X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne O wszystkim i o niczym :D
Odpowiedz

O wszystkim i o niczym :D

Oceń ten wątek:
  • Qrczak Autorytet
    Postów: 1524 1131

    Wysłany: 30 października 2014, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie.
    U mnie znów zawirowania związane z remontem :/ Ja nie wiem, czy to tylko na mnie tyle nieszczęść spada czy jak? Jeszcze we wtorek cieszyłam się, że w przyszły poniedziałek ruszamy w końcu z remontem, po czym wczoraj rano moja radość prysła jak mydlana bańka :( Kolega-fachowiec, z którym dogadaliśmy się co do remontu zadzwonił po 12 godz. od ustalenia wszystkiego i oznajmił nam, że jednak nie będzie nam remontu robił, bo my szukaliśmy sobie kogoś innego i byli u nas inni robotnicy na wycenie :/ Nosz ręce mi opadły. Zwyczajnie się obraził nie wiadomo na co. Przecież mam prawo dowiedzieć się ile taka robota jest rzeczywiście warta i wybrać najlepszą wg mnie ofertę. A jednak mimo, że okazał się nieco droższy od pozostałych (mimo, że ponoć po znajomości nas policzył :P) to zdecydowaliśmy się na niego, a on nam taki numer odwalił. Gorzej jak baba w czasie miesiączki :P Hehe :P Także zostaliśmy bez remontu i bez kolegi, bo oczywiście jak się obraził, to już na całego :P

    Sana - Aszka ma rację, gdyby faktycznie był problem z jednym jajnikiem, to jego funkcję przejmuje drugi. Powiem Ci na przykładzie mojej siostry, która z powodu guza ma wycięty jeden jajnik wraz z jajowodem, a mimo to doczekała się dwóch zdrowych synków i wcale nie musieli się jakoś mocniej starać ;) Także głowa do góry, być może w Twoim przypadku jest tak, jak sama piszesz - zwyczajnie nie udaje Wam się wstrzelić w dni płodne. Trzymam kciuki. Na pewno wkrótce i Wam się uda :)
    Pewnie, gdyby zajrzał tu Kwiatuszek to potwierdzila by to samo co ja - Inofolic też możesz popijać.

    Aszka - dobrze, że maci już jakiś plan. A ja Ci życzę, żeby było jak u jednej z grudniówek (Milcia) - jak tylko po wielu miesiącach nieudanych prób zapisali się do kliniki, to zaraz okazało się, że udało im się zajść naturalnie bez pomocy specjalistów z kliniki ;)
    Badania warto zrobić, choć taka suma ulatująca z portfela niestety dość mocno boli :(
    U mnie z kolei na leki też masa kasy poszła. Dobre choć to, że gina mam na NFZ, ale i tak za dwa badania oraz założenie pessara musiałam zapłacić, a łącznie wyszło tego 500 zł. Do tego wizyta u endokrynologa i prywatne badania i jak tak podliczę wszystko po urodzeniu, to obawiam się, że jak nic suma dojdzie do 1.500 zł. Ale tak jak piszesz - jak mus to mus ;)

    Malenq - i mnie się podobają te retro wózki, ale tylko w połączeniu z gondolą. Niestety w zestawieniu ze spacerówka już do mnie nie przemawiają. No i u mnie też na "nie" przemawiały niestety nieskrętne koła. Także ja jednak wybrałam bardziej "nowoczesne" wzornictwo, aczkolwiek jeszcze nie jestem na 100% zdecydowana. Ale po głowie chodzi mi Nico Plus 3w1. Tani i lekki i ma prawie wszystko na czym mi zależy ;)

    f2wle6ydofr9wcyp.png
  • Sana Autorytet
    Postów: 3149 2799

    Wysłany: 30 października 2014, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszka, szyjki też sobie nie potrafię badać ;)
    Qrczak dziękuję :) jutro kolejne próby :)

    km5scwa10mzljyjj.png
    Julia <3 07.2015
  • Qrczak Autorytet
    Postów: 1524 1131

    Wysłany: 30 października 2014, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sana w takim razie owocnych figli ;)

    f2wle6ydofr9wcyp.png
  • Sana Autorytet
    Postów: 3149 2799

    Wysłany: 31 października 2014, 07:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oby były owocne ;)
    Dziękuję :*

    km5scwa10mzljyjj.png
    Julia <3 07.2015
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 października 2014, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Qrczak trudno jak bedzie trzeba to bedzie, grunt zeby nie robic bo sie chce zajsc i szybko. I tak musze zrobic przerwe, chociaz w styczniu mam tydzien wolnego, i dobrze by bylo hsg zrobic, ale sie okaze jak to wyjdzie. Przy okazji moze cos odloze jakas kase.

  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 1 listopada 2014, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny

    W koncu chwilka na to aby usiasc i cos naskrobac. Co u mnie...? Praca, praca, praca i jeszcze raz cholerna praca! Niestety (albo stety) przeniesli mnie na inne stanowisko bo dziewczyna za która jestem/bylam na zastepstwie miała w obowiazkach zastepstwo innej dzewczyny podczas jej nieobecnosci. Troche sie poprzwracało bo jedna babka idzie na emeryture i musieli na jej miejsce kogos dac i tak przemieszczali ludzi, ze ruszyli dziewczyne i musialam na jej miejsce sie przeniesc. I na nowo nauka wszystkiego, dużo cięża, trudniejsza praca przez co jak wracam z pracy to nie mam na nic siły. A do tego szef jełop nie zna sie na niczym, nie robi nic cale dnie a wymaga ode mnie cudów i drze sie jak sie zrobie za wolno albo nie daj Boze źle. Czasami pod mobbing można by to podciagnac wiec ciekawie nie jest. Jedynym plusem jest to, ze teraz jestem juz za osobe, która nie wróci na to stanowisko wiec jest duza szansa na stala prace albo przynajmniej na 2 lata na poczatek.
    Decyzja o dziecku podjeta bo czy bedzie praca czy nie to jakos damy rade. Meczymy sie obydwoje jak widzimy gdzies jakies malenstwo i szczerze powiem że moj mezu bardziej ode mnie okazuje to jak bedzie pragnie dziecka. Ale jakos mocno nie spinamy sie w tych staraniach, bez <3 na siłe, jak bedzie to bedzie. A że moja owulka oscyluje ostatnio kolo 34dc to prawie miesiac czekam na nia i jakos wytraca mnie to zupełnie z myslenia o saraniu sie na siłe.
    Jeśli uda sie z moja praca to ruszamy w przyszłym roku z budowa a w zasadzie z rozbudowa domu. Hipoteke wezmiemy i mam nadzieje szybko sie uwiniemy ze wszystkim. Tzn wazne aby postawic i wykonczyc pokoj kuchnie i łazienke i isc na swoje. Reszte kiedys sie zrobi.

    Ciezko mi teraz konkretnie poddpisywac na wszytskie Wasze posty wiec uszczuple troszke moje wypowiedzi.

    Aszka - fajnie, że macie plan działania. Zawsze jakos inaczej jak sie wie na czym sie stoi i na kilka miesiecy do przodu ma sie zaplanowane kolejne kroki. Ale ja trzymam kciuki abys te plany mpus cila w niepamiec i szybciutko zaczela cieszyc sie ciążowymi mdłościami ;) Aaa i ceisze sie bardzo dobrymi wynikami AMH :)

    Qrczaku - Ty to masz zawirowania z remontami :P musicie sie sprezac bo to juz listopad a do grudnia tylko miesia. Czas szybcitko ucieka. Ale Junior już duzy facet :) prawie 2 kg wiec jest juz kogo tulic :) a co do kosci udowej to mysle ze nie masz czym sie martwic, skoo wszystkie inne pomiary są ok to watpie, ze akurat z koscia udowa mialoby sie cos dziac. Niedugo kolejne USG i miejmy nadzieje, że Junior nie bedzie tak wariował i pozwoli sie wymierzyc :)

    Malenq - Ty sie kobieto nie stresuj bo szkodzisz Konstancji :) niech sobie pomieszkuje spokojnie :)

    Aniu - współczuje bardzo bóli stawów :/ pisałaś że pod koniec paxdziernika masz kolejna wizyte. I jak po niej? Rozumiem, ze wszystko okej :)

    Sana powodzenia w staraniach :)

    I jescze kilka słow o tym co napisała "ona" na temat spowiedzi. Zgadzam sie co do tego, ze istnieje tajemnica spowiedzi a dzieki takim księżom o jakim Malenq wspomniala, który powiedzial, ze to co jest w sypialni to zostaje miedzy małżonkami nawróce sie chyba w zupelnosci :P dla mnie to jest temat rzeka bo zakładajac to ze ma sie juz tyle dzieci ile sie chce i jest sie w stanie wychowac to wg kosciola powinnam juz zaprzestac serduchowania bo moge zajsc w ciaze a skoro juz nie chce dzieci to nie powinno sie trwonic nasienia... nie znam osob ktore by wszystko w zyciu podporzadkowaly kosciolowi bo w zyciu codzinnnym sie po prostu tak nie da. Na dobra sprawe kazda stymulacja czy nawet branie kwasu foliowego jest juz grzechem bo wtrącamy sie w nature. Bo po co stymulowac jajniki zeby byla owulka skoro tam gdzies ktos zdecydowal moze zebym nie miala dzieci? Albo nie bede trwonila nasienia (mąż w sensie) bede miala dziesiecioro dzieci na które mnie nie stac. Ksiądz da mi na ich wychowanie? Nie można dac sie zwariowac!

    Pozdrawiam dziewczynki :*

    Malenq lubi tę wiadomość

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • Sana Autorytet
    Postów: 3149 2799

    Wysłany: 2 listopada 2014, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kwiatuszek (nie ;))dziękuję :)

    km5scwa10mzljyjj.png
    Julia <3 07.2015
  • annape Koleżanka
    Postów: 50 4

    Wysłany: 2 listopada 2014, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Czy można do was dołączyć? ;)

    Jestem Ania, mam 22lata:)
    Dzieciątka nie planowaliśmy, a jednak stało się inaczej. W czwartek w dniu spodziewanej miesiączki zrobiłam 2 testy ciążowe - oba wyszły pozytywnie, zrobiłam również w ten sam dzień badania krwi HCG - moja beta wyniosła 252,00 mIU/ml. Lekarz stwierdził, że na 90% jest to wczesna ciąża jednak badanie muszę powtórzyć za tydzień. Nie mogę się już doczekać i z niecierpliwością czekamy wraz z narzeczonym na środę (badanie zrobię dzień wcześniej).
    Jestem taka szczęśliwa, a zarazem pełna obaw.. Wraz z moim K. nastawiliśmy się już bardzo na maleństwo i byłoby nam przykro gdyby okazało się, że nie daj boże nie jestem.. :( Do środy jeszcze bardzo daleko i jak tu wytrzymać.. :)?

    2pw94v8.png
  • Sana Autorytet
    Postów: 3149 2799

    Wysłany: 2 listopada 2014, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    annape ale wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że jesteś w ciąży, czemu myślisz, że jednak nie będziesz? Beta bardzo ładna, dwa pozytywne testy ciążowe :)
    Witamy :)

    km5scwa10mzljyjj.png
    Julia <3 07.2015
  • annape Koleżanka
    Postów: 50 4

    Wysłany: 2 listopada 2014, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sana - chyba jestem urodzoną pesymistką :( I zdaję sobie doskonale sprawę z tego, że od teraz MUSI się to zmienić! Wspólnie z moim pragniemy jak nic innego na świecie tego dzieciątka. Mimo, że ta wiadomość obróciła nasze wszystkie plany o 180stopni - to tylko na tym maleństwie nam teraz zależy :)
    Widzisz, zaś mi gin powiedział, że moja beta nie jest wysoka i trzeba ją powtórzyć za tydzień i daje 90% na to, że jestem w ciąży.

    A co do znaków to się zgadzam, okresu nie ma od 3dni, piersi bolały mnie już z 2tyg przed spodziewaną miesiączką (co się nigdy wcześniej nie zdarzało) i bolą do teraz, mocz wykrył ciąże (2testy) no i samo badanie HCG...
    Jednak czekam na tą środę jak na wyrok..

    Wydaję mi się, że takie moje myślenie to rodzaj pewnej ochrony, bariery ? Całe życie wolałam się na nic nie nastawiać lub przewidywać najgorsze scenariusze , żeby być przygotowaną na wszystko i niczym się nie rozczarować a bynajmniej ewentualnie pozytywnie zaskoczyć. I wiem, że w ciąży tak być nie może...

    2pw94v8.png
  • Sana Autorytet
    Postów: 3149 2799

    Wysłany: 2 listopada 2014, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Będzie dobrze, zobaczysz :)
    Wiesz, to dopiero początek ciąży, stąd taka a nie inna beta, ale zdecydowanie jest to beta ciążowa. W zasadzie to dziwię się, że kazał Ci powtórzyć betę dopiero za tydzień, zazwyczaj betę się powtarza po 48 h żeby zobaczyć, czy przyrasta.
    Jeśli się tak bardzo martwisz to myślę, że możesz iść jutro na betę, uspokoisz się :)

    km5scwa10mzljyjj.png
    Julia <3 07.2015
  • annape Koleżanka
    Postów: 50 4

    Wysłany: 2 listopada 2014, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sana , a orientujesz się może ile powinna wynosić moja beta w poniedziałek żeby przyrost okazał się prawidłowy i wszystko było ok? :)
    Myślę, że to dobry pomysł i chyba tak zrobię ;)

    2pw94v8.png
  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 2 listopada 2014, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annaple gratuluje. Na fioletowej stronie jest chyba mozliwosc porownywania wynikow bety i na wykresie pokazuje czy przyrost jest wlasciwy. Ja tez bym jutro biegla na bete. A ten wynik ktory masz moze sie wydawac lekarzowi nie za duzy bo nie wiadomo kiedy dokladnie doszlo do implantacji i kiedy hcg zaczelo wzrastac

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2014, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Qrczak z tymi remontami tak bywa. My mamy tez znajomego, fajny facet, uczciwy i nam robi wg cen, a wiadomo w Wawie to niestety takie naciagactwo, ze masakra. DLatego dobrze jest miec kogos znajomego,ale to normalne ze chcieliscie wycene bo ja sama tez zawsze sprawdzam w necie np zanim mu zlecimy prace. Uczciwy jest ale mam prawo wiedziec co i jak. Niech sie obraza, jak glupi i chce stracic mozliwosc zarobku.

    Kwiatuszek ja tez mam ciezko w pracy, ale sie ciesze ze mam prace. Szefowie tacy sa, sie dra itd, ale grunt ze sie pracuje. Dzieki temu wlasnie rozbudujecie/wykonczycie dom i do przodu. Z dzieciaczkiem sie starajacie :)


    Annape masz bardzo dobra bete, wskazuje na 4 tydzien ciazy, wiec juz powinna wzrastac wolniej mysle ze jak podrosnie o polowe to juz dobrze. Ale sadze ze chyba wiecej. Idz w poniedzialek na bete zrob prywatnie i zobaczysz, jaki przyrost, do 4 tygodnia powinno byc do 2600.


    Malenqa :) mam nadzieje ze u Ciebie ok.


    Z tym planem to jest fajnie, bo wiem co i jak, chociaz ten lekarz bardzo małomowny ale grunt ze wydal mi sie profesjonalny, zrobil mi wyklad i tym mnie przekonal. Pewnie jak on ma tyle pacjentek to ma gdzies :D wyjasnienia, ale grunt zeby byl profesjonalista a jest, ma duzo opinii ze pomogl czy in vitro czy inseminacja, a ze malo gada to trudno,niech robi dobrze, to najwazniejsze. Troche sie boje tego HSG bede robic w styczniu/lutym ale mam nadziej ze jak to bedzie prywatnie i ze znieczuleniem to nie bedzie to koszmarem. Jak czytalam tu na forum to dziewczyny na NFZ opisywały ze strasznie bylo, bo bolało. Straszne to jest to ze placimy na NFZ a traktuja nas byle jak, jak intruzow.

  • Sana Autorytet
    Postów: 3149 2799

    Wysłany: 2 listopada 2014, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    annape, w ciągu 48 godzin beta powinna wzrosnąć o 60%.
    Tutaj masz internetowy kalkulator przyrostu HCG: http://www.babymed.com/tools/hcg-calculator

    km5scwa10mzljyjj.png
    Julia <3 07.2015
  • annape Koleżanka
    Postów: 50 4

    Wysłany: 2 listopada 2014, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W takim razie jutro lecę na kolejne badanie! Lekarz również stwierdził, że jest to 3 albo 4 tydzień :)
    Wyniki będę miała tego samego dnia, więc na pewno się z wami nimi podzielę ;)

    Sana lubi tę wiadomość

    2pw94v8.png
  • Sana Autorytet
    Postów: 3149 2799

    Wysłany: 2 listopada 2014, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniecznie! :) trzymam mocno kciuki za Waszą Fasolkę, niech zdrowo rośnie <3

    km5scwa10mzljyjj.png
    Julia <3 07.2015
  • annape Koleżanka
    Postów: 50 4

    Wysłany: 2 listopada 2014, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękujemy! <3 Jutro dam znać, ale pewnie wieczorkiem bo o 22kończę pracę :)

    2pw94v8.png
  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 2 listopada 2014, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszka wrote:

    Kwiatuszek ja tez mam ciezko w pracy, ale sie ciesze ze mam prace. Szefowie tacy sa, sie dra itd, ale grunt ze sie pracuje. Dzieki temu wlasnie rozbudujecie/wykonczycie dom i do przodu. Z dzieciaczkiem sie starajacie :)
    Nie no ja tez sie ciesze ze jest praca. Boli właśnie to, ze ten h*j za przeproszeniem kompletnie nie zna sie na tym a drze jape. Poporzedni szefowie w moim miejscu pracy nie krzyczeli ale mieli niebywałą wiedze w swojej dziedzinie pracy. A ten? Jest totalnym zerem a wyzej sra niz dupe ma. i to najbardziej wkurza nas, szarych roboli :/
    aszka wrote:
    Z tym planem to jest fajnie, bo wiem co i jak, chociaz ten lekarz bardzo małomowny ale grunt ze wydal mi sie profesjonalny, zrobil mi wyklad i tym mnie przekonal. Pewnie jak on ma tyle pacjentek to ma gdzies :D wyjasnienia, ale grunt zeby byl profesjonalista a jest, ma duzo opinii ze pomogl czy in vitro czy inseminacja, a ze malo gada to trudno,niech robi dobrze, to najwazniejsze. Troche sie boje tego HSG bede robic w styczniu/lutym ale mam nadziej ze jak to bedzie prywatnie i ze znieczuleniem to nie bedzie to koszmarem. Jak czytalam tu na forum to dziewczyny na NFZ opisywały ze strasznie bylo, bo bolało. Straszne to jest to ze placimy na NFZ a traktuja nas byle jak, jak intruzow.

    Szkoda, ze oprócz kompetencji nie jest wygadany bo byłby złotym lekrzem ale rzeczywiscie wazne chociaz ze zna sie na rzeczy i nie owija w bawełne. Czuje, ze szybciutko wyprowadzi Cie na prostą i zadne hsg nie bedzie juz potrzebne :) a co do nfz to niestety smutna prawda. Tyle kasy zdzierusy zabieraja a nic nie daja od siebie i maja w tyłku pacjentów i robia zabiegi bo musza. Smutna rzeczywistosc :/

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2014, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kwiatuszek to moj szef tak samo, jak byl zwyklym pracownikiem to do rany przyloz, a pozniej tragedia. Ale co zrobic, dlatego glownie tacy ida na szefow, normalny czlowiek robi swoje i mu z tym ok.

‹‹ 58 59 60 61 62 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ