X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Planujące starania na 2018 rok...
Odpowiedz

Planujące starania na 2018 rok...

Oceń ten wątek:
  • Baylee Ekspertka
    Postów: 207 56

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    muszerka89 wrote:
    Co do lekarza to się nawet nie wypowiadam,niestety taka prawda jak się nie zapłaci to nic sobie z nas nie robią,a i nie raz się idzie prywatnie a i tak mało się człowiek dowie.
    Jeśli chodzi o badania,to faktycznie robione nie podczas menstruacji nie są miarodajne,sama ostatnio narobiłam badań przed wizytą u lekarza,wydałam tylko niepotrzebnie kase i jeszcze narobiłam sobie nadziei że jednak ze mną wszystko ok bo prócz podwyższonego testosteronu wszystkie były w normie,a Pani doktor i tak stwierdziła,że muszę zrobić 3-5 dc bo tak się ni liczą.
    Także wcinaj dupka,i jak przyjdzie @ rób jeszcze raz badania,może wcale nie wyjdą takie złe;-)

    liczę na to, teraz sie staram nie myslec.Zaczne sie stresowac przy odbiorze wynikow jak bede szla ponownie.Generalnie myslalam ze po laparoskopii i usunieciu ognisk endometriozy zajde w ciaze w max pol roku, a teraz po prostu chce zajsc.Wszystko sie zmienia i czlowiek mniej oczekuje

    16uddqk30vgif7kq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do samego dupka to chyba poproszę na następny raz o kilka paczek,bo te moje długie cykle to mnie doprowadzą do szału,ileż można czekać;-) Dziennie czekam aż mi ta temperatura podskoczy a tu nic

  • Baylee Ekspertka
    Postów: 207 56

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a jakie masz? ja mialam zawsze krotkie, takie 25 dniowe

    16uddqk30vgif7kq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po unormowaniu TSH co 40 dni,wcześniej najdłuższy coś koło 70.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a jak to jest z tą endometriozą? ja się oczywiście naczytałam na internecie i przy okazji ostatnich badań zrobiłam CA 125 wynik był ok coś koło 5 a norma do 40 czy to już jest pewne że wszystko ok?

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja ... Eh, jest mi dziś mega smutno :( z bólu się zwijam... ostatni taki ból 5 lat temu, myślałam, że jest lepiej.. Ale gówno! :( kurwa mać, nawet dupek nie pomógł, a miałam brać od 16 do 25... dziś 16dc... zaczęłam wcześniej bo niby dziś powinnam dostać okresu i chciałam przedłużyć ten cykl. Jestem pewna, że skończy się tak jak każde 3 miesiące bez anty :(

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    A ja ... Eh, jest mi dziś mega smutno :( z bólu się zwijam... ostatni taki ból 5 lat temu, myślałam, że jest lepiej.. Ale gówno! :( kurwa mać, nawet dupek nie pomógł, a miałam brać od 16 do 25... dziś 16dc... zaczęłam wcześniej bo niby dziś powinnam dostać okresu i chciałam przedłużyć ten cykl. Jestem pewna, że skończy się tak jak każde 3 miesiące bez anty :(


    Przykro mi Seli,i co znowu będziesz musiała wrócić do tabletek anty?bo rozumiem że tabletki bierzesz żeby wyciszyć tą endomedriozę tak?no ale jak tu przy tabletkach zajść w ciąże,pogmatwane to wszystko.

  • Baylee Ekspertka
    Postów: 207 56

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wspolczuje Seli, chociaz ja marze nawet o bolesnym okresie ale zeby byl

    a co do endometriozy ja nie mialam tego markera mialam laparo diagnostyczne i okazalo sie ze jest endometrioza wiec sie zajeli od razu tym co jest
    teraz inny lekarz kaze mi zrobic to CA 125 a ja nie wiem po co , bo myslalam ze to w celach diagnostycznych tylko
    czy rozumiem ze to rosnie w zaleznosci na jakim etapie sie ma?
    moze Ty Seli wiesz?

    16uddqk30vgif7kq.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    muszerka89 wrote:
    Przykro mi Seli,i co znowu będziesz musiała wrócić do tabletek anty?bo rozumiem że tabletki bierzesz żeby wyciszyć tą endomedriozę tak?no ale jak tu przy tabletkach zajść w ciąże,pogmatwane to wszystko.

    Jak mniej się dzieje to anty, jak nie... To jednoskładnikowe blokujące okres :( mam ogromnego doła, bo ból jest okropny, boje się, że coś mi tam wyrasta, a wiem, że czasem wystarczy tydzień. ;/ Nie chciałabym kolejnej operacji...

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • _magda87_ Autorytet
    Postów: 263 149

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    seli biedna.moze zrob sobie jakis oklad termoforem...nie wiem:(

    dziwczyny powiedzcie czy staracie sie glownie serduszkowac w calym cyklu,czy glownie celujeie w dni plodne???dzis sie naczytalam ze kobieta zaszla 3 dni [email protected] sie przyznac,ale nie uprawiamy regularnie seksu,z mojego powodu.Moje libido jest -10.moj maz juz nawet nie zbliza sie,bo zawsze szukam wymowek.

    [link=https://www.suwaczki.com/]atdchdget43fp9br.png[/link]

    29.09.2018❤️
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _magda87_ wrote:
    seli biedna.moze zrob sobie jakis oklad termoforem...nie wiem:(

    dziwczyny powiedzcie czy staracie sie glownie serduszkowac w calym cyklu,czy glownie celujeie w dni plodne???dzis sie naczytalam ze kobieta zaszla 3 dni [email protected] sie przyznac,ale nie uprawiamy regularnie seksu,z mojego powodu.Moje libido jest -10.moj maz juz nawet nie zbliza sie,bo zawsze szukam wymowek.

    Ogrzewałam się i nagle przeszło, dziwne bo już wyłam z bólu i dobrze znałam taki ból...


    To nie dobrze, to tak... Bezsenu. Najlepiej co 2-3 dni, bo po 3 dniach u mężczyzny plemniki ulegają uszkodzeniu, jeśli badał nasienie lub nie to właśnie co 2 dni jest najlepiej. Za często jest nie dobrze też ale po 5 dniach abstynencji mężczyzny już jest tragedia z plemnikami. Tak nam tłumaczyli na badaniu :P

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Baylee Ekspertka
    Postów: 207 56

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a mnie jajniki bola, wczoraj w nocy tez
    chcialabym dostac ten okres jeszcze w czasie brania duphastonu:/

    16uddqk30vgif7kq.png
  • NaTaLusia87 Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny to ja też się zapisuję :)) my zaczęliśmy starania od grudnia niestety @ lada dzień ma przyjść... Ehhh... mam nadzieję, że do marca nam się uda. Mam umowę do 30 czerwca i do tego dnia moja kruszynka powinna mieć min.12 tygodni później niestety musimy przełożyć starania o cały rok ślub mamy w sierpniu 2019 no i nie wiem jak z pracą

    Czekamy na Ciebie maleństwo
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja nie dostalam. Bol ustal. I temperatura wystrzelila. Dziwactwo ;p

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _magda87_ wrote:
    seli biedna.moze zrob sobie jakis oklad termoforem...nie wiem:(

    dziwczyny powiedzcie czy staracie sie glownie serduszkowac w calym cyklu,czy glownie celujeie w dni plodne???dzis sie naczytalam ze kobieta zaszla 3 dni [email protected] sie przyznac,ale nie uprawiamy regularnie seksu,z mojego powodu.Moje libido jest -10.moj maz juz nawet nie zbliza sie,bo zawsze szukam wymowek.

    Jeśli nie chodzisz na monitoring, to nie możesz być pewna dni płodnych. Od zakończenia @ do przynajmniej 24 dc co dwa dni! :)

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bylam. O to chodzi. Ale w 8 dc i po objawach i sladzie pekniecia nie kontynuowalam. Ginka powiedziala, ze pekl, szyjka sie obnizyla i sluz juz nie byl plodny. Powiedziala, ze musial peknac w 6dc i mogl byc to pusty pecherzyk.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • kasiia93 Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was dziewczyny :)
    Jestem tu nowa, chociaż konto założyłam już jakiś czas temu, to dopiero teraz tak naprawdę zaczynamy z mężem myśleć o pierwszym dziecku :) Mam 24lata, ślub wzięliśmy w październiku tamtego roku.
    Na razie czekamy, aż ja dostanę umowę w pracy, mąż będzie za niedługo zmieniał pracę, więc myślę, że nasze starania zaczniemy gdzieś w drugiej połowie roku.
    Na razie jestem na etapie "przygotowań", tzn chce się wybrać do ginekologa (takiego, który chciałabym, aby prowadził moją ciążę), dentysta, badania, itp.

    Mam nadzieję, że obecność tutaj i wymiana doświadczeń z Wami pomoże mi dotrwać do wyczekiwanych starań, bo już nie mogę się doczekać :)

    Pozdrawiam Was ciepło ;)

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasiia93 wrote:
    Witam Was dziewczyny :)
    Jestem tu nowa, chociaż konto założyłam już jakiś czas temu, to dopiero teraz tak naprawdę zaczynamy z mężem myśleć o pierwszym dziecku :) Mam 24lata, ślub wzięliśmy w październiku tamtego roku.
    Na razie czekamy, aż ja dostanę umowę w pracy, mąż będzie za niedługo zmieniał pracę, więc myślę, że nasze starania zaczniemy gdzieś w drugiej połowie roku.
    Na razie jestem na etapie "przygotowań", tzn chce się wybrać do ginekologa (takiego, który chciałabym, aby prowadził moją ciążę), dentysta, badania, itp.

    Mam nadzieję, że obecność tutaj i wymiana doświadczeń z Wami pomoże mi dotrwać do wyczekiwanych starań, bo już nie mogę się doczekać :)

    Pozdrawiam Was ciepło ;)

    Hej :) To jest zawsze dobry plan :) A ginekolog to święta rzecz, ja zmieniałam 3 razy... I mam nadzieję, że jestem u dobrego bo zaczynam się leczyć :)

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Darinka Ekspertka
    Postów: 215 121

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, postanowiłam sie dołączyć do Was dziewczyny. Od kwietnia 2017 nie biorę tabletek anty(bralam 8 lat). Myslalam, ze zajde w ciaze niedlugo po odstawieniu, ale niestety. Ginekolog twierdzi, ze wszystko jest ok. Przepisał mi ovarin, zjadlam trzy opakowania. Podczas ost wizyty 27 grudnia stwierdzil ladny pęcherzyk 26 mm i sprzyjające warunki do zaplodnienia, wiec sie staralismy z mężem. Dzis dostalam @. Troche poczytalam i ten pecherzyk 26 mm to chyba troche duzy jednak :/ moze wgl nie pękł... no i zaczynam się martwic :(

    34bw2n0a9897alzf.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darinka wrote:
    Hej, postanowiłam sie dołączyć do Was dziewczyny. Od kwietnia 2017 nie biorę tabletek anty(bralam 8 lat). Myslalam, ze zajde w ciaze niedlugo po odstawieniu, ale niestety. Ginekolog twierdzi, ze wszystko jest ok. Przepisał mi ovarin, zjadlam trzy opakowania. Podczas ost wizyty 27 grudnia stwierdzil ladny pęcherzyk 26 mm i sprzyjające warunki do zaplodnienia, wiec sie staralismy z mężem. Dzis dostalam @. Troche poczytalam i ten pecherzyk 26 mm to chyba troche duzy jednak :/ moze wgl nie pękł... no i zaczynam się martwic :(

    Zbadaj siebie i męża :) Jak już prawie rok mija, myślę, że można się diagnozować.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
‹‹ 22 23 24 25 26 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ