X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Planujące starania na 2018 rok...
Odpowiedz

Planujące starania na 2018 rok...

Oceń ten wątek:
  • Natcha Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 7 grudnia 2017, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak,wiem ....choć każdy chce dobrze, to takie banalne i wkurzające zarazem jak ktoś tak mówi/ pisze (...)
    My jesteśmy nieco w innej sytuacji, bo u nas naturalnie nie da rady....-postanowiłam " wygrać za nas dwoje(...)".
    3mam kciuki za Ciebie, oby zaczęło i skończyło się szybciutko :)

    4IUI
    2IVF
  • saga Przyjaciółka
    Postów: 81 23

    Wysłany: 7 grudnia 2017, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, również chciałam dołączyć do wątku staraczek 2018 :) Mam 33 lata i jestem mamą 16 miesięcznej córeczki. Starania o dzidzię planujmy od maja (mąż chciałby już), ale jeszcze wchodzi w grę przeprowadzka do większego mieszkania i może się z tego powodu nam wszystko opóźnić. Jak ostatecznie wyjdzie, to zobaczymy. Jeśli jest aplikacja Ovufriend na tel to będę zaglądać w ciągu dnia. Jeśli nie to niestety tylko wieczorami bo moja córka szaleje jak zobaczy włączony komputer...

    Z przygotowań do starań to mam zaliczoną wizytę u dentysty, po poprzedniej ciąży miałam 2 zęby do plombowania, został mi jeden do zrobienia. No i do zrobienia prześwietlenie szczęki, żeby zobaczyć czy pod plombami jest ok. Mam zaliczoną wizytę u gina, który potwierdził, że owulacja była w tym miesiącu. Niestety na ćwiczenia brak mi czasu. Żadnych witamin jeszcze nie biorę, ale będę czegoś szukała, żeby od stycznia zacząć już brać. No i zaczynam się zdrowiej odżywiać, odstawiam słodycze.

    sallvie lubi tę wiadomość

  • Azzurra Autorytet
    Postów: 1116 959

    Wysłany: 8 grudnia 2017, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj saga!

    Miło, że dołączają kolejne dziewczyny. I kolejne starające się o rodzeństwo. Jak u Ciebie przebieg pierwszej ciąży?
    Co do komputerów/telefonów, to nawet moje półroczne dziecko zaczyna mi już wyrywać smartfona-także skończyły się już te dobre czasy, kiedy karmiąc ją piersią mogłam poodpisywać na smsy;)

    Evik, moja droga dopisz mnie na listę. Co prawda urodziny mam za kilka dni, ale że już czas się przyzwyczajać....33 lata.

    A co do terminu starań, to wpisz mnie również na maj. Maj to miesiąc kiedy brałam ślub i kiedy urodziła się nasza pierworodna, więc może będzie szczęśliwy. Choć okresu ni widu ni słychu. Trafiłam na tym forum na dziewczynę, która karmiła 2,5 roku i cykl jej wrócił dopiero po tym czasie. Super:(
    szczerze mówiąc myślałam trochę o tym dziewczyny...i nie jestem gotowa na odstawienie córki. Ani ja ani ona.
    :(
    O, i jeszcze jedna dołączyła...hej Natcha!
    pora w sobie wyrobić nawyk zaglądania na poprzednie strony:D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 grudnia 2017, 08:24

    c55f3e3ka2zssd9g.png
    km5szbmhhu8jucb0.png
  • Ewelka Elka Ekspertka
    Postów: 175 95

    Wysłany: 8 grudnia 2017, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evik w styczniu kończę 26, a od stycznia starania, więc postarzę się o ten miesiąc :D wpisz 26 lat ;)

    2iq53e5e3yojhi4f.png
    4c3thqvknxkcy7op.png
  • kasienka1188 Przyjaciółka
    Postów: 80 23

    Wysłany: 8 grudnia 2017, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) Widzę, że coraz więcej nas - i przede wszystkim dużo mam, które będą starać się o kolejne dziecko :D
    My z mężem jeszcze nie określiliśmy kiedy rozpoczniemy starania - ale pewnie na lato lub na jesień. Wszystko zależy od tego jak się nam z działalnością poukłada.

    A... i mam 29 lat, a w przyszłym roku kończę 30 lat :)

    29 lat, starania wstrzymane na kilka miesięcy

    fc6fd5c0d922ecc4903d1293fd003df1.png
  • kasienka1188 Przyjaciółka
    Postów: 80 23

    Wysłany: 8 grudnia 2017, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i będziemy starać się o pierwsze dziecko :)

    29 lat, starania wstrzymane na kilka miesięcy

    fc6fd5c0d922ecc4903d1293fd003df1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 grudnia 2017, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej hej...tez sie staram o rodzeństwo dla moich 8 letnich blizniaków.... odstawiłam tabletki ponad miesiac temu... czekam na miesiaczkę ale cos sie doczekac nie moge...hmmm... 2 dni sie spoznia...kurcze...nie pierwszy raz je odstawiałam i nie było problemu...a tym razem to nie wiem... testy negatywne niestety :(

    sallvie lubi tę wiadomość

  • Baylee Ekspertka
    Postów: 207 56

    Wysłany: 8 grudnia 2017, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja sie chce zacząć starac juz w tym roku, ale ze mam problemy z okresem to i tak sie pewnie przesunie na styczeń:)
    wiec generalnie chce od poczatku 2018
    rocznik 1984 i 1 dziecko wiec nie ma co czekac
    wczoraj bylam u swojego lekarza, ktory robil mi tez laparoskopie
    powiedzial ze mam II stopien endometriozy i lepiej zaczac starania
    zdziwilo mnie tylko to, ze jak zapytalam sie go czy powinnam robic jakies badania to powiedzial, ze nie i mam tylko brac kwas foliowy
    przepisal duphaston na wywolanie okresu bo dzisiaj 89 dc:/
    ja sie zastanawiam czy faktycznie po okresie zaczac starania i na nic nie patrzec i tylko brac ten kwas foliowy czy lepiej zbadac te podstawowe hormony
    wczesniej jak robilam to wszystko bylo w miare ok poza podwyzszonym hormonem DHEA, ale nie wiem czy on ma wplyw na zajscie w ciaze

    16uddqk30vgif7kq.png
  • Baylee Ekspertka
    Postów: 207 56

    Wysłany: 8 grudnia 2017, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agis29 wrote:
    hej hej...tez sie staram o rodzeństwo dla moich 8 letnich blizniaków.... odstawiłam tabletki ponad miesiac temu... czekam na miesiaczkę ale cos sie doczekac nie moge...hmmm... 2 dni sie spoznia...kurcze...nie pierwszy raz je odstawiałam i nie było problemu...a tym razem to nie wiem... testy negatywne niestety :(

    ja po odstawieniu tabletek anty branych tylko 8 miesiecy mam takie problemy z okresem (patrz moj post wyzej)
    u Ciebie pewnie tak nie bedzie ale jak sie zaczmie spozniac wiecej niz 2-3 tyg to idz do lekarza

    16uddqk30vgif7kq.png
  • eViK_90 Koleżanka
    Postów: 60 8

    Wysłany: 8 grudnia 2017, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lista uzupełniona :) Macie rację, sobie też dodałam ten roczek więcej już :)

    Witam nowe dziewczyny :)

    U mnie dzisiaj zły dzień, w nocy trafiłam na pogotowie, mam problemy z serduchem... Przy okazji badane TSH. Miesiąc temu 4,77, dzisiaj już 5,9 :(

  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 8 grudnia 2017, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eViK_90 wrote:
    U mnie dzisiaj zły dzień, w nocy trafiłam na pogotowie, mam problemy z serduchem... Przy okazji badane TSH. Miesiąc temu 4,77, dzisiaj już 5,9 :(

    Evik ojej, niedobrze jak z serduchem :(

    A badałas ft3 i ft4? Wiem, że wielu endo to olewa, ale zawsze badamy tsh z ft3 i ft4 bo tylko te hormony sa stabilne, tsh jest bardzo wrazliwe. Bierzesz juz jakies leki na obnizenie tsh?

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Jeżowa Autorytet
    Postów: 3181 8800

    Wysłany: 8 grudnia 2017, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć wszystkim :) ja też planuję starania na 2018 rok <3

    Zaczynamy od stycznia i staramy się o pierwsze dziecko. Mam 25 lat. Byłam niedawno na kontrolnym USG, tam na dole wszystko w porządku, nawet w tym cyklu widoczne ciałko żółte po owulacji i endometrium 12mm, więc ok. Żadnych bardziej szczegółowych badań nie robię na razie, najpierw chcę dać nam szansę przez kilka cykli, jak nie zaskoczy, to zrobimy diagnostykę dokładniejszą :)

    Temperaturę od poprzedniego cyklu mierzę "hobbistycznie" w celu poznania mojego ciała. W tym cyklu było <3 w dniu potencjalnej owulacji (byliśmy bardzo grzeczni całe dni płodne, ale po alkoholu hamulce puściły), ale nie nastawiam się na nic teraz i wciąż planuję styczeń na początek starań :)

    Już teraz życzę wszystkim dziewczynom powodzenia i wymarzonych fasolek, a potem dzidziusiów :) fajnie mieć kogoś, kto wspiera i rozumie <3

    sallvie, eViK_90 lubią tę wiadomość

    córeczka 2018 <3
    synek 2020 <3
  • saga Przyjaciółka
    Postów: 81 23

    Wysłany: 8 grudnia 2017, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny za miłe przyjęcie
    Azzurra wrote:
    Witaj saga!

    Miło, że dołączają kolejne dziewczyny. I kolejne starające się o rodzeństwo. Jak u Ciebie przebieg pierwszej ciąży?
    Co do komputerów/telefonów, to nawet moje półroczne dziecko zaczyna mi już wyrywać smartfona-także skończyły się już te dobre czasy, kiedy karmiąc ją piersią mogłam poodpisywać na smsy;)
    Ogólnie ciąża dobrze. Tylko końcówkę spędziłam na patologii bo dzidzia zaczęła mniej przybierać na wadze. Ostatecznie badania nic nie wykazały, lekarze stwierdzili że wszystko ok, ale już do porodu mnie nie wypuścili.

  • Baylee Ekspertka
    Postów: 207 56

    Wysłany: 8 grudnia 2017, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evik współczuję tei sytuacji ze szpitalem. Masz jakieś problemy z sercem? zdrowia życzę. a i witam nowe dziewczyny

    16uddqk30vgif7kq.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 9 grudnia 2017, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka nowym i "starym" w sumie też :)

    Ja 26 kończę w połowie lutego :)
    Jakieś takie poważniejsze starania myśleliśmy zacząć od marca... Ale jak to będzie to nie wiem. Może się dopisze w styczniu?

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Azzurra Autorytet
    Postów: 1116 959

    Wysłany: 9 grudnia 2017, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry:) Widzę, że tylko Seli jest dzielna i wstaje rano w weekend;)

    Evik, mam nadzieję że z serduchem ok. Życzę zdrowia.

    Kochane, co Wy się tak postarzacie już o rok:)???
    No dajcie spokój. Ja jestem 1984, ale grudzień dlatego jeszcze ostatnie dni zaliczam się do grona 32 letnich.
    Zawsze podawałam lata 'rocznikowe' aż do momentu jak nie zaszłam w pierwszą ciążę. Kiedy w październiku 2016 gin zakładał mi kartę ciąży powiedziałam że mam 32 lata i tak wpisał. Później doszedł do tego( po PESELU) że mam skończone 31 i dostałam opiernicz za postarzenie się. Pogroził palcem i pokreślił na tej karcie, także mam nauczkę.
    Dobrej soboty wszystkim życzę!
    I mam pytanie do mam starających się o drugie dziecko-czy któraś może z Warszawy jest? Bo parę praktycznych pytań mam:)

    c55f3e3ka2zssd9g.png
    km5szbmhhu8jucb0.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 9 grudnia 2017, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aj, rano w weekend bo jestem po wczorajszym ciężkim dniu pracy a dziś uczelnia :) i choć opuszczam pierwsze zajęcia to jednak trzeba się ogarnąć - umyć, posprzątać, przygotować. Wróciłam o 23 do domu a wstałam wczoraj o 4 :P więc pospałam do 7.30 :) normalnie przyzwyczajona jestem do wstawania o 5, taka praca :D

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Azzurra Autorytet
    Postów: 1116 959

    Wysłany: 9 grudnia 2017, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuch dziewczyna z Ciebie! Ja zawsze byłam leniem, jeśli chodzi o poranne wstawanie. Do tego stopnia, że zajęcia na uczelni przekładałam zawsze na później, tj. zapisywałam się do grup które miały np. na popołudnie. Podobnie z pracą. Mam tzw. ruchome godziny-mogę przychodzić od 7.30 do 9. I przeważnie byłam na 9, albo 15 po:)Teraz to się zmieniło, bo mam skuteczny budzik pod tytułem" mamo daj cycka".

    c55f3e3ka2zssd9g.png
    km5szbmhhu8jucb0.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 9 grudnia 2017, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie mam możlwiości przekładania - na studiach zaocznych się nie da :P A w pracy jestem nauczycielką i na szczęście moja klasa ma głównie ranną zmianę.

    Zazdroszczę budzika, ja mam kota i dziś rano też skoczył na mnie bo po wczorajszej naszej nieobecności jest mocno stęskniony :P

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Azzurra Autorytet
    Postów: 1116 959

    Wysłany: 9 grudnia 2017, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam kota, a właściwie kotkę:) która jest budzikiem męża, bo to on z reguły ją karmi. Więc mąż też ma poranne pobudki w weekend, bo kotek przyzwyczajony do porannych śniadań.

    c55f3e3ka2zssd9g.png
    km5szbmhhu8jucb0.png
‹‹ 5 6 7 8 9 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ