X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ośrodki adopcyjne
Odpowiedz

Ośrodki adopcyjne

Oceń ten wątek:
  • amygdala Autorytet
    Postów: 1245 794

    Wysłany: 5 października 2017, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asiastokrota wrote:
    Dzięki Dziewczyny, co do szczerości to myślałam że trzeba. Nawet wczoraj pani pedagog powiedziała, że jak coś ukryjemy a oni się dowiedzą to od razu jest dyskwalifikacja. A dowiedzą się na pewno. Teraz rozmyślam co jeszcze powinnam powiedzieć a nie powiedziałam :/

    Asia oczywiście, że tycH spraw które i tak prędzej czy później by wyszły nie należy zatajać. Myslałam bardziej o jakiś niuansach. Nie martw się, będzie dobrze. To teraz zaświadczenia szykujesz?


    zem3df9hunlqvfmi.png
  • Joafer Ekspertka
    Postów: 192 144

    Wysłany: 5 października 2017, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    W Polsce nie
    Chyba nie masz racji przeczytaj artykuł
    http://www.infor.pl/prawo/dziecko-i-prawo/adopcja/694830,Adopcja-ze-wskazaniem-dozwolona-przez-prawo.html

    5a594d206d5d9.png
  • asiastokrota Autorytet
    Postów: 1945 2008

    Wysłany: 5 października 2017, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amygdala wrote:
    Asia oczywiście, że tycH spraw które i tak prędzej czy później by wyszły nie należy zatajać. Myslałam bardziej o jakiś niuansach. Nie martw się, będzie dobrze. To teraz zaświadczenia szykujesz?

    Tak teraz najpierw muszę załatwić zaświadczenie od neurologa. Pewnie to potrwa, trochę się czeka na wizytę. Postaram się to zrobić jak najszybciej.

    amygdala lubi tę wiadomość

    Asia
    gyxwanliqmujcchr.png
    Starania od 2010r., Niepłodność idiopatyczna, Mutacja MTHFR C677T, A1298C heterozygotyczna
    4 x iui :(:(:(:(
    4 próby ivf :(:(:(:(
    IX/2015 - ivf- ciąża- strata w 9tc :(
  • amygdala Autorytet
    Postów: 1245 794

    Wysłany: 5 października 2017, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joafer wrote:
    Chyba nie masz racji przeczytaj artykuł
    http://www.infor.pl/prawo/dziecko-i-prawo/adopcja/694830,Adopcja-ze-wskazaniem-dozwolona-przez-prawo.html

    A w jaki sposób chcesz znaleźć to dziecko? Chcesz zapłacić jakiejś kobiecie żeby je urodziła? Bo za darmo to nikt Ci nie odda dziecka. Ogłoszeń w necie jest mnóstwo, ale wszystko to czarny rynek. Poza tym taka osoba zna Twoje personalia, wie gdzie mieszkasz i kto wie czy nie będzie nachodzić Cię potem i uprzykrzać życie?


    zem3df9hunlqvfmi.png
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 5 października 2017, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joafer wrote:
    Chyba nie masz racji przeczytaj artykuł
    http://www.infor.pl/prawo/dziecko-i-prawo/adopcja/694830,Adopcja-ze-wskazaniem-dozwolona-przez-prawo.html
    Niestety mam.
    " Najważniejszym punktem noweli jest wprowadzenie ustawowej definicji "adopcji ze wskazaniem" i rozwiązań gwarantujących, że w pozostałych przypadkach konieczne będzie pośrednictwo ośrodka adopcyjnego.

    Adopcja ze wskazaniem będzie dotyczyć tylko krewnych lub małżonków rodziców (czyli ojczyma lub macochy dziecka). Każda inna para lub osoba chcąca adoptować dziecko będzie musiała przejść procedurę weryfikacyjną w ośrodku adopcyjnym i odbyć w nim szkolenie."
    Nie wiem, z ktorego roku jest artykul, ktory podeslalas, ale nowelizacja jest z 2polowy 2015r. Chodzilo głównie o wykluczenie "podziemia adopcyjnego" i handlu ludzmi.

    Edit: napewno za wschodnia granica "uslugi" surogatek i polsurogatek sa legalne, mozliwe, ze adopcja we wskazaniem tez (ale wiarze sie to z dodatkowymi kosztami)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 października 2017, 14:12

    amygdala lubi tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Joafer Ekspertka
    Postów: 192 144

    Wysłany: 5 października 2017, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amygdala wrote:
    A w jaki sposób chcesz znaleźć to dziecko? Chcesz zapłacić jakiejś kobiecie żeby je urodziła? Bo za darmo to nikt Ci nie odda dziecka. Ogłoszeń w necie jest mnóstwo, ale wszystko to czarny rynek. Poza tym taka osoba zna Twoje personalia, wie gdzie mieszkasz i kto wie czy nie będzie nachodzić Cię potem i uprzykrzać życie?
    Wszystko to wiem ja tylko tak pisze ze jest legalne. A wygląda to inaczej niż piszesz porostu robisz normalnie kursy i wszystko w OA tylko np już wcześniej jest kobieta która chce oddać dziecko po urodzeniu. Bo taki niemowlę jak od razu trafi do rodziny to nie będzie miał zjeechanej psychiki. A tak to musi wylądować w domu dziecka i nieeiadomo ile czekać na rodziców

    5a594d206d5d9.png
  • amygdala Autorytet
    Postów: 1245 794

    Wysłany: 5 października 2017, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OK pytanie czy jest to praktykowane. Jeśli jest to na pewno za pieniądze. Poza tym zawsze jest ryzyko, że po urodzeniu MB zmieni zdanie i nie zrzeknie się praw.
    Nam w OA o niczym takim nie wspominali tzn. o możliwości adopcji ze wskazaniem.


    zem3df9hunlqvfmi.png
  • Joafer Ekspertka
    Postów: 192 144

    Wysłany: 5 października 2017, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niewiem czy jest praktykowane porostu trafiłam necie na coś takiego i chciałam zapytać czy któraś z was coś porostu wie na ten temat

    5a594d206d5d9.png
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 5 października 2017, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joafer w tej chwili w Pl to jest nielegalne. Bella napisala w jakich przypadkach mozna (rodzina).

    Oa nie bedzie z Toba wspolpracowalo, a jesli sie dowiedza ze probowalas w ten sposob to sklesla Cie z listy i nie bedziesz mogla adoptowac. Wiem bo tez sprawdzalam. Takie rzeczy sa praktykowane w USA, u nas nie.

    Nie wiem dziewczyny czy to by bylo do konca takie zle, ja gdybym miala oddac komus dziecko tez bym wolala sama wybrac komu. Pozatym czesto dziewczyna w cizy nie ma nalezytej opieki i taka rodzina adopcyjna mogla by pomoc juz na etapie ciazy. Z drugiej strony rozwinal by sie caly handel dziecmi. Co madrzejsze patologie zachodzily by specjalnie w ciaze i sprzedawaly dzieci.

    7pqmag4.png
  • Joafer Ekspertka
    Postów: 192 144

    Wysłany: 5 października 2017, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny powiem tak znalazłam dziewczynę która jest w ciąży rodzi w listopadzie i niestety z przyczyn ekonomicznych nie może wychować dziecka. Jest ogarnietta w tych sprawach bo sama mi powiedziała że muszę się zgłosić do OA i tam zrobić szkolenie ona składa wniosek do sądu o adopcji przez nas o potem to sąd decyduje. Wiem że to wszystko za pięknie brzmi. Boję się że jak o tym wspomnę w OA to nawet ze mną nie będą chcieli gadać. Dziwne to dla mnie trochę jest o zbyt piękne. Ona podobno wszystkiego się dowiadywalam. Chcę porostu oddać dziecko od razu rodzinie nie do domu dziecka bo wtedy to dziecko długo będzie czekało na adopcje. Chyba to zbyt
    Pięknie brzmi. Tak więc piszę z nią ale raczej się nie zdecydujemy bo jak wspomnę o tym w OA a oni mnie skreśla to się chyba zalamie.

    5a594d206d5d9.png
  • Joafer Ekspertka
    Postów: 192 144

    Wysłany: 5 października 2017, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag85 skąd wiesz, że nielegalne

    5a594d206d5d9.png
  • Joafer Ekspertka
    Postów: 192 144

    Wysłany: 5 października 2017, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag85 wrote:
    Joafer w tej chwili w Pl to jest nielegalne. Bella napisala w jakich przypadkach mozna (rodzina).

    Oa nie bedzie z Toba wspolpracowalo, a jesli sie dowiedza ze probowalas w ten sposob to sklesla Cie z listy i nie bedziesz mogla adoptowac. Wiem bo tez sprawdzalam. Takie rzeczy sa praktykowane w USA, u nas nie.

    Nie wiem dziewczyny czy to by bylo do konca takie zle, ja gdybym miala oddac komus dziecko tez bym wolala sama wybrac komu. Pozatym czesto dziewczyna w cizy nie ma nalezytej opieki i taka rodzina adopcyjna mogla by pomoc juz na etapie ciazy. Z drugiej strony rozwinal by sie caly handel dziecmi. Co madrzejsze patologie zachodzily by specjalnie w ciaze i sprzedawaly dzieci.
    Tylko tu nie ma mowy o sprzedaży w życiu bym na coś takiego nie poszła

    5a594d206d5d9.png
  • Joafer Ekspertka
    Postów: 192 144

    Wysłany: 5 października 2017, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny powiedzcie mi w jakim wieku chcecie dzieciątko jaki przedział powiedzialyscie. Ile z was już ma to upragnione maleństwo i jak długo czekalyscie

    5a594d206d5d9.png
  • amygdala Autorytet
    Postów: 1245 794

    Wysłany: 6 października 2017, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie to brzmi za pięknie ale jak chcesz to zadzwoń do pierwszego lepszego OA i zapytaj się czy coś takiego jest w ogóle możliwe. Po drugie pewnie trudno będzie znaleźć OA który do listopada zrobi Ci szkolenie. Po trzecie no nie wierzę, że ona chce zrobić to bezinteresownie. Tlumączenie ze nie chce żeby dziecko czekało na rodziców w DD jest nieprawdą, bo jeśli to będzie zdrowy bobas i do tego wolny prawnie to rodzice adopcyjny wezmą go prosto ze szpitala. Po czwarte, jesteś pewna że dziecko jest zdrowe, matka nie pije, nie ćpa? Po piąte rodzina tej kobiety, nikt nie chce tego dziecka? Jesteście z tego samego miasta? No ja bym się bała, że ktoś będzie mnie nachodził, zaczepiał moje dziecko itp.


    zem3df9hunlqvfmi.png
  • Joafer Ekspertka
    Postów: 192 144

    Wysłany: 6 października 2017, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak wiem masz rację tak tylko z nią pisałam Z dużo niewiadomych w tym jest. A powiedzcie mi ile czekacie na szkolenie

    5a594d206d5d9.png
  • amygdala Autorytet
    Postów: 1245 794

    Wysłany: 6 października 2017, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My od złożenia dokumentów do szkolenia czekaliśmy 4 m-ce. W tym czasie były rozmowy, wizytacja. I to było mega szybko z tego co piszą tu dziewczyny.


    zem3df9hunlqvfmi.png
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 6 października 2017, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joafer wrote:
    Mag85 skąd wiesz, że nielegalne
    Jest nielegalne, bo reguluje to kodeks rodzinny. Adopcja ze wskazaniem dotyczy tylko i wylacznie rodziny dziecka.

    Jak szukasz "innych rozwiązań" to jest takich duzo, ale to raczej nie na ten watek.

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Joafer Ekspertka
    Postów: 192 144

    Wysłany: 6 października 2017, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Jest nielegalne, bo reguluje to kodeks rodzinny. Adopcja ze wskazaniem dotyczy tylko i wylacznie rodziny dziecka.

    Jak szukasz "innych rozwiązań" to jest takich duzo, ale to raczej nie na ten watek.
    Nie nie szukam innych rozwiązań porostu była to czysta ciekawość. Nawet już nic się nie można zapytać

    5a594d206d5d9.png
  • amygdala Autorytet
    Postów: 1245 794

    Wysłany: 6 października 2017, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joafer można pytać i rozumiem doskonale Twoje pragnienie posiadania dziecka bez tego długiego czekania, bo i tak już długo na nie czekamy. Ja będąc na szkoleniu w OA tez sobie myślałam, że jak tylko ukończymy kurs to będę szukać dziecka na własną rękę, po domach dziecka, ogłoszenia na naszym bocianie, mam koleżankę która pracuje w DD wiec myślałam, że będzie łatwiej. Szybko dałam sobie z tym spokój bo realia są jakie są. I niestety trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać na propozycje OA. Trzeba też trochę przeprogramować swoją głowę i serce czy na pewno ten niemowlak jest naszym celem czy może jednak 2-3 latek da nam szczęśliwą rodzinę. Po prostu umówcie się do OA I zacznijcie tę całą procedurę, bo bez tego ani rusz.
    Polecam też poczytać blogi o adopcji, ich lektura daje dużą wiedzę o adopcji i o funkcjonowaniu rodziny adopcyjnej.


    zem3df9hunlqvfmi.png
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 6 października 2017, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joafer wrote:
    Nie nie szukam innych rozwiązań porostu była to czysta ciekawość. Nawet już nic się nie można zapytać
    Nie mialam nic zlego na mysli.
    Przepraszam, jesli tak to odebralas.
    Doczytalam przepisy: istnieje taka mozliwosc, ze po ukonczeniu szkolen i kwalifikacji w OA to Wy zlozycie do sadu wniosek o przysposobienie konkretnego dziecka, a jego rodzice naturalni wyraza zgode na adopcje przez Was.

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
‹‹ 129 130 131 132 133 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ