X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Planujące starania na 2018 rok...
Odpowiedz

Planujące starania na 2018 rok...

Oceń ten wątek:
  • Ineczka Autorytet
    Postów: 2954 1174

    Wysłany: 5 stycznia 2018, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    muszerka89 wrote:
    Nie sugeruję się tylko się zastanawiam na jakiej podstawie,wyliczyło mi dni płodne od 17-21 dc przy 40 dniowym cyklu i 13 dniowej fazie lutealnej;-)
    Ja miałam cykle 35,38 dniowe chodziłam na monitoringi i często owulacje miałam po 17dc najpóźniej chyba w okolicy 22 dnia :) Fazę lut miałam tez rowno 13 dni.Co do zaznaczania na wykresie to może jeszcze coś zmieni dla mnie ważne były testy owu, które wychodziły tak, ze nigdy druga kreska nie była mocniejsza wiec niby owu nie powinno być a była no i skok temp :)

    v5abi09kg49ph79h.png
    30 lat Euthyrox 25,Mama aktiv premium,jodid
    https://bellybestfriend.pl/pamiętnik/zielona-staraczka-pozniej-ciezarowka-przez-9-miesiecy,2959.html
    beta 25.10/229, 27.10/488, 30.10/1615
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 6 stycznia 2018, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przeczytałam, że jeśli początkuje się w obserwacjach to lepiej to robić na kartce bo w każdym programie/ apce są różne wytyczne, linie i nie potrzebnie się denerwujemy tym :P :)

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Baylee Ekspertka
    Postów: 207 56

    Wysłany: 8 stycznia 2018, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja mam dzisiaj tragiczny dzien
    po odebraniu wynikow nie bylam w stanie isc do pracy
    dobrze ze moj szef taki wyrozumialy bo mnie zawiozl do domu i przytulil jak wubuchnelam placzem
    oczywiscie ten lekarz to olal, wynik zobaczylam dopiero po wyjsciu z gabinetu
    dal recepte lek na za wysoka prolaktyne bo mam az 32,5 przy normie do 23
    a wiem ze prolaktyna jest do zbicia wiec az tak sie nie przejelam
    zalamalam sie jak spojrzalam na FSH:/ moje wynosi 57,90!!!!!
    jak u kobiety po menopauzie
    czytalam ze z takimi wynikami to nawet na in vitro moze byc za pozno
    zalamana jestem. zapisalam soe prywatnie dzisiaj do gin-end bo nie jestem w stanie czekac i zobacze co mi powie ale wiem, ze jest zle

    16uddqk30vgif7kq.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 8 stycznia 2018, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A nie lepiej do endokrynologa od razu?

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Baylee Ekspertka
    Postów: 207 56

    Wysłany: 8 stycznia 2018, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no chyba chodzi o ciaze wiec ide do gonekologa-endokrynologa ktory jest specjalosta od nieplodnosci
    ja to na 95% nie bede mogla miec dziecka
    po prostu najleszpszy dzien w zyciu , 6 dni przed moimi urodzinami

    16uddqk30vgif7kq.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 8 stycznia 2018, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie koniecznie, endokrynolodzy znają się na tym i też mogą pomóc w sprawie ciąży :)

    Spokojniej, domyślam się, że jesteś zła.

    A co powiedział na dalszy brak okresu? Zbadał Cię w ogóle?

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Baylee Ekspertka
    Postów: 207 56

    Wysłany: 8 stycznia 2018, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli nie jestem zla
    jestem bardzo smutna
    daj spokoj, ten lekarz poswiecil mi 5 min , w tym czasie zrobil cytologie p, wydrukowal recepte i dajac mi ja powiedzial prosze i do widzenia
    0 rozmowy, powiedzial tylko bo zapytalam ze lek na zmniejszenie prolaktyny mam brac po duphastoneie czyli od sob i zero kiedy kolejne badania albo co jak okresu nie bedzie po drugiej dawce dupka
    widze ze na NFZ to tylko tasmowo pacjentki nie ma co liczyc ze ktos sie przejmie i poswieci wiecej uwagi
    dlatego ide znowu prywatnie
    jedyne co mi daje resztki nadziei to ze estradiol jak nie przy menopauzie bo 104 a przy menop pokazuja wyniki 5-54,7
    wizyte mam na 15:20, jak wroce to napisze czego sie dowiedzialam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 stycznia 2018, 13:37

    16uddqk30vgif7kq.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 8 stycznia 2018, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wiem, że jest Ci smutno, nawet to rozumiem, sama bym się załamała.
    Dobrze, że idziesz gdzie indziej, oby ten gin był lepszy bo i prywatnie ciężko trafić, sama 3 zmieniłam...
    Może dupek to za mało i trzeba zbić prolaktynę i estriadol. Dobry endokrynolog wszystko ułoży.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • _magda87_ Autorytet
    Postów: 263 149

    Wysłany: 8 stycznia 2018, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    normalnie zgniotlabym jaja takiemu smieciowi,bo lekarzem nie nazwe!i rozwalila leb o sciane,sorry za takie wulgaryzmy,ale cisnienie sie podnosi slyszac jak sie traktuje pacjenta w PL.Kochana to jeszcze nie wyrok,nie znam sie za bardzo na hormonach,bo za krotko sie staram i moja wiedza nie jest tak duza,jak niektorych staraczek,ale mysle ze tak jak powyzej napisalam ze to nie wyrok zeby sie zalamywac,mam nadzieje ze trafisz do dobrego specjalisty,ktory wyprowadzi wszystko do normy

    [link=https://www.suwaczki.com/]atdchdget43fp9br.png[/link]

    29.09.2018❤️
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 8 stycznia 2018, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jak wizyta?

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Baylee Ekspertka
    Postów: 207 56

    Wysłany: 9 stycznia 2018, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki dziewczyny za wsparcie, faktycznie ten lekarz na NFZ mial zero empatii i jeszcze przed cytologia powiedzial do mnie "na fotel" jakbym psem byla:/
    wizyta ta kolejna oczywiscie u gin-endokrynloga mnie troche podniosla na duchu
    Lekarz powiedzial, ze badania trzeba powtorzyc bo beda miarodajne jak wroci okres i zrobione w odpowiednich dniach cyklu
    powiedzial ze FSH jest wysokie ale menopazuzy nie ma przy takim estradiolu jaki mam.
    Kazal brac jeszcze inna dawke duphastonu , tym razem 3 tabletki dziennie przez tydzien i do tygodnia czekac na okres czyli do max 22 stycznia.Jak okres przyjdzie to wtesy hormony kolejny raz.
    Tak czy siak sie martwie bo moj pierwsazy prywatny lekarz ten ktory mi zdiagnozowal endometrioze jak mu wyslalam mailem wyniki to mi powiedzial ze wskazuja na przedwczesne wygasanie funkcji jajnikow:/
    ale nie napisal ze to beznadziejna sprawa, tylko zebym mu przekazala co powie endokrynolog ( ten lekarz u ktorego wczoraj bylam)
    no nic musze czekac na okres....

    16uddqk30vgif7kq.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 9 stycznia 2018, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki by bylo ok ;)

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Baylee Ekspertka
    Postów: 207 56

    Wysłany: 9 stycznia 2018, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki:) przyda się

    a Ty w koncu przelozylas starania na kiedy dokladnie?
    jak wyszlo ze mam wieksze problemy niz zakladalam to moze sie jakos zgramy z ciaza przypadkiem i tak:)

    16uddqk30vgif7kq.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 9 stycznia 2018, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem. Chyba na dlugo ;)
    Ja teraz mam dupka i czopki.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Baylee Ekspertka
    Postów: 207 56

    Wysłany: 9 stycznia 2018, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a dupka masz brac co miesiac? tak od do?
    czy tylko teraz a za miesiac juz nie?

    16uddqk30vgif7kq.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 9 stycznia 2018, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na 4 miesiace na 9 dni w cyklu by wspomoc

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • nadzieja 01 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 9 stycznia 2018, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ;) chcialam do Was dołączyć;) zaczynamy starania o 2 bobasa, jestem juz mamą 14 miesięcznego Kacperka. Przy pierwszej cìąży nie było łatwo, 3 poronienia ale z zapasem leków w końcu się udało ;)

  • Hanna Holovkova Koleżanka
    Postów: 41 3

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 00:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was Drogie Panie!

    Jestem studenką psychologii i piszę pracę magisterską na temat kobiet z niepłodnością, które mają do czynienia z in vitro. Dlatego bardzo chciałabym zaprosić Was do rozmowy na temat doświadczeń płynących z przeżywania niepłodności oraz oczekiwań wobec proceudry in vitro. Moją metodą badawczą są wywiady. Zdaję sobie sprawę, że rozmawianie ne ten wrażliwy temat może być dla Pań trudne i kłopotliwe,aczkolwiek uważam też, że mimo to,warto ten temat podnosić.

    Jeśli czują się Panie na siłach, żeby sprostać temu wyzwaniu, to zapraszam Was do skontaktowania się ze mną drogą mialową, ponieważ każda odpowiedź jest dla mnie bardzo ważna. Czekam z niecierpliwością, mój adres mailowy: [email protected]

    Pozdrawiam serdecznie

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 05:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nadzieja 01 wrote:
    Hej dziewczyny ;) chcialam do Was dołączyć;) zaczynamy starania o 2 bobasa, jestem juz mamą 14 miesięcznego Kacperka. Przy pierwszej cìąży nie było łatwo, 3 poronienia ale z zapasem leków w końcu się udało ;)

    Oby było łatwiej teraz :)

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baylee wrote:
    a ja mam dzisiaj tragiczny dzien
    po odebraniu wynikow nie bylam w stanie isc do pracy
    dobrze ze moj szef taki wyrozumialy bo mnie zawiozl do domu i przytulil jak wubuchnelam placzem
    oczywiscie ten lekarz to olal, wynik zobaczylam dopiero po wyjsciu z gabinetu
    dal recepte lek na za wysoka prolaktyne bo mam az 32,5 przy normie do 23
    a wiem ze prolaktyna jest do zbicia wiec az tak sie nie przejelam
    zalamalam sie jak spojrzalam na FSH:/ moje wynosi 57,90!!!!!
    jak u kobiety po menopauzie
    czytalam ze z takimi wynikami to nawet na in vitro moze byc za pozno
    zalamana jestem. zapisalam soe prywatnie dzisiaj do gin-end bo nie jestem w stanie czekac i zobacze co mi powie ale wiem, ze jest zle


    Co do lekarza to się nawet nie wypowiadam,niestety taka prawda jak się nie zapłaci to nic sobie z nas nie robią,a i nie raz się idzie prywatnie a i tak mało się człowiek dowie.
    Jeśli chodzi o badania,to faktycznie robione nie podczas menstruacji nie są miarodajne,sama ostatnio narobiłam badań przed wizytą u lekarza,wydałam tylko niepotrzebnie kase i jeszcze narobiłam sobie nadziei że jednak ze mną wszystko ok bo prócz podwyższonego testosteronu wszystkie były w normie,a Pani doktor i tak stwierdziła,że muszę zrobić 3-5 dc bo tak się ni liczą.
    Także wcinaj dupka,i jak przyjdzie @ rób jeszcze raz badania,może wcale nie wyjdą takie złe;-)

‹‹ 21 22 23 24 25 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ