X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Początkujące:)
Odpowiedz

Początkujące:)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2014, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EP!C :D:D:D może to dziecko Cię tak do kibelka przegania :D trzymam kciukiiii!

    EP!C lubi tę wiadomość

  • MaDalenkA Ekspertka
    Postów: 226 60

    Wysłany: 23 października 2014, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EP!C wrote:
    A mi doszly zawroty glowy i nudnosci... Do toalety non stop ganiam.
    No to chyba trzeba juz zaczac Ci gratulowac :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2014, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sigma, Ep!c
    To ja trzymam kciuki za te Wasze przypadłości :D
    aby były + :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2014, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ogóle plamienie to plamienie, zawsze trzeba zaznaczać, nawet jak to tylko kropla :) Plamienie po okresie raczej nie wiąże się z niedoborem progesteronu, on w fazie folikularnej i tak jest zawsze niski, to plamienia w fazie lutealnej często są powodowane niskim progesteronem. Nie wiem na ile Twoje plamienia mogą się łączyć z PCOS - u mnie plamienia występują niesamowicie rzadko, a PCOS mam zdiagnozowane od 7 lat, ale nie wiem jak mają inne kobietki, nie interesowałam się tym do tej pory.
    Z tym USG to dobry pomysł, nawet u pierwszego lepszego gina z dobrym sprzętem - zawsze warto sprawdzić. A jak znajdziesz zaufanego gina, to potem u niego potwierdzisz :)

    Coś musiało się zmienić od tych 3 cykli, skoro teraz zaczęły się plamienia. Masz pomysł co to może być? Co jest inaczej?
    No i robiłaś ostatnio badania hormonów? Przy stosowaniu naprotechnologii zwykle badają je bardzo dokładnie, kilkakrotnie w ciągu cyklu - nie odnaleźli przyczyn plamień?

  • Alicja92 Autorytet
    Postów: 897 596

    Wysłany: 23 października 2014, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do testow to slyszalam o przypadku gdzie chlopak nasikal dla jaj i wyszedl pozytyw. Wykryli raka jader.
    Co do napro. Wiele naprotechnologow hospitalizuje pacjentki. Czesto powodem niepowodzen jest nietorelancja pokarmowa. Siedze w tym od marca. Za 2tyg pojde w koncu do naprotechnologa.

  • Alicja92 Autorytet
    Postów: 897 596

    Wysłany: 23 października 2014, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak czy siak intruktorka tez powinna zlecic badania. Mi moja co miesiac karze sprawdzac progesteron 7dpo.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2014, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie słyszałam, że naprotechnolodzy uważają plamienia po okresie za związane z niedoborem progesteronu, ale jakoś nie mogę zrozumieć, co ma piernik do wiatraka :P
    Progesteron jest niski na początku cyklu, po owulacji rośnie do pewnego momentu, po czym w przypadku braku ciąży zaczyna spadać. Jego spadek powoduje złuszczanie endometrium, miesiączkę. I teraz jeżeli lekkie spadki progesteronu występują za szybko, to pojawia się małe krwawienie, które wypływa na zewnątrz w postaci plamienia. Naprotechnolodzy natomiast twierdzą, że nieprawidłowy poziom progesteronu w poprzednim cyklu może mieć wpływ na następny cykl - nie rozumiem, czemu, tzn. na jakiej podstawie tak twierdzą. Z chwilą początku miesiączki progesteron już zwykle jest niski (tzn. na poziomie właściwym dla fazy folikularnej u danej kobiety), czasem kończy spadać dopiero w 2-3 dniu miesiączki (i stąd u tych kobiet temperatura spada dopiero na początku nowego cyklu, a nie pod koniec cyklu), ale generalnie w trakcie miesiączki i tuż po niej progesteron zawsze jest już na niskim poziomie. Skąd więc pomysł naprotechnologów, że progesteron ma cokolwiek wspólnego z plamieniami tuż po okresie?
    Nie mam pojęcia - serio. Nie spotkałam się też z takim stwierdzniem nigdzie indziej, tylko na stronach związanych z naprotechnologią i dziwi mnie to. Może są jakieś badania, które są podstawą założenia naprotechnologów, ale na razie nigdzie się z nimi nie spotkałam.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2014, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badanie progesteronu to zwykle koło 15-25 zł, w zależności od labu.

    Zuzzi, ale czemu od współżycia miałaby się zmienić gospodarka hormonalna?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2014, 13:53

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2014, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale ten wpływ orgazmu na prolaktynę i oksytocynę jest chwilowy, nie trwały :P Ciekawe to, co piszesz o rewolucji organizmu :D u mnie nic się nie zmieniło odkąd zaczęłam współżyć. A ciekawa jestem jak to było u innych dziewczyn początkujących? :)

    Jak będziesz rozmawiać z instruktorką, to proooszę, zapytaj ją jak to działa, że stężenie progesteronu w poprzednim cyklu ma wpływać na następny cykl :> ciekawa jestem! :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2014, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aa, szkoda z tymi artykułami. Ale będę szukać informacji na ten temat i jak coś ciekawego znajdę, to dam znać! :)

    Ciekawe z tym wapniem, nigdy nie słyszałam o tym :)

  • kusiczka Autorytet
    Postów: 365 229

    Wysłany: 23 października 2014, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny, odebrałam bete- wynik 103,60 mlU/ml - według przedziału 4 tydzień ciąży (9,5- 750).
    przewidywany termin wystąpienia @ wypadał na sobotę/niedzielę.

    Czy zrobić w sobotę (po 48h) powtórkę z bety, żeby się upewnić? bo lekarz to jeszcze nie pomoże nic :)

    Maczek, Sigma, mallinka, monia91 lubią tę wiadomość

    f2w3gov3j7kctpp8.png
  • Alicja92 Autorytet
    Postów: 897 596

    Wysłany: 23 października 2014, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hormony moga sie nie resetowac na poczatku nowego cyklu czyli jest cos zaburzone. A Zuzi skad jestes? Ja wszystko prywatnie bo nie mieszkam w Polsce. Ostatnio lekka reka zostawilam 600zl w gabinecie. Do tego badania 300. Teraz w maju nietolerancjw i kolejne 2000 do tego pewnie laparoskopia bo nie ma sluzu. Glupi czlowiek sie trul anty to teraz ma.

  • Sana Autorytet
    Postów: 3149 2799

    Wysłany: 23 października 2014, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)

    Trochę mnie nie było, wyjechaliśmy z narzeczonym odpocząć i zregenerować się, nabrać sił, trochę dystansu...
    @ minęła, czekamy na cykl płodny :)

    Zastanawiam się, czy iść na monitoring cyklu. Tylko, czy robią go państwowo, z NFZ? Bo nie wiem.

    kusiczka idź jeszcze raz na betę zobaczyć, czy przyrasta.
    Trzymam kciuki :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2014, 14:58

    km5scwa10mzljyjj.png
    Julia <3 07.2015
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2014, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie to już 6 lat wiec nie pamietam.:P
    ale napewno zaczełam przeżywac wiecej stresu bo człowiek się bał wpadki :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2014, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saaaana, kochana ja tu się już zaczełam martwić,że Cie nie ma i nie ma...

    Wyjazd i odpoczynek mam nadzieje udany :)
    Superancko :)

    Kusiczka, gratulacje :) :D :D
    ja bym nie robiła przyrostu :)
    Masz ciąże potwierdzoną a co dalej sie z nią stanie to i tak nikt nie ma na to wpływu. A tak się bedziesz stresowała jak dziewczyny, że za mało przyrasta albo coś a po co Ci teraz stres?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2014, 15:08

    kusiczka lubi tę wiadomość

  • kusiczka Autorytet
    Postów: 365 229

    Wysłany: 23 października 2014, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to na pewno dam znać w sobotę dziewczyny :)

    f2w3gov3j7kctpp8.png
  • D. Autorytet
    Postów: 596 233

    Wysłany: 23 października 2014, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kusiczka trzymam kciuki! :)

    kusiczka lubi tę wiadomość


    [*] 14.09.2014 r.
    [*] 08.01.2015 r.
    [*] 11.10.2015 r.
    [*] 22.12.2015 r.
  • Sana Autorytet
    Postów: 3149 2799

    Wysłany: 23 października 2014, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buziulka, dziękuję, miło że ktoś o mnie pamiętał :)
    Wyjazd nam minął w mgnieniu oka, ale nabraliśmy nowych sił i nadziei na kolejny cykl :)

    Buziulka lubi tę wiadomość

    km5scwa10mzljyjj.png
    Julia <3 07.2015
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2014, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kusiczka, piękna beta! Jeszcze raz gratuluję! :)))

    kusiczka lubi tę wiadomość

  • mallinka Autorytet
    Postów: 421 323

    Wysłany: 23 października 2014, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kusiczka gratuluję!!! <3
    zdrówka!

    kusiczka lubi tę wiadomość

    201602031762.png
    200602041778.png
‹‹ 185 186 187 188 189 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ