X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne NOWENNA STRACZEK
Odpowiedz

NOWENNA STRACZEK

Oceń ten wątek:
  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 28 kwietnia 2017, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hipisiątko trzymam kciuki-oby obyło się bez podejmowania decyzji o invitro. Ja sama raczej bym nie podjęła decyzji o ivf- mam córkę więc nie jest źle chociaż nie wiem czy kiedykolwiek zostanę jeszcze mamą, ale nie potępiam osób, ktore po latach walki, leczenia, konsultacji podjęly decyzję o ivf.

    Emilkap11, hipisiątko lubią tę wiadomość

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 1 maja 2017, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Drugą istotną przyczyną jest przeszkoda duchowa uniemożliwiająca działanie łaski. Trzeba się najpierw modlić o jej poznanie, aby ją wyeliminować i być gotowym na przyjęcie dalszego daru.
    Dokładnie u nas była taka przeszkoda. Nie chce pisać co dokładnie przeszkadzało bo to zbyt osobiste. Dopiero jak zostałam uwolniona od duchowych przeszkód ktore sama na siebie sprowadziłam zostałam uzdrowiona z nieplodności i zaszłam w ciąże w pierwszym cyklu starań po uwolnieniu od tych przeszkód. Dodam chociaż juz wiele razy to wspominałam ze zaszłam w cyklu kiedy z medycznego punktu nie było szans na ciążę :)

    APELUJĘ aby zakończyc dyskusje o ivf bo ten watek został stworzony do innych celów i za duzo tutaj o ivf. Jak ktos chce i nie ma z tym problemu niech sie decyduje. Ja osobiście nie dałabym rady zyc spokojnie po takiej proceduze mnając np. w swiadomości ze po drodze umarło jedno lub kilka moich dzieci albo ze moje dzieci sa zamrozone. Nie dałabym rady cieszyc sie macierzyństwem majac to z tyułu głowy ale jezeli komus to wszystko jedno to droga wolna i Kościół nikogo na siłe nie trzyma za rekę żeby nie podjął sie in vitro. Ufamy Bogu i szanujemy Jego wole i przykazania albo nie i tyle. Po co dyskutować na tym wątku jak słuzy do wzajemnej modlitwy i wsparcia.

    Życzę wszystkim powodzenia i przedewszystkim CUDU jakiego ja doswiadczyłam i nie tylko ja. DLA BOGA NIE MA RZECZY NIEMOZLIWYCH!!! Naprawde lepiej dla nas jak szanujemy Jego wolę ale On dał nam wolna wole więć ze tak powiem róbta co chceta :)

    Cynamonowaaa, Yousee, strawberry, Kajka81, Schmetterling, Karoluś81, żonaAnia, Asiak lubią tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5333 6203

    Wysłany: 1 maja 2017, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hipisiątko wrote:
    Ja mam pełną świadomość, że invitro to grzech i jestem w stanie ponieść wszystkie jego konsekwencje
    Odważne słowa. Branie na swoje barki ciężar świadomego grzechu, to wielka odpowiedzialność.
    vanessa wrote:
    Dokładnie u nas była taka przeszkoda. Nie chce pisać co dokładnie przeszkadzało bo to zbyt osobiste. Dopiero jak zostałam uwolniona od duchowych przeszkód ktore sama na siebie sprowadziłam zostałam uzdrowiona z nieplodności i zaszłam w ciąże w pierwszym cyklu starań po uwolnieniu od tych przeszkód
    No właśnie. Trzeba najpierw oczyścić siebie, zanim zacznie się żądać od Boga działania. Trochę przypomina mi to taką sytuację, gdy dziecko wraca do domu z podwórka, całe brudne i krzyczy do matki, że jest głodne. Czy matka natychmiast pod mu obiad? Raczej nie. Najpierw każe mu pójść się umyć i dopiero po tym spełni jego prośbę.


    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 maja 2017, 00:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Aż 6 lat, a może tylko 6 lat...Ja akurat znam osoby, które starały się dłużej. Na przykład małżeństwo, które po 10 latach doczekało się cudu. Nie zdecydowali się na ivf, mimo że to mogła być dla nich ostatnia "deska ratunku". Ostatnią deską był jednak Bóg. Wieloletnie modlitwy zostały wysłuchane. Dziś mają córeczkę, poczęta zupełnie naturalnie. Oczywiście, można szybciej przez ivf, ale ja bym chyba wolała poczekać na swój cud niż całe życie żyć w niezgodzie z sumieniem. Mówię o sobie. Ty zrobisz, to co uważasz za słuszne.
    My z Mężem staramy się od 2010 roku... wiele nerwów, złości i łez straciliśmy. Każdy lekarz mówił 'zostaje jedynie in vitro', a my powiedzieliśmy stanowczo 'NIE'. W marcu tego roku trafiliśmy do Pani doktor endokrynolog - naprotechnolog, która dała nam Nadzieję na naturalne poczęcie! Zaczeliśmy stosować model Creightona, i wyszło wiele niejasności w moim organizmie, których od 2010 roku żaden lekarz nie widział. Każydy mówił, że jest ok, każdy proponował in vitro. Dostałam leki, i nowa Nadzieję. Bardzo nas to też zbliżyło do Boga i po tych 7 latach sama musiałam zrozumieć, że widocznie Bóg właśnie taki miał dla nas Plan. Sama musiałam do tego dojść, żeby to pojąć.
    Bardzo dużo się teraz modlimy o nasz Mały Wielki Cud i wierzymy, że w końcu nam się uda.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 maja 2017, 23:54

    Karoluś81 lubi tę wiadomość

  • Wredotka Autorytet
    Postów: 698 697

    Wysłany: 7 maja 2017, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie będę się wypowiadać na temat ivf, bo myślę, że już wiele zostało powiedziane. I też uważam, że temat powinno się zakończyć.

    Natomiast chciałam napisać o Nowennie Pompejańskiej - aktualnie odmawiam trzecią. Drugą odmawiałam za moją szwagierkę, ponad dwa lata starali się o drugie dzieciątko. Niedawno okazało się, że jest w ciąży. Wierzę, że Maryja wybłagała ten cud. Cudowna modlitwa! Warto czekać i modlić się, angażować nie tylko siebie, ale i swoją rodzinę. Wierzę, że każda z nas się doczeka i tego z całego serca życzę! :)

    edka85, Schmetterling, Karoluś81, żonaAnia lubią tę wiadomość

    0d1y0dw4yn6q5nuq.pngmhsv9vvjs7exhbly.png
    lprkg7rfsh1vaeeq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2017, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hipisiatko ja chcialam Ci tylko poradzic z perspektywy osoby ktora stanela przed bardzo podobnym wyborem: rozmawiaj o tym z Bogiem! Duzo, czesto. On i tak wie, ale mow Mu o swoich watpliwosciach, obawach, o tym dlaczego rozwazasz in vitro, o tym dlaczego masz watpliwosci co do tego zabiegu a z drugiej strony dlaczego widzisz w tym swoja szanse.
    Nie odsuwaj Go od najwazniejszej decyzji w swoim zyciu, bez wzgledu na to jaka podejmiesz.
    Szczegolnie teraz kiedy jeszcze jestes w trakcie podejmowania decyzji, badz blisko Boga, On Cie bardzo kocha. Nie zapominaj o tym.




    Schmetterling, hipisiątko lubią tę wiadomość

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5333 6203

    Wysłany: 8 maja 2017, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, muszę to napisać, dosłownie przed chwilą (po godz. 22) dowiedziałam się o cudzie nowenny pompejańskiej. Już gdzieś tu na forum pisałam, że moja mama modliła się tą nowenną o nawrócenie pewnej bliskiej nam osoby (nazwę go Z.). Nie chcę się powtarzać, więc tak w skrócie - modlitwę odmówiła w połowie 2015 r., była wtedy masakra, bo zamiast nawrócenia, to ten człowiek zaczął schodzić coraz niżej w dół (tonął niemalże w grzechach śmiertelnych). Ja wtedy zwątpiłam w moc nowenny, bo zamiast cudu otrzymałyśmy jeszcze większe problemy. Uznałam wtedy, że nowenna jest nieskuteczna. Ale po roku, w 2016 r. coś zaczęło się dziać, Z. zaczął powoli zmieniać swoje życie. Nadal jednak był negatywnie nastawiony na Boga i odrzucał sakramenty. Coś jednak musiało drążyć jego duszę, bo po kolejnym roku, tj. w 2017 r. nastąpiła wielka przemiana. Właśnie się dowiedziałam, że w dniu 26 kwietnia 2017 r. po wielkiej walce duchowej przystąpił do spowiedzi z całego swojego życia i przyjął komunię świętą. Nigdy nie widziałam większego cudu niż nawrócenie tak zatwardziałego grzesznika. I co ciekawe, podobno Z. - zanim zdecydował się uniżyć przed Bogiem - przeczytał kilka książek o. Witko. To nie może być przypadek. Normalnie, aż cała się trzęsę po tej nowinie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2017, 22:48

    Schmetterling, Wredotka, Karoluś81 lubią tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 9 maja 2017, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edka piękna historia. Wiara czyni cuda :-)
    U mnie ostatnio nastąpił przełom w myśleniu. Naprawdę zrozumiałam, że to że nie mam dzieci, że być może nigdy nie będę miała, to nie jest kara, coś złego, strasznego. Owszem, to mnie boli, czasem bardziej czasem mniej, ale wiem że taka jest wola Boga. On naprawdę wie najlepiej co jest dla mnie dobre. On mnie kocha i chce mojego dobra. A tym największym dobrem jakie mogę od Niego otrzymać jest Zbawienie, życie wieczne. Wszystko inne ma do tego prowadzić. Być może moją drogą będzie w jakimś sensie bezdzietnosc. Teraz tego nie mogę ocenić. Mogę i chcę zaufać Bogu. On wie lepiej :-)

    Dakota, Alicja81 lubią tę wiadomość

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5333 6203

    Wysłany: 9 maja 2017, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj wielka radość, a dziś wielki smutek. Robiłam tydzień temu badanie ASA na obecność we krwi przeciwciał przeciwplemnikowych. Dziś otrzymałam wynik. Niestety, wynik dodatni. Mój organizm niszczy plemniki, więc po ludzku - koniec marzeń o naturalnej ciąży. Oczywiście w necie piszą o leczeniu sterydami, abstynencją, czy iui, ale to naprawdę marne szanse. Jedynym skutecznym sposobem jest ivf, na które - jak wiadomo - nie zgodzę się. Pozostało mi zatem czekanie na cud, albo pogodzenie się z bezdzietnością. No trudno, taka wola Boża.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 maja 2017, 23:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Wczoraj wielka radość, a dziś wielki smutek. Robiłam tydzień temu badanie ASA na obecność we krwi przeciwciał przeciwplemnikowych. Dziś otrzymałam wynik. Niestety, wynik dodatni. Mój organizm niszczy plemniki, więc po ludzku - koniec marzeń o naturalnej ciąży. Oczywiście w necie piszą o leczeniu sterydami, abstynencją, czy iui, ale to naprawdę marne szanse. Jedynym skutecznym sposobem jest ivf, na które - jak wiadomo - nie zgodzę się. Pozostało mi zatem czekanie na cud, albo pogodzenie się z bezdzietnością. No trudno, taka wola Boża.

    Edka, bardzo mocno Cię tulę! Mam nadzieję, że mimo wszystko podejmiesz się leczenia. Będzie tak, jak Bóg chce, pamiętaj o tym i nie poddawaj się :*

  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 10 maja 2017, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edka przykro mi. Ale ja wierzę, że jeżeli Bóg zechce to taka przeszkadza to dla niego żadna przeszkoda. Nie poddawaj się, trzeba wierzyć w cuda :-)

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5333 6203

    Wysłany: 10 maja 2017, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Schmetterling wrote:
    Edka, bardzo mocno Cię tulę! Mam nadzieję, że mimo wszystko podejmiesz się leczenia. Będzie tak, jak Bóg chce, pamiętaj o tym i nie poddawaj się :*
    Podejmę się leczenia, ale z tego co czytałam, to szanse są znikome. Poza tym zalecane jest na jakieś pół roku stosowanie prezerwatyw. Jak miałabym przystępować do sakramentów godząc się dobrowolnie na antykoncepcję... Odpada. Ewentualnie leki sterydowe, ale one mają liczne skutki uboczne. W przypadku iui mam chyba 5% szans. Tu na forum jest dziewczyna, która z tym przeciwciałami podchodziła do zabiegu dwukrotnie i było to bezskuteczne. Powodzenie daje tylko ivf, czyli paradoksalnie to, na co się nie zdecyduje. No trudno. Bóg tak postanowił i zrobi co uzna za słuszne. Dziś idę na mszę do o. Witka, to poproszę o siłę w pogodzeniu się z tą wolą - jaka by nie była.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 10 maja 2017, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edka jesteś silna, z Bożą pomocą poradzisz sobie.
    Msza św o uzdrowienie doda sił. Może cud sobie wymodlisz? U mnie dopiero w czerwcu będzie ojciec Witko. Czekam na te msze z utęsknieniem.
    Edka kto Wam zlecił to badanie? Tak się zastanawiam może też powinnam zrobić? Co prawda mieliśmy badanie na wrogość śluzu po stosunku i wynik był dobry, ale jeśli wszystkie badania zrobione do tej pory dały dobre wyniki a prawie dwa lata starań bez efektu, to może trzeba jeszcze głębiej drążyć. Sama nie wiem. Jutro mam wizytę u mojego gina, pokaże mu wynik hsg i planuje przenieść się do naprotechnologa.

  • Kajka81 Autorytet
    Postów: 353 221

    Wysłany: 10 maja 2017, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też miałam zlecone to badanie (już będąc w ciąży, ale przy moich wcześniejszych problemach z zagieżdżeniem było ono całkiem na miejscu)

    Edka, oczywiście zrobisz jak uważasz, ale:
    -te prezerwatywy przecież nie będą po to, by uniknąć poczęcia, którego tak przecież pragniesz,
    -w zasadzie każdy lek ma skutki uboczne, mnóstwo kobiet bierze Encorton,
    -IVF może być równie nieskuteczne jak naturalne próby, bo przeciwciala zabijają zarodek,
    -porozmawiaj z mądrym, zorientowanym immunologiem (nie ma ich w Polsce aż tak wielu, najlepsi są w Łodzi lub w Krakowie).

    Nie wiem czy kojarzysz dziewczynę o nicku Aneczka80. Starała się kilka dobrych lat, miała zaawansowaną endometriozę i skrajnie niskie AMH. Próbowała najpierw IVF, potem naprotechnologii, w końcu pojechała do dr. Paśnika (immunologa właśnie) do Łodzi. Usłyszała od niego, że raczej nigdy nie zajdzie w ciążę, ale jeżeli chce, może spróbować szczepionek. Ta wiadomość tak wpłynęła na jej psychikę, że zaszła przed pierwszą szczepionką i chyba już urodziła.

    Oczywiście, trzeba zawierzyć Bogu, ale medycynie też należy dać szansę.

    bl9cdf9hkw0u9qp5.png

    ug37zbmhqu79tb2c.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5333 6203

    Wysłany: 10 maja 2017, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karoluś81, sama dla siebie zrobiłam. Rozmawiałam na forum z dziewczyną, która starała się kilka lat i wydała mnóstwo kasy na lekarzy, a dopiero po 5 latach okazało się, że przyczyną jej niepowodzeń były właśnie p/c. Gdyby od razu zrobiła to badanie, uniknęłaby marnowania tylu lat i pieniędzy. Pomyślałam sobie, że też zrobię takie badanie, w końcu to tylko 80 zł...No i teraz już wiem na czym stoję... Najśmieszniejsze jest to, że jeszcze miesiąc temu pytałam lekarza, czy powinnam zrobić badanie na p/c, a on machnął ręką i stwierdził "po co od razu myśleć o najgorszym".

    Kajka, dam szansę medycynie, ale wiem, że i tak wszystko zależy od Boga. Na razie muszę jakoś poukładać sobie w głowie to wszystko.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • strawberry Autorytet
    Postów: 516 1093

    Wysłany: 11 maja 2017, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 września 2018, 21:38

    „Cierpliwy do czasu dozna przykrości,
    ale później radość dla niego zakwitnie.” Syr 1,23
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5333 6203

    Wysłany: 12 maja 2017, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie nie mówił, musimy śledzić na stronie sekretariatu ewangelizacji.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • MamaTuśka Autorytet
    Postów: 783 784

    Wysłany: 16 czerwca 2017, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MG
    będę z Wami modlitwą i proszę o nią ;)

    Karoluś81 lubi tę wiadomość

  • Wredotka Autorytet
    Postów: 698 697

    Wysłany: 17 czerwca 2017, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, pisałam wcześniej, że Nowenna Pompejańska odmawiana za moją szwagierkę przyniosła Mały cud. Dziś mi wyszły na teście dwie kreski. Nowenna towarzyszy mi od paru miesięcy, odmawiałam drugą w naszej intencji. Wiem, że Maryja wybłagała następny cud - mam za co dziękować. Wierzę, że i Wam przyniesie Wasze marzenia. A o Nowennie komu mogę opowiadam, niesamowite jest jej działanie.

    strawberry, Karoluś81, melba lubią tę wiadomość

    0d1y0dw4yn6q5nuq.pngmhsv9vvjs7exhbly.png
    lprkg7rfsh1vaeeq.png
  • JA75 Znajoma
    Postów: 17 15

    Wysłany: 7 sierpnia 2017, 01:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja odmawiałam 3 nowenny pompejańskie w intencji poczęcia i urodzenia dziecka. A urodziło się dziecko u siostrzenicy męża, którzy też pragnęli i starali się. Może to ktoś inny wyprasza nam potrzebne łaski. ☺️Polecam się modlitwie i pamiętam w swojej.

    Karoluś81 lubi tę wiadomość

    JA75
‹‹ 166 167 168 169 170 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ