepłodności..
    Nie nie przepraszam źle się wyraziłam. monitoring miałam w tym cyklu a ten niski Progesteron w poprzednim ale wtedy bez monitoringu. Mówiłam o tym lekarce ale powiedziała że badanie Progesteronu jest bardzo niemiarodajne bo on bardzo skacze i np wyjdzie 10 a za godzinę noże być już 17.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lipca 2016, 17:11

    zud3vfxmupr3rb8d.png
  • MissHania Koleżanka
    Postów: 122 13

    Wysłany: 3 lipca 2016, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem :) Daj proszę znaka jak poszły Twoje wyniki progesteronu w tym miechu, bo jestem ciekawa, że miałaś dość niski w zeszłym cyklu, a w tym cyklu monitoring. Może będzie już ok i Twoja lekarka ma rację. Trzymam kciuki :)

  • misia_ Autorytet
    Postów: 651 352

    Wysłany: 3 lipca 2016, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MissHania wrote:
    Rozumiem :) Daj proszę znaka jak poszły Twoje wyniki progesteronu w tym miechu, bo jestem ciekawa, że miałaś dość niski w zeszłym cyklu, a w tym cyklu monitoring. Może będzie już ok i Twoja lekarka ma rację. Trzymam kciuki :)
    We wtorek będę wiedziala ;)
    A Ty się nie przejmuj tym wynikiem zresztą profilaktycznie dostałaś dupka to gdyby faktycznie coś było nie tak to Ci wyrówna ;)
    Polecam też picie Inofemu :)

    zud3vfxmupr3rb8d.png
  • MissHania Koleżanka
    Postów: 122 13

    Wysłany: 3 lipca 2016, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki :)

    Wiem, że może wyrównać tylko się teraz zorałam, że w ogóle nie mam owulacji :( a nie brałam tego pod uwagę, po tamtym USG u lekarza i takich codziennych objawach, wykresach itp.

  • misia_ Autorytet
    Postów: 651 352

    Wysłany: 3 lipca 2016, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma co się stresować, nasze organizmy to nie roboty.u każdego może być inaczej. Ja np mam mało śluzu w płodne,a mam porównanie bo kiedyś to mnie zalewalo dosłownie wkładki musiałam nosić..Może być też tak że jest owu ale nie w każdym cyklu dlatego trzeba to poobserwowac :)

    zud3vfxmupr3rb8d.png
  • Demsik Autorytet
    Postów: 1490 1680

    Wysłany: 3 lipca 2016, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misshania nie martw sie cykle bezowulacyjne tez sie zdarzaja ja dwa cykle temu mialam

    Demsik
    f2w3rjjg7nnlno08.png
    synek 6-lat- 07.03.2010- 21.10- 3320g,54cm
    hormony ok
    hsg- prawa strona niedrożna,badanie nasienia- ok
    staraliśmy się 6 lat i się udało;
  • marzymisie Autorytet
    Postów: 646 104

    Wysłany: 3 lipca 2016, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skoro masz potwierdzoną owulacje monitoringiem to jest ok. Nie martw się tak.
    Z progesteronem faktycznie jest tak że wydziela się pulsacyjnie.

  • MissHania Koleżanka
    Postów: 122 13

    Wysłany: 3 lipca 2016, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oki, chyba jednak w tym miesiącu odpuszczę lekarzy, monitoringi i inne cudawianki.. Jak się nie uda kolejny miesiąc to i tak niewiele zmieni miesiąc w tą czy tamtą.. a serio chyba mi siądzie zaraz na głowę.

    A słuchajcie wiem, że już kiedyś wspominałyście, ale jeśli chodzi o witaminy i wspomagacze to ja biorę tylko kwas foliowy. Warto spojrzeć na coś więcej? Co wiecie o:
    - Inofem - wiem, że Misia polecała
    - Olej z wiesiołka - ktoś pisał, że oprócz wpływu na śluz ma także na normalizację hormonów w tym progesteronu właśnie
    - castagnus

    Czy ich branie może zaszkodzić? Czy warto jednak po nie sięgnąć?

  • marzymisie Autorytet
    Postów: 646 104

    Wysłany: 3 lipca 2016, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do castangusa to się nie wypowiem, bo nie stosowałam. Inofem biorę trzeci miesiąc chyba tylko dlatego że czytałam mnóstwo pozytywnych opinii na jego temat no i polecała mi gin. Póki co nie wiem czy działa, bo żadnych badań nie robiłam. Wiesiołka biorę do czasu owulacji i w tym cyklu było o niebo lepiej ze śluzem. W tamtym go brałam ale jakoś niezbyt widziałam różnice natomiast teraz już tak i to dużą. Myślę, że ani Inofem ani wiesiołek w żaden sposób Ci nie zaszkodzi ;)

  • misia_ Autorytet
    Postów: 651 352

    Wysłany: 3 lipca 2016, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MissHania wrote:
    Oki, chyba jednak w tym miesiącu odpuszczę lekarzy, monitoringi i inne cudawianki.. Jak się nie uda kolejny miesiąc to i tak niewiele zmieni miesiąc w tą czy tamtą.. a serio chyba mi siądzie zaraz na głowę.

    A słuchajcie wiem, że już kiedyś wspominałyście, ale jeśli chodzi o witaminy i wspomagacze to ja biorę tylko kwas foliowy. Warto spojrzeć na coś więcej? Co wiecie o:
    - Inofem - wiem, że Misia polecała
    - Olej z wiesiołka - ktoś pisał, że oprócz wpływu na śluz ma także na normalizację hormonów w tym progesteronu właśnie
    - castagnus Czy ich branie może zaszkodzić? Czy warto jednak po nie sięgnąć?


    tak jak już pisałam inofem rewelacja, piłam w tym cyklu i całkowicie odeszły mi bóle jajników po owu które przeważnie miałam do samej @. Piłam po dwie saszetki dziennie i myślę że faktycznie ma wpływ na rozwój i pękanie pęcherzyków.

    wiesiołek kiedyś brałam ale na mnie nie działał, być może brałam za mało, w sumie tylko wtedy jak sobie przypomniałam :P ale zauważyłam że podczas brania go cera mi się stała bardziej gładka. nie zaszkodzi brać, ale tylko do owu :)

    a castagnus, to ja osobiście bym na własna reke nie brala lepiej skonsultować z gin . on ma za zadanie obniżyć prolaktynę i złagodzić pms, ale z prolaktyna nie ma żartów więc niech lepiej lekarz sprawdzi :)

    zud3vfxmupr3rb8d.png
  • marzymisie Autorytet
    Postów: 646 104

    Wysłany: 3 lipca 2016, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podzielam zdanie Misi co do castangusa. Opinie są różne, czasem zamiast pomóc rozregulowuje cykl u niektórych dziewczyn.
    Co do wpływu wiesiołka na cerę, też zauważyłam że ma na nią dobroczynny wpływ. A inofem? Mimo wszystko w niego wierzę ;)

  • Demsik Autorytet
    Postów: 1490 1680

    Wysłany: 3 lipca 2016, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moze warto sprobowac wiesiolka czy inofem.musze sobie o tym poczytac

    Demsik
    f2w3rjjg7nnlno08.png
    synek 6-lat- 07.03.2010- 21.10- 3320g,54cm
    hormony ok
    hsg- prawa strona niedrożna,badanie nasienia- ok
    staraliśmy się 6 lat i się udało;
  • Demsik Autorytet
    Postów: 1490 1680

    Wysłany: 4 lipca 2016, 07:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzis w 13dpo test negatywny

    Demsik
    f2w3rjjg7nnlno08.png
    synek 6-lat- 07.03.2010- 21.10- 3320g,54cm
    hormony ok
    hsg- prawa strona niedrożna,badanie nasienia- ok
    staraliśmy się 6 lat i się udało;
  • marzymisie Autorytet
    Postów: 646 104

    Wysłany: 4 lipca 2016, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Demsik, Twój wykres naprawdę wygląda super. Poczekaj jeszcze bo az mi się wierzyć nie chce, że miałoby nie być upragnionego finału w postaci zielonej kropki.
    Czasem dzien po dniu wychodzi test wiec może jutro? A jak nie to leć na betę jeśli masz możliwość.

  • marzymisie Autorytet
    Postów: 646 104

    Wysłany: 4 lipca 2016, 07:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj mąż mówi-"ale mnie sutek swędzi, chyba mnie coś ugryzło" a ja na to-"nie masz pojęcia jak bym chciala żeby mnie sutki swedziały"...patrzy na mnie jak na wariatke i dodałam-"tak tak, nigdy mnie nie swędziały więc bardzo bym sie ucieszyła gdyby nagle zaczęły bo to podobno jeden z objawow ciąży" ;)

  • MissHania Koleżanka
    Postów: 122 13

    Wysłany: 4 lipca 2016, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki kupie sobie skoro nie szkodzi a pomoc moze :-)

    Marzymisie hehehehe faceci nie znają naszego ciążowego slangu, mój tez czasem robi wielkie oczy :D

    A Demsik patrzyłam na Twoj wykres i jest fantastyczny. Nie martw sie jeszxze testem, poczekaj jeszxze chwile i zrób jeszxze raz, bo aż sie wierzyć nie chce. Kropek musi byc, trzymam kciuki :-)

  • M&Ms Ekspertka
    Postów: 121 75

    Wysłany: 4 lipca 2016, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, potrzebuję Waszej opinii - jak trzeba to sprowadzćie mnie na ziemie...

    Dzisiaj rano nie wytrzymałam i zrobiłam test (firmy PINK). Dzis jest 10 dpo. No i oczywiście od razu obserwuje, czekam chwilke i nic... no to myślę "koniec, już po wszystkim"... wyrzuciłam test i poszłam zrobić herbatę. Ale nie dawało mi to spokoju i wróciłam się (myślę że nie minęło nawet 10 minut) no i patrzę, a tam taki ledwo widoczny cień... Czy powinnam tym sobie w ogóle zawracać głowę, czy raczej odpuścić? Tylko szczerze...

    f2w343r82gqzimgw.png
‹‹ 28 29 30 31 32 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ