X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Październikowe testowanie!
Odpowiedz

Październikowe testowanie!

Oceń ten wątek:
  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 7 października 2016, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susanna ja nie mówię o Tobie.
    Moja była szefowa wyrolowała jej pracownica. Miała super zarobki, swietną atmosferę w pracy, mogła wyskoczyć załatwić swoje sprawy w godzinach pracy i nikt jej nie odliczał tego z urlopu.
    Jednak jak tylko zaszła w ciążę wzięła L4 i poszła sobie. Ciąża nawet nie była potwierdzona usg. Zostawiła ją z firmą w szczycie sezonu, tydzień przed jej zaplanowanym urlopem (jej, jej męża i jej dzieci). Szefowa straciła kase za wakacje, dzieci straciły wakacje, bo mama musiała iść pracować. Bo dziewczyna mimo że nie miała żadnych problemów, czuła się świetnie, (lepiej niż przeciętny człowiek z katarem, na który nikt zwolnienia nie dostanie), postanowiła iść sobie na L4 , BO TAK, bo jej się należy.
    Wielka w tym wina lekarzy, że sypią zwolnieniami na prawo i lewo jakby się na tę ciążę umierało.

    Obecnie jestem pracodawca i gdyby moja pracownica wywinęła taki numer, to nie wiem co bym zrobiła.
    Mamy umowę, że jeśli będzie w ciazy, ma mi dać czas na znalezienie zastępstwa. Jeśli będzie w porządku wobec mnie, ma powrót do pracy na świetnych warunkach. Ale to trzeba się szanować jako ludzie. Wtedy wszystko da się po ludzku załatwić.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 października 2016, 21:59

    Adry, karolka22, PaulaG, cookiemonsterka, She86, zakocona lubią tę wiadomość

  • yvonneSW Autorytet
    Postów: 532 527

    Wysłany: 7 października 2016, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2020, 20:27

    SusannaDean, AJA_S, cookiemonsterka lubią tę wiadomość

    Mój synek 💗
    zqh730k.png
    04.2019 Okruch 5tc 😔
    Moj drugi synek💜
    vgr00ts.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 października 2016, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    santoocha wrote:
    Susanna ja nie mówię o Tobie.
    Moja była szefowa wyrolowała jej pracownica. Miama super zarobki, swieyba atmosferę w pracy, mogła wyskoczyć załatwić swoje sprawy w godzinach pracy i nikt jej nie odliczał tego z urlopu.
    Jednak jak tylko zaszła w ciążę wzięła L4 i poszła sobie. Ciąża nawet nie była potwierdzona usg. Zostawiła ją z firmą w szczycie sezonu, tydzień przed jej zaplanowanym urlopem (jej, jej męża i jej dzieci). Straciła kase za wakacje, dzieci straciły wakacje, bo mama musiała iść pracować. Bo dziewczyna mimo że nie miała żadnych problemów, czuła się świetnie, lepiek niż przeciętny człowiek z katarem, na który nikt zwolnienia nie dostanie, postanowiła iść sobie na L4 , BO TAK.
    Wielka w tym wina lekarzy, że sypią zwolnieniami na prawo i lewo jakby się na tę ciążę umierało.

    Obecnie jestem pracodawca i gdyby moja pracownica wysunęła taki numer, to nie wiem co bym zrobiła.
    Mamy umowę, że jeśli będzie w ciazy, ma mi dać czas na znalezienie zastępstwa. Jeśli będzie w porządku wobec mnie, ma powrót do pracy na świetnych warunkach. Ale to trzeba się szanować jako ludzie. Wtedy wszystko da się po ludzku załatwić.

    Ano, w mojej pracy brakło tego szacunku do drugiego człowieka, wiesz? Nie sądze że powiedziałabyś pracownicy takie słowa jak ja usłyszałam. Nie mogłam się płaszczyć i przepraszać bo za co? Umowa się konczy widoków na jej przedłużenie nie było , nie z mojej winy, więc i siedzieć tam sensu nie ma. Stres ogromny naprawdę presja i wszystko razem plus mobbingowanie pracowników....nikt tak pracować nie chcę. Miałam plan odejść z końcem roku. Zycie potoczyło sie łaskawiej dla mnie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 października 2016, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    yvonneSW wrote:
    SusannaDean w pelni Cie popieram są rzeczy ważne i ważniejsze Twoje dziecko jest teraz najważniejsze a nie praca a jak jest możliwość skorzystac z l4 to ja tez bym skorzystala. wypoczywaj i dbaj o siebie i dzieciątko:*
    i tak będzie kochana, dziękuję :*

    yvonneSW lubi tę wiadomość

  • gosssiagabrysiowa Autorytet
    Postów: 270 180

    Wysłany: 7 października 2016, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurcze co to jest jak tak strasznie kłuje w pochwie...normalnie oszaleje jakby ktos mi szpikulec jakis wbijal w szyjke...masakra

    f2w33e3kcrry2bu4.png

  • zFolwarku Autorytet
    Postów: 988 641

    Wysłany: 7 października 2016, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja np teraz marze by zajść szybko w druga ciążę i zdążyć zanim mnie zwolnia bo czasu mam coraz mniej. A teraz czekam na lincz ;)

    zpbny2v462noyt78.png
    gg64krhmfrbcubj1.png
  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 7 października 2016, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susanna, w takiej sytuacji jak Twoja pewnie też bym korzystała ze zwolnienia.

    Inne mamy podejście, bo patrzymy z odmiennych stron. Ty się naciełaś na niefajnych pracodawców, ja na leniwych pracowników, którym się wieczne nie chce, za to wszystko się należy.

    Dopiero przy obecnej pracownicy odzyskałam wiarę w solidnych, fajnych ludzi z pasją.
    Obyś i Ty miała szansę spotkać super szefów :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 października 2016, 22:11

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 października 2016, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    santoocha wrote:
    Susanna, w takiej sytuacji jak Twoja pewnie też bym korzystała ze zwolnienia.

    Inne msnu podejście, bo patrzymy z odmiennych stron. Tu się naciełaś na niefajnych pracodawców, ja na leniwych pracowników, którym się wieczne nie chce, za to wszystko się należy.

    Dopiero przy obecnej pracownicy odzyskałam wiarę w solidnych, fajnych ludzi z pasją.
    Obyś i Ty miała szansę spotkać super szefów :)
    Mam taką nadzieję dziękuję :*

  • Klameczka Przyjaciółka
    Postów: 91 20

    Wysłany: 7 października 2016, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zakocona, Agaa89 jest w ciąży, a zaznaczyłas aagaa89 czy jakoś tak:) pisze to po to, żeby dziewczynie przykro nie było, gdyby coś poszło nie tak, chociaż trzymam kciuki i życzę jak najlepiej :)

    PCOS, niedoczynność tarczycy, Hashimoto, IO
    Ponad 2lata starań,
    09.16 - pierwsza stymulacja gonalem i pregnylem,
    10.16- druga próba gonal+pregnyl
  • Marmurkowa Autorytet
    Postów: 559 240

    Wysłany: 7 października 2016, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobra ja swoje właśnie wypłakałam i idę spać.
    Dobrej nocki Kobitki.

  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 7 października 2016, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,

    Ja mieszkam w USA,zazdroszczę wam tej mozliwości l4. U nas nie ma wogóle zwolnień lekarskich. Kobiety pracują do końca ciąży, nieważne w jakiej profesji, żadnych taryf ulgowych nie ma :( Jak nie chcesz czy nawet nie możesz pracować to niestety pozostaje urlop bezlpłatny, albo zwolnienie, bo nie każdy pracodawca da nawet urlop bezpłatny. Ja akurat mam prace biurową,moje koleżanki chdziły do ostatniego dnia ciąży, a nawet po terminie (woziły ze sobą torbe szpitalną).

    Jeszcze jest kwestia urlopu macierzyńskiego, który nie jest uregulowany prawnie, każda firma ma po swojemu. U mnie jest miesiąc płatny 50% a kolejne 2 bezpłatne i tyle. A są firmy które daja tylko 6 tygodni.

    Także w Polsce pod tym względem jest super. Moim zdaniem korzystajcie z tych możliwości jakie macie.

    AJA_S lubi tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 października 2016, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madzialenka84 wrote:
    Dziewczyny,

    Ja mieszkam w USA,zazdroszczę wam tej mozliwości l4. U nas nie ma wogóle zwolnień lekarskich. Kobiety pracują do końca ciąży, nieważne w jakiej profesji, żadnych taryf ulgowych nie ma :( Jak nie chcesz czy nawet nie możesz pracować to niestety pozostaje urlop bezlpłatny, albo zwolnienie, bo nie każdy pracodawca da nawet urlop bezpłatny. Ja akurat mam prace biurową,moje koleżanki chdziły do ostatniego dnia ciąży, a nawet po terminie (woziły ze sobą torbe szpitalną).

    Jeszcze jest kwestia urlopu macierzyńskiego, który nie jest uregulowany prawnie, każda firma ma po swojemu. U mnie jest miesiąc płatny 50% a kolejne 2 bezpłatne i tyle. A są firmy które daja tylko 6 tygodni.

    Także w Polsce pod tym względem jest super. Moim zdaniem korzystajcie z tych możliwości jakie macie.
    a ja myslalam, ze u nas zle jest.......

  • mika1987 Autorytet
    Postów: 970 1097

    Wysłany: 7 października 2016, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwsze slysze ze sa regulacje jakies?myslalam ze kazdeL4 to 100% platne.. Z tymze tak jest jak firma nie liczy ponad 30 osob i L4 zajumje sie Panstwo.. Tzn tak sie domyslam teraz

    iv09krhme1fe56cn.png

    f2w3rjjgc0akmsfq.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 7 października 2016, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zakocona wrote:
    Nie ma szans. Codziennie inaczej wstaje, codziennie inaczej chodzi na drzemki, codziennie inaczej się kładzie na noc. My oboje pracujemy, więc on trochę się też pod nas musi dopasować, choć staramy się, żeby go usypiać, jak zmęczony. Ale a to on chce cyca, a to np dzisiaj wieczorem telefon zabrzęczał, bo klient napisał i już po usypianiu było..
    Zakocona też tak miałam z moją Zuzią, wstawała o różnych porach i różnie chodziła spać więc byłam przekonana że się nie da jej ustalić rytmu i poszliśmy trochę na kompromis. Po prostu jadła co 3h , kapięl zawsze o tej samej porze i to wystarczyło że tak sobie wyregulowała sama, że dzień ułożył się w rytm. Może tak spróbujesz jeśli Wam praca pozwoli na to i samo się ureguluje:)

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • gosssiagabrysiowa Autorytet
    Postów: 270 180

    Wysłany: 7 października 2016, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    boze dziewczyny zabijcie mnie....bylam dzis w galerii ogladac kurtki i zakochalam sie ,,,ale cena mnie przeraza http://www.mohito.com/pl/pl/collection/all/kurtki-plaszcze/pi944-99x/quilted-coat-with-furry-collar jest boska poprostu wygladam w niej bosko...wyc mi sie chce

    She86 lubi tę wiadomość

    f2w33e3kcrry2bu4.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 października 2016, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosssiagabrysiowa wrote:
    boze dziewczyny zabijcie mnie....bylam dzis w galerii ogladac kurtki i zakochalam sie ,,,ale cena mnie przeraza http://www.mohito.com/pl/pl/collection/all/kurtki-plaszcze/pi944-99x/quilted-coat-with-furry-collar jest boska poprostu wygladam w niej bosko...wyc mi sie chce
    super kurteczka ;p na zimowa mozna wydac xd

  • Pikselka Ekspertka
    Postów: 180 130

    Wysłany: 7 października 2016, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobry wieczór :)

    Co prawda za nami już 150 stron wątku (ale wszystkie nadrobiłam ;) ) i mam nadzieję, że mogę jeszcze do Was dołączyć. Serdecznie gratuluję wszystkim pozytywnie zatestowanym!

    To mój 4cs, miałam dopisać się do wątku z testowaniem 10.10, ale od wczoraj @ silnie daje o sobie znać i nie powinnam mieć złudzeń tylko witać się na listopadowym.
    Tyle, że tu u Was tak miło, że żal się nie przywitać :)

    sandri_1, Adry, AJA_S, Kicirożek, cookiemonsterka, nitta32 lubią tę wiadomość

    p19uugpjlk06t2es.png

    wrzesień 2017, teratozoospermia, lewy jajowód niedrożny, pierwsza IUI. -> SYN! 06.2018r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 października 2016, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pikselka wrote:
    Dobry wieczór :)

    Co prawda za nami już 150 stron wątku (ale wszystkie nadrobiłam ;) ) i mam nadzieję, że mogę jeszcze do Was dołączyć. Serdecznie gratuluję wszystkim pozytywnie zatestowanym!

    To mój 4cs, miałam dopisać się do wątku z testowaniem 10.10, ale od wczoraj @ silnie daje o sobie znać i nie powinnam mieć złudzeń tylko witać się na listopadowym.
    Tyle, że tu u Was tak miło, że żal się nie przywitać :)
    heej
    moze nie wszystko stracone *

    Pikselka lubi tę wiadomość

  • gosssiagabrysiowa Autorytet
    Postów: 270 180

    Wysłany: 7 października 2016, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SusannaDean wrote:
    super kurteczka ;p na zimowa mozna wydac xd
    no super tylko moj przelicznik jest taki ze za 300 to juz dwie kurtki dla chlopcow są...zaluje ze weszlam do tego sklepu

    f2w33e3kcrry2bu4.png

  • karolka22 Autorytet
    Postów: 887 606

    Wysłany: 7 października 2016, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 października 2016, 20:41

    cl2sjfv.png
‹‹ 149 150 151 152 153 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ