X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne OPOLSKIE STARANIA
Odpowiedz

OPOLSKIE STARANIA

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2014, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do endokrynologa tez prywatnie chodzę bo kolejki po półtora roku są u nas !
    To nie jest kraj ani rejon dla osób z naszymi problemami naprawdę !!!

  • Ewosińska Ekspertka
    Postów: 241 103

    Wysłany: 16 października 2014, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie, na samym początku lekarka z Opola( 5 lat temu0 zbadała,ale wszystkie mieściły się w parametrach laboratoryjnych więc stwierdziła,ze jes ze mną OK.

    ja byłam u CzM ostatni raz w marcu-potem nie udało mi sie do niego dotrzeć, bo ja mogłam tylko i wyłącznie w poniedziałki, od maja pracowałam 7 dni w tyg.a potem zdecydowaliśmy się na napro i na razie go odpuściłam,ale gdybym była w ciąży to wrócę tam.Wiem,że masz jeszcze daleko do porodu,ale chciałabyś rodzić u niego na oddziale?

    " Bóg nie wysyła nas na pole bitwy bez potrzebnego nam sprzętu"
  • Ewosińska Ekspertka
    Postów: 241 103

    Wysłany: 16 października 2014, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AGA30-jeśli chodzi o endokrynologa, to do kogo chodzisz?

    " Bóg nie wysyła nas na pole bitwy bez potrzebnego nam sprzętu"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2014, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewosińska wrote:
    AGA30-jeśli chodzi o endokrynologa, to do kogo chodzisz?


    Do opola do kliniki Samarytanin do doktor Sz.

    Jeżeli chodzi o porób to będę rodzic w Krapkowicach!!
    Dr Cz 16 lat temu mojej mamie uratował życie po porodzie mojego brata!!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2014, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W marcu 2013 roku pisałam do NFZ czy na Opolskim jest mozliwość ferundacji inseminacji to odpisali mi !!!



    W związku z Pani pytaniem w sprawie przeprowadzenia sztucznej inseminacji w ramach NFZ na terenie województwa opolskiego, Opolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia informuje, że na terenie Opolszczyzny nie istnieje taka możliwość. Jak przekazał Wydział Świadczeń Opieki Zdrowotnej tutejszego Oddziału sztuczna inseminacja jest świadczeniem finansowanym przez NFZ w związku z powyższym proszę poszukać świadczeniodawcy poza Opolszczyzną, który ma podpisaną umowę z NFZ i wykonuje tę usługę nieodpłatnie dla pacjenta .

    MASAKRA NA TYM OPOLSKIM JEST!!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2014, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem wam że Ginekolodzy patrząc na wyniki hormonów które mieszczą się w normie nie robią nic z nimi wtedy!!
    Jak sie pójdzie do endo to lekarz już inaczej patrzy tym bardziej że kryteria norm dla kobiet starających się o ciażę mogą mieścić się w normach a przeszkadzać w zapłodnieniu !!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2014, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja do endo poszłam z tarczycą i prolaktyna bo zaczęły mi szaleć
    A tarczycę i prolaktynę miedzy 2-5 dc się robi!!
    Poszukaj na forum napewno jest napisane jakie w jakich dniach się robi badania !!

    Bo ja już naprawdę nie pamiętam te LH progesteron i te inne w jakich dniach sie dokładnie badało!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 października 2014, 15:31

  • Ewosińska Ekspertka
    Postów: 241 103

    Wysłany: 16 października 2014, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AGA30-no proszę, nie wiedziałam o tym endo.dzięki!
    ja bym też marzyła o tym aby tam rodzić.Mam bliziutko do tego szpitala, moja siostra tam rodziła trzecie dziecko, a dwójkę pierwszych w Opolu-zdecydowanie K.poleca.A chodziła do P.M., w zasadzie rodziła w Krapkowicach, bo ten lekarz tam pracował.
    Morissek28-idź do drugiego!Wiem,jak się czujesz-ja nieraz tak miałam kiedy stałam na rozdrożu.Z której części opolszczyzny jesteś?

    " Bóg nie wysyła nas na pole bitwy bez potrzebnego nam sprzętu"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2014, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli byście chciały porobić hormony za darmo to wiem że w Medicusie w opolu gin dr S przepisze skierowanie na badania !! Zawsze coś mozna za oszczędzić !!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2014, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ta dr endo w opolu to babka naprawdę fajna lekarka :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2014, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morisek28 wrote:
    O! dzięki za info, a to hormony są na skierowanie też?


    Ja raz poszłam do dr S wlaśnie bo mi powiedziała że mam przyjsć do niego bo mnie kupe lat zna to mi przepisała skierowanie tam w medicusie to robilam za darmo
    Tylko lekarzowi trzeba powiedzieć że sięł długo staracie i powinien dać !!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2014, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morisek28 wrote:
    Aga a jak Ty się w ogóle czujesz? Masz mdłości?


    A ja się wgólę nie czuję ciażowo !!
    Poza tym że smak w ustach mam jakbym ścianę lizala i taka wzdęta sie czuję to jest ok!!
    Czasem jakieś mdłości mnie najdą ale jest ogólnie dobrze :)
    No i na śledzie i ogóreczki zachcianki mam :)

    Morisek28 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2014, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ginekolodzy mówią że jeżeli cykle sa regularne do niby nie ma sensu robić badań bo wszystko ok jest!!
    u mnie cykle były kiedyś co 28dni jak w zegarku a tarczyca i prolaktyna zaczeła szaleć trochę!!
    Moim zdaniem lepiej zaczać od sprawdzeniu hormonów i się ma z głowy wtedy !!
    No oczywiście jeżeli para się stara dłużej niż rok bez efektów !!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2014, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morisek28 wrote:
    Jezu mam nadzieje że też kiedyś się dowiem jak to jest się czuć ciążowo :-) Na kiedy masz termin?


    Doczekasz się doczekasz!!

    Ja mam termin na 20 maja :)

  • Ewosińska Ekspertka
    Postów: 241 103

    Wysłany: 16 października 2014, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morisek28- Lh, Fsh, estradiol w 3dc, potem-kiedy pojawi się jakikolwiek objaw śluzu płodnego-robisz estradiol i progesteron i 7 dni po owulce znów robisz progesteron.Znasz termin swojej owulacji?
    Zelazo-po miesiączce, vit.D3-obojętne.Jeśli chodzi o prolaktynę-robiłam na czczo i z obciążeniem metoklopramidem.
    Zajrzałam na stronę Medicusa-widzę,że tam przyjmuje dr AM-pamiętam ją ze szpitala w krapk.Taka przyjemna, w zasadzie kiedy leżałam na oddziale i mnie badała, to mówiła to samo co drM, więc wnioskuję,że zapowiada się na dobrego gina :-)

    " Bóg nie wysyła nas na pole bitwy bez potrzebnego nam sprzętu"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2014, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I powiem wam dziewczyny nie wierzcie we wszystko co czytacie na internecie bo do głowy mozna dostać !!!

    Internet to nie wyrocznia !!!
    Mi jeden gin zabronił nawet do komputera się zbliżać hi hi !!!

    Bo na forach dziewczyny nie dawały mi szans z moim niskim progesteronem na ciąże !!Jak zaszłam w ciaze to miałam niski progesteron i na forach dziewczyny zażucały mi że daje sie lekarza zbywać że się ciaża nie utrzyma na pewno przy takim że mam łykać końskie dawki luteiny i dupka bo poronie!!
    A lekarz kazał brać 3 tabletki dzinnie teraz biorę juz 2 ciaża się ładnie rozwija i oby tak zostało :)

    Czytajcie z rezerwą to co przeczytacie na ty ekraniku :):)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2014, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morisek no mam nadzieję że to będzie juz moje swięto :)
    No a 7 czerwca na 33 urodzinki już będę też mamusią :)

    Ach już bym chciała maj :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2014, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badanie prolaktyny o obciażeniu polega na tym ze pobierają ci raz krew potem łykasz tabletke siedzisz godzinę i po godzinie drugi raz ci pobierają krew!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2014, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morisek28 wrote:
    A ta tabletka daje jakieś niemiłe efekty?czy normalnie się po niej czuje?


    Mi tam po niej nic nie było :)

    Mój kot brał te tabketki na wymioty hi hi :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2014, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Toxoplazmę ja robiłam kiedyś właśnie w medicusie !!
    Ale to są badania obowiązkowo dla kobiet w ciaży !!
    Różyczkę też się w ciaży bada albo spytaj się mamy czy miałaś w dzieciństwie !!

    a co do cytomegalia to nie wiem co co :)

‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ