X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Początkujące:)
Odpowiedz

Początkujące:)

Oceń ten wątek:
  • Truskaweczka250 Autorytet
    Postów: 1573 1225

    Wysłany: 5 września 2014, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asiun wrote:
    A mam pytanie do Was ;).
    Orientujecie się czy badania na przeciwciała toksoplazmozy, cytomegalii i różyczki robi się we własnym zakresie (tzn., prywatnie) czy można dostać skierowanie ??
    Ja robiłam pół roku temu takie badania i płaciłam ale wolałam wiedzieć czy jestem zdrowa wtedy kasa się nie liczy:)

    asiun lubi tę wiadomość

    25.png
    https://www.maluchy.pl/li-73052.png
    Mili <3
  • asiun Ekspertka
    Postów: 297 84

    Wysłany: 5 września 2014, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskaweczka250 wrote:
    Ja robiłam pół roku temu takie badania i płaciłam ale wolałam wiedzieć czy jestem zdrowa wtedy kasa się nie liczy:)

    Tak samo myślę jak Ty :)

    Truskaweczka250 lubi tę wiadomość

    ex2bhdge30jzhj6n.png

    bfaregz2kmplzbid.png
  • myszunia* Przyjaciółka
    Postów: 81 27

    Wysłany: 6 września 2014, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczynki :) co jak wam mija weekendzik? Ja oczywiście w pracy :(

    Mala79 lubi tę wiadomość

    Dana*myszunia

    Wiara czyni cuda!
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2014, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!

    Myszunia to miłej pracy ;)

    Ja muszę się zabrać za sprzątanie...:/


    Ja dziś robiłam test ale wiadomo: I kreska... Czekam jeszcze chwilę i jak sam nie przyjdzie to zacznę dupka...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2014, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niusia wrote:
    Co on już przeżywa za wczasu....

    Wiadomo, że to nie sprzyja żołnierzykom ale nie każdy np facet-kierowca ma z tym problem :D


    No przezywa bo my juz wczesniej sie staralismy tylko pozniej wyszlo to kolano i odpuscilam ze wzgledu na noge priorytet

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2014, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    myszunia* wrote:
    Czesc dziewczynki :) co jak wam mija weekendzik? Ja oczywiście w pracy :(

    Hej Myszunia

    Witam w klubie pracujacych byle dozyc do 19stej :)

    A tak to za oknem nie powiem zapowiada sie sloneczny piekny dzionek

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2014, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkie dziewczyny starające się o maleństwo. Zawitałam tutaj, ponieważ rozpoczynam z mężem drugi cykl starań o dziecko. Pisanie tutaj traktuje jako formę terapii, bo wiem, że nie ja jedyna staram się o dziecko i nie ostatnia nie zaszłam w ciąże za pierwszym razem.
    Mam 26 lat. Nie palę, nie piję. Od 6 lat choruję na niedoczynność tarczycy, której powodem jest jej przewlekły stan zapalny (Hashimoto). W lipcu tego roku przeszłam laparoskopię torbieli jajnika która okazała się endometrionalną i przy okazji usunięto mi wiele ognisk endometriozy. Od czerwca przyjmuję już kwas foliowy oraz zestaw witamin dla kobiet.
    Od tego cyklu postanowiłam prowadzić dzienniczek, by lepiej poznać swoje ciało i zakupić testy owulacyjne. Niestety jestem osobą niecierpliwą, płaczliwą i często się smucę. Chorowałam 2 lata na depresję. Mam więc ogromną nadzieje, że pisanie tutaj pomoże mi przejść okres starań bez zbędnych nerwów:)

    anuleczka91 lubi tę wiadomość

  • Lena83 Autorytet
    Postów: 1826 1165

    Wysłany: 6 września 2014, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Katie :)

    Powiedz jak wykryto Ci te wszystkie choroby?

    Ja tez jestem strasznie niecierpliwa :)

    Może kiedyś ICSI: http://ovufriend.pl/pamietnik/milosc-to-zadanie-ktore-bog-wciaz-nam-wyznacza,144
    Niech nasza dro­ga będzie wspólna. Niech nasza mod­litwa będzie po­kor­na. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2014, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Katie88

    Myślę, że wiele dziewczyn, kobiet bedzie w stanie pomóc Tobie w staraniach chociaż słowem i swoją dotychczasową wiedzą ja też zawitałam tutaj jakiś tydzień temu przez przypadek odkryłam to forum :-)

    Grunt to sie nie poddawac kazdy problem da sie z biegiem czasu rozwiazac i ten zdrowotny i ten który siedzi w naszej glowie zwany upragniona Fasolka :-)

    Pozdrawiam

  • myszunia* Przyjaciółka
    Postów: 81 27

    Wysłany: 6 września 2014, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Kety czyzbysmy były w tym samym wieki 88r? Ja tez teraz 2 cykl wiec wszystkie mamy nadzieje :) ja nadal w pracy ale tak jak napisala Mala byle do 19 :)

    Mala79 lubi tę wiadomość

    Dana*myszunia

    Wiara czyni cuda!
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2014, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszunia


    Ja w sumie to bym miala wolny weekend no ale wyszlo inaczej chociaz teraz sie uspokoilo i moge sobie jesc :-D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2014, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena83
    Hashimoto podpowiedziała mi kuzynka, która też choruje na niedoczynność. Moja mama żaliła się że jestem ciągle śpiąca i zimno mi, mimo że za oknem lato:D Kazała mi zrobić TSH i wyszło mi ponad 15 jedn.:D Przez 4 lata byłam źle leczona, nawet dawki nie miałam dopasowanej. Dopiero gdy zmieniłam miejsce zamieszkani to trafiła do właściwego lekarza, który porobił mi podstawowe badania związane z pracą tarczycy i układu immunologicznego, czego wcześniejszy lekarz mi nie robił. Wyszło Hashimoto i wiele wizyt by ustawić dawkę. Udało się po 6 latach.
    Z pierwszym ginekologiem też nie mam najlepszych wspomnień. Wiosną tego roku postanowiliśmy ze zacznemy starać się o dziecko. Zmieniłam ginekologa i zauważył torbiel. Początkowo leczył ją Duphastonem, ale nie zmalała. Po wywiadzie stwierdził że może być to endometrioza, choroba utrudniająca zajście w ciążę ( bo jakby niedoczynność nie wystarczyła:)) Przyszła załamka, skierowanie na laparoskopie. Okazało się że miałam wiele ognisk endometriozy w miednicy mniejszej. Szybko doszłam do siebie. Lekarz stwierdził że nie będzie mi zapisywał tabletek tylko mamy zacząć starać się o maluszka, a choroba nie powróci. W pierwszym cyklu, sierpniowym, liczyliśmy na złoty strzał, bo wielu naszych znajomych właśnie w ten sposób postarało się o maluszka:D U nas niestety ta metoda zawiodła:D Więc postanowiłam poczytać o planowaniu ciąży, temperaturach, witaminach itp. :D I tak trafiłam tutaj.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2014, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mala79

    Oj, wsparcie na pewno się przyda. Jak to się mówi, w kupie siła ;D

    Mala79 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2014, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    myszunia*

    Również jestem z 88 roku :) Z kwietnia dokładnie:)
    Mi drugi cykl dopiero się zaczął, meczę się drugi dzień z okresem. Ale to i tak żaden ból w porównaniu z tym który miałam przed laparoskopią.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2014, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katie88 wrote:
    Mala79

    Oj, wsparcie na pewno się przyda. Jak to się mówi, w kupie siła ;D


    tia i tu sie zgadzam w 100 procentach :-)

  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 6 września 2014, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katie, ja też 88 i też z niedoczynnością, tyle że bez Hashimoto. To nasz pierwszy cykl starań.

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • Truskaweczka250 Autorytet
    Postów: 1573 1225

    Wysłany: 6 września 2014, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczynki witam wszystkie oraz nowe:)
    Ja dzisiaj byłam z mężem na grzybkach no sporo nazbieraliśmy ale ile ludzi było..:)większa część poszła na suszenie a zdrowiutkie i malutkie do marynowania wyszło mi 7 słoiczków właśnie skończyłam je gotować:)
    A co tam u Was:)?

    25.png
    https://www.maluchy.pl/li-73052.png
    Mili <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2014, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskaweczka250 wrote:
    Cześć Dziewczynki witam wszystkie oraz nowe:)
    Ja dzisiaj byłam z mężem na grzybkach no sporo nazbieraliśmy ale ile ludzi było..:)większa część poszła na suszenie a zdrowiutkie i malutkie do marynowania wyszło mi 7 słoiczków właśnie skończyłam je gotować:)
    A co tam u Was:)?

    No prosze ja tez mialam plan grzybkow ale niestety nie wyszedl no ale coz mowi sie trudno mam nadzieje ze i ja sie zalapie w jakis wolny dzionek na zbieranie :)
    To teraz Truskaweczka czas na odpoczynek :-)

    Truskaweczka250 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2014, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilirose

    Z hashimoto czy bez, choroba i tak jest uciążliwa :D choćby branie tabletek o tej samej porze każdego dnia i tak do końca :D

    lilirose lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2014, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mala79

    Mąż wrócił z pracy i wtajemniczyłam go w plan na nadchodzący drugi cykl :D Więcej seksu, pomiar temperatury, testy owulacyjne, zamówiłam już wiesiołka, bo dowiedziałam się tu, że pomaga oraz dołączę po raz nie wiem już który do swojego jadłospisu - siemie lniane :D No i marcheweczki ;D

‹‹ 34 35 36 37 38 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ