X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Otyłość przyczyną niepłodności?
Odpowiedz

Otyłość przyczyną niepłodności?

Oceń ten wątek:
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 19 marca 2014, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evik, dziękuję za ten optymistyczny post :)

    Evik lubi tę wiadomość

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2014, 07:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evik, jesteś naszą nadzieją :) Gratuluję ciaży i zycze dużo zdrówka :)

  • Mloda.Mama Autorytet
    Postów: 577 110

    Wysłany: 21 marca 2014, 03:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    polkosia wrote:
    I ja jestem otyła. 94 kg przy 165 cm. Osobiście uważam, że pisanie, że tyjecie od wysokiego TSH to tylko szukanie wymówki. Przy racjonalnym żywieniu i ćwiczeniach 3x w tygodniu po godzinie, można spokojnie schudnąć. Ja mając lekką niedoczynność schudłam 11 kg w 3 miesiące - bez drakońskich diet. Jakiś rok waga mi się utrzymała, ale potem znów powoli wróciłam do starych nawyków żywieniowych i przytyłam. Jestem gruba, bo dużo i nieregularnie jem i nie będę siebie ani nikogo oszukiwać, że to wina hormonów, w których też mam niezły bałagan. Nie wierzę, że przy zdrowym odżywianiu i ćwiczeniach nie da się schudnąć... Ja czuję się już dość ciężka, dlatego myślę nad jakąś dietą, ale motywacji brak... :( Lubię jeść i jak jestem na diecie, to wszystko mnie wk... :P

    A czy mialyście może badania pod kątem cukrzycy? Ja właśnie dostałam skierowanie i się strasznie stresuję... Boję się, że mogę ją mieć i trzeba będzie zapomnieć o staraniach, dopóki nie schudnę...

    To ja może dodam coś od siebie na pociechę jeśli chodzi o chudnięcie, bo w ciąże mi się zajść nie udało. Jeśli ktoś chce schudnąć to ja polecam jadać mało, regularnie i więcej się ruszać - to nie jest żadne odkrycie, ale biegając co 2 dzień nawet nie biegając a szybko idąc można wiele zrzucić.

    Ja np kiedyś przy wzroście 160 ważyłam 52 kg. Potem przez pracę przy komputerze i jedzenie przy nim przy takim samym wzroście ważyłam 74 kg, a teraz znów spadłam i nadal spadam z wagi. I jem węglowodany, ale staram się jeść po prostu mniejsze porcje i nie podjadać między posiłkami. Zamiast chipsów polecam owoce, nawet banan choć ma sporo kalorii jest łatwiejszy do spalenia niż sam cukier np w czekoladzie. Dlatego ja polecam jeść owoce zamiast słodyczy. Na początku jest trudno, a potem człowiek się przyzwyczaja i już mu taki nawyk zostaje. Tak więc jeśli komuś zależy na kondycji, to niech nie mówi o hormonach itd, tylko więcej się rusza, bo jak uda się zajść i przyjdzie maluch to lepiej mieć kondycje by za nim ganiać :) - To ganianie za maluchem widziane w marzeniach powinno być dla was drogie panie najlepszą motywacją :)

    bfaregz2oin7t22z.png

    qb3cru1d676ftq9c.png

    w57v3e3kuxkbvjcs.png
  • Mloda.Mama Autorytet
    Postów: 577 110

    Wysłany: 21 marca 2014, 03:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    Otyłość ma różne podłoża i dlatego jedni chudną bo robią "tak" a na innych działa zupełnie co innego a są i tacy którzy rodzą się z tym i chudzi nigdy nie będą choćby co robili.

    A próbowałaś zasięgnąć opinii dietetyka? Bo moja koleżanka np schudła nie od ćwiczeń (ćwiczenia ją zawiodły), a od owoców, warzyw i gotowanego mięsa (nie jadła w ogóle ziemniaków, makaronów, smażonego itd). Może spróbuj sięgnąć opinii fachowca, jeśli tak bardzo ci zależy :) Ja się nie mogę wymądrzać, bo nie jestem fachowcem, wiem jedynie co działa na mnie i ja szybko tyje i szybko chudnę. Mam jednak zdanie, że każdy może być nie tyle szczupły, co normalny przy odrobinie wysiłku i gdy znajdzie "swój władny sposób".

    bfaregz2oin7t22z.png

    qb3cru1d676ftq9c.png

    w57v3e3kuxkbvjcs.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 21 marca 2014, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mloda.Mama wrote:
    Mam jednak zdanie, że każdy może być nie tyle szczupły, co normalny przy odrobinie wysiłku i gdy znajdzie "swój władny sposób".
    Właśnie własny sposób... ale wierz mi jeżeli nie masz problemów z hormonami i nie bierzesz leków hormonalnych to odchudzanie dużo lepiej przychodzi. To jest moje zdanie i poparte przez dietetyka.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • staraczka83 Koleżanka
    Postów: 57 16

    Wysłany: 21 marca 2014, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam zalecenie schudnac 20 kg minimum .. Moj pierwszy cel to 10 kg:)

  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 21 marca 2014, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na początek dostałam "łatwe" zadanie - 5 kg w 6 tygodni ;) Moja lekarka jest bardzo wyrozumiała :D

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • staraczka83 Koleżanka
    Postów: 57 16

    Wysłany: 21 marca 2014, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oj tak:)
    masz jakieś zalecenia co do diety?

  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 21 marca 2014, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam dnę moczanową, więc dieta wegetariańska. W sumie zawsze chciałam być wege, to teraz mam okazję :D Dała mi skierowanie do dietetyka, ale termin mam dopiero na za dwa tygodnie, to może już ze dwa kilogramy rzucę :)

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • staraczka83 Koleżanka
    Postów: 57 16

    Wysłany: 21 marca 2014, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam dietę z niskim IG, ale efektów póki co nie ma..
    od jutra zwiększam aktywność fizyczną do tej pory był basen 2-3 razy w tygodniu i spacery30 min 2-3 razy..
    Od jutra wracam do Ewki:))

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 24 marca 2014, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mloda.Mama wrote:
    Mam jednak zdanie, że każdy może być nie tyle szczupły, co normalny przy odrobinie wysiłku i gdy znajdzie "swój władny sposób".
    Ja znalazłam swój sposób i chudnę ćwicząc jak mam tsh poniżej 1. jak tsh podrośnie ponad 1 to waga też w górę mimo że nadal ćwiczę.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 24 marca 2014, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś pierwszy dzień na diecie i jak policzyłam teraz kalorie, to mi wyszło aż 2200 :/ Około 500 orzechy (mam w diecie wpisaną garstkę orzechów na podwieczorek) i mozarella - jakieś 300-400 kalorii, którą dodałam do zapiekanki warzywnej - w sumie niepotrzebnie, ale dziś mi się data ważności kończyła i szkoda było wyrzucić. Może jutro lepiej mi pójdzie... :P Za to nie zjadłam ani grama cukru.

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • Another Autorytet
    Postów: 2133 2292

    Wysłany: 24 marca 2014, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może źle zinterpretowałaś słowo garstka :) Bo 500 kcal w orzechach to ponad 100 gr (zależy jakie orzechy). Garstka często odpowiednia jest dużej łyżce (15-20 gr). Z resztą 2200 kcal, to nie tak dużo na diecie początkowej. Nie powinno się przestawiać z 4000 kcal na 1000, trzeba powoli. Często właśnie dietetycy stosują tą zasadę. Pytają o dotychczasowe menu, liczą spożyte kcal i obniżają procentowo co wizytę :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2014, 21:35

    "Musisz uwierzyć w siebie, bo wiara czyni cuda.."
    bpz77ab.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 marca 2014, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pijcie dużo wody na wszelakich dietach, jest ona mega ważna dla całęgo organizmu i procesów odchudzania. Zajrzyjcie do mnie na bloga, są tam trzy notki odnośnie wody - warto poczytać i się dokształcić :]

    Ja jestem na diecie (jutro minie) dwa tygodnie i na minusie mam na dzień dzisiejszy 5,3 kg. Wody od początku piję duzo - dziennie wychodzi mi ok 3,5 l. Dodatkowo 5 posiłów dziennie i waga spada bez większego wysiłku :]

  • Iownka Autorytet
    Postów: 585 363

    Wysłany: 25 marca 2014, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ze mną jest coś nie halo, bo moja dieta plus ćwiczenia trwa już ponad miesiąc i nie schudłam ani kilograma.
    Nie wiem, czy jest sens to kontynuować w ogóle.

    w5wqkrhmcawmir87.png

    relg3e5e4t96ae00.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 marca 2014, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A robisz tylko pomiar wagi? Czasami jest tak, że waga stoi w miejscu a centymetry spadają.

  • Iownka Autorytet
    Postów: 585 363

    Wysłany: 25 marca 2014, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobno nabrałam figurki, brzuch mi się spłaszczył i taka twarda się zrobiłam w dotyku. Ale ważę 83,5 jak 1,5 miesiąca temu. I przez to mi się nie chce.
    Bo BMI przecież ciągle wskazuje na 1 stopień otyłości jak wskazywało...

    w5wqkrhmcawmir87.png

    relg3e5e4t96ae00.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 marca 2014, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O zastoju wagi też pisałam ostatnio :] poczytaj, może znajdziesz jakieś rozwiązanie ;)

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 25 marca 2014, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iownka wrote:
    Ze mną jest coś nie halo, bo moja dieta plus ćwiczenia trwa już ponad miesiąc i nie schudłam ani kilograma.
    Nie wiem, czy jest sens to kontynuować w ogóle.
    Może przyczyna leży gdzieś głębiej nie tyle w złej diecie i braku ruchu i to Ci nie pomaga. Nie wiem czy dobrze kojarzę ale chyba leczysz sie na tarczycę bierzesz może euthyrox? Ten lek często powoduje tycie i braku efektów w odchudzaniu.
    Albo jeszcze cos innego będze przeszkadzało i dlatego takie efekty...

    Iownka lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 25 marca 2014, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Another wrote:
    Może źle zinterpretowałaś słowo garstka :) Bo 500 kcal w orzechach to ponad 100 gr (zależy jakie orzechy). Garstka często odpowiednia jest dużej łyżce (15-20 gr). Z resztą 2200 kcal, to nie tak dużo na diecie początkowej. Nie powinno się przestawiać z 4000 kcal na 1000, trzeba powoli. Często właśnie dietetycy stosują tą zasadę. Pytają o dotychczasowe menu, liczą spożyte kcal i obniżają procentowo co wizytę :)

    Dietetyczka kazała mi wziąć garstkę orzechów w rękę (nie GARŚĆ) ;) Więc wzięłam, ale to na pewno nie było 15 gram :P Nie ważne, bo dziś 1,5 kg mniej :D Po w sumie 2 dniach.

    Wody staram się pić trochę, ale ja jej nie cierpię i wczoraj wypiłam tylko trochę ponad litr...

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
‹‹ 7 8 9 10 11 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ