X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Planujące starania na 2018 rok...
Odpowiedz

Planujące starania na 2018 rok...

Oceń ten wątek:
  • Darinka Ekspertka
    Postów: 215 121

    Wysłany: 12 stycznia 2018, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myslalam, ze mam dobry wynik tsh (2,67) bo przeciez w normie, a teraz sie doczytalam na jakims forum, ze to za wysoki wynik dla starających sie zajsc w ciąze... może w tym tkwi problem. Chyba czeka mnie wizyta u endokrynologa :/

    34bw2n0a9897alzf.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 12 stycznia 2018, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darinka wrote:
    Myslalam, ze mam dobry wynik tsh (2,67) bo przeciez w normie, a teraz sie doczytalam na jakims forum, ze to za wysoki wynik dla starających sie zajsc w ciąze... może w tym tkwi problem. Chyba czeka mnie wizyta u endokrynologa :/

    Niby nie jest zły, ja miałam 2,3 i zbijam właśnie, idę zrobić w tygodniu i zobaczyć jaki jest :)

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Darinka Ekspertka
    Postów: 215 121

    Wysłany: 12 stycznia 2018, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak czytam, ze ok. 2 powinno być, a czym zbijasz?

    34bw2n0a9897alzf.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 12 stycznia 2018, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zbijam do 1. Euthyroxem 25 mg 1/2 tabletki.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Darinka Ekspertka
    Postów: 215 121

    Wysłany: 12 stycznia 2018, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A bylas u endokrynologa czy ginekolog Ci przepisał?

    34bw2n0a9897alzf.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 12 stycznia 2018, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Endokrynolog. Zbadal mnie i zrobil usg tarczycy. Ja tez mialam wyniki krzywej cukrowej i insuliny. Wiec endokrynolog byl wskazany.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Darinka Ekspertka
    Postów: 215 121

    Wysłany: 12 stycznia 2018, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W takim razie tez sie umowię i zobaczymy co mi powie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 stycznia 2018, 19:24

    34bw2n0a9897alzf.png
  • Ineczka Autorytet
    Postów: 2954 1174

    Wysłany: 12 stycznia 2018, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darinka wrote:
    Myslalam, ze mam dobry wynik tsh (2,67) bo przeciez w normie, a teraz sie doczytalam na jakims forum, ze to za wysoki wynik dla starających sie zajsc w ciąze... może w tym tkwi problem. Chyba czeka mnie wizyta u endokrynologa :/
    Najlepiej w okolicach 1-1,5 dla staraczek sama w zeszłym roku zaczynałam z 2,8 poszłam do endokrynologa i dostałam najmniejsza dawkę euthyroxu.Jak wybierasz się do endo to proponuje iść z całym panelem czyli ft3,ft4 antyTG i antyTPO pewnie i tak ci to zleci a po co dwa razy płacić :)

    v5abi09kg49ph79h.png
    30 lat Euthyrox 25,Mama aktiv premium,jodid
    https://bellybestfriend.pl/pamiętnik/zielona-staraczka-pozniej-ciezarowka-przez-9-miesiecy,2959.html
    beta 25.10/229, 27.10/488, 30.10/1615
  • Darinka Ekspertka
    Postów: 215 121

    Wysłany: 12 stycznia 2018, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ineczka wrote:
    Najlepiej w okolicach 1-1,5 dla staraczek sama w zeszłym roku zaczynałam z 2,8 poszłam do endokrynologa i dostałam najmniejsza dawkę euthyroxu.Jak wybierasz się do endo to proponuje iść z całym panelem czyli ft3,ft4 antyTG i antyTPO pewnie i tak ci to zleci a po co dwa razy płacić :)
    Dzieki za podpowiedz ft3 i ft4 mam, ale pozostale musialabym zrobic

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 stycznia 2018, 19:39

    34bw2n0a9897alzf.png
  • Darinka Ekspertka
    Postów: 215 121

    Wysłany: 12 stycznia 2018, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ineczka a robilas sobie badania po jakim czasie spadlo do odpowiedniego poziomu?

    34bw2n0a9897alzf.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 12 stycznia 2018, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anty tpo i tg jest wazne. Ja mialam w normie tamte trzy a tpo podwyzszone. Niby niewiele a jednak.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 12 stycznia 2018, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darinka wrote:
    Ineczka a robilas sobie badania po jakim czasie spadlo do odpowiedniego poziomu?

    Mi lekarz mowil, ze kolo 4-6 tygodni.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Darinka Ekspertka
    Postów: 215 121

    Wysłany: 12 stycznia 2018, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A lekarz rodzinny moze dac na to skierowanie czy odplatnie robilyscie?

    34bw2n0a9897alzf.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 12 stycznia 2018, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moze dac, ja robilam wszystko platne bo mi sie czekac nie chcialo itp

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Mama_Zuzia Autorytet
    Postów: 2536 3957

    Wysłany: 12 stycznia 2018, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, nie wiem czy ktoś mnie pamięta :) jestem Mama synka, który dzisiaj kończy 4,5 roku. Odstawiłam tabletki pod koniec listopada i dopiero teraz po 4,5 roku dostałam normalny @, mój cykl trwał 47 dni. Od tego cyklu zaczynamy się starać o drugie dziecko :) pozdrawiam !

    ojxeroeqgm6z29wi.png
    Rok starań i..świąteczny cud!
    Syn - 2013 ❤️ Pierwsza miłość
    ————————
  • Ineczka Autorytet
    Postów: 2954 1174

    Wysłany: 13 stycznia 2018, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darinka wrote:
    Ineczka a robilas sobie badania po jakim czasie spadlo do odpowiedniego poziomu?
    U mnie bardzo szybko przy najmniejszej dawce po dwóch miesiącach już było w okolicach 2, ale w moim wypadku tsh było wysokie bo miałam bardzo wysoka prolaktyne i ona mi podbijała jak dostałam leki na PRL i na tsh jednocześnie to ładne spadło :) Po pół roku było 1,5 i mniej

    v5abi09kg49ph79h.png
    30 lat Euthyrox 25,Mama aktiv premium,jodid
    https://bellybestfriend.pl/pamiętnik/zielona-staraczka-pozniej-ciezarowka-przez-9-miesiecy,2959.html
    beta 25.10/229, 27.10/488, 30.10/1615
  • Ineczka Autorytet
    Postów: 2954 1174

    Wysłany: 13 stycznia 2018, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    Mi lekarz mowil, ze kolo 4-6 tygodni.
    Jak ma się prolaktyne w normie a tylko tsh wysokie to może to trwać dłużej mniej więcej tyle co napisałaś :) Oznacza to wtedy, ze musimy szukać przyczyny wysokiego tsh niedoczynnosc,nadczynność hashimoto a to juz dłużej trwa niż zbicie tylko prolaktyny, dlatego ważne jest robienie całego czycowego bo samo tsh nam nic nie powie lekarzowi tez nie.Mozna mieć ładne tsh a inne parametry nie albo odwrotnie mieć wysokie antyTPO czy anty tg a mieć tsh w normie wtedy wydaje nam się, ze wszystko dobrze a niestety tak nie jest. Ja dzięki temu, ze zrobiłam szybko wszystko odkryłam zapalenie tarczycy, które dalej się nie rozwinęło :)

    v5abi09kg49ph79h.png
    30 lat Euthyrox 25,Mama aktiv premium,jodid
    https://bellybestfriend.pl/pamiętnik/zielona-staraczka-pozniej-ciezarowka-przez-9-miesiecy,2959.html
    beta 25.10/229, 27.10/488, 30.10/1615
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 13 stycznia 2018, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ineczka wrote:
    Jak ma się prolaktyne w normie a tylko tsh wysokie to może to trwać dłużej mniej więcej tyle co napisałaś :) Oznacza to wtedy, ze musimy szukać przyczyny wysokiego tsh niedoczynnosc,nadczynność hashimoto a to juz dłużej trwa niż zbicie tylko prolaktyny, dlatego ważne jest robienie całego czycowego bo samo tsh nam nic nie powie lekarzowi tez nie.Mozna mieć ładne tsh a inne parametry nie albo odwrotnie mieć wysokie antyTPO czy anty tg a mieć tsh w normie wtedy wydaje nam się, ze wszystko dobrze a niestety tak nie jest. Ja dzięki temu, ze zrobiłam szybko wszystko odkryłam zapalenie tarczycy, które dalej się nie rozwinęło :)

    Prolaktyny nie badałam, ale chyba na ten cykl to zrobie bo mam możliwość.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Ewelka Elka Ekspertka
    Postów: 175 95

    Wysłany: 13 stycznia 2018, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny te, które nie mają wykupionego abonamentu premium, czy wy też nie możecie wpisywać danych do wykresu? Od wczoraj nie mogę dodać temperatur ani nic na nim zmienić:/
    U mnie w tym cyklu już myślałam że nic z tego bo miałam przedwczoraj i wczoraj plamienie ale dziś mi tak temperatura wzrosła... Może jest zawyżona bo później wstałam, no nie wiem , ale narobiła mi trochę nadziei :)

    2iq53e5e3yojhi4f.png
    4c3thqvknxkcy7op.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 13 stycznia 2018, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelka Elka wrote:
    Dziewczyny te, które nie mają wykupionego abonamentu premium, czy wy też nie możecie wpisywać danych do wykresu? Od wczoraj nie mogę dodać temperatur ani nic na nim zmienić:/
    U mnie w tym cyklu już myślałam że nic z tego bo miałam przedwczoraj i wczoraj plamienie ale dziś mi tak temperatura wzrosła... Może jest zawyżona bo później wstałam, no nie wiem , ale narobiła mi trochę nadziei :)

    jak wstajesz to od godziny pełnej odejmujesz -10 a jak wstajesz wcześniej to dodajesz +10 ;) np. jak o 5 zawsze mierzysz, wstaniesz o 7 to odejmujesz -0,20 a jak wstajesz wcześniej np. o 4 to do tej piątej by była rzetelna dodajesz 0,10

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
‹‹ 24 25 26 27 28 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ