X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Planujące starania na 2018 rok...
Odpowiedz

Planujące starania na 2018 rok...

Oceń ten wątek:
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytanie czy Ci rosnie endometrium bo ja dostawalam hormony by one nie roslo.

    Ginekologa mialam jeszcze rok temu. Bo jezdzilam do niego 500 km. Teraz mam tylko endokrynologa. Gina juz 3 ide zapoznac... Jeden mowil, ze jest spoko, drugi, ze mam jajnik policystyczny i bez sensu mnie leczyc bo jestem bez owulacji i moge za pare miesiecy przyjsc ;p

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Baylee Ekspertka
    Postów: 207 56

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no ja mam cienkie endometrium .Mi juz nie 1 raz przy usg na to uwage zwracano
    przy ostatnim usg robionym z 3 tyg temu mialo z 4 mm
    i to niestety nie do konca mi sie podoba
    bo przy cienkim endometrium nie ma implantacji zarodka:/
    a mialas monitoring owulacji? ja nigdy

    16uddqk30vgif7kq.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy endo wlasnie jest grube... a teraz ja mam chyba cienkie.

    No nie do konca. Jeden zrobil mi w 10 dc i 23 dc. Po czym stwierdzil, ze nic nie wie. A drugi w 12 stwierdzil, ze wlasnie jestem bezplodna na ta chwile ;p

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 wrote:
    Muszerka89 zmien lekarza bo takie podejscie zdecydowanie nie jest normalne. Tsh 6 i wielka tarczyca w stanie zapalnym! i jeszcze nie zlecil podstawowego atpo i atg. Idiota!


    Tak właśnie zrobię muszę poszukać u siebie w mieście jakiegoś endokrynologa,a we wtorek pójdę sobie zrobić te atpo i atg,długo trzeba czekać na wyniki? czy tak jak na tsh?

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak tsh. U mnie po 3 h mialam wyniki ;)

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zastanawiam się dziewczyny z czego to się wszystko bierze,że tyle młodych kobiet ma różne choroby i problemy z zajściem w ciążę.Np.u mnie w rodzinie w ogóle nie było takich przypadków,moja mama miała jeszcze 2 rodzeństwa,a ojciec pochodził z dużej rodziny miał jeszcze 10 rodzeństwa,Nas jest 4,brat ma 3 dzieci,siostra też 3,ja 2 a najmłodsza siostra od 5 lat leczy się na PCOS za wizyty u lekarza płaci 300zł,ostatni była w szpitalu mieli jej udrożnić jajniki to w trakcie zabiegu okazało się że jajniki ma drożne,krwawienia ma tylko z odstawienia tabletek a bez tabletek nawet rok nie miałą miesiączki.Ja przed zajściem w 1 i 2 ciąże też nie miałam żadnych problemów zdrowotnych,teraz ta tarczyca i cukrzyca,do tego już dwa razy w ciągu 4 lat przechodziłam zapalenie wątroby o niejasnej ichtiologii,żadne tam wirusowe bo badania miałam wszystkie robione łącznie z biopsją,do dzisiaj nie wiadomo z czego to wszystko.Ach szkoda już słów na to wszystko,a Ci lekarze to swoją drogą każdy gada co innego zamiast leczyć to dla nich ważne tylko że się przyjdzie znowu i zapłaci za wizytę nieraz nie małe pieniądze,a i tak o większości zagadnień związanych z daną chorobą człowiek dowiaduje się z internetu bo nie mają nawet czasu wszystkiego wytłumaczyć,ręce opadają

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ehh... To otoczenie nasze. Zanieczyszczenie powietrza i jedzenie faszerowane chemia... ja od 18 r.z. sie zmagam z kobiecymi sprawami. W pracy mam kolezanki co tez maja pco...

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • _magda87_ Autorytet
    Postów: 263 149

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej,ja tez zastanawialam sie ostatnio skad te choroby,u ludzi mlodych,wysportowanych a nawet na raka choruja malenkie dzieci.Mysle ze to 100%przez chemie ,ktora nas otacza,Moi dziadkowie zywili sie glownie zimniakami okroszona(?)tlusta sloninka ze swojej swinki,mieso.Warzywa i owoce sezonowe,to co roslo na polu,tluste mleko i smietana,chleb do wszystkiego.A teraz avokado,chia,fit musli,kulki mocy itd.Nasi dzidkowie nie chodzili na silownie,byli szczuplejsi niz spoleczwenstwo teraz,nie chorowali.Przykre jest to co sie teraz dzieje:(na szczescie zauwazylam ze powraca moda na eko-jedzenie,tylko bardzo ciezko dostac takie produkty.Ja planuje zrobic sobie ogrodek jak bede miec wiecej czasu,chleb pieke czesto sama.

    edwarda20 lubi tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]atdchdget43fp9br.png[/link]

    29.09.2018❤️
  • akita Znajoma
    Postów: 18 2

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taka jest prawda, nie uciekniemy od tego. Większość z nas pewnie mieszka w większych miastach, a tu pośpiech, jedzenie gdzieś na mieście, a nawet jeśli zrobione w domu to nie wiadomo z czego, bo produkty z supermarketu. A na ekologiczne nie każdego stać. Rodzice uprzedzali antykoncepcja i te sprawy, żeby nie przynieść do domu wstydu, ale nie wiedzieli, że potem będzie jeszcze gorzej. Moja mama urodziła pierwsze dziecko w wieku 22lat, miała mieszkanie, ojciec pracę, nie było łatwo, ale dali radę..jak sobie pomyślę, w jej wieku jeszcze studiowałam, a potem szukałam pracy, z kawalerki do kawalerki, a umowa o pracę dopiero po kilku latach..

    muszerka89 lubi tę wiadomość

  • _magda87_ Autorytet
    Postów: 263 149

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    my z mezem rowniez pozno sie wzielismy za planowanie dziecka,najpierw dom,praca,czyli dorabianie sie,a teraz nie wiadomo ile zajmie nam to staranie sie;(na sama mysl ze mozemy sie starac tak dlugo jak inne pary,nawet po kilka lat,skreca mnie w zoladku.ja bym chciala juz na poczatku roku zobaczyc dwie kreski.dzis sobie przegladalam nawet ubrania ciazowe na zalando;)

    muszerka89 lubi tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]atdchdget43fp9br.png[/link]

    29.09.2018❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _magda87_ wrote:
    my z mezem rowniez pozno sie wzielismy za planowanie dziecka,najpierw dom,praca,czyli dorabianie sie,a teraz nie wiadomo ile zajmie nam to staranie sie;(na sama mysl ze mozemy sie starac tak dlugo jak inne pary,nawet po kilka lat,skreca mnie w zoladku.ja bym chciala juz na poczatku roku zobaczyc dwie kreski.dzis sobie przegladalam nawet ubrania ciazowe na zalando;)


    haha u mnie moje chłopaki zaczęły dzisiaj kombinować z wymyślaniem imion dla dzidziusia;-Dziewczynki a jak przygotowania do sylwestra? my się nigdzie nie wybieramy,nagotowałam garnek bigosu,jutro upiekę dietetyczny sernik,szampan kupiony dla nas i dla dzieciaków oczywiście Picollo,pewno i tak padną przed 24;-)

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Antykoncepcja to chyba najmniejszy problem.

    Smog jest, ja chodzę w maseczce bo normalnie czasem się dusze albo potem czarne gluty w nosie są :P Jedzenie ekologiczne w większości nie jest ekologiczne, wystarczy spojrzeć na skład. Ja staram się świadomie kupować bo nawet coca cola jest bardziej zdrowa niż kubuś dla dzieci. Ale tego się nie pozbędziemy.


    My spędzimy domowo sylwestra, z lekkimi procentami, z dobrym jedzonkiem i we dwoje.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwek to i ja spedzam w domku z moim i ze znajomymi. Co do jedzenia to ciężko jest obzdrowa żywność.

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciężko. Ale można się jakoś starać, ja chleb próbuję sama piec, wiadomo że to różnie z czasem wychodzi, szynki i wędliny robię sama lub od mamy biorę, bo choć mieszka w bloku to mamy mini wędzarnie na działce to i kiełbasy sama robi:) No ale... Wiadomo :)

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • _magda87_ Autorytet
    Postów: 263 149

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwestra spedzamy w gronie znajomych,kilka osob,kazdy przynosi cos do jedzenia.Wczoraj zrobilam tez test bo nie wiedzialam czy moge pic alkohol,ale skoro jeszcze nie jestem w ciazy to sie czegos napije,mam ochote na prosecco z mrozonymi malinami.ogolnie nie za bardzo przepadam za sylwestrem,aczkolwiek na bal sylwestrowy bym sie wybrala,zalozyla jakas kiecke,obcasy....

    od nowego roku chce wrocic do biegania,nigdy nie robilam tego jakos wyczynowo ani super regularnie,ale zaczelam przed slubem i jakos przez 2 lata to robilami czulam sie rewelacyjnie.kolejne 2 lata probowalam sie wbic znowyu w rytm ale lenistwo i brak czasu.Takze od nowego roku przyda mi sie prygotowac cialo do ciazy,troche gimnastyki i bieganie chociaz 2 razy w tyg.Ma ochote ktoras z Was dolaczyc?

    [link=https://www.suwaczki.com/]atdchdget43fp9br.png[/link]

    29.09.2018❤️
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja muszę wyrobić siłownie na studia :) mam karnet od września ale kiepsko mi to idzie :P jutro idę i mam nadzieję, że będę 3 razy w tygodniu chodzić.

    _magda87_ lubi tę wiadomość

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też myślałam o siłowni ale nie mam jakoś odwagi sama się wybrać,póki co u mnie rowerek stacjonarny dzisiaj 2 razy po 30 minut szybkim tempem,pierwszy raz od 3 miesięcy zjadłam batonika i miałam wyrzuty sumienia;-)

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja odkąd odstawiłam anty to nie mam praktycznie ochoty na słodkie, ale też nie ograniczam sobie niczego, staram się jeść normalnie. Za to przy zwiększonej dawce leków na IO po prostu muszę więcej jeść, na szczęście nie tyje :P boje się trochę mojej siłki jutro... Bo przy wysiłku cukier spada... A ja z reguły mało jem i mam nadzieję, że nie zejdę tam, bo ostatnio często mam zawroty.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    Ja odkąd odstawiłam anty to nie mam praktycznie ochoty na słodkie, ale też nie ograniczam sobie niczego, staram się jeść normalnie. Za to przy zwiększonej dawce leków na IO po prostu muszę więcej jeść, na szczęście nie tyje :P boje się trochę mojej siłki jutro... Bo przy wysiłku cukier spada... A ja z reguły mało jem i mam nadzieję, że nie zejdę tam, bo ostatnio często mam zawroty.

    Spadający cukier to nic przyjemnego,jeszcze jakieś 3-4 miesiące temu przynajmniej raz dziennie odczuwałam skutki hipoglikemii,teraz na szczęście już mam z tym spokój cukry mi się unormowały mogę się pochwalić że cukry mam jak u zdrowego człowieka,zapotrzebowanie na insulinę tez zmalało z 12-14j do 2-4j biorę insulinę okołoposiłkową 3 razy dziennie i jedną na noc,może na następnej wizycie całkiem diabetolog pozwoli ją odstawić zobaczymy,moja Pani diabetolog nie wierzyła we mnie haha przepisała mi tabletki na unormowanie ale wolałam insulinę bo przy ewentualnej ciąży i tak tabletki musiałabym odstawić i przejść na insulinę,rok czasu zajęło mi unormowanie tego dziadostwa

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja właśnie cukier mam świetny, ale insuliny wytwarzam 4 razy więcej... I przez tabletki na jej obniżenie, obniża mi się i cukier... Takie głupie to... I normalnie bym tego nie leczyła gdyby nie starania, bo jestem na granicy.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
‹‹ 15 16 17 18 19 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ