X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Planujące starania na 2018 rok...
Odpowiedz

Planujące starania na 2018 rok...

Oceń ten wątek:
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój w ogóle ogląda mecz... W sumie nie wiem czemu nie robię awantury o brak prezentu i jeszcze mecz pozwalam oglądać! Hahahha :D może to dlatego, że lekarz kazal sie wstrzymać z <3 nie ladnie ;p

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Azzurra Autorytet
    Postów: 1116 959

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hehehe, Seli :) Takich prezentów(cukrzyca) nie chcemy. Życzę w takim razie, żeby jutro Twój lekarz sprawił Ci prezent mikołajkowy.
    A ja dostałam....pasek:D Autentycznie. Nie wiem co ten mój chłop sobie myśli:D


    P.S. A tak na serio- mąż też zapomniał o Mikołaju. Parę dni temu prosiłam go żaby mi kupił pasek jak będzie w okolicach outletu Wittchen i dziś akurat przyniósł:)

    c55f3e3ka2zssd9g.png
    km5szbmhhu8jucb0.png
  • eViK_90 Koleżanka
    Postów: 60 8

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tam nie jestem za obchodzeniem i dawaniem prezentów na mikołaja :)

    Jedynie jakiś drobiazg albo słodycze dla dzieciaczków :)

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobre i to ;p rok temu mój się postarał a teraz o... mecz. Przynajmniej wczoraj dostalam kinder niespodzianke ale zabawka w niej byla ciulowa ;)

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eViK_90 wrote:
    Ja tam nie jestem za obchodzeniem i dawaniem prezentów na mikołaja :)

    Jedynie jakiś drobiazg albo słodycze dla dzieciaczków :)

    Jasne, ze chodzi o drobiazg, ja w ogole lubie robic male prezenciki ;)

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Ewelka Elka Ekspertka
    Postów: 175 95

    Wysłany: 7 grudnia 2017, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nigdy nie żałowałam że karmię piersią... Srałam żarem jak się okazało że mi się ta laktacja zatrzymała i miałam w głowie że będę musiała karmić go butelka... Po pierwsze wiadomo że mleko mamy jest najbardziej wartościowe i dające zdrowie dziecku a po drugie z własnego wygodnictwa, wyciągasz cycek i tyle, a tu rozbudzaj się w nocy gotuj wodę, później studź, rób mleko, wyparzaj butelki ;) nieee, to nie dla mnie. Mam nadzieję że przy drugim też uda mi się tyle karmić, albo i dłużej jeśli będzie chciało, bo trzeciego już nie planujemy :)
    A jeśli chodzi o picie wina, czy czegoś innego z mężem, to mi też tego brakuje, ale nawet gdy już nie karmię piersią to nie ma mowy o tym żebym coś wypiła, bo dziecko jednak w nocy się budzi, a raczej przyćmiona nie mam ochoty być przy nim ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 grudnia 2017, 08:04

    2iq53e5e3yojhi4f.png
    4c3thqvknxkcy7op.png
  • Azzurra Autorytet
    Postów: 1116 959

    Wysłany: 7 grudnia 2017, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelka, ja też karmienia nie żałuję. Ale rozumiem, że mamy kierują się różnymi motywacjami i jeśli ktoś nie chce karmić( z różnych powodów) to ma do tego prawo. A nacisk i presja na kp jest ogromna. Zewsząd tylko słychać, jakie kp jest dobre i w ogóle, że jeśli nie będziemy karmić to nasze dziecko będzie chorowało i miało wady wymowy...gdyby tak rzeczywiście było, to całe pokolenia karmione w PRL butlą ( w tym ja:)) byłyby chorowite i sepleniące. A tak przecież nie jest.
    To podobnie jak z tymi nieszczęsnymi cesarkami. Zewsząd nagonka na cc i straszenie nią. Ja usłyszałam od koleżanki( którą chciałabym nazwać nawet przyjaciółką, ale już nie nazwę) że rodząc cc, skrzywdziłam swoje dziecko. I zaczęłam się nakręcać, zresztą na innym wątku wylewałam trochę swoje żale na ten temat. I wiecie co? Kilka mądrych dziewczyn mi uświadomiło, że w mojej sytuacji( pierwszy poród, położenie miednicowe plus dość duże dziecko) mogłabym skrzywdzić swoje dziecko, gdybym się na cc nie zdecydowała. Także tak.
    Kolejne dziecko też będzie karmione piersią i urodzone cięciem.
    tylko najpierw muszę dostać okres:D

    edwarda20 lubi tę wiadomość

    c55f3e3ka2zssd9g.png
    km5szbmhhu8jucb0.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 7 grudnia 2017, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tym kp i cc to rzeczywiscie sa dyskusje i zdania podzielone.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 grudnia 2017, 09:40

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Ewelka Elka Ekspertka
    Postów: 175 95

    Wysłany: 7 grudnia 2017, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem tak ;) nie rozumiem osób, które bez wskazań medycznych (np. biorą leki, nie mają pokarmu itp.) Nie chcą karmić piersią, ale cóż no może jestem inna ;) natomiast co do cesarek, to oczywiście gdy są wskazania medyczne, takie jak Twoje czy też inne to nie ma dyskusji z trzeba iść na cesarkę bez gadania. Rozumiem też dziewczyny które boją się bólu i chcą mieć cesarkę, chociaż sama bym się nie zdecydowała na cesarkę na życzenie.

    2iq53e5e3yojhi4f.png
    4c3thqvknxkcy7op.png
  • Baylee Ekspertka
    Postów: 207 56

    Wysłany: 7 grudnia 2017, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale sie rozpisalyscie:)
    ja prezenciki drobne kupilam tylko dzieciom siostry
    tez sie nie bawie w prezenty dla doroslych na Mikołajki
    powiem Wam, ze mam multum wydatków ostatnio, kupilam juz czesc prezentów na Święta a jeszcze wizyta u lekarza dzisiaj, buty musze kupic itd
    co do kp to ja mam awersje, w sensie od wieków twierdze ze nie bede tego robic
    zupelnie nie mam problemow ze inne kobiety to robia i spora czesc znajomych przy mnie ale ja jakos chyba bym nie potrafila
    moze mi sie zupelnie zmieni jak urodze swoje dziecko
    czy wiecie moze jakie sa koszty monitoringu cyklu?
    nigdy nie mialam a wizyta zwykla u mjego lekarza to 200 zł
    jak pomysle ze za kazda przy monitoringu w ciagu miesiaca mam tyle dac to mi sie slabo robi:)

    16uddqk30vgif7kq.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 7 grudnia 2017, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelka Elka, Azurra,
    absolutnie nie mialam nic złego na mysli.
    Karmienie piersia jest naturalne dla kobiety i bardzo dobre dla dziecka. Podziwiam wszystkie mamy, które to robią, a szczególnie te, które robią to do któregoś roku zycia dziecka. Ja się po prostu do tego nie nadaje - taki charakter :P

    Ewelka Elka, Magda - mbc lubią tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Azzurra Autorytet
    Postów: 1116 959

    Wysłany: 7 grudnia 2017, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelka Elka wrote:
    Powiem tak ;) nie rozumiem osób, które bez wskazań medycznych (np. biorą leki, nie mają pokarmu itp.) Nie chcą karmić piersią, ale cóż no może jestem inna ;) natomiast co do cesarek, to oczywiście gdy są wskazania medyczne, takie jak Twoje czy też inne to nie ma dyskusji z trzeba iść na cesarkę bez gadania. Rozumiem też dziewczyny które boją się bólu i chcą mieć cesarkę, chociaż sama bym się nie zdecydowała na cesarkę na życzenie.
    Ewelka, nie jesteś inna. Masz po prostu swoje zdanie na ten temat:) A jeśli chodzi o cięcie że strachu przed bólem, to średnio polecam:) przy pionizacji widziałam gwiazdy przed oczami:) ale też rozumiem strach przed sn, bo sama go doświadczyłam. Moja położna mi kiedyś powiedziała, że ona jest absolutnie za naturalnym rodzeniem ale jak panna się od progu drze, że chce cięcie, nie chce współpracować z personelem, to to jest gówno nie rodzenie i trzeba ciąć:) Ja raczej psychicznie gotowa jestem na kolejne CC.
    Baylee, brak kasy w grudniu to chyba standard:):) co do monitoringu nie pomogę, bo nigdy się nie interesowałam:/

    Ewelka Elka lubi tę wiadomość

    c55f3e3ka2zssd9g.png
    km5szbmhhu8jucb0.png
  • Baylee Ekspertka
    Postów: 207 56

    Wysłany: 7 grudnia 2017, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobry pomysl z ta lista:)
    ktos wie ile jest nas na watku?

    16uddqk30vgif7kq.png
  • aga_ Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 7 grudnia 2017, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny ale się rozpisałyście odnośnie karmienia piersią a ja nawet nie jestem jeszcze w ciazy haha :)


    mam do Was pytanie (żadna nowość ;) ) ! Czy, żeby uniknąć rozstępow przygotowywałyście skórę do ciąży? wyczytałam o super oliwce z DERMA baby oil oliwka która jest certyfikowanym organicznym produktem. Srokao na swoim blogu także ją chwali za skład, pomyślalam, że może nawilżyć i ujędrnić skórę, że tak to nazwę wrażliwych części ciała podczas ciąży.

    Druga sprawa, czy ćwiczyłyście przed ciążą ? i w trakcie ciąży, chociażby joge ?

    Ag
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 7 grudnia 2017, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga, to bardzo dobry pomysl zeby smarowac brzuch przed ciaza. Na pewno potem bedziesz miala latwiej. Tez mialam taki pomysl, ale niestety brakowało czasu na wszystko, smarowalam sie co kilka dni, czasami raz na tydzien...

    Przed ciąza chodzilam na silownie i cwiczylam czasami w domu. W ciazy juz nie, bo wlasciwie od początku - od 6 tyg mialam okropne mdlosci i wymioty. Po 2 miesiacach lezenia w lozku teraz mam sile tylko spacerowac :) Ale jak kobieta sie dobrze czuje i nie ma przeciwskazan to ruch jest rekomendowany, basen, joga, fitness itp.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 7 grudnia 2017, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja o karmieniu nie myślę w ogóle, staram się o pierwsze dziecko... A czy je będę mieć to nie mam pojęcia :P

    Co do kasy... Grudzień jest okropny, wydałam też już milion monet i same wydatki a dziś dopiero 7... Do kolejnej pensji 24 dni ;/

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Ewelka Elka Ekspertka
    Postów: 175 95

    Wysłany: 7 grudnia 2017, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przed ciążą nie smarowalam się niczym. Jak tylko dowiedziałam się że jestem w ciąży to smarowalam brzuch, piersi, pośladki i uda olejem kokosowym. Nie powstał mi żaden rozstęp, a mam do nich skłonność bo podczas dorastania pojawiły mi się na udach i piersiach. Moja mama miała rozstępy po ciąży, więc geny też mam rozstepogenne ;P

    2iq53e5e3yojhi4f.png
    4c3thqvknxkcy7op.png
  • Azzurra Autorytet
    Postów: 1116 959

    Wysłany: 7 grudnia 2017, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sallvie, witaj w klubie:) Ja przytyłam ponad 20 kg. Szczerze, to jak pod koniec ciąży wlazłam na wagę i zobaczyłam 79 kg, to już więcej się nie odważyłam zważyć;) więc nie wiem ile dokładnie przytyłam.
    Rozstępów niet-smarowałam się olejem migdałowym z Rossmmanna, tudzież Mustelą. Ale też mi się wydaje że to głównie kwestia genów.
    Moja koleżanka przytyła 12 kg. Oczywiście się smarowała plus chodziła na basen a rozstępy się pojawiły. Ostatnio stwierdziłyśmy, że nie ma sprawiedliwości na tym świecie.
    Melduję, że właśnie uśpiłam córkę BEZ CYCKA:-)

    sallvie, eViK_90 lubią tę wiadomość

    c55f3e3ka2zssd9g.png
    km5szbmhhu8jucb0.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 7 grudnia 2017, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie zachęcacie :P :D

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Azzurra Autorytet
    Postów: 1116 959

    Wysłany: 7 grudnia 2017, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli, ale czemu:)??

    c55f3e3ka2zssd9g.png
    km5szbmhhu8jucb0.png
‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ