X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Planujące starania na 2018 rok...
Odpowiedz

Planujące starania na 2018 rok...

Oceń ten wątek:
  • Baylee Ekspertka
    Postów: 207 56

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ineczka wrote:
    Może podczas seksu coś się zadziało. Z tego co tutaj czytałam dziewczyny raczej po odstawieniu tych leków maja okres w trakcie jeszcze się nie spotkałam,A długa masz fazę lut?Moze masz niski progesteron i stad plamienie obserwuj zobacxymy co dalej :)

    wiesz ja slyszalam ze faza lutealna jest raczej stala 13-14 dniowa
    ja normalnie mialam cykle 25 dniowe wiec moze byla krotsza
    ale kiedy to bylo, 8 miesiecy bralam tablety anty a wtecy nie mialam natralnego cyklu a teraz od 4 miesiecy prawie brak okresu, wiec ja nie wiem kiedy wroci moj normalny cykl:/
    no wlasnie pozostaje mi jedynie obserwowac i czekac
    jestem zla ze nie dostalam okresu i musze znowu brac duphaston:/

    16uddqk30vgif7kq.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dostałam dupka :P ale ginka powiedziała by wzmocnić cykl a nie by coś zaleczać :)

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Ineczka Autorytet
    Postów: 2954 1174

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baylee wrote:
    wiesz ja slyszalam ze faza lutealna jest raczej stala 13-14 dniowa
    ja normalnie mialam cykle 25 dniowe wiec moze byla krotsza
    ale kiedy to bylo, 8 miesiecy bralam tablety anty a wtecy nie mialam natralnego cyklu a teraz od 4 miesiecy prawie brak okresu, wiec ja nie wiem kiedy wroci moj normalny cykl:/
    no wlasnie pozostaje mi jedynie obserwowac i czekac
    jestem zla ze nie dostalam okresu i musze znowu brac duphaston:/
    U mnie organizm prawie rok dochodził do siebie po anty @ zawsze przychodziła, ale bardzo skąpa i cykle nawet 38dniowe za to moja siorka brała anty tylko w porównaniu do mnie 2 lata i od pół roku nie ma @ ginekolog musi jej cały cykl odbudować przez pół roku bierze hormony teraz

    v5abi09kg49ph79h.png
    30 lat Euthyrox 25,Mama aktiv premium,jodid
    https://bellybestfriend.pl/pamiętnik/zielona-staraczka-pozniej-ciezarowka-przez-9-miesiecy,2959.html
    beta 25.10/229, 27.10/488, 30.10/1615
  • eViK_90 Koleżanka
    Postów: 60 8

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uuu ale macie przejścia po anty. Ja od razu wróciłam do normy o odstawieniu tabletek, ale to już mnóstwo czasu temu...

  • Ginger Koleżanka
    Postów: 54 14

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, ja dziś byłam u endokrynologa-ginekologa i dostałam "zielone światełko" tak że już od stycznia rozpoczynamy starania o maleństwo! :)
    Co do anty to strasznie żałuję że brałam. Przed anty miałam wszystko regularnie, a po odstawieniu tak cykle zaczęły mi szaleć że to bajka.. do tego jeszcze problemy z hormonami mam i teraz rozpoczęłam diagnozowanie. Na szczęście lekarz dziś stwierdził że przy moich wynikach nie ma przeciwwskazań i żebyśmy się starali :)

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 4 stycznia 2018, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas... Dobrze, że odstawiłam pod koniec września anty bo muszę czekać i tak do kwietnia :) Aż inne leki zadziałają i organizm się wyreguluje. Jakoś nie uważamy, bo ciężko uważać (teraz miałam 6dc owulację) i może "wpadniemy" wcześniej, jak nie to zobaczymy :)

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • _magda87_ Autorytet
    Postów: 263 149

    Wysłany: 4 stycznia 2018, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tabletki anty bralam po 2 razy w zyciu,nie dlupo bo po roku.zawsze po odstawieniu nie moglam dojsc do siebie,broda cala w ropiejacych pryszczach,nastroj okropny.Chcialam dobrac inne ale na szczescie moj maz,wtedy jeszcze chlopak,powiedzial zebym nie brala wogole,bo to hormony,no i cale szczescie juz potem nie bralam.

    [link=https://www.suwaczki.com/]atdchdget43fp9br.png[/link]

    29.09.2018❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2018, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczynki;-)

    U mnie coś się chyba zaczyna dziać,trochę wcześnie jak na moje długie cykle,szyjka dość wysoko,raczej miękka ale chyba zamknieta jeszcze nie jestem pewna bo miałam problem dosięgnąć,trochę musiałąm się nagimnastykować.Test ovulacyjny wczorajszy już dość wyrazna druga kreska ale to jeszcze nie to co powinno być,kupiłam nowe w rossmanie nie paskowe bo te moje paskowe to tylko cień cienia pokazują;-)Ale pomimo wiesiołka śluzu nie za dużo i raczej biały lepki jeszcze.

    Rozmawiałam wczoraj z siostrą,była u ginekologa endokrynologa i w końcu dostałą zgodę bedzie stymulowana,dostała Aromek ,Estradil bodajże,i Duphaston,dziwi mnie tylko że nie będzie miała monitoringu,a tabletki dostałą od razu na kolejne 3 cykle.Mam nadzieję,że jej się uda już w pierwszym.Była już którąś z Was stymulowana tym Aromkiem?

  • Baylee Ekspertka
    Postów: 207 56

    Wysłany: 4 stycznia 2018, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to Wy we dwie w jednym czasie sie staracie?:)
    znam 2 siostry ktore urodzily dzieci w jednym roku, z chyba 3 miesieczna roznica
    nie kojarze zupelnie tego Aromka

    wiecie co?
    zazdroszcze tym wszystkim kobietom ktore zaszly w max 3 cs bez badan, wspomagaczy, monitoringu, leczenia itd
    a my jakos pod gorke mamy:/

    16uddqk30vgif7kq.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 4 stycznia 2018, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _magda87_ wrote:
    ja tabletki anty bralam po 2 razy w zyciu,nie dlupo bo po roku.zawsze po odstawieniu nie moglam dojsc do siebie,broda cala w ropiejacych pryszczach,nastroj okropny.Chcialam dobrac inne ale na szczescie moj maz,wtedy jeszcze chlopak,powiedzial zebym nie brala wogole,bo to hormony,no i cale szczescie juz potem nie bralam.

    Ja nie mialam wyjscia... Mialam tez nie tylko anty ale i visanne ( sztuczna ciaza)...

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 4 stycznia 2018, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baylee wrote:
    to Wy we dwie w jednym czasie sie staracie?:)
    znam 2 siostry ktore urodzily dzieci w jednym roku, z chyba 3 miesieczna roznica
    nie kojarze zupelnie tego Aromka

    wiecie co?
    zazdroszcze tym wszystkim kobietom ktore zaszly w max 3 cs bez badan, wspomagaczy, monitoringu, leczenia itd
    a my jakos pod gorke mamy:/

    Tak, ale nie badzmy zgorzkniale. Cieszmy sie z tego co mamy. Wiele rzeczy w zyciu przeszlam. Mialam zal w sobie az w koncu sie wyzbylam tego i zaczelam dzwigac to. Teraz mam cudowne zycie. Bagaz doswiadczen i wiem, ze warto i lepiej zycie smakuje po wszystlkm

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • czajka Koleżanka
    Postów: 44 3

    Wysłany: 4 stycznia 2018, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie rozumiem jednego z tymi tabletkami anty. Każdy lekarz przepisuje bez badań prawie jak cukierki. Czyli że nie szkodzą. A jednak dużo z nas po odstawieniu ma problemy których wcześniej nie było. Więc jak to niefrasobliwość ginów czy i bez tabletek dostały byśmy tych problemów? Zastanawia mnie to odkąd odstawilam i pojawiły się zawirowania czyli już pół roku

  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 4 stycznia 2018, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czajka wrote:
    Ja nie rozumiem jednego z tymi tabletkami anty. Każdy lekarz przepisuje bez badań prawie jak cukierki. Czyli że nie szkodzą. A jednak dużo z nas po odstawieniu ma problemy których wcześniej nie było. Więc jak to niefrasobliwość ginów czy i bez tabletek dostały byśmy tych problemów? Zastanawia mnie to odkąd odstawilam i pojawiły się zawirowania czyli już pół roku

    Tabletki anty to nie cukierki a przepisywane są jak cukierki. Ale to nie jest tak ze nie są szkodliwe. Ciężko określić czy byłyby problemy bez nich ale wlasnie niestety mogło byc tak ze cos wam z organizmem porobiły bo to przeciez obojętne dla organizmu nie jest bo by wtedy nie działały. I robią spustoszenie. Raz większe raz mniejsze...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 stycznia 2018, 13:47

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • Baylee Ekspertka
    Postów: 207 56

    Wysłany: 4 stycznia 2018, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wiem wiem, ale czasem musze ponarZekac
    poza tym ja jestem starsza od Ciebie, czas mnie bardziej goni:)

    Czajka mi przepisal po badaniach hormonow i to w celu likwidacji moich bolow miesiaczkowych
    bralam Belare 5 miesiecy i nie pomogla a potem 3 miesiace Jeanine i to samo
    pzestalam brac i okres zanikl
    4 lata temu bralam Harmonet z pol roku ale okres pojawil sie normalnie jak przestalam
    moim zd czesto wybor tych tablet a wlasciwie prawie calkiem to loteria
    nigdy nie wiadomo czy bedzie sluzyc bez skutkow ubocznych i czy po odstawienu ie bedzie gorzej
    ja generalnie jestem negatywnie nastawiona do tabletek anty

    16uddqk30vgif7kq.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 4 stycznia 2018, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się wydaje, że to nie do końca tak jest. Tabletki to jedno ale zazwyczaj bierze się je już ok 20 r.ż. albo i wcześniej. Więc nasz organizm nadal się rozwijał w pewnym sensie i mógł łapać różne problemy. U mnie (podejrzewam tak po samopoczuciu) od pół roku się coś rozwijało jakby i po odstawieniu anty to wybuchło. W dodatku praca, stres, nasze żywienie, otoczenie. Łatwiej zwalić na antykoncepcję :) Nie bronię ich bo nigdy tego nie chciałam, mnie zmusiło zdrowie... Myślę, że gorzej by teraz ze mną było gdybym nie brała.

    Bay, mi trochę luźniej bo stwierdziliśmy, że się tak wstrzymujemy. Może nawet na rok, albo i dwa. Ale nie wracam do tabletek, tylko powoli reguluje swoje zdrowie. Będziemy "uważać" na tyle ile potrafimy, bo po tylu latach nie wrócimy do prezerwatyw a będę starać się prowadzić obserwacje. Jak wpadniemy to tragedii nie będzie :p

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2018, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baylee wrote:
    to Wy we dwie w jednym czasie sie staracie?:)
    znam 2 siostry ktore urodzily dzieci w jednym roku, z chyba 3 miesieczna roznica
    nie kojarze zupelnie tego Aromka

    wiecie co?
    zazdroszcze tym wszystkim kobietom ktore zaszly w max 3 cs bez badan, wspomagaczy, monitoringu, leczenia itd
    a my jakos pod gorke mamy:/




    Ja daleko szukać nie muszę,między moim starszym synem a synem mojej starszej siostry są dokładnie 2 miesiące różnicy,mój jest z 29,03 a jej 29,05;-)
    Także teraz się może uda razem z młodszą siostrą haha

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2018, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zajrzyjcie proszę na mój wykres,czemu Ovu wyznaczył mi dni płodne tak szybko? jak ostatnio wyznaczyło mi w 26dc a cykl był 40 dniowy,bo chyba tego nie rozumiem

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 4 stycznia 2018, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    muszerka89 wrote:
    Dziewczyny zajrzyjcie proszę na mój wykres,czemu Ovu wyznaczył mi dni płodne tak szybko? jak ostatnio wyznaczyło mi w 26dc a cykl był 40 dniowy,bo chyba tego nie rozumiem

    ja bym się nie sugierowała i nie patrzyła na to, bo może Ci jeszcze kilka razy zmienić. Ja pod koniec ostatniego cyklu uzupełniłam wykres to pod koniec mi 5 razy zmieniało :P

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2018, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie sugeruję się tylko się zastanawiam na jakiej podstawie,wyliczyło mi dni płodne od 17-21 dc przy 40 dniowym cyklu i 13 dniowej fazie lutealnej;-)

  • Baylee Ekspertka
    Postów: 207 56

    Wysłany: 5 stycznia 2018, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja nawet z tego skorzystac nie moge bo nie mam okresu wiec jedyne dane jakie zamiescilam to date osttaniej miesiaczki i dlugosc cyklu przed braniem tabletek anty
    nie pomoge wiec, ale kojarze ze czasem to co wychodzi tutaj a w rzeczewistosci sie nie pokrywa

    16uddqk30vgif7kq.png
‹‹ 20 21 22 23 24 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ