X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ośrodki adopcyjne
Odpowiedz

Ośrodki adopcyjne

Oceń ten wątek:
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 1 lutego 2017, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    83HOPE wrote:
    Tak, na każdym spotkaniu są testy.
    Mag zawsze możesz zacząć równolegle w 2 OA i zobaczyć gdzie będzie szybciej. A poza tym za dwa lata będziemy miały dziecko a za kolejne dwa wszystko odnośnie procedur adopcyjnych może się zmienić. Teraz jest po prostu mnóstwo par a mniej dzieci
    Nie no nie bede biegac po wszystkich OA :) nie wiem czy tak mozna w ogole.

    Ja tak juz poprostu mam, ze lubie wszystko planowac 100 lat na przod i wszystko analizuje. A potem oczywiscie zycie weryfikuje moje plany i sie wkurzam. Nie mam jednego dziecka a martwie sie o drugie :) Musze troche wyluzowac. Juz poprostu tak dlugo na to czekam, ze chcialabym zakonczyc ten etap. Mam nadzieje, ze mnie rozumiecie. Pracuje nad soba :)

    7pqmag4.png
  • 83HOPE Autorytet
    Postów: 793 423

    Wysłany: 1 lutego 2017, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag85 wrote:
    Nie no nie bede biegac po wszystkich OA :) nie wiem czy tak mozna w ogole.

    Ja tak juz poprostu mam, ze lubie wszystko planowac 100 lat na przod i wszystko analizuje. A potem oczywiscie zycie weryfikuje moje plany i sie wkurzam. Nie mam jednego dziecka a martwie sie o drugie :) Musze troche wyluzowac. Juz poprostu tak dlugo na to czekam, ze chcialabym zakonczyc ten etap. Mam nadzieje, ze mnie rozumiecie. Pracuje nad soba :)

    Jasne Mag - chyba każda z nas tak ma :)
    Yoselyn chodziło mi o testy psychologiczne - one są na każdym spotkaniu - w sensie 1 i 2 :) jak chcesz to mam zrobione zdjęcie- ale wydaje mi się że nie ma sensu się w to zagłębiać tylko najlepiej spontanicznie odpowiadać bez spinki

    Niepłodność idiopatyczna,
    2 insemki,4 in vitro-Gyn Kce,Invimed Wawa,Artvimed Krakow. Adopcja-kwalifikacja IV 2018...VI 2020 jestem Mamą.. nie z brzucha, ale z serducha :)
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 2 lutego 2017, 06:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope ja zrobiłam sobie test ostatnio co miałam z paniami pedagogami. Może teraz też zrobię sobie być mieć..

    Mag rozumiem cię w 100% też bym chciała żeby już było dziecko i żeby temat leczenia i porażek był zamna. A żeby była miłość i pełna Rodzinka.

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2017, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ach ten Sosnowiec i ich dziwne zasady wewnetrzne ... Ja tez nie umiem sie pogodzic z tym ze nas skreslili ale kijem rzeki nie zawroce.
    U nas pani powiedziala juz na 1 spotkaniu ze na drugie dziecko czeka sie u nich dluzej ale nie mowila ze nie mamy po co przychodzic !
    A i nie wiem ktora z was napisala o jezdzeniu do dziecka kilkadziesiat km - chcialam powiedziec ze osrodki wspolpracuja z innymi placowkami w calym kraju i moze sie zdarzyc tak ze zaproponuja wam dziecko ktore przebywa w rzeszowie albo krakowie wiec raczej sie nastawcie na jezdzenie ro dziecka i to nie kilkadziesiat km ale nawet wiecej. Zwroccie uwage ze malzwnstwo z filmiku z waszwgo osrodka ktore adoptowalo to rodzenstwo dziewczynka 14 letnia i chlopiec chyba 9 lat. Oni o adopcje starali sie w oa sosnowiec a dzieci byly z czestochowy. Wiec to tez nie jest tak. Ja jestem nastawiona nawet na podroz do gdanska do dziecka :)


    Co do nas czekam juz na zaswiadczenie wczoraj zostalo wyslane przyjdzie i skladamy dokumenty :)) doszlam do wniosku ze nie bede sie przejmowac ze jestem tak bardzo do tylu, w koncu to nie sa wyscigi wazne ze jestescie i wspieracie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lutego 2017, 07:55

  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 2 lutego 2017, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Opu wcale nie jestes do tylu, u Ciebie OA inaczej funkcjonuje, moze sie nawet okazac ze bedziesz miala szkolenie szybciej niz my. A czekanie na dziecko to juz w ogole loteria, nie wiadomo kiedy sie spodziewac.

    7pqmag4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2017, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ale za to bede sie pytac doswiadczonych kolezanek o testy :P ktore juz macie za soba :)

  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 2 lutego 2017, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag85 wrote:
    Justine jesli odbieraja dzieci z domow dziecka, zeby sie nimi zajac to jest dobry efekt 500+. Mam nadzieje, ze nie jestem naiwna :)

    Jesteś Kochana naiwna ;)

    Odbierają z domów dziecka, żeby mieć za co pić... w końcu dziecku jeść nie trzeba dać, nie trzeba go ubierać, ale na flachę jest...

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2017, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ej wiecie co :P wczoraj bylam w sklepie i pomyslalam o 500 plus jak widzialamzakupy baby przede mna - wloszczyzna mrozona w paskach nie wiem chyba z 200 g bo taka malutka bebiko junior flaszka wodki kukurydza i groszek :P ja pierdziu impreza najwazniejsza a zaklad ze jakas licha zupa dla dziecka


    I niestty zgadzam sie z justyna

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lutego 2017, 12:12

    Justine lubi tę wiadomość

  • amygdala Autorytet
    Postów: 1245 794

    Wysłany: 2 lutego 2017, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, moja znajoma pracuje w sklepie w mieście powiatwym i mówi, że od razu widać kiedy 500+ wypłacają bo najwięcej alkoholu schodzi... Straszne to i żal tych dzieci przede wszystkim :(


    zem3df9hunlqvfmi.png
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 2 lutego 2017, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie ostatnio taki jeden przyszedl pytac o krem na odparzenia dla niemowlat, ale nie kupil bo nawet 7 zl bylo za drogo, chcial zwykla wazeline, ale 3 zl tez za drogo. Za to sobie kupil krem na tatuaz za 28 zl, a wytatuowane mial imie dziecka i date urodzenia.....

    7pqmag4.png
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 2 lutego 2017, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żałosne to wszystko jest. Brak słów na to normalnie!!

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • 83HOPE Autorytet
    Postów: 793 423

    Wysłany: 2 lutego 2017, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masakra

    Niepłodność idiopatyczna,
    2 insemki,4 in vitro-Gyn Kce,Invimed Wawa,Artvimed Krakow. Adopcja-kwalifikacja IV 2018...VI 2020 jestem Mamą.. nie z brzucha, ale z serducha :)
  • Fija Debiutantka
    Postów: 12 17

    Wysłany: 2 lutego 2017, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zizia_a wrote:
    a czy ktoś korzysta z OA w Wodzisławiu Sląskim?

    Znam kilka par po kursie w Wodzisławiu Śląskim - wszystkie bardzo sobie chwalą zarówno podejście osób tam pracujących jak i sam sposób prowadzenia kursu i czas oczekiwania na dziecko. Jedni znajomi od momentu zakończenia kursu do poznania swoich dzieci czekali 5 miesięcy :) podczas gdy w innych ośrodkach nawet 2-3 lata. Z całego serca polecam, niedługo i my zamierzamy się tam wybrać :)

    zizia_a lubi tę wiadomość

    Fija
  • amygdala Autorytet
    Postów: 1245 794

    Wysłany: 3 lutego 2017, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Przyszłe Mamy :)

    My po kolejnym szkoleniu, tematem były zaburzone więzi i RAD więc znowu poważnie i bez głaskania. Przerażające jest to, że byliśmy jedyną parą, która coś na ten tema wie... Ale mniejsza o to.

    Ogólnie to chodzi o to, że to jest jedna wielka loteria, oczywiście mogą być przesłanki co do tego, że dziecko będzie miało rad ale i tak mimo wszystko takie dzieci są proponowane rodzicom. Bo przecież trzeba dać szansę każdemu dziecku na dom... Tak argumentują to panie z OA. I niestety jeśli dochodzi do rozwiązania adopcji to najczęstszym jeśli nie głównym powodem jest właśnie RAD czyli nieumiejętność nawiązania więzi z rodziną adopcyjną.

    Poza książkami o których pisałam wcześniej polecono nam jeszcze:
    Adopcja i przywiązanie Deborah Gray
    Zaburzenia przywiązania u dzieci i młodzieży Chris Taylor
    Mądrzy rodzice Margot Sunderland.

    Pozdrawiam i miłego weekendu :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lutego 2017, 11:53

    Yoselyn82 lubi tę wiadomość


    zem3df9hunlqvfmi.png
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 3 lutego 2017, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amygdala a bylo mowione czy cos sie ewentualnie da z tym RAD zrobic gdyby juz wystapilo?

    7pqmag4.png
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 3 lutego 2017, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fija wrote:
    Znam kilka par po kursie w Wodzisławiu Śląskim - wszystkie bardzo sobie chwalą zarówno podejście osób tam pracujących jak i sam sposób prowadzenia kursu i czas oczekiwania na dziecko. Jedni znajomi od momentu zakończenia kursu do poznania swoich dzieci czekali 5 miesięcy :) podczas gdy w innych ośrodkach nawet 2-3 lata. Z całego serca polecam, niedługo i my zamierzamy się tam wybrać :)
    Tez slyszalam dobre opinie o tym osrodku. Wlasnie szczegolnie to, ze sie nie czeka dlugo na dziecko. My zaczelismy juz procedure w Sosnowcu.

    7pqmag4.png
  • amygdala Autorytet
    Postów: 1245 794

    Wysłany: 3 lutego 2017, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag, jeśli do 8 max. 12 m-ca życia dziecko nie nawiąże ŻADNYCH więzi z osobą znaczącą to w zasadzie nie da się tego naprawić. Zachodzą zmiany w mózgu, których nie da się cofnąć. Stąd w dużej mierze biorą się psychopaci, mordercy, osoby wyrachowane, bez empatii i poczucia winy.
    Rad pojawia się u dzieci będących ofiarami przemocy oraz totalnie zaniedbanych czyli pozostawianych bez żadnej opieki na długie godziny czy nawet dni. Także dzieci, które w swoim krótkim życiu bardzo czesto zmieniały miejsca pobytu np. szpital, rodz.biolog, pogotowie opiekuńcze, dom dziecka itp. nie zdążyły wtedy nawiązać tych więzi z osobą znaczącą.

    Dlatego ważne jest aby dziecko w tym pierwszym roku nawiązało jakiekolwiek więzi z osobą dorosłą bo później będzie można nad tym pracować i zmieniać na właściwe, bo dziecko do 3 rż jest w miarę plastyczne pod tym względem.

    Najgorsze jest to, że adoptując dziecko dostajemy tak mało informacji o jego sytuacji rodzinnej. Czasami to są znikome informacje i tak naprawdę nie wiemy czy dziecko miało szanse nawiązać te więzi...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lutego 2017, 13:17


    zem3df9hunlqvfmi.png
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 3 lutego 2017, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli przy malym dziecku ryzyko Rad jest mniejsze

    7pqmag4.png
  • amygdala Autorytet
    Postów: 1245 794

    Wysłany: 3 lutego 2017, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag85 wrote:
    Czyli przy malym dziecku ryzyko Rad jest mniejsze

    Zdecydowanie


    zem3df9hunlqvfmi.png
  • 83HOPE Autorytet
    Postów: 793 423

    Wysłany: 3 lutego 2017, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny przeraża mnie to wszystko:(

    Niepłodność idiopatyczna,
    2 insemki,4 in vitro-Gyn Kce,Invimed Wawa,Artvimed Krakow. Adopcja-kwalifikacja IV 2018...VI 2020 jestem Mamą.. nie z brzucha, ale z serducha :)
‹‹ 49 50 51 52 53 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ