X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne O wszystkim i o niczym :D
Odpowiedz

O wszystkim i o niczym :D

Oceń ten wątek:
  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 20 marca 2014, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Qrczaczku bedziesz miała mniej czasu na myślenie o <3 <3 a to może i lepiej :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 marca 2014, 11:00

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • Qrczak Autorytet
    Postów: 1524 1131

    Wysłany: 20 marca 2014, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kwiatuszku to się jeszcze okaże. Bo znając mnie, to na myślenie i tak znajdę czas :P

    f2wle6ydofr9wcyp.png
  • majowka Przyjaciółka
    Postów: 68 45

    Wysłany: 20 marca 2014, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny! Dawno mnie nie było, ale to dlatego, że miałam doła i nie chciałam Was zarażać :) Dzisiaj jest trochę lepiej, ale i tak "marność nad marnościami" :P

  • anna83_83 Ekspertka
    Postów: 247 127

    Wysłany: 20 marca 2014, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majowka... głowa do góry :) Doskonale Cię rozumiem bo ja też kiedyś miałam taki dzień że nie byłam na forum żeby nie zarażać negatywnymi emocjami...

    Słoneczko się dziś pokazało wiec miejmy nadzieję, że dobra energia będzie nam sprzyjać :)

    Ja mam dziś tyle pracy że nie wiem w co ręce włożyć... od samego rana chciałam wejsc i zobaczyc co nowego u Was słychać, ale zanim sie ogarnęłam to już mamy południe!

    Udanego dnia Wam życzę!!! Dziś z tego co kojarzę to pierwszy dzień wiosny chyba- czy jakoś tak... musze odstawić kawę bo chyba po niej jakaś rozkojarzona jestem :) Buziaki Wam przesyłam kochane moje!!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 marca 2014, 12:14

    Malenq lubi tę wiadomość

    Kobieta jest szczęśliwa gdy ma dwa imiona "Kochanie" i "Mama"... ja od lutego 2015 jestem pełna szczęścia :)

  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 20 marca 2014, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tu dzisiaj spokojnie i cicho... tylko kilka postów... albo wszystkie takie zafascynowane wiosną, zapracowane albo zajęte staraniami ;)
    Jak minął dzionek? Ja po powrocie z pracy wziełam się za sprzątanie zeby mieć już jutro spokój jak wróce do domku. Zaraz jakaś kolacyjka i troszkę odpoczynku :)
    Miłego wieczoru :)

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • Qrczak Autorytet
    Postów: 1524 1131

    Wysłany: 20 marca 2014, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majowka przecież my tu po to jesteśmy m.ni. żeby się wspierać nawzajem :) Nie bój się, nikogo dołem nie zarazisz! Czasem lepiej jest się wygadać i wyżalić, bo dół szybciej mija ;) Poza tym ja wczoraj takim optymizmem tryskałam, że od razu bym Cię postawiła na do pionu ;)

    Z racji pięknej pogody byłam sobie dziś na spacerku z moim 1,5 miesięcznym siostrzeńcem. Spacerowałam rynkiem i nagle dzwoni mi telefon. Patrzę i się dziwię, bo to kumpela ze studiów, z którą się prawie rok nie widziałam. No i co się okazało... przejeżdżała obok mnie i jak mnie zobaczyła z wózkiem, to myślała, że to moje baby :) Mówi mi, że chyba musiało jej coś umknąć na fb, bo nie wiedziała, że w ciąży byłam :P No to się uśmiałam :) Gdyby nie internet i wszystkie te portale społecznościowe, to o wielu sprawach dotyczących znajomych człowiek by nie wiedział :P

    Malenq, majowka lubią tę wiadomość

    f2wle6ydofr9wcyp.png
  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 20 marca 2014, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taaak ten magiczny fb :P niedługo pracodawcy nie będą chcieli CV tylko wglądu do naszego fb bo tam cały nasz życiorys jest :)

    Miło i dumnie tak sobie pospacerować z wózeczkiem :) ale fajnie, ze koleżanka zadzwoniła bo być może inna by już gadała jakieś głupoty. Ja tez byłam widziana z wózkiem kiedys, już po ślubie i to dolało oliwy do ognia :)

    Qrczak lubi tę wiadomość

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • Qrczak Autorytet
    Postów: 1524 1131

    Wysłany: 20 marca 2014, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj miło było, nie powiem :D A koleżanka na szczęście z tych, co pytają a nie dopowiadają sobie sami ;) I już chętna była na spotkanie, oczywiście z moim siostrzeńcem obowiązkowo ;)

    f2wle6ydofr9wcyp.png
  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 20 marca 2014, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to bedziesz musiała chodzić teraz na spacerki i przyzwyczajac się :) a siostrzeniec bedzie rozczarowany jak ciocia za rok zmieni "pojazd" :P

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • Qrczak Autorytet
    Postów: 1524 1131

    Wysłany: 20 marca 2014, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie dopuszczę do tego, żeby był rozczarowany, bo to moje drugie oczko w głowie. Pierwsze oczko, to mój starszy siostrzeniec. Dziś odbierając go z przedszkola mówię mu, że idę później z młodszym na spacer, a on na to: "ale oddasz mi później brata?", na co ja: "ale ja bym też chciała mieć takiego maluszka", a on do mnie: "to musisz sobie urodzić...". No i mnie rozwalił :D :D :D Kocham Ancymonka <3

    kwiatuszek789, majowka lubią tę wiadomość

    f2wle6ydofr9wcyp.png
  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 20 marca 2014, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ajjj <3 i jak tu nie kochać i nie pragnąć takiego słodziaka. Kocham dzieci! :) I podziwiam, że z pokolenia na pokolenie są sprytniejsze, mądrzejsze i cwańsze :)

    Qrczak lubi tę wiadomość

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • majowka Przyjaciółka
    Postów: 68 45

    Wysłany: 20 marca 2014, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj Dziewczyny... mam dzisiaj taki nastrój, że odkąd wróciłam z pracy ciągle płaczę. M. wyjechał, więc jestem sama i nie umiem się ogarnąć. Dobrze Was mieć, choćby wirtualnie :) weszłam, poczytałam troszkę i od razu lepiej :)

  • Qrczak Autorytet
    Postów: 1524 1131

    Wysłany: 21 marca 2014, 06:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to trzeba było w ogóle zacząć od zajrzenia tu i zostania :D , a nie siedzieć samej w domu i użalać się nad sobą. Gdybyś z nami pogadała, z pewnością nie myślałabyś o tym, że Ci smutno i nie płakałabyś.

    f2wle6ydofr9wcyp.png
  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 21 marca 2014, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majowka! Jak ci zmutno i źle to masz do nas zaglądać i sie zalić! My zawsze zrozumiemy i pocieszymy dobrym słówkiem :) a negartywnymi emocjami się nie zarażamy. Także na przyszłość pisz co na sercu Ci leży.

    A na długo Twoj M. wyjechał? Silna jesteś więc poradzisz sobie sama :)



    A ja nie dostałam sie dziś do dentysty i zła jestem bo kazdy dzień zwłoki wpływa na przesuniecie <3<3 o kolejny miesiąc :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 marca 2014, 08:33

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • anna83_83 Ekspertka
    Postów: 247 127

    Wysłany: 21 marca 2014, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam się z dziewczynami... jak jest źle to trzeba pisać żeby dostać pozytywnego "kopniaka" :)

    Kwiatuszek... jak bym się tak nie przejmowała tym dentystą na Twoim miejscu- przecież kobiety w ciąży też leczą zęby :)

    Ja wczoraj przewertowałam różne fora żeby się czegoś dowiedzieć na temat badania śluzu szyjkowego. U mnie jest go mało :( Czasem zobaczę coś na bieliźnie lub papierze ale widziałam jakies fotki że kobiety rozciągają ten śluz i mierzą odległości... nie wiem jak go wydobywają żeby zrobić taki test. Chyba że mają go na prawdę dużo... Macie jakies doświadczenia w tym temacie? Proszę o jakieś rady!

    Kobieta jest szczęśliwa gdy ma dwa imiona "Kochanie" i "Mama"... ja od lutego 2015 jestem pełna szczęścia :)

  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 21 marca 2014, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania zobacze na jakim etapie będę za miesiąc, jeśli już w miare podlecze to zaryzykujemy a jak nie to miesiac mnie nie zbawi :)

    Co do śluzu to też wczoraj o tym czytałam, ale jakoś nie jestem pewna czy dobrze go rozróżniam. na naszym Ovu są informacje w tym temacie. Jeśli lekko rozciąga się i jest bardziej kremowy ewentualnie lekko żólty to jest mniej płodny (na naszym wykresie - to chyba kremowy) a jeśli już znacznie bardziej sie rozciąga i jest bardziej przezroczysty to ten najbardziej płodny (rozciągliwy). Ale nie wiem czy dobrze zapamietałam i gdzie to wyczytałam :)

    od kilku dni zaczełam kombinować z wykresem i dopiero się ucze :)

    Dziś musiałam po 5 wstać na chwile a 7 zaczelam mierzyc temp wiec tez nie jest pewnie wiarygodna.

    15dc a mi już piersi robią się wrażliwe czyli pewnie zaczyna sie juz PMS :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 marca 2014, 09:52

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • Qrczak Autorytet
    Postów: 1524 1131

    Wysłany: 21 marca 2014, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kwiatuszku ja wzięłam przykład z Ciebie i będę leczyć zęby :D Niestety pierwszy termin mam dopiero na 14.05 :P Ale od czegoś trzeba zacząć ;) Przypomniało mi się, że moja koleżanka leczyła zęby we wczesnej ciąży, a wczoraj rozmawiałam z koleżanką, której siostra całą ciążę leczyła zęby, żeby sobie móc aparat założyć. Więc chyba nie masz się co tak obawiać o ewentualną ciążę. Bez sensu odkładać <3 z powodu leczenia zębów. Takie moje zdanie ;)

    f2wle6ydofr9wcyp.png
  • Qrczak Autorytet
    Postów: 1524 1131

    Wysłany: 21 marca 2014, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu z tego co wiem część dziewczyn określa śluz podczas badania szyjki, czyli tak jakby wygrzebując go trochę ;) Je ze śluzem do tej pory nie miałam problemów, ten płodny zawsze był u mnie rozciągliwy i było go duuuużo. Ale tak się u mnie to wszystko zmienia, że nie wiem jak będzie teraz. Ponoć na śluz dobrze jest pić len. Piszą głównie o tym mielonym, ale ja uwielbiam te całe ziarenka zalane wodą i takiego "glutka" wciągałam kiedyś, bo dobrze na jelita działa. Wszystkie resztki zalegające wymiata. Poza tym jest zdrowszy, bo ten mielony szybko się utlenia i traci większość swoich cennych wartości odżywczych. No chyba, że mielisz go tuż przed przyrządzeniem. Sama zastanawiam się, czy nie zacząć go znów stosować.

    f2wle6ydofr9wcyp.png
  • anna83_83 Ekspertka
    Postów: 247 127

    Wysłany: 21 marca 2014, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam się z Qrczakiem... bo gdybyśmy na wszystko musiały tak uważać, to chyba nigdy nie byłoby dobrego momentu na ciążę :) Czasem trzeba iść na żywioł, bo tak to ciągle będzie jakieś 'ALE'.

    Co do śluzu- ja go doskonale rozróżniam- tylko mam trudności z jego obserwacją i "pobraniem", bo nie wiem na jakiej podstawie inne dziewczyny go obserwują- czy za pomocą papieru toaletowego gdy idą siku, czy patrzą na bieliznę, czy też po prostu-sorki ze tak to ujmę ale inaczej nie potrafię- "grzebią tam sobie palcem"... Bo ja się wpatruję czasem jak głupia w moje gacie żeby cokolwiek dostrzec...może po prostu mam mało śluzu i dlatego ten problem.

    Kobieta jest szczęśliwa gdy ma dwa imiona "Kochanie" i "Mama"... ja od lutego 2015 jestem pełna szczęścia :)

  • anna83_83 Ekspertka
    Postów: 247 127

    Wysłany: 21 marca 2014, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Qrczaku za informację...
    Od tygodnia piję len mielony bo też o tym czytałam, że podobno poprawia śluz. Mi len bardzo smakuje- taka trochę manna :)
    Kiedyś miałam większą ilośc śluzu, ale odkąd biorę duphaston i teraz CLO to wydaje mi sie że jest go bardzo mało, a przecież jest on ważny przy staraniach :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 marca 2014, 10:26

    Kobieta jest szczęśliwa gdy ma dwa imiona "Kochanie" i "Mama"... ja od lutego 2015 jestem pełna szczęścia :)

‹‹ 7 8 9 10 11 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ