X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Planujące starania na 2018 rok...
Odpowiedz

Planujące starania na 2018 rok...

Oceń ten wątek:
  • Baylee Ekspertka
    Postów: 207 56

    Wysłany: 15 grudnia 2017, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj cykl dzisiaj wynosi 96 dni, wiec nie mow nic o czekaniu na okres:)

    16uddqk30vgif7kq.png
  • Azzurra Autorytet
    Postów: 1116 959

    Wysłany: 15 grudnia 2017, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baylee wrote:
    Moj cykl dzisiaj wynosi 96 dni, wiec nie mow nic o czekaniu na okres:)
    Ojej.. Kurcze, ale takie długie cykle to chyba nie są normą. Co właściwie Ci powiedział lekarz, oprócz zapisania duphastonu? Swoją drogą- ten środek to chyba ginekolodzy zapisują na wszystko-ja dostałam jak miałam plamienie w ciąży, ot tak 'na wszelki wypadek'. Normalnie lek na całe zło

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 grudnia 2017, 12:47

    c55f3e3ka2zssd9g.png
    km5szbmhhu8jucb0.png
  • Baylee Ekspertka
    Postów: 207 56

    Wysłany: 15 grudnia 2017, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    na pewno nie sa normą.Moje zawsze byly krótkie, wiec nigdy nawet nie mialam 35 dniowych a co dopiero takie cos
    Powiedzial tylko ze przywrocimy mi okres i zebym sie nie martwila i tyle
    kazal mi brac tydzien duphaston , dodam ze minal wczoraj ten tydz
    i nuby od dzisiaj do niedzieli powinien przyjsc okres
    i ze moge sie po okresie starac
    a ja sie zaczynam martwic o owulacje, czy po takiej przerwie to ona od razu bedzie
    nie rozumiem tez do konca czemu stwierdzil ze nie musze badan hormonow robic, wydaje mi sie ze przy takim opoznieniu to z hormonami jest cos nietak, no ale moze sie nie znam:/
    stwierdzilam ze widocznie on wie co robi a ja kupie testy owulacyjne i po nich i temperaturze oraz wygladzie sluzu zobacze czy jest owulacja
    a jak nie to wtedy do niego pojde, albo poprosze tego ktory na nfz ma mnie w styczbiu przyjac o skierowania na badania hormonalne

    16uddqk30vgif7kq.png
  • saga Przyjaciółka
    Postów: 81 23

    Wysłany: 16 grudnia 2017, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.u mnie tak jak myślał przyszedł @.

    Baylee rzeczywiście długo. a z tego co kojarzę to lekarze na wywołanie okresu dają luteine.

  • Ginger Koleżanka
    Postów: 54 14

    Wysłany: 16 grudnia 2017, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :) ja w tym momencie musiałam zawiesić starania i planuje rozpocząć po nowym roku :) kiedy dokładnie jeszcze nie wiem. Najpierw muszę pochodzić po lekarzach, dowiedzieć się co się ze mną dzieje i wdrożyć leczenie. Będę się starać o pierwsze maleństwo :)

  • Baylee Ekspertka
    Postów: 207 56

    Wysłany: 17 grudnia 2017, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saga duphaston to syntetyczna luteina.To przepisał mi lekarz i okresu nie mam oczywiście. miał niby być do dzisiaj. Coś mi się widzi że moje dziecko szybko się na świecie nie pojawi

    16uddqk30vgif7kq.png
  • akita Znajoma
    Postów: 18 2

    Wysłany: 18 grudnia 2017, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja wizytę u lekarza mam dopiero w nowym roku. Życzę wszystkim kobietkom starającym się o dzidziusia, żeby ten Nowy Rok przyniósł im to szczęście!

  • Baylee Ekspertka
    Postów: 207 56

    Wysłany: 18 grudnia 2017, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tez Wam tego zycze:)
    ech tylko to niech nie bedzie caly przyszly rok tylko pierwsza polowa a najlepiej kwartał:)

    16uddqk30vgif7kq.png
  • po_prostu_ja Autorytet
    Postów: 308 287

    Wysłany: 19 grudnia 2017, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ;) chciałabym dopisać się i ja do starań na 2018r. Chcemy jeszcze spróbować, tylko dokładnie nie wiem kiedy, bardziej jak lekarz pozwoli. ;)

    3i499vvjq8tpbt16.png
  • bondzik007 Autorytet
    Postów: 1401 992

    Wysłany: 19 grudnia 2017, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również się dopisuję do staraczek! :)

    Chcielibyśmy z mężem zacząć styczeń/luty ale zobaczymy co powie mi pani ginekolog na wizycie po pierwszej miesiączce po łyżeczkowaniu. :) (której jeszcze nie dostałam :( )

    12.04.18 - Dwie kreski!! <3 Beta 232,47 11dpo 3cs
    p19u3e3kqm3ubh3v.png

    [*] Aniołek 9tc+3 16.11.2017 <3 <3 <3 1cs

    Synek <3 cały i zdrowy urodzony 16.12.18 <3

    [*] Aniołek 10tc+5 31.12.19 <3 <3 <3 dziewczynka z trisomią 22 ..

    MTHFR_1298A-C homozygota , obniżone białko S, podwyższone D-dimery
    Folian, b12, b6, wit D, acard, clexane, duphaston
  • karoolens Debiutantka
    Postów: 9 3

    Wysłany: 20 grudnia 2017, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkie :)


    Podjeliśmy decyzję z MM że czas zacząć się starać o dziecko :) ja już myślałam o tym wcześniej, ale musiałam najpierw unormować sprawę z pracą :)

    Mam 29lat, w listopadzie 2018 już 30:P będę się starać o pierwsze dziecko już od najbliższego cyklu, czyli od wczoraj, bo dostałam właśnie @. Moje cykle to 25-28 dni, czyli dni płodne będą gdzieś na przełomie roku :) już nie mogę się doczekać :)

    Ogólnie wyniki wszystkiego mam dobre. Cytologia, jajniki, żadnych problemów ze zdrowiem. Przynajmniej odkrytych :P

    Wiem, że muszę zacząć brać kwas foliowy, ale czy coś jeszcze?

  • akita Znajoma
    Postów: 18 2

    Wysłany: 21 grudnia 2017, 06:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karoolens wrote:
    Witam wszystkie :)


    Podjeliśmy decyzję z MM że czas zacząć się starać o dziecko :) ja już myślałam o tym wcześniej, ale musiałam najpierw unormować sprawę z pracą :)

    Mam 29lat, w listopadzie 2018 już 30:P będę się starać o pierwsze dziecko już od najbliższego cyklu, czyli od wczoraj, bo dostałam właśnie @. Moje cykle to 25-28 dni, czyli dni płodne będą gdzieś na przełomie roku :) już nie mogę się doczekać :)

    Ogólnie wyniki wszystkiego mam dobre. Cytologia, jajniki, żadnych problemów ze zdrowiem. Przynajmniej odkrytych :P

    Wiem, że muszę zacząć brać kwas foliowy, ale czy coś jeszcze?

    Przy staraniach kwas foliowy to podstawa. Ja zmieniłam też sposób odżywiania, więcej owoców i warzyw, zero fast i ograniczony cukier, ale to tylko że względu na zdrowie maluszka, ktorego jednak nie ma. Na początku starań przyjmowałam pełną suplementację za którą wydałam fortunę,ale potem przestałam,bo skoro nie wychodzi to kwas wystarczy. Moje dni płodne tez na przełomie i chce działać bardziej niż poprzednio. Kupiliśmy nawet wspomagający lubrykant,który nie zmniejsza ruchliwosci żołnierzyków..a nóż zdziała cuda;) to jest też ważne,bo zele, które kupujesz w sklepie mogą utrudniać zapłodnienie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 grudnia 2017, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2020, 21:05

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 21 grudnia 2017, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karoolens wrote:
    Witam wszystkie :)


    Podjeliśmy decyzję z MM że czas zacząć się starać o dziecko :) ja już myślałam o tym wcześniej, ale musiałam najpierw unormować sprawę z pracą :)

    Mam 29lat, w listopadzie 2018 już 30:P będę się starać o pierwsze dziecko już od najbliższego cyklu, czyli od wczoraj, bo dostałam właśnie @. Moje cykle to 25-28 dni, czyli dni płodne będą gdzieś na przełomie roku :) już nie mogę się doczekać :)

    Ogólnie wyniki wszystkiego mam dobre. Cytologia, jajniki, żadnych problemów ze zdrowiem. Przynajmniej odkrytych :P

    Wiem, że muszę zacząć brać kwas foliowy, ale czy coś jeszcze?

    Na początku kwas foliowy wystarczy - łykajcie go razem z mężem :)
    ja w tym roku w listopadzie kończyłam 30 więc równy rok między nami :D

    owulację mam 1.01 więc z Nowym Rokiem nowym krokiem!
    Życzę wszystkim powodzenia :)

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • saga Przyjaciółka
    Postów: 81 23

    Wysłany: 21 grudnia 2017, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powodzenia dziewczyny, mam nadzieję że od nowego roku bardziej się nam wątek rozkręci.

  • eViK_90 Koleżanka
    Postów: 60 8

    Wysłany: 21 grudnia 2017, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, dawno mnie tu nie było, uciekam nadrabiać :)

  • eViK_90 Koleżanka
    Postów: 60 8

    Wysłany: 21 grudnia 2017, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj myślałam, że będę miała więcej czytania, a tu cisza.

    Witam wszystkie nowe planujące :)

    Jak przygotowania do świąt? U mnie choinka ubrana, prezenty zapakowane, dzisiaj już byliśmy po zakupy spożywcze, wszystko gotowe, jutro w pracy, sobota w kuchni i święta :)

  • Baylee Ekspertka
    Postów: 207 56

    Wysłany: 21 grudnia 2017, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja dzisiaj będę lepic pierogi

    16uddqk30vgif7kq.png
  • akita Znajoma
    Postów: 18 2

    Wysłany: 22 grudnia 2017, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas choinka ubrana od początku grudnia;) w tym roku wyjeżdżamy,więc nie musimy się martwić o jedzenie:)))

  • kasienka1188 Przyjaciółka
    Postów: 80 23

    Wysłany: 22 grudnia 2017, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karoolens wrote:
    Witam wszystkie :)


    Podjeliśmy decyzję z MM że czas zacząć się starać o dziecko :) ja już myślałam o tym wcześniej, ale musiałam najpierw unormować sprawę z pracą :)

    Mam 29lat, w listopadzie 2018 już 30:P będę się starać o pierwsze dziecko już od najbliższego cyklu, czyli od wczoraj, bo dostałam właśnie @. Moje cykle to 25-28 dni, czyli dni płodne będą gdzieś na przełomie roku :) już nie mogę się doczekać :)

    Ogólnie wyniki wszystkiego mam dobre. Cytologia, jajniki, żadnych problemów ze zdrowiem. Przynajmniej odkrytych :P

    Wiem, że muszę zacząć brać kwas foliowy, ale czy coś jeszcze?

    Witam rówieśniczkę :) Też jestem listopadową dziewczyną i też w przyszłym roku kończę 30-tkę ;) Jeśli chpdzo o kwas foliowy to polecam femibion natal 1 - można stosować do 12-tego tygodnia ciąży :) Ja już od ponad roku łykam, pomimo, że się nie staramy jeszcze.

    29 lat, starania wstrzymane na kilka miesięcy

    fc6fd5c0d922ecc4903d1293fd003df1.png
‹‹ 8 9 10 11 12 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ