X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ośrodki adopcyjne
Odpowiedz

Ośrodki adopcyjne

Oceń ten wątek:
  • 83HOPE Autorytet
    Postów: 793 423

    Wysłany: 1 lutego 2017, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Była 1 - pani Asia- ona jest taka ciepła i taktowna :) była u nas przeszło 2 h - ale minęło jak kilkanaście minut :) już bjw mogę się doczekać kiedy Wy będziecie na tym etapie. Teraz ok 1 miesiąca czekania na kwalifikacje, a szkolenie niestety najwcześniej w listopadzie , choć pani Asia zakłada że jednak za rok w styczniu:( prawie 5 lat czekam to i jeszcze rok czy dwa też dam radę, choć wiadomo że chciałoby się mieć już dziecko przy sobie.

    Yoselyn82, zizia_a lubią tę wiadomość

    Niepłodność idiopatyczna,
    2 insemki,4 in vitro-Gyn Kce,Invimed Wawa,Artvimed Krakow. Adopcja-kwalifikacja IV 2018...VI 2020 jestem Mamą.. nie z brzucha, ale z serducha :)
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 1 lutego 2017, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope super, ze juz masz zakonczone, teraz tylko kwalifikacja, ale pewnie bez problemu dostaniecie :) Potem szybko zleci.

    Serio nie mozna sie starac o drugie dziecko?? Bez sensu ;( czyli jak chce sie miec dwojke to musze decydowac sie od razu. Chyba zeby potem sie zglosic do innego OA, ciekawe jak to wyglada.

    7pqmag4.png
  • amygdala Autorytet
    Postów: 1245 794

    Wysłany: 1 lutego 2017, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope gratuluhę udanej wizytacji :) U nas też było milutko ale panie były bardzo krótko bo jechały jeszcze do innych kandydatów.
    Co do braku możliwości drugiego dziecka to rzeczywiście bardzo dziwne... Można liczyc jeszcze na to, że matka Waszego pierwszego dziecka urodzi kolejne i wtedy Wy macie pierwszeństwo do adopcji tego dziecka. Ale tego czy urodzi kolejne dziecko to nie da się przewidzieć :(
    Kwalifikacje na pewno otrzymacie a potem to już szybko zleci :)


    zem3df9hunlqvfmi.png
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 1 lutego 2017, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A na co dokladnie patrza te panie zeby nas zakwalifikowac? na nasze odpowiedzi, test ktory pisalismy czy na co?

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • 83HOPE Autorytet
    Postów: 793 423

    Wysłany: 1 lutego 2017, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Dziewczyny :) no dziwne jest to - dla nich też, bo mówią że rodziców adopcyjnych już znają i wiedzą, że dziecko dovrze trafiło- tylko bezdzietne pary mają pierwszeństwo a same wiecie ile nas jest ... co do drugiego dziecka tej samej matki- to może jest to rzeczywiście wyjątek... może któraś z WAS o to dopyta ... ja pytałam o ten nieszczęsny urlop macierzyński- i niestety nic nas nie chroni zanim oficjalnie na ten urlop nie pójdziemy :( zostałby jedynie sąd pracy żeby udowodnić że zwolnienie spowodowane było informacja o urlopie macierzyńskim. Swoją drogą nie wyobrażam sobie jeździć /kilkadziesiąt km do dziecka codziennie normalnie pracując i przekazując swoje obowiązki. Poza tym człowiek myślami i tak byłby przy dziecku.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2017, 17:03

    Niepłodność idiopatyczna,
    2 insemki,4 in vitro-Gyn Kce,Invimed Wawa,Artvimed Krakow. Adopcja-kwalifikacja IV 2018...VI 2020 jestem Mamą.. nie z brzucha, ale z serducha :)
  • 83HOPE Autorytet
    Postów: 793 423

    Wysłany: 1 lutego 2017, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn chyba wszystko biorą pod uwagę- rozmowy, testy ... Pani Asia podała nam takie drastyczne przykłady np para zgłasza się mówi że planuje jeszcze 3 in vitro ale chcę się już zapisać do kolejki adopcyjnej lub po zachowaniu pary widać że są w trakcie separacji / kryzysu i myślą, że dziecko uratuje i scali ich związek. Powiedziała nam też że zdarzają się przypadki że wszystko jest ok , a jak przedstawiają dziecko to np matka wpada w rozpacz i depresję, choć dziecko jest zdrowe i takie jakie chcieli to wtedy uświadamia sobie , że jednak posiadanie biologicznego dziecka jest ponad wszystko

    Yoselyn82 lubi tę wiadomość

    Niepłodność idiopatyczna,
    2 insemki,4 in vitro-Gyn Kce,Invimed Wawa,Artvimed Krakow. Adopcja-kwalifikacja IV 2018...VI 2020 jestem Mamą.. nie z brzucha, ale z serducha :)
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 1 lutego 2017, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope byloby to ciezkie, faktycznie jak jeszcze nie wiemy gdzie bedzie malenstwo. Ja z mojego punktu widzenia i z pracy jaka wykonuje i ze mam fajna oddzialowa, to pewnie poszlabym mi na reke nie raz.. w sensie zamiana dyzurow, albo nocki bym mogla do dziecka jechac.. ale wiadomo nie kazdy tak ma.

    A ten urlop macierzynski skladam wniosek gdzie?

    Czyli jak juz zabieram dziecko do domu, czekam na oficjalny werdykt w sadzie? i wtedy juz mam urlop macierzynski?

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 1 lutego 2017, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to par ktore maja dziecko biologiczne a drugie chca adoptowac, bo np juz nie koga urodzic tez nie przyjmuja?
    Albo jesli ktos juz ma kwalifikacje, ale zajdzie w ciaze to drugiego dziecka tez nie pozwola adoptowac mimo ze juz sa zakwalifikowani?

    7pqmag4.png
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 1 lutego 2017, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope a powiedz mi jeszcze jak wygladala twoja pierwsza rozmowa z psychologami? czego mam sie spodziewac? panie jakies fajne? mialas rozmowe osobno? czy razem?

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 1 lutego 2017, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag85 wrote:
    A to par ktore maja dziecko biologiczne a drugie chca adoptowac, bo np juz nie koga urodzic tez nie przyjmuja?
    Albo jesli ktos juz ma kwalifikacje, ale zajdzie w ciaze to drugiego dziecka tez nie pozwola adoptowac mimo ze juz sa zakwalifikowani?

    mi mowili ze jak bede w ciazy to wtedy nie ma szans na adopcje, chyba wstrzymuja albo zawieszaja...

    Ja myslalam ze gdyby mi sie udalo, to tak szybko im nie powiem, jesli juz to po 1 prenatalnych..na pewno nie wczesniej

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2017, 17:20

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • 83HOPE Autorytet
    Postów: 793 423

    Wysłany: 1 lutego 2017, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn wszystkie rozmowy są prowadzone wspólnie, na 1 spotkaniu pytają głównie o początek znajomości, kłótnie, dobre i złe cechy partnera. Na 2 spotkaniu pytania dotyczą dzieciństwa i wzorców wyniesionych z domu. Spotkania z psychologami wspominam najgorzej ale może że względu na młodziutka panią psycholog która mimo że była miła to było coś takiego sztucznego co powodowało dystans- myślę, że to brak doświadczenia w przeprowadzaniu tego typu rozmów.
    Mag no z adopcja przy biologicznym dziecku rzeczywiście może być problem- podała nam dzisiaj przykład pary , która miała 2 letnie biologiczne dziecko i drugie chcieli adoptować. Na pytanie dlaczego powiedzieli ze chcieliby pomoc dziecku i otoczyć opieką. A panie z ośrodka powiedziały im, czy pomyśleli o tym jak odnajdzie się w tym wszystkim ich biologiczne dziecko, że jest jeszcze małe i wymaga dużo uwagi i opieki, a poza tym wyszło że chodzi do żłobka więc OA stwierdził że skoro nie maja czasu żeby zająć się swoim dzieckiem to jak chcą połączyć to jeszcze z adopcją...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2017, 17:39

    Niepłodność idiopatyczna,
    2 insemki,4 in vitro-Gyn Kce,Invimed Wawa,Artvimed Krakow. Adopcja-kwalifikacja IV 2018...VI 2020 jestem Mamą.. nie z brzucha, ale z serducha :)
  • amygdala Autorytet
    Postów: 1245 794

    Wysłany: 1 lutego 2017, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli urodzi się rodzeństwo juz adoptowanego dziecka to na pewno mamy pierwszeństwo w adopcji. Chodzi o to zeby rodzeństwo było razem, jeśli jest taka możliwość.


    zem3df9hunlqvfmi.png
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 1 lutego 2017, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    83HOPE wrote:
    Yoselyn wszystkie rozmowy są prowadzone wspólnie, na 1 spotkaniu pytają głównie o początek znajomości, kłótnie, dobre i złe cechy partnera. Na 2 spotkaniu pytania dotyczą dzieciństwa i wzorców wyniesionych z domu. Spotkania z psychologami wspominam najgorzej ale może że względu na młodziutka panią psycholog która mimo że była miła to było coś takiego sztucznego co powodowało dystans- myślę, że to brak doświadczenia w przeprowadzaniu tego typu rozmów.
    Mag no z adopcja przy biologicznym dziecku rzeczywiście może być problem- podała nam dzisiaj przykład pary , która miała 2 letnie biologiczne dziecko i drugie chcieli adoptować. Na pytanie dlaczego powiedzieli ze chcieliby pomoc dziecku i otoczyć opieką. A panie z ośrodka powiedziały im, czy pomyśleli o tym jak odnajdzie się w tym wszystkim ich biologiczne dziecko, że jest jeszcze małe i wymaga dużo uwagi i opieki, a poza tym wyszło że chodzi do żłobka więc OA stwierdził że skoro nie maja czasu żeby zająć się swoim dzieckiem to jak chcą połączyć to jeszcze z adopcją...

    a te spotkania tez trwaly po godzinie czy dluzej? no ciekawa jestem na kogo my trafimy.. do jakich pan.. no wyszlo na to ze nie maja szans na adopcje skoro oddali dziecko do zlobka, wiec panie mysla ze nie znajda czasu na kolejne.. ale przeciez duzo par tak robi ze jest dzieck i za 2-3 lata rodzi sie drugie, i jedne chodzi do zlobka czy przedszkola a drugie z mama jest. tez to starsze dziecko moze roznie odebrac narodziny nowego czlonka rodziny, ale przyzwyczaja sie ze bedzie mial brata czy siostre itp..

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • 83HOPE Autorytet
    Postów: 793 423

    Wysłany: 1 lutego 2017, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem wiem- po prostu rodzice adopcyjni są dokładnie przeswietlani i powinni być jak matka-Polka- smutne to, ale taki nasz los. Spotkania z psychologami trwały po 2 h

    Niepłodność idiopatyczna,
    2 insemki,4 in vitro-Gyn Kce,Invimed Wawa,Artvimed Krakow. Adopcja-kwalifikacja IV 2018...VI 2020 jestem Mamą.. nie z brzucha, ale z serducha :)
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 1 lutego 2017, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to niezle, tyle czasu... to az tak dluzo pytaja nas itp.. a ten test pisalas na 2 spotkaniu?

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 1 lutego 2017, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze troche bez sensu ten sosnowiecki OA, juz rozumiem dlaczego ludzie ida gdzies indziej. Powinni mowic na pierwszym spotkaniu ze jesli marzysz o wiekszej ilosci dzieci to albo od razu albo do widzenia, to samo jesli zajdziesz w ciaze. Nie licze zbytnio na to, ale jesli cudem sie uda to nie wierze ze wiecej niz raz, a chce wieksza rodzine.

    7pqmag4.png
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 1 lutego 2017, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W zeszłym roku nic takiego nie mówili. Wydaje mi się, że jest to efekt "500+". Mało dzieci, dużo chętnych i robią filtrację. W zeszłym roku jak mieliśmy wizytę w domu to już pani mówiła, że widać że rodzice odbierają dzieci z domu dziecka... a to był dopiero 3 miesiąc programu.

    Dopytam się jak to jest jak już będę na warsztatach.

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 1 lutego 2017, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justine jesli odbieraja dzieci z domow dziecka, zeby sie nimi zajac to jest dobry efekt 500+. Mam nadzieje, ze nie jestem naiwna :)

    7pqmag4.png
  • 83HOPE Autorytet
    Postów: 793 423

    Wysłany: 1 lutego 2017, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    No to niezle, tyle czasu... to az tak dluzo pytaja nas itp.. a ten test pisalas na 2 spotkaniu?

    Tak, na każdym spotkaniu są testy.
    Mag zawsze możesz zacząć równolegle w 2 OA i zobaczyć gdzie będzie szybciej. A poza tym za dwa lata będziemy miały dziecko a za kolejne dwa wszystko odnośnie procedur adopcyjnych może się zmienić. Teraz jest po prostu mnóstwo par a mniej dzieci

    Niepłodność idiopatyczna,
    2 insemki,4 in vitro-Gyn Kce,Invimed Wawa,Artvimed Krakow. Adopcja-kwalifikacja IV 2018...VI 2020 jestem Mamą.. nie z brzucha, ale z serducha :)
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 1 lutego 2017, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    83HOPE wrote:
    Tak, na każdym spotkaniu są testy.
    Mag zawsze możesz zacząć równolegle w 2 OA i zobaczyć gdzie będzie szybciej. A poza tym za dwa lata będziemy miały dziecko a za kolejne dwa wszystko odnośnie procedur adopcyjnych może się zmienić. Teraz jest po prostu mnóstwo par a mniej dzieci

    no na 1 spotkaniu nie mialam testu, tylko na 2... to byl test z pedagogiem. teraz dwa spotkania z psychologami... az sie boje juz..

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
‹‹ 48 49 50 51 52 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ