X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne O wszystkim i o niczym :D
Odpowiedz

O wszystkim i o niczym :D

Oceń ten wątek:
  • majowka Przyjaciółka
    Postów: 68 45

    Wysłany: 21 marca 2014, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam nienormowany czas pracy,a w wolnych chwilach oddaję się pasji - niestety praca zawodowa nie nią nie jest i żałuję, że nie lubię tego robię, ale cóż...
    Co do badań - mój M. też się jeszcze nie przebadał, ale nie naciskam. Po prostu trzymam kontakt do dobrego laboratorium w kieszeni i czekam aż nadejdzie ten moment :)
    A poza wszystkim - Kobitki umówmy się, że te nasze starania wcale nie sa takie złe :D w końcu cośtam fajnego jest w <3 :P

    Qrczak, aszka lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 marca 2014, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    coś tam jest fajnego ;)

  • anna83_83 Ekspertka
    Postów: 247 127

    Wysłany: 21 marca 2014, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to widzę że z niektórymi dziewczynami mam wiele wspólnego :)

    Co do badań nasienia- można rozumieć facetów w tej kwestii lub nie... każda z nas pewnie będzie miała jakąś swoją opinię w tym temacie i często różne zdania i systemy działania, ale najważniejsze żeby pary dogadywały się między sobą.

    Pytanie tylko mam takie- jesli partner nie chce się zbadać to jak długo warto czekać aż facet się określi? Tym bardziej, że gdy to my chodzimy po lekarzach, zaglądają dosłownie wgłąb nas- co nie jest przyjemne- faszerujemy sie prochami a na koniec musimy jakoś urodzić- nie widzą w tym nic złego i nie uważają tego za jakieś poświęcenie z naszej strony... wiec niech też dadzą coś z siebie!

    Co do <3 Ja uważam ze brak chęci to zasługa leków. Mam kumpele która miała bardzo duże libido i zaczeła brac proszki- po kilku dniach spadło jej do zera, a gdy odstawiła leki znów jej wszystko powróciło.

    Ogólnie musze przyznac że wczesniej gdy zaszłam w ciążę nie czytałam forów przed staraniami... i wydaje mi sie że w pewnych kwestiach było to dobre. Miałam mniejsza świadomość ale i przejmowałam sie mniej. Nie myślałąm o śluzach, temperaturach... lekarz powiedział ze jest owulka to działałam... A teraz ciągle rozmyślam, sprawdzam, kontroluję... przez to <3 dzieje sie mechanicznie-jakby poza mną- a nie z serducha... i to jest w tym wszystkim najgorsze!
    Pytanie- jak się z tego wyzwolić i przestać myśleć?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 marca 2014, 15:46

    Kobieta jest szczęśliwa gdy ma dwa imiona "Kochanie" i "Mama"... ja od lutego 2015 jestem pełna szczęścia :)

  • majowka Przyjaciółka
    Postów: 68 45

    Wysłany: 21 marca 2014, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anna, ja ja Cię rozumiem... miałam kilka strasznych miesięcy takich samych przeżyć. To było jakiś rok temu, jak po kilku cyklach się nie udało. Chęć na <3 praktycznie zerowa, a w dni płodne takie ciśnienie, że aż mnie wszystko bolało, bo nie mogłam się rozluźnić. Nie potrafię Ci niestety pomóc, bo mi samo przeszło. Tzn. bardzo pomógł M. i szczera rozmowa. Kurcze, naprawdę mam fajnego tego mężusia :) teraz jest inaczej. Może też dlatego, że go często nie ma i bardzo tęsknię. Nie wiem, nie zastanawiam się, żeby nie popsuć :)
    Co do badań nasienia, to początkowo byłam zła, że jeszcze tego nie załatwiliśmy. Ale też to sobie jakoś wytłumaczyłam. I tu też się z Tobą zgadzam - najważniejsze, żeby nie było to źródłem nieporozumienia między partnerami :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 marca 2014, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ide do nowego gina w przyszlym tygodniu, zobacze co w w ogole powie na tematy przygotowan do ciazy. Wg mnie jak po 8 miesiach brak efektu, to sie trzeba przebadac zarowno facet jak i kobieta. I to nie jest nawet kwestia dogadania sie tylko swiadomego wyboru zdrowia, bo wtedy a) albo sie leczymy b) albo podejmujemy inna decyzje (adopcja) albo jak zdrowi to probujemy dalej. Ja jestem w takim wieku ze gdbym miala czekac po 8 miesiach czy sie facet w koncu zdecyduje to chyba bym czekala do 50. Jak ktos uwaze ze woli czekac, niech czeka, ja sadze ze lepiej sie zmierzyc z tym co nam dal los i miec plan ba skoro a nie wypalil.

  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 21 marca 2014, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aszka masz całkowitą rację. Wg mnie 8 miesięcy to duzo i mało. Żyć nadzieją przez 8 cykli to dla mnie wieczność a z drugiej strony to tylko 8 @. Ale 8 nieudanych cykli jest przesłanką do zbadania sie. Jeśli coś jest nie tak (oby nie!) to szkoda kolejnych miesięcy bezowocnych starań. Ale Aszka musi być wszystko dobrze, prawda?

    Tak poczytałam sobie kilka pamiętmików i podziwiam niektóre dziewczyny. Przeżyły piekło a jednak udało im się osiągnąć sukces. Z jednej strony dołuje mnie to, ze takie problemy są juz co raz częstrze, i że w zasadzie moga każdej z nas dotyczyć a z drugiej mimo tylu cierpień udało się im dać nowe zycie. To daje mi takiego kopa, ze uda się bo inaczej być nie może :)

    Kurcze zaglądałam na mój wykres z godzine temu i nie było zaznaczonej owulacji a teraz weszłam i pokazało się, ze jest. To normalne, ze teraz wskoczyło?

    Dobranoc Lalki :*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 marca 2014, 22:15

    aszka lubi tę wiadomość

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 marca 2014, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kwiatuszek mozliwe, u mnie tez zmienilo, dzien po.
    Ja tez czytalam pamietniki, kibicuje dziewczynom i mam nadzieje, ze kazda z nas w koncu otrzyma małego ktosia :)

  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 22 marca 2014, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie :)

    Jaka u Was pogoda? U mnie obecnie słonko troszke przebija sie przez chmurki ale cieplutko jest:)

    Jakie plany na dzisiejszy dzień? Ja korzystając z ciepełka wstawiłam pranie a zaraz lece robić ręczne. Mam nadzieję, że później poleniuchuję troszke :)

    Tak jak w poprzednim poście wspomniałam, wczoraj wieczorkiem zaznaczyło mi ovu, ze mam owulacje, natomiast dzisiaj po dodaniu tempeatury porannej przeskoczyło mi, ze dzisiaj mam owulacje ;)
    Dzięki Aszka za informację, ze też miałas taka sytuację z wykresem :)

    W sumie dla mnie w tym miesiącu nie ma różnicy kiedy owulacja, ważne, ze temperatura jest ok i oranizm pracuje chyba prawidłowo skoro udaje sie wyznaczyc płodne dni...? :)

    Miłego, ciepłego i słonecznego dnia :)

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • majowka Przyjaciółka
    Postów: 68 45

    Wysłany: 22 marca 2014, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie pogoda piękna :) słoneczko świeci i cieplutko jest, że aż miło. Ja też wstawiłam pranie i zaraz będzie kolejne. Pewnie już nie będę miała czasu wskoczyć do Was, więc życzę wszystkim miłego i słonecznego weekendu!

  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 22 marca 2014, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja dziś jakoś sie zdołowałam, tzn przez 2 tyg mój miał druga zmine, mijaliśmy sie całe dnie a tylko wieczorem z pół godzinki "gadki" i spać. To taka niby gadka bo jakoś mnie drażnił, przychodził wkurzony z pracy bo cięzki okres ma w robocie i jakoś tak nie mogliśmy tematu wspólnego złapać. Zaczełam sie wkurzać i jakoś tak negatywnie nastawiać. Dziś tez małe problemy z samochodem i znowu schody bo kasa na naprawe byla potrzebna. Aż w koncu zapytałam go, czy moze w takim razie poczekamy z dzieckiem, powychodzi sie z problemow, z kredytu itd i wtedy na spokojnie. Ale sprowadził mnie na ziemie i powiedział, ze dziecko najważniejsze, ze woli wydać nawet ostatnie pieniadze na dziecko niż na samochód (uwielbia mechanikę samochodowa i denerwuje go jak nie ma czasami wiecej luźnej kasy przez ten cholerny kredyt). Inny problem też udało sie nam dzieki niemu rozwikłać i jakoś tak pozytywnie się zrobiło. i nie chce na nic czekać, chce już dziecko i tyle. Byliśmy w sklepie zobaczyć jakieś ciuszki dla dzidzi. Także wróciłam na ziemię po kilkudniowym zwątpieniu w najbliższa przyszłość.

    Uff musiałam się wygadac :)

    A Wam jak minął dzien?

    Miłego wieczoru :)

    aszka lubi tę wiadomość

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 22 marca 2014, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak to jest, jeśli np wstaje na siusiu kolo 5.30 a temp mierze o 7 to bedzie ona wiarygodna? Po siusiu oczywiście dalej spanie. Ja jestem zielona a wiele z Was duzo lepiej zna się na wykesach wiec licze na pomoc :)

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 marca 2014, 06:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kwiatuszek lepiej by było, gdybyś jak budzisz się na siusiu zmierzyła tempkę, później łazienka, a potem dalej spanko...byłaby wiarygodniejsza - tak czytałam, że najlepiej mierzyć tempkę zanim się "nawet wyda jakiś dźwięk" .....ja mierzę dopiero od kilku dni i przeważnie około 5rano jak się budzę "na siusiu" ...

    Dzień dobry w słoneczny poranek:)
    Wczoraj byłam na 17stych urodzinach siostrzeńca i tak jakoś się rozczuliłam, bo pamiętam jeszcze jak go przewijałam i na rączkach maluśkiego nosiłam, a dzisiaj jest "byk" i ostatni rok młodzikiem pozostaje....ech jak ten czas leci ;)

  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 23 marca 2014, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki Malenq za odpowiedz :)

    Dzis już sie wkurzylam po podwiadomie obudziłam sie przed 7 na mierzenie tempeatury i przez nia caly weekend sie nie wyspalam :/ chyba bede mierzyła tylko po @ to momentu owulacji

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 marca 2014, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kwiatuszek i dobrze, wiesz wiadomo, nerwy sa zazwyczaj w zwiazkach i o to wlasnie chodzi by sie dogadywac. Ja zaraz wybywam nw wycieczke ze swoim, chociaz pogoda srednia.

  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 23 marca 2014, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też kiepska pogoda, schłodzilo się i kropi deszcz. Szaro buro i ponuro :/
    Szukam przychodni, szpitala gdzie robią badania nasienia na nfz. A co tam, jak znajde i bedzie mozliwosc to po co placic.

    aszka lubi tę wiadomość

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 marca 2014, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kwiatuszek pewnie, nie ma co przeplacac, ja sie zastanawiam czy w ogole isc do gina jak dostane okresu, bo mialam sie zbadac a tak to chyba odwolam, tym bardziej ze wizyta 210 zl.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 marca 2014, 15:57

  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 23 marca 2014, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez miałam iśc podczas @ ale nie dość, ze nie chce podczas bo to już wyjątkowo krepujace to do tego na nfz bedzie ciezko sie dostac. Prywatnie u mnie wizyta z usg 130 wiec znacznie taniej. Ale tez sie czuje wydatek. Na nfz mam wizyte zapisana na maj tylko nie pamietam na jaki dzien. Musze sie dowiedziec zeby nie przegapic.

    aszka lubi tę wiadomość

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 23 marca 2014, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aszka, jakie plany na urlop? Bo widze, ze wielkie odliczanie to chyba coś ciekawego się szykuje? :)

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 marca 2014, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na nfz nie chodze bo nie mam jak sie dostac, co dzwonie to albo terminy za 2 mies, albo tylko babki w ciazy. Odliczam wolne w koncu, pracuje z mlodzieża wiec to dla mnie wytchnienie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 marca 2014, 22:17

  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 24 marca 2014, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :)

    U mnie na nfz to około poł roku czekania ale zdarza sie ze zwolni sie jakies miejsce wiec probuje sie w nie wcisnąć :)
    Też bym już chciala jakis urlopik ale jeszcze trzeba niestety poczekać troszke ;/

    klz9io4pkfldzhbc.png
‹‹ 9 10 11 12 13 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ