X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Planujące starania na 2018 rok...
Odpowiedz

Planujące starania na 2018 rok...

Oceń ten wątek:
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 9 grudnia 2017, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój kocur ukochuje mnie <3 :D My przez prawie rok nie spaliśmy w nocy bo kilka razy trzeba było wstawać do wariata. Jak z dzieckiem :) Teraz go zamykamy jak rozrabia i można spać całą noc :D

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 9 grudnia 2017, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sallvie to młodziutka jesteś, jak mi brakuje tego zera po dwójce :D choć z drugiej strony mam poukładane życie.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Azzurra Autorytet
    Postów: 1116 959

    Wysłany: 9 grudnia 2017, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sallvie wrote:
    Azzurra Ja zawsze podawałam wiek rocznikiem do tej magicznej 18-stki jak na siłę chciałam sie postarzeć haha w tym roku kończyłam 20 i jakoś ciężko mi już było mówić jak zawsze rocznikiem, i to wcale nie dla tego że chciałam się odmłodzić, jakoś po prostu tak inaczej mi było jak kod z przodu zmieniałam :)
    Sallvie, do osiemnastki to się podaje oczywiście lata nie skończone:) Czym dalej w las, tym człowiek zmienia prespektywę:D

    Ja np. bardzo czułam się pokrzywdzona faktem że jestem z grudnia, chociażby dlatego że ostatnia miałam 18stkę:) Ale zmieniłam zdanie dobijając 30stki. Wszystkie koleżanki z rocznika miały już 30, a ja jeszcze 29:D

    Seli, odnośnie kotów, to chyba coś w tym jest że kocur ma swoją Panią, a kotka-Pana. Mój ślubny doskonale o tym wiedział, jak decydowaliśmy się na kotkę:) Zwierz mnie tylko toleruje, bo czasem dam jej jeść..ale miłość to zdecydowanie mojemu mężowi okazuje.

    c55f3e3ka2zssd9g.png
    km5szbmhhu8jucb0.png
  • Baylee Ekspertka
    Postów: 207 56

    Wysłany: 9 grudnia 2017, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja nie znoszę rano wstawać no z wyjątkiem wakacji kiedy jestem w innym miejscu

    16uddqk30vgif7kq.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 9 grudnia 2017, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój ze mną śpi, za mną łazi mimo, że mąż go karmi najczęściej ;) ale np. Jak mąż nie wraca do 16 to on czeka pod drzwiami od 15 a o 16 zaczyna się drzeć zniecierpliwiony, tak samo jak mąż wychodzi z domu jak ja jestem to kot chwile pod drzwiami "teskni" ;)

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 9 grudnia 2017, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam tak, a teraz miewam zawiechy, ze czuje sie na 23, nie wiem czemu. No i dziecko pewnie dodaje odpowiedzialnosci ;) ja chcialam byc na swoim,za swoje, po slubie w wieku 20 :p ale to tak prosto nie jest.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 9 grudnia 2017, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sal, a przepraszam, ze zapytam bo skoro masz 20 lat a Twoja corka 8 msc czyli zaszlac majac 19, a masz wpisane 25cs to znaczy, ze 2 lata sie staraloscie? Czemu tak szybko sie zdecydowaliscie? Byly jakies problemy?

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Baylee Ekspertka
    Postów: 207 56

    Wysłany: 9 grudnia 2017, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no w tych czasach być na swoim majac 20 lat czy nawet trochę więcej bez pomocy rodziców to ciężko. trzeba dostać kredyt i.mieć wkład własny a w tym wieku większość studiuje lub zarabia mało

    16uddqk30vgif7kq.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 9 grudnia 2017, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sallvie wrote:
    Seli Nie masz za co przepraszać na prawdę :)

    Szczerze? Nie zdążyłam się dowiedzieć do końca co było przyczyną, bo cykl w którym chciałam zacząć robić badania hormonów itp nie nadszedł :)

    Nie wiem . Może operacja miała na to wpływ, może to że cykle w większości ( jestem więcej niż pewna ) były bezowulacyjne, może to że były nieregularne cykle, może potem moja psychika i to że na siłę chciałam?

    Powiem Ci że nie żałuję że tak szybko się zdecydowałam, warunki były a ja i tak dłużej nie powstrzymałabym instynktu :)

    Rozumiem :) Ja miałam torbiele i na początku mnie straszono "teraz albo nigdy" i spróbowaliśmy, mikroporonienie - zaraz po maturze, potem w drugim roku też stwierdziliśmy,że spróbujemy i też mikroporonienie... Właściwie to przy tym drugim podobno doszło do zagnieżdżenia, ale poszło... Wtedy miałam duże problemy z endometrium... I nie mam pewności, czy ówczesna ginka była kompetentna bo jak już coś nam prowadziła i monitorowała to powinna jakoś to ogarnąć, wspomóc. A to rozeszło się po kościach, mnie bolało a dla niej to jakby "incydent" co się zdarza i tyle.

    A teraz robisz jakieś badania? Próbujesz?

    saga lubi tę wiadomość

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • eViK_90 Koleżanka
    Postów: 60 8

    Wysłany: 9 grudnia 2017, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 tak robiłam i w styczniu będę robić jeszcze raz przed wizytą u endo, pisałyśmy już o tym kilka stron temu ;)

    Co do serducha to mam arytmię, niestety nie wiadomo co jest przyczyną - być może właśnie tarczyca, jeśli okaże się, że nie to prawdopodobnie jakaś mała wada (dziurka) w sercu.

  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 9 grudnia 2017, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eViK_90 wrote:
    edwarda20 tak robiłam i w styczniu będę robić jeszcze raz przed wizytą u endo, pisałyśmy już o tym kilka stron temu ;)

    Co do serducha to mam arytmię, niestety nie wiadomo co jest przyczyną - być może właśnie tarczyca, jeśli okaże się, że nie to prawdopodobnie jakaś mała wada (dziurka) w sercu.

    Wiem, że kiedys robilas, a jak wyglada to teraz przy zwiekszonym tsh? nadal na wysokim poziomie? Tsh 6 juz teraz nadaje sie do leczenia, szczerze to nie czekałabym az do stycznia...

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • eViK_90 Koleżanka
    Postów: 60 8

    Wysłany: 9 grudnia 2017, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 wrote:
    Wiem, że kiedys robilas, a jak wyglada to teraz przy zwiekszonym tsh? nadal na wysokim poziomie? Tsh 6 juz teraz nadaje sie do leczenia, szczerze to nie czekałabym az do stycznia...

    Niestety nie mam wyboru, to najszybszy termin na który dostałam się do endokrynologa.

  • saga Przyjaciółka
    Postów: 81 23

    Wysłany: 9 grudnia 2017, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzidzia już śpi to mogę na chwilę do was zajrzeć. Dzisiaj miałam pobudkę 5:30, wiec pewnie niedługo zasnę.
    Evik i tak szybko idziesz do endokrynologa, jak słyszę jakie są kolejki, to aż nie wierzę.

  • MeggiGirl Autorytet
    Postów: 427 199

    Wysłany: 9 grudnia 2017, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, obawiam się, że @ przyjdzie, więc będę osobą, która starać się będzie o dzidzię w 2018. Mam 23 lata, za wysoką prolaktynę, którą cały czas próbuję obniżyć bromergonem. Do tego czekam na badanie TSH (ciągle jestem chora i nie mogę się wybrać).

    010is65gtxk93h3j.png

    Beta HCG:
    23.02. - 32,8 mIU/ml
    25.02 - 121.1 mIU/ml


    starania wspomagane od 08.2020.

    👩 27 l.
    👨 28 l.

    Nasze pierwsze dziecko
  • saga Przyjaciółka
    Postów: 81 23

    Wysłany: 9 grudnia 2017, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Meggi girl.Na szczęście prolaktyne można bardzo szybko obniżyć. Ja też brałam bromergon.Po 1,5 miesiąca zażywania byłam już w ciąży. Dodatkowo możesz jeszcze zażywać Castagnus. Ale może nie [email protected]

  • MeggiGirl Autorytet
    Postów: 427 199

    Wysłany: 9 grudnia 2017, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    saga wrote:
    Witaj Meggi girl.Na szczęście prolaktyne można bardzo szybko obniżyć. Ja też brałam bromergon.Po 1,5 miesiąca zażywania byłam już w ciąży. Dodatkowo możesz jeszcze zażywać Castagnus. Ale może nie [email protected]

    Niestety, walczę z nią już od sierpnia :/ Co najlepsze - w październiku badania po lekach były gorsze niż wcześniej. 27.12 mam wizytę, jeśli @ nadejdzie to już będę miała wyniki. :)

    saga lubi tę wiadomość

    010is65gtxk93h3j.png

    Beta HCG:
    23.02. - 32,8 mIU/ml
    25.02 - 121.1 mIU/ml


    starania wspomagane od 08.2020.

    👩 27 l.
    👨 28 l.

    Nasze pierwsze dziecko
  • Baylee Ekspertka
    Postów: 207 56

    Wysłany: 9 grudnia 2017, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a znacie jakieś dobre środki bez recepty na poprawę owulacji? w sensie żeby była w każdym cyklu

    16uddqk30vgif7kq.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 10 grudnia 2017, 06:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baylee - ovarin, inofem ale one nie daje gwarancji, że w każdym cyklu będzie owulka, poprawiają podobno cykle itp. wiele kobietek chwali.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Baylee Ekspertka
    Postów: 207 56

    Wysłany: 11 grudnia 2017, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki:)
    tyle czasu nie mam okresu, ze boje sie ze bedzie i tak problem z owulacja jak ten duphaston mi pomoze zeby ten okres dostac
    jak nie to sie wsciekne chyba
    na razie to stwierdzilam ze kupie testy owulacyjne i po okresie sprawdze

    16uddqk30vgif7kq.png
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 11 grudnia 2017, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny ;) nijak nie pasuje do waszego wątku ale pozwolę sie wtrącić ;) postanowiłam napisać cos na temat "wspomagaczy" bo o to tu pytacie ;)
    Wiem ze dużo dziewczyn poleca zioła: Do wyboru zioła o. Sroki albo zioła o. Klimuszko. Jest tutaj wątek o ziołach i ich działaniu ;) z tego co wiem jedne są na cały cykl i podkręcają do działania drugie są podzielone na konkretne fazy cyklu (przed i poowulacyjna). Ja ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć że używałam mieszankę o. Klimuszko na fazę poowulacyjna i efekt jest taki ze obecnie rozpoczęłam 11tc przy pierwszym miesiącu ich stosowania ;)

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
‹‹ 6 7 8 9 10 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ