X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ośrodki adopcyjne
Odpowiedz

Ośrodki adopcyjne

Oceń ten wątek:
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 31 stycznia 2017, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    83HOPE wrote:
    Masakra - co to w ogóle za wchodzenie z butami w czyjeś życie, jak chciała pogadać to mogła taktowanie i na pewno nie przez tel. Osobna kwestia czy zna takie rodziny czy tylko słyszała bo to znajoma znajomych itd.
    Jestem ciekawa czy zadzwoniłaby mówiąc - nie zachodz w ciążę bo moja znajoma urodziła chore dziecko Lub że lepiej nie mieć dzieci , bo znajomi mają biologiczne i jest wredne lub rozpieszczone ... :( no ręce opadają...
    Mag nie dołuj się- niestety tylko my wiemy jakie to wszystko trudne, każdy ma obawy, ale z biologicznym dziećmi wcale nie są mniejsze.
    Opu to super masz szefowa:)
    Co do czasu potrzebnego dziecku to ja jestem gotowa być z nim w domu nawet przez 3 lata - choć kiedyś wydawało mu się nienormalne siedzieć na macierzyńskim cały rok , bo tylko praca praca praca .... Jeśli tylko dziecku będzie to potrzebne to naprawdę to trzeba rozważyć. Pedagog powiedziała że żłobek zupełnie odpada bo to dla dziecka po przejściach będzie kolejna instytucja i trauma

    tez mam zamiar byc z dzieckiem jak najwiecej czasu, macierzynski i jak trzeba bedzie to wychowawczy :)

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • zizia_a Autorytet
    Postów: 1685 1267

    Wysłany: 31 stycznia 2017, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag głowa do góry!!Twoje życie, Twoja sprawa..to Ty wychowasz swoje dziecko i to Ty wpoisz mu zasady jakimi ma się kierować w życiu! Na pewno dostaniemy jeszcze milion dobrych rad..niestety ludzie mówiąc takie rzeczy nie zdają sobie sprawy z tego jaki nam zadają ból, bo oni maja biologiczne dzieci i nigdy nas nie zrozumieją..głowa do góry!

    Yoselyn82 lubi tę wiadomość

    qdkk6iyebj2b3j6g.png
    n59yk6nl5kbmpqtr.png

    8zw0xqpkiuw2sxx1.png
  • amygdala Autorytet
    Postów: 1245 794

    Wysłany: 31 stycznia 2017, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Te ciocie dobra rada to jest jakaś masakra. Wchdozą z buciorami w czyjeś życie, zostawiają smród i już ich nie ma, a ty człowieku się martw :( Mag nie przejmuj się! Zawsze znajdzie się ktoś kto będzie przeciwko. Ludziom łatwo jest osądzać i doradzać póki nie są na naszym miejscu... ehhh

    zizia_a lubi tę wiadomość


    zem3df9hunlqvfmi.png
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 31 stycznia 2017, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag nie przejmuj sie takimi ludzmi, mysl o sobie i o was.. To ty bedziesz z tym dzieckiem i ty go nauczysz wszystkiego :)

    zizia_a lubi tę wiadomość

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 31 stycznia 2017, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akurat moja ciocia jest bardzo fajna, mamy dobry kontakt, to nie bylo zlosliwe z jej strony.

    A przejmowac sie przejmuje, bo wiadomo ze tez sie boje, a jak otoczenie mnie w tym strachu utwierdza to nie jest latwo ogarnac glowe.

    7pqmag4.png
  • amygdala Autorytet
    Postów: 1245 794

    Wysłany: 31 stycznia 2017, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag85 wrote:
    Akurat moja ciocia jest bardzo fajna, mamy dobry kontakt, to nie bylo zlosliwe z jej strony.

    A przejmowac sie przejmuje, bo wiadomo ze tez sie boje, a jak otoczenie mnie w tym strachu utwierdza to nie jest latwo ogarnac glowe.

    Niestety ale strach towarzyszy chyba każdej myślącej osobie. Mag wiele adopcji jest udanych, a Ty masz jeszcze duuuużo czasu na podjęcie decyzji. W tym czasie będą chwile radości i zwątpienia. Ja tez tak mam. Samo szkolenie otwiera furtkę ale nie musisz przez nią wchodzić. Także spokojnie :)


    zem3df9hunlqvfmi.png
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 31 stycznia 2017, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag85 wrote:
    Akurat moja ciocia jest bardzo fajna, mamy dobry kontakt, to nie bylo zlosliwe z jej strony.

    A przejmowac sie przejmuje, bo wiadomo ze tez sie boje, a jak otoczenie mnie w tym strachu utwierdza to nie jest latwo ogarnac glowe.

    Pewnie, że nie było z jej strony złośliwe, ale ludzie którzy sami tego nie doświadczyli tego nie rozumieją.

    To tak samo jak z ivf. Katolicy są przeciwni, ale jeśli chodzi później o ich córkę/syna to nawet ci najbardziej zagorzali zmieniają zdanie.

    Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ;)

    amygdala, zizia_a lubią tę wiadomość

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 31 stycznia 2017, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No niestety Justine nie wszyscy zdaja sobie sprawe co przezywamy. Jak nie placze caly czas, pojawiam sie na imprezach, smieje itd. To mysla ze jest ok.

    Chyba najbardziej mnie uderzylo ze mam pomyslec o zyciu bez dziecka... Tego nie potrafie, od razu chce mi sie wyc. Owszem lubie podroze, ale przy bezplodnosci to wszystko traci sens :(

    7pqmag4.png
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 31 stycznia 2017, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a jak juz bedziecie miec maluszka to jak wam sie imie nie bedzie podobac to bedziecie je zmieniac?

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • 83HOPE Autorytet
    Postów: 793 423

    Wysłany: 31 stycznia 2017, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    Dziewczyny a jak juz bedziecie miec maluszka to jak wam sie imie nie bedzie podobac to bedziecie je zmieniac?

    No pewnie- dziecku do 3 lat spokojnie można zmienić imię. Ja chcę Alana i Lenke tylko mój mąż nie podziela mojego entuzjazmu do tych imion:)

    Yoselyn82, innamorata88 lubią tę wiadomość

    Niepłodność idiopatyczna,
    2 insemki,4 in vitro-Gyn Kce,Invimed Wawa,Artvimed Krakow. Adopcja-kwalifikacja IV 2018...VI 2020 jestem Mamą.. nie z brzucha, ale z serducha :)
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 31 stycznia 2017, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To zalezy od wieku dziecka, taki dwulatek wydaje mi sie ze jest za duzy na taka zmiane, ale nie wiem. Zalezy tez jakie to bedzie imie, jesli do zaakceptowania to moze zostawimy.

    7pqmag4.png
  • Eltrona Ekspertka
    Postów: 191 62

    Wysłany: 1 lutego 2017, 01:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potwierdzam to co pisala amygdala. Jest sprawa o powierzenie pieczy i od tego dnia mozemy zabrac dziecko do domu i zlozyc wniosek o macierzynski. Wczesniej 2-3 tygodnie jeździ się do niego by złapać z nim kontakt. To taki czas ze jak komus charakter pacy nie pozwala inaczej to przez te tygodnie łaczy spotkania z dzieckiem z domykaniem spraw w pracy.
    co do wychowawczego dla mnie to tez byloby trudne. ale jak jest dziecko w domu i widzisz jego potrzeby to pewnie one sa najważniejsze. rzeczywiscie moze byc tak ze po pasmie traum i odrzucen dziecko moze zle znosic rozląke np spowodowana pojsciem do przedzszkola. pewnie nawet nie zalezy to od wieku dziecka jak wlasnie od ilosci trudnych doswiadczen
    a ta ciocia to sie chyba z kosmosu urwala przy calej wyobrazni ze pewnie robila to z troski i zyczliwosci w twoim kierunku.

    Yoselyn82 lubi tę wiadomość

    Kwalifikacja w OAO
    Będę mamą :)
    Jestem mamá :)
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 1 lutego 2017, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie moge doczekac sie tego momentu jak wezme dziecko do domu, a tu jeszcze tyle czekania...

    Hope daj znac po wizycie i napisz jak to wygladalo :)

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 1 lutego 2017, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sialalalalaala, za 3 tygodnie zaczynam warsztaty :D Własnie do mnie dzwonili :)

    Zajęcia są od 16 do 20 co tydzień.

    zizia_a, amygdala, Mag85, Agi83, Eltrona lubią tę wiadomość

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • zizia_a Autorytet
    Postów: 1685 1267

    Wysłany: 1 lutego 2017, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justine cudowne wiesći!!

    Hope trzymam kciuki za wizyte:) daj znac jak było:)

    ja już odliczam dni do wizyty :) Miłego dnia!

    Justine lubi tę wiadomość

    qdkk6iyebj2b3j6g.png
    n59yk6nl5kbmpqtr.png

    8zw0xqpkiuw2sxx1.png
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 1 lutego 2017, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justine wrote:
    Sialalalalaala, za 3 tygodnie zaczynam warsztaty :D Własnie do mnie dzwonili :)

    Zajęcia są od 16 do 20 co tydzień.
    Extra :)
    W jaki dzien tygodnia bedziecie chodzic?

    7pqmag4.png
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 1 lutego 2017, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justine wrote:
    Sialalalalaala, za 3 tygodnie zaczynam warsztaty :D Własnie do mnie dzwonili :)

    Zajęcia są od 16 do 20 co tydzień.

    No to super wiadomosc :)

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Eltrona Ekspertka
    Postów: 191 62

    Wysłany: 1 lutego 2017, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justine wrote:
    Sialalalalaala, za 3 tygodnie zaczynam warsztaty :D Własnie do mnie dzwonili :)

    Zajęcia są od 16 do 20 co tydzień.
    super wiadomosc :) gratulacje :) udanego kursu i szybkiej kwalifikacji ;)

    Kwalifikacja w OAO
    Będę mamą :)
    Jestem mamá :)
  • 83HOPE Autorytet
    Postów: 793 423

    Wysłany: 1 lutego 2017, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justine super, że już zaczynacie :) My po spotkaniu u nas- było bardzo miło i tak normalnie, jakby znajoma do nas przyszła. Hmmm... rozmowa głównie o naszym psie :) nasza sunia o dziwo była bardzo grzeczna i praktycznie cały czas spała. Rozmowa była na każdy temat -jak znajoma która wpadła w gości - oprowadzilismy ja po całym naszym 2 pokojowym mieszkaniu:) pokazaliśmy miejsce dla dziecka. Zmartwilam się tylko tym, że po adopcji dziecka nie można adoptować u nich kolejnego- nie przyjmują już takich par że względu na ilość chętnych... wiec namawiam męża już teraz na rodzeństwo:)

    Agi83, zizia_a lubią tę wiadomość

    Niepłodność idiopatyczna,
    2 insemki,4 in vitro-Gyn Kce,Invimed Wawa,Artvimed Krakow. Adopcja-kwalifikacja IV 2018...VI 2020 jestem Mamą.. nie z brzucha, ale z serducha :)
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 1 lutego 2017, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    83HOPE wrote:
    Justine super, że już zaczynacie :) My po spotkaniu u nas- było bardzo miło i tak normalnie, jakby znajoma do nas przyszła. Hmmm... rozmowa głównie o naszym psie :) nasza sunia o dziwo była bardzo grzeczna i praktycznie cały czas spała. Rozmowa była na każdy temat -jak znajoma która wpadła w gości - oprowadzilismy ja po całym naszym 2 pokojowym mieszkaniu:) pokazaliśmy miejsce dla dziecka. Zmartwilam się tylko tym, że po adopcji dziecka nie można adoptować u nich kolejnego- nie przyjmują już takich par że względu na ilość chętnych... wiec namawiam męża już teraz na rodzeństwo:)

    no to super ze juz jestes po.. a o co ciebie pytali? :) kiedy masz do nich dzwonic zeby sie dowiedziec czy idziesz na warsztaty? byly we dwie, ile byly?

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
‹‹ 47 48 49 50 51 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ