X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne O wszystkim i o niczym :D
Odpowiedz

O wszystkim i o niczym :D

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 października 2014, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malenq ale sie udało :D Ja dzis ide na monit, zobaczy co tam sie dzieje.

  • Sana Autorytet
    Postów: 3149 2799

    Wysłany: 8 października 2014, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry dziewczyny :)
    Pięknego dnia :)

    aszka trzymam kciuki :)

    km5scwa10mzljyjj.png
    Julia <3 07.2015
  • Yuly Przyjaciółka
    Postów: 133 40

    Wysłany: 11 października 2014, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja ktoś tu zajrzy to tez mu zyczę dobrego dnia lub wieczoru :)

    Baś, kwiatuszek789 lubią tę wiadomość

    lfd8poqni64bfdt5.png
    Problemy: nieregularne cykle, rzadka owulacja
    Próbowaliśmy: naturalnie, akupunkturę, femarę, inseminację, zioła ojca sroki
    Aktualnie: zioła baby&mama med
    Nie poddajemy się!
  • Sana Autorytet
    Postów: 3149 2799

    Wysłany: 11 października 2014, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yuly wzajemnie :)
    Udanego weekendu :)

    Baś lubi tę wiadomość

    km5scwa10mzljyjj.png
    Julia <3 07.2015
  • Baś Autorytet
    Postów: 379 180

    Wysłany: 11 października 2014, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :) Dzięki dziewczyny :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 października 2014, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yuly dzieki. A ja bylam namonicie ale juz po owulacji, niestety i nie probowalismy. Ale taki plus ze przynajmniej u mnie pekaja.

  • Sana Autorytet
    Postów: 3149 2799

    Wysłany: 12 października 2014, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co tu tak pusto? :)

    Zostawię życzenia pięknej niedzieli, gdyby jednak ktoś tu dziś wpadł :)
    I cudownej pogody, tak cudownej jak u mnie :)

    km5scwa10mzljyjj.png
    Julia <3 07.2015
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 października 2014, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sana wrote:
    Co tu tak pusto? :)

    Zostawię życzenia pięknej niedzieli, gdyby jednak ktoś tu dziś wpadł :)
    I cudownej pogody, tak cudownej jak u mnie :)
    wzajem u mnie tez ladnie.

  • Baś Autorytet
    Postów: 379 180

    Wysłany: 13 października 2014, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no jak ja nie mam czasu to nikt nie wchodzi co jest ?

  • Qrczak Autorytet
    Postów: 1524 1131

    Wysłany: 14 października 2014, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)

    Nie zaglądałam tu jakiś czas, bo trochę zalatana byłam. A poza tym nie chcę Was ciągle zanudzać moją ciążą. No ale jako, ze wczoraj miałam wizytę to napiszę Wam co i jak.
    U nas OK. Mały strasznie nadgania, spodziewałam się, że będzie teraz ważył jakieś 1300-1400 g a okazało się, że już 1696 g waży ;) Jest nadal główką w dół, więc pewnie tak już zostanie. Główkę ma bardzo nisko i lekarz dłuuugo próbował uchwycić jego twarzyczkę, ale ciężko było. Mały się wiercił, a potem zasłaniał rączką :P A że brzuch mi się napinał, to nie chciał mnie dłużej męczyć. Także zdjęcia nie dostałam. Ale poprosiłam o pomiary, no to zrobił i okazało się właśnie, że Junior szybko rośnie. Jak to gin stwierdził, ma dobre warunki to nadrabia :P
    U mnie jak przypuszczałam - jakaś infekcja się przyplątała, więc dostałam globulki i kazał zmienić luteinę dopochwową na tą pod język (ochyda), do tego 2 x dziennie Diphergan10 i na noc Diphergan25. Poza tym 3 x dziennie no-spa (wczesniej nigdy mi nie przepisywał) i znowu Scopolan, choć ten kazał mi już dawno odstawić. Także sporo tego mam brać :/ Ale jak będzie poprawa, to sobie zmniejszę dawkę, bo boję się jednak ewentualnych skutków ubocznych - napięcia mięśniowego u Małego czy czegoś jeszcze. Ogólnie brzuch coraz częściej mi się stawia, macica napina, a mały też nie ułatwia zadania, bo rozpycha się czasem okropnie ;) Wczoraj wieczorem miałam wrażenie, że rozerwie mi brzuch i z niego wyskoczy :P
    Gin cały czas mi powtarza, że pessar trzyma moją ciążę i gdyby nie on, to już dawno bym urodziła :( Szyjka po wczorajszym badaniu miękka i w kiepskim stanie i tylko pessar ją jeszcze trzyma. Wg wczorajszego USG TP wyszedł mi na 11.12, więc pytam lekarza, czy mam się spodziewać, że urodzę jednak w pierwszej połowie grudnia, bo od pewnego czasu TP coraj bardziej mi się skraca. A on na to, że niekoniecznie, bo może być tak, że Mały mając dobre warunki będzie rósł sobie dalej i osiągnie 4200 g i urodzi się w styczniu :P Ale mówił też, że jak tylko sciągnie mi pessar, to w ciągu 48-72 h urodzę, no to go pytam, kiedy będzie ściągał mi pessar, a ten się tylko uśmiechnął i powiedział, że to będzie nispodzianka :P

    Z innych spraw, to czekamy na rozpoczęcie remontu pokoju dla Juniora. Wczoraj zapłaciłam za okno, a być może za 3 tygodnie uda się zacząć remont. Kupiliśmy na razie jedną dużą szafę na przedpokój i dwie komody do Juniora. A jak już pokój będzie gotowy, to wtedy dokupimy dużą szafę i sofę no i oczywiście łóżeczko z całym wyposażeniem.
    Łóżeczko, jak już kiedyś wspominałam mam wybrane od dawna. Gorzej z wózkiem, bo na niego trudno mi się zdecydować. Mam 4 typy i najlepiej, gdyby spośród nich dało się złożyć jeden wózek, wtedy byłby to wózek idealny :D Nie mam też jeszcze zrobionych zakupów aptecznych.
    Ubranka mam już prawie wszystkie, ale jeszcze nie poprane, zamierzam to zrobić zaraz po remoncie, tak żeby od razu móc poukładać je w szafie.
    Mam nadzieję, że zdążę ze wszystkim, bo czas ucieka a do mnie jeszcze do końca nie dociera, ze wkrótce zostaniemy rodzicami ;)


    Mam nadzieję, że u Was wszystko dobrze. Na koniec wrzucę Wam jeszcze obecne zdjęcie mojego wielkiego brzucha ;) Zdjęcie z niedzieli, a dziś zaczynamy 31tc i już 10kg na plusie :P
    http://naforum.zapodaj.net/thumbs/b634d3cb63b7.jpg

    Malenq lubi tę wiadomość

    f2wle6ydofr9wcyp.png
  • Yuly Przyjaciółka
    Postów: 133 40

    Wysłany: 14 października 2014, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Qrczak jak Ty ślicznie wyglądasz :)

    Qrczak lubi tę wiadomość

    lfd8poqni64bfdt5.png
    Problemy: nieregularne cykle, rzadka owulacja
    Próbowaliśmy: naturalnie, akupunkturę, femarę, inseminację, zioła ojca sroki
    Aktualnie: zioła baby&mama med
    Nie poddajemy się!
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 października 2014, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Qrczaku współczuję tych wszystkich medykamentów, ale już niedługo.....

    tak Yuly ma racje, ŚLICZNA, a jaki apartamencik cudny:)

    buziolki

    Qrczak lubi tę wiadomość

  • Qrczak Autorytet
    Postów: 1524 1131

    Wysłany: 14 października 2014, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny :) Domek rośnie ;)
    Malenq ja sama sobie współczuję :( Wolałabym nie brać tego wszystkiego i nie musieć się potem martwić, że Mały może mieć jakieś problemy z napięciem mięśniowym, no ale niestety trzeba wybrać mniejsze zło, a w tym przypadku to szczęśliwe donoszenie ciąży. Ale żeby tego było mało, to dopadł mnie dziś ból prawdopodobnie spojenia łonowego. Boli niesamowicie :/ A miałam nadzieję, że mnie to ominie...

    f2wle6ydofr9wcyp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 października 2014, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Qrczaku to zdrówka maleńka, mocno 3mam kciuki za Ciebie i Twojego chłopca....jejku jeszcze tylko chwila, wytrzymajcie skarby:)

    Qrczak lubi tę wiadomość

  • Qrczak Autorytet
    Postów: 1524 1131

    Wysłany: 14 października 2014, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Malenq :*
    A jak u Ciebie samopoczucie? Konstancja daje Ci popalić? Kiedy miałaś ostatnie usg?
    Mój Junior szaleje w brzuchu, ale na szczęście chodzi grzecznie spać razem z mamusią i daje mi w nocy pospać. Jedynie jak wstaję siku, to czuję, że się trochę wierci, ale noce póki co spokojnie przesypiam. Oby po urodzeniu też był taki grzeczniutki ;) :P

    f2wle6ydofr9wcyp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 października 2014, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję raczej dobrze....
    heheheh Kosia daje popalić i to ostro........i niestety w nocy lubi się bawić...i mamusi spać nie daje.....
    oj na początku września miałam ostatnie usg....:-/
    czujemy się ok. czasem lepiej, czasem gorzej....wyniki nie są za dobre, suplementuję żelazo, piję czysty sok żurawinowy, piję wodę z magnezem, sok z pokrzywy itp.
    a wyniki ani drgną...
    cukrzycy ciążowej nie mam, ale mam nietolerancję węglowodanów i musiałam swoją dietę zmienić...
    moja córa chyba ma mój charakterek, bo kapryśna jest jak mamusia.....czasem kopie cały dzień, czasem 2 dni się nie odzywa :-/ czym doprowadza mnie do szaleństwa heheheh
    20.10 mam wizytę w sprawie omówienia wyników badań, to może jakieś usg gin zrobi??? zobaczymy........

  • anna83_83 Ekspertka
    Postów: 247 127

    Wysłany: 15 października 2014, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)
    Widzę że u Was dużo się zmieniło- tak rzadko tu bywam, że aż wstyd :(

    Qrczak- brzuszek masz na prawde pokaźny :) aż miło popatrzeć!!! Ale duzo tych leków bierzesz... jak popatrzyłam na Twoj zestaw to aż sie zaczęłam zastanawiac czy mój ginekolog czasem czegoś u mnie nie przeoczył.

    Magdalenq- zazdroszcze Ci że juz macie od dawna wybrane imię... ja chyba do końca sie na żadne nie zdecyduję dla naszego maluszka- z meżem mamy zupełnie inne zdanie w tym temacie i bedzie duży problem- podjęliśmy jedną rozmowe i od tamtego czasu nie poruszamy jej ponownie zeby sie czasem nie pokłócić :) Na szczescie mamy jeszcze troszke czasu wiec moze cos sie uda wybrac.

    Generalnie ja czuje sie dosc dobrze- tylko tyle że ma ciagłe problemy z jedzeniem- apetyt sie poprawił ale nie toleruje wiekszosci rzeczy i całe dnie mnie mdli a czasem nawet jeszcze zwracam. Poza tym doszedł potworny ból stawów- smaruje sie ciagle jakimis maściami ale nie pomaga to zbytnio. Najlepiej by było gdybym mogła ciagle leżeć- ale wtedy to bym chyba oszalała z nudów.

    Maleństwo z tego co mówią lekarze rozwija sie dobrze, na połówkowym badaniu USG wszystko było w normie, kręcił sie niesamowicie- potwierdzili że w 99% chłopak czyli tak jak podejrzewaliśmy :)
    Teraz do lekarza ide pod koniec października. Mam nadzieje ze nic niepokojącego mi nie powie. Chociaz czesto ciaglnie mnie w dole brzucha i mam takie wrazenie jakbym miala dostac miesiaczke co mnie martwi, mówiłam o tym lekarzowi na ostatniej wizycie- badanie "manualne" i usg dopochwowe nie wykazało nic niepokojacego- lekarz powiedzial że szyjka jest piekna, miękka i nic sie złego nie dzieje- kazał profilaktycznie brac no-spę. Ale mimo wszystko jakas obawa dziwna jest.

    Teraz powoli musimy sie wziac w garsc i zaczac szykowac pokoj dla dziecka, kupować meble, jakies ciuszki- bo nie mamy ani jednej rzeczy... i najgorsze ze nie wiemy od czego zaczac... zaczyna mnie to przerażać. A im większy brzuszek tym ciężej bedzie sie wyrwac z domu- przynajmniej mi bo juz teraz jak byłam z mezem na zakupach i musialam pokonac wysokie schody to szłam jak stara babcia tak mnie stawy bolały :( Jak to sie mówi- starość nie radość- tak to jest jak sie zachodzi w ciaze po 30-stce ;)

    Pozdrowionka!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 października 2014, 10:18

    Malenq lubi tę wiadomość

    Kobieta jest szczęśliwa gdy ma dwa imiona "Kochanie" i "Mama"... ja od lutego 2015 jestem pełna szczęścia :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2014, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ach Aniu..........imię wybraliśmy jednomyślnie, więc to dobrze....

    co do zakupów, to dla mnie też już ciężko się na nie wybierać, dlatego większość z internetu......u nas maleńka będzie z nami w sypialni...jak podrośnie to "się pomyśli" heheheh

    współczuję bólów w stawach i mdłości, mnie dokucza kręgosłup....:-/

    tak, tak starość nie radość....ale po 30stce to jeszcze młode jesteśmy...:)

    mnie apetyt dopisuje, co też martwi, bo waga pnie się do góry heheheheheh
    no nic, więcej pracy będę miała "po porodzie" ;)

    ja wizytę mam w poniedziałek i już zaczynam się denerwować.....
    oby do stycznia:)

    Kwiatuszku, Aszka jak tam?
    Buziaki dla e-cioć - śle Kosia:)

    Miłego dzionka

  • anna83_83 Ekspertka
    Postów: 247 127

    Wysłany: 18 października 2014, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!
    Co za paskudny dzień- jakas depresja mnie od rana dopadła i nic mnie nie cieszy... mam nadzieje że u Was lepiej pod tym względem?... czekam na słońce!
    Udanego weekendu :)


    Kobieta jest szczęśliwa gdy ma dwa imiona "Kochanie" i "Mama"... ja od lutego 2015 jestem pełna szczęścia :)

  • anna83_83 Ekspertka
    Postów: 247 127

    Wysłany: 18 października 2014, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malenq wrote:

    ja wizytę mam w poniedziałek i już zaczynam się denerwować.....
    oby do stycznia:)


    Moja droga- nie stresuj się bo nie masz czym- wszystko póki co idzie zgodnie z planem wiec nic złego nie ma prawa się stać :) Głowa do góry i bądź optymistycznie nastawiona- podobno to pomaga... no i oby do stycznia :)

    Kobieta jest szczęśliwa gdy ma dwa imiona "Kochanie" i "Mama"... ja od lutego 2015 jestem pełna szczęścia :)

‹‹ 55 56 57 58 59 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ