X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Planujące starania na 2018 rok...
Odpowiedz

Planujące starania na 2018 rok...

Oceń ten wątek:
  • Baylee Ekspertka
    Postów: 207 56

    Wysłany: 11 grudnia 2017, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki za info:)
    przyda się

    16uddqk30vgif7kq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2017, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się dziewczyny

    NIna Lat 28, mam córkę 9 miesięczną po 3 IUI, niestety miałam cc.

    W sumie nie wiem czy w dobrym miejscu piszę ale chciałabym zacząć starać sie o kolejnego malucha tylko mam wątpliwości czy po cc od którego obecnie minęło około 9 miesięcy Gin pozwoli na starania o kolejnego malucha a u nas niestety inaczej niż przez IUI się nie da. Pomożecie? Podpowiecie mi coś a może przekierujecie mnie na inne forum?

  • Azzurra Autorytet
    Postów: 1116 959

    Wysłany: 12 grudnia 2017, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Nina,
    Ja również jestem po CC, miałam w maju. Ostatnio byłam u swojego lekarza i również pytałam, kiedy mogę się starać o rodzeństwo. Powiedział, że w moim przypadku(czyli wszystko ładnie zagojone po pierwszym CC) on zaleca odczekanie roku. Także ja planuję rok zaczekać. Z tym że jeszcze mi cykl nie wrócił, bo karmię.
    Najlepiej udaj się do gina, niech Ci zrobi USG i powie, czy wszystko ok i kiedy się możesz starać o kolejną ciążę.

    c55f3e3ka2zssd9g.png
    km5szbmhhu8jucb0.png
  • saga Przyjaciółka
    Postów: 81 23

    Wysłany: 12 grudnia 2017, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Nina myślę że to sprawa indywidualna. Najlepiej żeby Cię obejrzal ginekolog i odpowiedział na Twoje pytanie.
    Że spraw dot. Starań to zamówiłam tabletki Pragną plus. Na i pewnie jutro dostanę @ jak nie dzisiaj bo boli mnie bardzo głowa.

  • Baylee Ekspertka
    Postów: 207 56

    Wysłany: 12 grudnia 2017, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rok to tak optymalnie. jak córeczka ma 9 miesięcy to wstrzymaj się może miesiąc czy 2 i do tej rocznej przerwy dobijesz raz dwa.a jak masz wątpliwości czy nie za wcześnie to do lekarza swojego idź.przez te pogodę jakieś wirusy krążą. ja tez mam okropne bóle głowy i kaszel. dziś nie poszłam do pracy

    16uddqk30vgif7kq.png
  • eViK_90 Koleżanka
    Postów: 60 8

    Wysłany: 12 grudnia 2017, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć MeggiGirl :)

    Na pierwszą stronkę wszystkich z automatu nie będę dopisywać. Jak ktoś będzie chciał i zostanie z nami na dłużej to proszę o info to wpisze :)

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 13 grudnia 2017, 06:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nina, ja słyszałam, że ogólnie to kolejna ciąża powinna być dopiero po ok. 2 latach by organizm doszedł do siebie. Nie wiem jak jest po cc. Tak jak dziewczyny piszą, najlepiej iść do ginekologa, porozmawiać, może jakoś się przebadać dodatkowo (ogólna krew czy coś :)). A czujesz się dobrze i na siłach? :)

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Ewelka Elka Ekspertka
    Postów: 175 95

    Wysłany: 13 grudnia 2017, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie miałam cesarki, ale mam kilka znajomych które dostały zielone światło właśnie kiedy było rok od urodzenia pierwszego malucha :) także możesz powoli myśleć o kolejnej iui, chociaz nie wiem jakie są tam wytyczenia. Może przy inseminacji dłużej każą czekac...

    2iq53e5e3yojhi4f.png
    4c3thqvknxkcy7op.png
  • Azzurra Autorytet
    Postów: 1116 959

    Wysłany: 13 grudnia 2017, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sallvie wrote:
    Najlepiej rok odczekać po cc właśnie.
    Ale znam dziewczyny co roku nie czekały jedna po 5 miesiącach od cc a druga 6 miesięcy i wszystko jest ok :)
    Też takie znam:) i u każdej ciąża była bezproblemowa, na szczęście. Aczkolwiek ja chyba bym się nie zdecydowała na odstęp mniejszy niż zalecany przez lekarza. Także czekam........

    c55f3e3ka2zssd9g.png
    km5szbmhhu8jucb0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2017, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podbudowałyście mnie trochę :) tak zrobię, pójdę na pierwszą wizytę na początku lutego , musze tylko wybrać odpowiedni dzien cyklu żebym w razie w mogła zrobić od razu jakieś badania. w lutym to będzie 11 miesięcy więc jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli to zanim badania, wyniki itd to pewnie pierwsze podejście gdzieś w kwietniu, jeśli się zgodzą to będzie 13 miesięcy po cc.
    Czuje się dobrze nie odczuwam już że miałam cc tylko blizna z jednej strony jest jakaś taka grubsza i swędzi czasem.
    Jako że sama jestem niestety jedynaczką to niesamowicie się nakręcam na min 2 dzieci :) bo według mnie słabo byc jedynakiem.
    Tak sobie tylko myślę że w czasie pierwszych starań miałam robione badanie HSG drożność jajowodów i czy tym razem też mi każą je robić? 580 zł - piechotą nie chodzi :/

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 13 grudnia 2017, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nina13 wrote:
    Podbudowałyście mnie trochę :) tak zrobię, pójdę na pierwszą wizytę na początku lutego , musze tylko wybrać odpowiedni dzien cyklu żebym w razie w mogła zrobić od razu jakieś badania. w lutym to będzie 11 miesięcy więc jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli to zanim badania, wyniki itd to pewnie pierwsze podejście gdzieś w kwietniu, jeśli się zgodzą to będzie 13 miesięcy po cc.
    Czuje się dobrze nie odczuwam już że miałam cc tylko blizna z jednej strony jest jakaś taka grubsza i swędzi czasem.
    Jako że sama jestem niestety jedynaczką to niesamowicie się nakręcam na min 2 dzieci :) bo według mnie słabo byc jedynakiem.
    Tak sobie tylko myślę że w czasie pierwszych starań miałam robione badanie HSG drożność jajowodów i czy tym razem też mi każą je robić? 580 zł - piechotą nie chodzi :/

    Raczej się nie udrożniły... ? Tak myślę, a jak już jedne podejście było to i chyba wiadome, że będzie drugie? Jestem zielona w tym temacie ale to takie logiczne się wydaje.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2017, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W moim przypadku jajowody były drożne tylko miałam polipa w macicy, potem został usunięty ale to w zajściu nie pomogło, bo problem leżał po innej stronie- męskiej

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2017, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :) Dołączam do starań. Jestem już po jednej ciąży, która niestety się zakończyła :( Ale jeśli dostaniemy zielone światło od ginekologa, chcemy się starać od stycznia ponownie.

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 14 grudnia 2017, 06:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Madamered :)
    Jest nas coraz więcej.

    madamered lubi tę wiadomość

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Baylee Ekspertka
    Postów: 207 56

    Wysłany: 14 grudnia 2017, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a u mnie wizyty lekarskie chyba sie nie skoncza nigdy
    dopiero co bylam u ginekologa na omowienie wyniku z laparoskopi i ws wywolania okresu
    a teraz bede musiala sie zapisac do endokrynologa
    mam od jakiegos pol roku problemy z poceniem sie w nocy ale teraz to przybralo na sile, juz nie daje z tym rady bo bardzo to meczace
    spie pod cienka koldra, w krotkiej koszulce w krotkim rekawku a dekolt i plecy mokre co noc
    w dzien tak samo mi goraco, chodze w krotkim rekawku potem sie wychladzam
    dorobilam sie przeziebienia przez to tylko
    czuje sie jakbym goraczke wysoka miala a temm np 35,9 lub 36,2
    slyszalam ze takie objawy ma sie przy problemach z tarczyca, wiec chyba nie mam wyjscia i musze to zbadac

    16uddqk30vgif7kq.png
  • Azzurra Autorytet
    Postów: 1116 959

    Wysłany: 14 grudnia 2017, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sallvie wrote:
    Azzurra Ja to kochana po cc wolałabym nawet odczekać dłużej niż rok, żeby spróbować sn oczywiście jeśli pierwsze cc nie było z przyczyn takich że na sn nie ma co liczyć :)

    Meggi gdzieś mi umknęłaś dopiero zauważyłam, że dołączyłaś :) Widzę że jesteśmy w podobnym wieku 2 lata różnicy :)[/QUOTE
    Sallvie, tylko że ja się nie piszę na sn, wolę drugie CC. Dobrze wspominam pierwsze cięcie więc już wolę ból znany... także u mnie
    ten argument odpada :D

    c55f3e3ka2zssd9g.png
    km5szbmhhu8jucb0.png
  • Azzurra Autorytet
    Postów: 1116 959

    Wysłany: 14 grudnia 2017, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i ucięło mi poprzedni post:)
    Sallvie, ja się nie piszę na sn wolę drugie CC. Pierwsze cięcie wspominam na tyle dobrze, że wolę drugi raz dać się pokroić niż rodzić naturalnie. Także u mnie ten argument odpada:D

    c55f3e3ka2zssd9g.png
    km5szbmhhu8jucb0.png
  • Azzurra Autorytet
    Postów: 1116 959

    Wysłany: 14 grudnia 2017, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pozostaje życzyć wszystkim takich porodów:)

    sallvie lubi tę wiadomość

    c55f3e3ka2zssd9g.png
    km5szbmhhu8jucb0.png
  • Hiacynta89 Koleżanka
    Postów: 83 13

    Wysłany: 14 grudnia 2017, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My planujemy zacząć statnia od nowego roku. Młody ma 2,5 tez miałam pierwsze cc i drugie tez chce cc:)

    Hiacynta89
  • Azzurra Autorytet
    Postów: 1116 959

    Wysłany: 15 grudnia 2017, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hiacynta89 wrote:
    My planujemy zacząć statnia od nowego roku. Młody ma 2,5 tez miałam pierwsze cc i drugie tez chce cc:)
    Hej Hiacynta! U Ciebie odstęp jest bezpieczny, także z czystym sumieniem możesz startować że staraniami. Życzę powodzenia!
    A u mnie ostatnio jakieś pobolewania w dole brzucha, straszna ochota na słodycze wieczorem i wypryski na twarzy. Do tego jakoś jakby 'mokro' się robi... czyżbym miała dostać na urodziny prezent w postaci okresu?
    Kurcze, chyba nigdy tak nie czekałam na tę małpę:)

    c55f3e3ka2zssd9g.png
    km5szbmhhu8jucb0.png
‹‹ 7 8 9 10 11 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ