X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne nowe staraczki na forum.
Odpowiedz

nowe staraczki na forum.

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 czerwca 2016, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia_ wrote:
    Gosia a co mogą oznaczać skąpe miesiączki ? bo wydaje mi się że kiedyś mój okres był bardziej obfity trwał ok 5 dni a teraz 3 dni lekkiego krwawienia , potem plamienie i koniec, do tego przed okresem nie mam w ogóle bólu piersi, a jakiś rok temu jeszcze miałam..

    ''Zbyt skąpe krwawienia mogą wynikać z takich schorzeń, jak niedomoga ciałka żółtego, zespół policystycznych jajników, niewydolność czynnościowa podwzgórza. Do przyczyn możemy zaliczyć także niewydolność jajników. W przypadku zauważenia słabego krwawienia comiesięcznego należy skonsultować się z lekarzem.''

    '' Krwawienie powinno mieć również prawidłowe nasilenie (30-80 ml) i czas trwania (3-5 dni). ''

    misia_ lubi tę wiadomość

  • misia_ Autorytet
    Postów: 651 352

    Wysłany: 15 czerwca 2016, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosia89 wrote:
    ''Zbyt skąpe krwawienia mogą wynikać z takich schorzeń, jak niedomoga ciałka żółtego, zespół policystycznych jajników, niewydolność czynnościowa podwzgórza. Do przyczyn możemy zaliczyć także niewydolność jajników. W przypadku zauważenia słabego krwawienia comiesięcznego należy skonsultować się z lekarzem.''

    '' Krwawienie powinno mieć również prawidłowe nasilenie (30-80 ml) i czas trwania (3-5 dni). ''

    hmm .. niby 3 dni mam,ale chyba powiem o tym gin może zleci jakieś badania pod tym kątem, w sumie sama podejrzewam że mam PCOS..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 czerwca 2016, 17:55

    zud3vfxmupr3rb8d.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 czerwca 2016, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a czemu podejrzewasz PCOS?

  • justi90 Przyjaciółka
    Postów: 175 22

    Wysłany: 15 czerwca 2016, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    coś mi nie podchodzi te siemię lniane...wyszedł taki gęsty kisiel. Czytałam ,że można dodać do niego trochę galaretki w proszku i będzie smakowało lepiej.Jutro spróbuję z galaretką, bo nie mam w domu.

    justi
  • marciaa Autorytet
    Postów: 4265 1266

    Wysłany: 15 czerwca 2016, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no niestety, pyszne to nie jest ; p

  • misia_ Autorytet
    Postów: 651 352

    Wysłany: 15 czerwca 2016, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosia89 wrote:
    a czemu podejrzewasz PCOS?
    wydaje mi się, że ma cykle bezowulacyjne, niepokoi mnie ten całkowity brak objawów przed @, do tego mam nadmierne włoski w nie których miejscach, w tamtym cyklu od owu bolał mnie bardzo jajnik aż do samej @ i progesteron miałam 8 ng, czyli tak jak by pęcherzyk nie pękł. Ale wykres zawsze mam dwufazowy choć podobno to nie jest wcale potwierdzenie przebytej owulacji. Byłam kilka razy na usg i wprawdzie nie było żadnych niepokojących pęcherzykow .. może to być też LUF..
    Niedługo idę do gin opowiem o wszystkim i zobaczymy..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 czerwca 2016, 18:18

    zud3vfxmupr3rb8d.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 czerwca 2016, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia a jak u Ciebie z prolaktyna?

  • MissHania Koleżanka
    Postów: 122 13

    Wysłany: 15 czerwca 2016, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) dopiero mogłam nadrobić Wasze wpisy. Widzę, ze większość z Was jest w trakcie @, ja nienawidzę tego oczekiwania do okresu. Z każdym dniem wsłuchuje sie w siebie i sie doszukuje czy dany objaw cos oznacza.

    @Misia lepiej podpytać lekarza i sie nie stresuj, bo moze Ci sie tylko wydaje. Usg powinno rozwiać watpliwości. A robisz testy owulacyjne?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 czerwca 2016, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justi90 wrote:
    coś mi nie podchodzi te siemię lniane...wyszedł taki gęsty kisiel. Czytałam ,że można dodać do niego trochę galaretki w proszku i będzie smakowało lepiej.Jutro spróbuję z galaretką, bo nie mam w domu.
    Hehe mi też nie smakowało na początku, trzeba się przyzwyczaić do smaku. Próbowałam dodawać coś smakowego np sok malinowy, ale wychodziło jeszcze gorsze:) Jak za gęste to krócej gotuj:)
    Ja tez nie lubię czekania na @. Już się doszukuję objawów.
    Zdarzają mi się @ mało obfite. Zauważyłam u siebie, że to te, przed którymi nie było owulacji.

  • marciaa Autorytet
    Postów: 4265 1266

    Wysłany: 15 czerwca 2016, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oj to czekanie jest najgorsze :(
    a mnie właśnie boli jak na @...
    tak jakby mi tam rozpychało...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 czerwca 2016, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to znowu mam duży apetyt i cera mi się przetłuszcza, i ciągnie mnie do słodkiego:)

  • MissHania Koleżanka
    Postów: 122 13

    Wysłany: 15 czerwca 2016, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Marciaa to rozpychanie to akurat moze byc dobry znak:)

    Słuchajcie dziewuszki mam pytanie z cyklu "jestem zafiksowana ciaza". W sobotę w swoim 20 dc ide na wesele do znajomych. Bedzie to 9 dzien po owulacji wiec moze byc zagnieżdżenie. Oczywiscie alkoholu nie wypije, ale powiedzcie co z tańcami? Myślicie, że jest niebezpieczeństwo, że mogłoby sie nie udać przez to? Dziecko to dla mnie nr 1, ale zastanawiam sie czy nie przesadzam. No i znajomym pewnie bedzie przykro, ze przykuta do stołu...

  • misia_ Autorytet
    Postów: 651 352

    Wysłany: 15 czerwca 2016, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosia89 wrote:
    Misia a jak u Ciebie z prolaktyna?
    prolaktynę miałam faktycznie podwyższona ze względu na stres jaki prechodziłam była równa 29ng , ale po wyluzowaiu i wyregulowaniu tarczycy eythyroxem spadła do 12 a teraz aktulnie mam 16 przy normie do 27ng a po obciążeniu 89 ng.

    zud3vfxmupr3rb8d.png
  • misia_ Autorytet
    Postów: 651 352

    Wysłany: 15 czerwca 2016, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MissHania wrote:
    @Marciaa to rozpychanie to akurat moze byc dobry znak:)

    Słuchajcie dziewuszki mam pytanie z cyklu "jestem zafiksowana ciaza". W sobotę w swoim 20 dc ide na wesele do znajomych. Bedzie to 9 dzien po owulacji wiec moze byc zagnieżdżenie. Oczywiscie alkoholu nie wypije, ale powiedzcie co z tańcami? Myślicie, że jest niebezpieczeństwo, że mogłoby sie nie udać przez to? Dziecko to dla mnie nr 1, ale zastanawiam sie czy nie przesadzam. No i znajomym pewnie bedzie przykro, ze przykuta do stołu...
    myśle że tańce nie będą miały na to wpływu, będzie się miało zagnieździć to się zagnieździ ;)

    zud3vfxmupr3rb8d.png
  • misia_ Autorytet
    Postów: 651 352

    Wysłany: 15 czerwca 2016, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MissHania wrote:

    @Misia lepiej podpytać lekarza i sie nie stresuj, bo moze Ci sie tylko wydaje. Usg powinno rozwiać watpliwości. A robisz testy owulacyjne?

    w tym cyklu będę robiła pierwszy raz teścik owulacyjny. Zobaczymy :)

    zud3vfxmupr3rb8d.png
  • marciaa Autorytet
    Postów: 4265 1266

    Wysłany: 15 czerwca 2016, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MissHania wrote:
    @Marciaa to rozpychanie to akurat moze byc dobry znak:)

    Ojj niestety w poprzednim cyklu też miałam takie rozpychanie..
    myślałam że to to, aż przyszła @

  • kasieniaczek Autorytet
    Postów: 872 1199

    Wysłany: 15 czerwca 2016, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia_ wrote:
    Gosia a co mogą oznaczać skąpe miesiączki ? bo wydaje mi się że kiedyś mój okres był bardziej obfity trwał ok 5 dni a teraz 3 dni lekkiego krwawienia , potem plamienie i koniec, do tego przed okresem nie mam w ogóle bólu piersi, a jakiś rok temu jeszcze miałam..

    Mam tak samo, pytałam 2 dni temu o to ginekologa i stwierdził, że jak 3 dni +2 dni plamienia to wszystko w porządku. Gorzej jakby było to niepełne 3 dni lub na prawdę bardzo, bardzo skąpe krwawienie. Minimum 30 ml powinno być, a to w cale tak dużo nie jest. Zauważyłam też, że inaczej przechodzę @ gdy używam tamponów, a inaczej gdy podpasek.

    Awf3p2.png
  • m@rtynka Autorytet
    Postów: 676 494

    Wysłany: 15 czerwca 2016, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Zaglądam tutaj i czytam co tam u was, ale nic nie piszę.

    Gdzieś od poniedziałku źle się czuje. Boli mnie podbrzusze tak jakbym miała mieć @ (a do tego jeszcze długo) zastanawiam się czy testy owulacyjne trochę mnie nie wprowadziły w błąd i ból był owulacyjny, tylko do tej pory mnie boli...zgłupiałam kompletnie.

    17u93e5ep5g57u5f.png
  • marciaa Autorytet
    Postów: 4265 1266

    Wysłany: 15 czerwca 2016, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mnie też boli podbrzusze a owu na pewno miałam :-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 czerwca 2016, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie często po owulacji pobolewa podbrzusze aż do @ ale przed owulacja tez nieraz boli. Także można tylko się domyślać. Tym bardziej jak się nie mierzy temp.

‹‹ 7 8 9 10 11 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ