X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Początkujące:)
Odpowiedz

Początkujące:)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 października 2014, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozowe Mysli, moja mama miala 41 lat jak mnie urodzila. Ja mam 22 i problemy ciagna sie ponad rok. Starac zaczelismy sie dopiero po slubie ale przebylam zakrzepice przez tabletki i wtedy zaobserwowalam u siebie brak owulacji. Pozniej lekarz ja potwierdzil, lecz sa jakies zaburzenia. Do tego IO i mozliwe ze cos z tarczyca. Mieszkam w UK i tutaj maja wszystko w 4 literach. Teraz wyblagalam USG po powrocie z Polski. Lece tylko na piatek i sobote do lekarzy i na badania. Ale nie do tego zmierzam. Chodzi mi o to ze mojego siostrzenca dziewczyna jest w ciazy (14 lat). Mama zwariowala! Pamietam jak mi kupowala test i mowila ze ale fajnie by bylo, w ta sama noc mialam sen ze byly 2 kreski a mama mi dziekowala. Tez jestem tak rozpieszczona jak Ty, ale staram sie nie spinac. Wole zeby ciaza byla bezpieczna a dziecko zdrowe niz zeby to stalo sie teraz i juz. Rozumiesz?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 października 2014, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Różowe myśli - nie martw się ochrzanem, nikt nie przeżyje życia za Ciebie. Mama na pewno chce dla Ciebie jak najlepiej, ale nie czuje tego, co Ty, nie żyje tym, czym Ty żyjesz i nie jest w stanie wejść w Twoje buty :) Jakoś zwykle tak jest, że rodzice mają trochę inny timing, albo naciskają za wcześnie pytaniami o dziecko, kiedy para jeszcze nie jest gotowa, albo odwrotnie, próbują własnym dzieciom przedłużyć na siłę dzieciństwo. Dla pocieszenia powiem Ci, że moja mama przejawia naraz obie opcje :D Raz mówi, że chce być już babcią, a potem, żebyśmy się czasem o dziecko teraz nie starali, bo to za wcześnie (a jestem jedynaczką, więc tylko ja mogę sprawić, że będzie babcią :P) - także jak widać, można pójść w obie skrajności naraz i nie widzieć w tym sprzeczności :P :P :P

    Btw. mnie i moich rodziców dzieli dokładnie 40 lat, więc trochę jedziemy na tym samym wózku :)

  • Sana Autorytet
    Postów: 3149 2799

    Wysłany: 5 października 2014, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja mama znów urodziła mnie bardzo wcześnie, jak miała 19 lat.
    Ja mam teraz 22 lata i wiem, że chce już być mamą. Po prostu :)
    Narzeczony jest rok starszy ode mnie i też bardzo chce już mieć pełną rodzinkę, dlatego oświadczył mi się w tym roku, planujemy nasz ślub na lato 2015, jesteśmy razem już 8 lat i wiemy, że to TO, więc na co mamy czekać?
    Moja mama mówi, że każdy powinien sobie życie ułożyć po swojemu, jak mu serce dyktuje. I ja jestem tego samego zdania :)
    Btw, dziś mamy półrocznicę zaręczyn. Póki co pogoda brzydka, ale słoneczko zaczyna wychodzić, mam nadzieję że trochę się ociepli i sobie pospacerujemy.

    Przyjemnej i udanej niedzieli :)

    km5scwa10mzljyjj.png
    Julia <3 07.2015
  • olusia24 Autorytet
    Postów: 480 550

    Wysłany: 5 października 2014, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny. Owulacja na pewno wczoraj była bo brzuch bolał a dziś test negatywny i skok temperatury. ZERO śluzu płodnego:/cały czas wodnisty... któraś z Was jakiś żel używa tylko nie pamiętam która? co to za żel? i czy pomaga? może jakieś inne sposoby? już się nastawiam na następny cykl przez ten brak śluzu

    w4sqdqk3shg1dimh.png
  • Sana Autorytet
    Postów: 3149 2799

    Wysłany: 5 października 2014, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olusia, dopóki nie ma @ nie ma co tracić nadziei, trzymam kciuki żeby jednak się udało :)

    km5scwa10mzljyjj.png
    Julia <3 07.2015
  • olusia24 Autorytet
    Postów: 480 550

    Wysłany: 5 października 2014, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sigma wrote:
    Różowe myśli - nie martw się ochrzanem, nikt nie przeżyje życia za Ciebie. Mama na pewno chce dla Ciebie jak najlepiej, ale nie czuje tego, co Ty, nie żyje tym, czym Ty żyjesz i nie jest w stanie wejść w Twoje buty :) Jakoś zwykle tak jest, że rodzice mają trochę inny timing, albo naciskają za wcześnie pytaniami o dziecko, kiedy para jeszcze nie jest gotowa, albo odwrotnie, próbują własnym dzieciom przedłużyć na siłę dzieciństwo. Dla pocieszenia powiem Ci, że moja mama przejawia naraz obie opcje :D Raz mówi, że chce być już babcią, a potem, żebyśmy się czasem o dziecko teraz nie starali, bo to za wcześnie (a jestem jedynaczką, więc tylko ja mogę sprawić, że będzie babcią :P) - także jak widać, można pójść w obie skrajności naraz i nie widzieć w tym sprzeczności :P :P :P

    Btw. mnie i moich rodziców dzieli dokładnie 40 lat, więc trochę jedziemy na tym samym wózku :)
    moja mama urodziła brata jak miała 18 lat a mnie jak miała 24 lata czyli dokładnie w moim wieku miała już dwoje. Przeszkadza jej tylko to że najpierw powinien być ślub a potem dziecko no i że nie puści mnie do ślubu do puki pół roku nie pomieszkam z D bo gdyby ona mieszkała z tatą przed ślubem to by nigdy za niego nie wyszła;P

    w4sqdqk3shg1dimh.png
  • Sana Autorytet
    Postów: 3149 2799

    Wysłany: 5 października 2014, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olusia, a Wy po prostu mieszkacie gdzie indziej, czy Twój D. gdzieś za granicą pracuje?

    km5scwa10mzljyjj.png
    Julia <3 07.2015
  • olusia24 Autorytet
    Postów: 480 550

    Wysłany: 5 października 2014, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sana wrote:
    olusia, dopóki nie ma @ nie ma co tracić nadziei, trzymam kciuki żeby jednak się udało :)

    ale jak śluzu nie było to raczej marne szanse, po za tym wczoraj serduchowania nie było :( jak to się mówi do trzech razy sztuka więc może w następnym cyklu się uda tylko muszę podziałać żeby śluz był

    w4sqdqk3shg1dimh.png
  • olusia24 Autorytet
    Postów: 480 550

    Wysłany: 5 października 2014, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sana wrote:
    olusia, a Wy po prostu mieszkacie gdzie indziej, czy Twój D. gdzieś za granicą pracuje?


    ja od dwóch miesięcy mam nową pracę i jestem 150 km od niego. Wcześniej pomieszkiwaliśmy razem parę dni w tygodniu u mnie pare u niego. Teraz się urządzamy w nowym mieszkanku i będziemy już razem mieszkać, a zależy nam też na szybkiej ciąży żebym mogła wrócić na stałe i spokojnie w domku czekać na potomka :)

    w4sqdqk3shg1dimh.png
  • olusia24 Autorytet
    Postów: 480 550

    Wysłany: 5 października 2014, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale niestety puki co przyjeżdżam dwa razy w miesiącu i tylko wtedy jest czas na staranka

    w4sqdqk3shg1dimh.png
  • Sana Autorytet
    Postów: 3149 2799

    Wysłany: 5 października 2014, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faktycznie ciężko o "porządne" starania, jak się stara na odległość, coś o tym wiem :( urządzacie się na swoim, czy będziecie wynajmować?

    km5scwa10mzljyjj.png
    Julia <3 07.2015
  • różowe_myśli_2014 Przyjaciółka
    Postów: 124 33

    Wysłany: 5 października 2014, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem jedno: dzięki dziewczyny :*:* :)

    Może spróbuje mierzyć temperaturę ?:) tylko proszę od stosujących jakieś rady :) kiedy pierwszy dzień itp :)

    Coś dziwnego mnie spotkało wczoraj wieczorem.. byłam siku i coś mnie pokusilo by popatrzeć.. a tam taki sluz jak na owu a w środku niego ten biały nigdy nie miałam sluzu po owu tylko przed miesiaczka taki kremowy parę dni wcześniej :( martwię się

    Zaczynamy 06.2015 :)

    1.9.2012 (*) Anioł :*
  • olusia24 Autorytet
    Postów: 480 550

    Wysłany: 5 października 2014, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    na swoim tzn na jego :) wszystko urządzamy razem już jesteśmy na końcówce :) dlatego bardzo bym chciała szybciutko mieć dzidzie i cieszyć się nowym mieszkankiem a nie przyjeżdżać do niego dwa razy w miesiącu:/

    w4sqdqk3shg1dimh.png
  • olusia24 Autorytet
    Postów: 480 550

    Wysłany: 5 października 2014, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sana Wy też się staracie na odległość?

    w4sqdqk3shg1dimh.png
  • różowe_myśli_2014 Przyjaciółka
    Postów: 124 33

    Wysłany: 5 października 2014, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smutne to na odległość ale podziwiam za charyzmę :* uda się wkońcu :* a mieszkać będziecie tam gdzie On teraz czy taM gdzie Ty? :)

    Zaczynamy 06.2015 :)

    1.9.2012 (*) Anioł :*
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 5 października 2014, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olusia, ja używam Conceive w tym cyklu. Żel jest rzadki i lepki, a po chwili w ciele gęstnieje lekko i staje się taki jak nasz naturalny. Doznania są super, jest ślisko, mokro, mąż stwierdził wczoraj (zaaplikowałam go prawie 4 ml, więc sporo), że możemy go kupować nawet po zajściu, bo zwiększa przyjemność ;) I co najfajniejsze, że on nie wysycha tak szybko, nie trzeba go dokładać w trakcie stosunku (sprawdzi się np. w dni niepłodne, kiedy naturalnego poślizgu już jest mało).

    Różowe myśli, warto spróbować :) Ja sama nie sądziłam, że dam radę, bo tak, jak pisałam, ponad wszystko przedkładam sen i nie wyobrażałam sobie specjalnego budzenia na mierzenie tempki.

    Na forum dostałam info, że najlepiej od pierwszego dnia cyklu. Ja z racji późnego zakupu termometru (Microlife MT16C2) mierzyłam po miesiączce. Pomiaru dokonuję w ustach.

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • Sana Autorytet
    Postów: 3149 2799

    Wysłany: 5 października 2014, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnie dwa tygodnie na odległość kochana. Tylko u nas niestety sprawa wygląda tak, że idziemy na wynajmowane :( baaardzo bym chciała mieć takie totalnie swoje mieszkanie, ale ceny są takie, że niestety...

    km5scwa10mzljyjj.png
    Julia <3 07.2015
  • różowe_myśli_2014 Przyjaciółka
    Postów: 124 33

    Wysłany: 5 października 2014, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze, a jak dostanę po południu to jak mam mierzyć od następnego dnia?? :)

    Współczuję wynajmu my 1.5 roku wynajmowalismy ale staraliśmy się o mieszkanie do generalnego remontu w Zakładzie gospodarki mieszkaniowej w naszym mieście i mieszkamy już "na swoim" i płacimy tylko czynsz bez wynajmu :) zobacz czy w waszym mieście jest takie coś

    Zaczynamy 06.2015 :)

    1.9.2012 (*) Anioł :*
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 5 października 2014, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Różowe myśli, tak :) i wyznacz sobie jedną godzinę na mierzenie, najlepiej 6-7 rano i minimum po 4 godzinach snu.

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • Ania24 Autorytet
    Postów: 612 364

    Wysłany: 5 października 2014, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny myślicie że już po owulacji mierzenie temperatury ma sens? Czy poczekać do nowego cykl?

    uwo9kw7iwhwdks4f.png
    932332a8a8.png
‹‹ 126 127 128 129 130 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ