X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne nowe staraczki na forum.
Odpowiedz

nowe staraczki na forum.

Oceń ten wątek:
  • marzymisie Autorytet
    Postów: 646 104

    Wysłany: 13 lipca 2016, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też pada. Pochmurno i ciemno. Pogoda nie napawa optymizmem. Czuje się dziś taka byle jaka.

  • Gakin Autorytet
    Postów: 643 397

    Wysłany: 13 lipca 2016, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już odliczam byle do 16. Choć z drugiej strony jak pomyślę o tym, że godzinę będę się przez miasto przebijać a potem muszę ugotować obiad to już mi się tak do domu nie spieszy

    Filipek - 09.03.17 :)
  • xalicjax3 Debiutantka
    Postów: 15 1

    Wysłany: 13 lipca 2016, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, chciałam przedstawić wam moja sytuacje ;)

    Zacznę od początku gdy miałam 9 lat dostałam pierwszy okres i już wtedy zaczęły sie moje problemy. Moje pierwsze okresy były bardzo obfite spałam w pampersach ale i to nie pomagało wiec mama pojechała ze mną do szpitala. Oczywiście podłączyli mnie pod kroplówkę i odrazy podawali cyklonamine, no tak mi zaczynali ze później nie miałam przez 4 miesiące okresu. Okazało się ze mam cyste wiec dali mi luteine. Gdy miałam 14 lat moje okresy były tylko wywoływane tabletkami hormonalnymi (według mnie najłatwiej im było a ja przytyłam 18 kg) nawet wcześniej nikt mi nie robił żadnych badan. W ciągu mojego życia byłam już ok.7 razy w szpitalu bo jak nie cysta mi pękła to nie miałam okresu to jak miałam to był bardzo obfity . Zazwyczaj słyszałam ze trudno mi będzie zajść w ciąże. Dziś mam 19 lat a z moim przyszłym mężem jestem już 4 lata. Postanowiłam 5 msc temu jechać do Krakowa do ginekologa . Złapał się za głowę jak usłyszał ile lat mnie faszerują hormonami. Kazał mi odstawić jak chce mieć dzidziusia. Od 4 msc staramy się o potomka i nic. Lekarz powiedział ze w listopadzie mam do niego przyjechać zrobi mi wszystkie badania chyba ze uda mi sie w tym czasie zajść w ciąże . Stwierdziłam ze jestem młoda i jak wcześniej zacznę sie leczyć tym lepiej. Boje się co sądzicie o tym wszystkim ?

  • Gakin Autorytet
    Postów: 643 397

    Wysłany: 13 lipca 2016, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja uważam że jesteś jeszcze bardzo młoda - 19 lat to nie dużo i na dziecko masz jeszcze czas a przynajmniej na spokojne przebadanie się i ewentualne porządne leczenie. Lepiej się przebadać od A do Z i mieć nawet dużo później ale zdrowe dziecko i samemu być zdrowym.

    xalicjax3, marzymisie lubią tę wiadomość

    Filipek - 09.03.17 :)
  • xalicjax3 Debiutantka
    Postów: 15 1

    Wysłany: 13 lipca 2016, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gakin lekarz powiedział mi że w moim przypadku im wcześniej tym lepiej. A boje się ze później nie będę mogła w ogóle mieć.

  • M&Ms Ekspertka
    Postów: 121 75

    Wysłany: 13 lipca 2016, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xalicjax3 jeśli masz zaufanie do tego lekarza, to słuchaj się go. zrób sobie wszystkie badania i będziesz wiedziała jaka jest sytuacja. Ja wiem z doświadczenia, że raczej ryzykowne jest słuchać tylko jednego lekarza, zawsze warto skonsultować to także z innym lekarzem.

    f2w343r82gqzimgw.png
  • Gakin Autorytet
    Postów: 643 397

    Wysłany: 13 lipca 2016, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok, rozumiem w takim razie cofam to stwierdzenie że masz czas. Ja również bym to skonsultowała z więcej niż jednym lekarzem. Żeby mieć jakieś porównanie. Badania to podstawa :) ja swoje starania zaczęłam od badań właśnie

    marzymisie lubi tę wiadomość

    Filipek - 09.03.17 :)
  • xalicjax3 Debiutantka
    Postów: 15 1

    Wysłany: 13 lipca 2016, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w miejscowości byłam juz u 3 ginekologów a do Krakowa pojechałam do Pana Tomasza Milewicza. I każdy mówi ze im wcześniej tym lepiej .. A była któraś z was u tego doktora ?

  • marzymisie Autorytet
    Postów: 646 104

    Wysłany: 13 lipca 2016, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gakin wrote:
    Ok, rozumiem w takim razie cofam to stwierdzenie że masz czas. Ja również bym to skonsultowała z więcej niż jednym lekarzem. Żeby mieć jakieś porównanie. Badania to podstawa :) ja swoje starania zaczęłam od badań właśnie
    Ja również zanim zaczęliśmy się starać porobiłam badania. U nas była rozmowa, decyzja od kiedy się staramy i wtedy powoli robiłam badania. Na spokojnie, bez parcia.
    Myślę że możecie się starać ale w miedzy czasie porób badania. Poczytaj w internecie co warto. Ja zaczęłam od takiej lektury ;)
    Potem poszłam do lekarza. Powiedziałam, że chciałabym w najbliższym czasie zajść w ciążę a wtedy gin powiedziała co warto zbadać. Ja juz wszystko miałam na papierze :)
    Myślę, że lekarz nie pokieruje Cię teraz bo stwierdzi, że jesteś młoda i masz czas więc po prostu powinniście próbować.

    Ja również uważam że jesteś bardzo młoda. Ja sobie nie wyobrażam mieć dziecka w tym wieku ale jeśli Ty czujesz sie gotowa to ok. Życzę powodzenia w staraniach ;)

  • xalicjax3 Debiutantka
    Postów: 15 1

    Wysłany: 13 lipca 2016, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i jeszcze jedno doktor Milewicz powiedział ze dwa miesiące po odstawieniu tabletek jest to okres najbardziej możliwy do zajścia w ciąże a minęło juz 4 i nic a badania nie mógł mi zrobić bo powiedział ze musi minąć przynajmniej 6 msc nie baran żadnych leków

  • xalicjax3 Debiutantka
    Postów: 15 1

    Wysłany: 13 lipca 2016, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To juz nie chodzi o mój wiek MARZYMISIE tylko jeśli lekarze mówią ze lepiej teraz niż pózniej. Uwielbiam dzieci i stać mnie na wszytko dla dziecka ja i mój przyszły mąż jest na to gotowy. Poprostu wole wcześniej niź wcale . Moze myślicie ze jestem młoda i głupia ale nie wyobrażam sobie życia bez dzieci obok mnie

  • marzymisie Autorytet
    Postów: 646 104

    Wysłany: 13 lipca 2016, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xalicjax3 wrote:
    To juz nie chodzi o mój wiek MARZYMISIE tylko jeśli lekarze mówią ze lepiej teraz niż pózniej. Uwielbiam dzieci i stać mnie na wszytko dla dziecka ja i mój przyszły mąż jest na to gotowy. Poprostu wole wcześniej niź wcale . Moze myślicie ze jestem młoda i głupia ale nie wyobrażam sobie życia bez dzieci obok mnie

    Nikt nie powiedział ze myśli ze jesteś młoda i głupia. Ja mogę mówić tylko za siebie. Po prostu ja w wieku 19 lat nie mialam wykształcenia ani pracy ani mieszkania a nawet odpowiedniego partnera. Co prawda w wieku 19 lat byłam chyba w dwuletnim związku ale to nie było to jak sie okazało.
    Nie mówię tego po złości ani żeby kogokolwiek umoralniac przecież.
    Jeśli Wy macie zaplecze a Twój stan zdrowia jest jaki jest to przecież nikt Wam nie zabroni ;)
    Ja również nie chce sobie nawet próbować wyobrażać życia bez dziecka (nie będę zachłanna, żeby chociaż jedno udało sie urodzić i to zdrowe).

    Nie odbieraj tego typu tekstów jako atak.

  • marzymisie Autorytet
    Postów: 646 104

    Wysłany: 13 lipca 2016, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gakin, wybiła 16ta. Prosze zbierać manatki i do domku ;)

  • Gakin Autorytet
    Postów: 643 397

    Wysłany: 13 lipca 2016, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juz nawet za 5 16 bylam spakowana

    Filipek - 09.03.17 :)
  • Chava Przyjaciółka
    Postów: 73 27

    Wysłany: 13 lipca 2016, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dawniej kobiety rodziły mając 19-20lat. Szczerze mówiąc ja mając tyle lat nie czułam się gotowa, ale jakbym miała perspektywę teraz lub wcale to wybrałbym dziecko. Tyle że mając tyle lat nie miałabym z kim.
    Ja zbyt długo czekałam, a kiedy już się zdecydowaliśmy to pojawiły się problemy. Gdyby człowiek wiedział to co teraz wie.

    Marzymisię w poniedziałek idę do lekarza. Dzisiejsza temp. 37,3
    Dziwny jest ten mój brzuch.

    Dziś złapałam się na myśli niosąc siatki z zakupami, że jak jestem w ciąży to nie powinnam takich ciężarów nosić.

    Ja nie lubię przytulanka z przymusu, lekarz niestety wyznacza tak jak M&Ms podała. Ze względu na nasz tryb pracy nieraz wypadało przymusowe przytulanki o 5-tej rano. Generalnie z chęciami mam tak jak Marzymisię, choć to też dochodzi postawa tż.

    U mnie dziś burzowo, pomimo pogody mam dziś pałera - może dlatego że w domu nie wiedziałam tylko pojechałam do teściowej porzeczkę obtargać.

    Wy już po pracy a ja dopiero będę ścigać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lipca 2016, 16:40

  • xalicjax3 Debiutantka
    Postów: 15 1

    Wysłany: 13 lipca 2016, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    trzymam kciuki za wszystkie Panie

  • marzymisie Autorytet
    Postów: 646 104

    Wysłany: 13 lipca 2016, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak to już jest Chava. Plany swoje a rzeczywistość swoje.
    Ciekawe co Ci powie lekarz. Może faktycznie testy kłamią bo tempka super ;)

  • marzymisie Autorytet
    Postów: 646 104

    Wysłany: 13 lipca 2016, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Xalicjax, który masz dzień cyklu ?

  • xalicjax3 Debiutantka
    Postów: 15 1

    Wysłany: 13 lipca 2016, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    25 dzień cykli i co najlepsze to od 2 dni jest mi strasznie słabo niedobrze strasznie złe się czuje robiłam dzisiaj test ale wyszedł negatywnie wiem że troche za wcześnie.. Moze moja podświadomość tak działa

  • marzymisie Autorytet
    Postów: 646 104

    Wysłany: 13 lipca 2016, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak temperatura?

‹‹ 42 43 44 45 46 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ