X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Początkujące:)
Odpowiedz

Początkujące:)

Oceń ten wątek:
  • Truskaweczka250 Autorytet
    Postów: 1573 1225

    Wysłany: 17 września 2014, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a beta wychwyci w 10dpo?? nie jest za wcześnie? tak pytam bo nie wiem :)

    25.png
    https://www.maluchy.pl/li-73052.png
    Mili <3
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 17 września 2014, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aka, tak podejrzewałam :)
    Monia, chcę wiedzieć przed weekendem, bo nie da mi to spać ;) Poza tym czeka mnie to weselisko w rodzinie.

    A tak z innej beczki, hipotetycznie ;) jak myślicie, kiedy warto pierwszy raz udać się z ciążą do ginekologa?

    monia91 lubi tę wiadomość

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 września 2014, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam od razu i myślę, że tak jest najlepiej. Lekarz musi sprawdzić czy jajeczko zagnieździło się tam gdzie trzeba.

  • olusia24 Autorytet
    Postów: 480 550

    Wysłany: 17 września 2014, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilirose rób teścior a potem bete jak wyjdą dwie krechy. Myślę że Wam się udało:) mnie też coś kłuje cały czas jakbym małą kolkę miała. @ dopiero ma być w piątek więc dziwne że już mnie brzuch boli.... no ale zrobiłam cztery testy w tym 7 dzień po owu więc raczej nie jestem w ciąży. Ale trzymam kciuki za Ciebie daj znać czy testowałaś czy nie;) Witam nowe staraczki i trzymam kciuki:* aha dziś byłam na badankach oczywiście nie wysikałam się rano do pojemniczka i muszę jutro iść zanieść, wyniki będą w poniedziałek u mojego gin jestem ciekawa najbardziej tej toksoplazmozy. Dam znać co mi wyszło:D

    w4sqdqk3shg1dimh.png
  • olusia24 Autorytet
    Postów: 480 550

    Wysłany: 17 września 2014, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilirose wrote:
    Aka, tak podejrzewałam :)
    Monia, chcę wiedzieć przed weekendem, bo nie da mi to spać ;) Poza tym czeka mnie to weselisko w rodzinie.

    A tak z innej beczki, hipotetycznie ;) jak myślicie, kiedy warto pierwszy raz udać się z ciążą do ginekologa?


    Pytałam o to wczoraj ginekologa mówi że mam przyjść 2 tygodnie po terminie spodziewanej miesiączki, czyli jak nie dostane robię test jak pozytywny to biorę podwójną dawkę kwasu foliowego codziennie i za dwa tygodnie wizyta wtedy będzie powinien już coś widzieć na usg tak mi powiedział

    w4sqdqk3shg1dimh.png
  • olusia24 Autorytet
    Postów: 480 550

    Wysłany: 17 września 2014, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskaweczka250 wrote:
    a beta wychwyci w 10dpo?? nie jest za wcześnie? tak pytam bo nie wiem :)

    Ponoć 10dzień po zapłodnieniu jest pierwszym w którym beta wyjdzie i da 100% pewności :)

    lilirose lubi tę wiadomość

    w4sqdqk3shg1dimh.png
  • olusia24 Autorytet
    Postów: 480 550

    Wysłany: 17 września 2014, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    estrella wrote:
    Oooo jakie miłe przyjęcie ;) witam witam, dziękuję i trzymam kciuki również za Was! Ja chciałam się dziś starać, a tu mąż w pracy właśnie dzwonił, że nie wie, o której skończy tak więc nic z tego :( chyba duuużo czasu upłynie zanim uda nam się zgrać dni płodne i jego pracę... :( a ja taka jestem niecierpliwa... już bym chciała ;)
    Estera kochajcie się 3 dni przed owu nie musi być w ten sam dzień. Trzymam kciuki:)

    w4sqdqk3shg1dimh.png
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 17 września 2014, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olusia, 7 dpo to za wcześnie :) 10-12 to moooże coś wyjdzie na sikańcu, ale rzadko. U mnie dziś (10dpo) wyszła jedna kreska. Idę jutro na betę, bo te objawy, jakie mam teraz nie wskazują na @. Nigdy nie miałam 5-6 dni przez okresem bólów brzucha, kremowego śluzu (aż w ruch poszły wkładki...). Piersi powinnam mieć nabrzmiałe i bolące, a są miękkie.

    A co do mojego pytania to tak pomyślałam, że warto zajść wcześniej chociażby po skierowanie na badania i tak, jak Aka mówisz, żeby spojrzała na zagnieżdżenie. Jak myślicie, lekarka ma obowiązek dać mi wypis na morfologię, OB, grupę krwi, mocz, toksoplazmozę czy to tylko jej dobra wola? Bo spojrzałam tu: http://isap.sejm.gov.pl/Download;jsessionid=832CED15C39AC7F25EA67DD4FCAE11CA?id=WDU20101871259&type=2 i na stronie 14055 jest tabela ze świadczeniami w ramach NFZ. Do 10 tygodnia ciąży wymienionych jest 11 badań. Myślicie, że mamy do nich prawo za darmo? Chyba po to ta tabela jest, prawda?

    I druga sprawa - endokrynolog. Moja lekarka powiedziała, że mam się stawić, gdy będę wiedziała, że jestem w ciąży. Ok, ale czy miała na myśli potwierdzoną ciążę testem z krwi czy serduszko po USG? Byłam u niej trzy tygodnie temu.

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 września 2014, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilirose, jeśli masz lekarza "państwowego" na fundusz to powinien dać Ci skierowania na te badania.
    Jeśli chodzisz prywatnie to Ci niestety nie da. Tak jest przynajmniej u mnie.

    lilirose lubi tę wiadomość

  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 17 września 2014, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aka, tak, chodzę jeszcze na NFZ, choć rozważałam prywatnego lekarza. Boję się, że zacznie coś kręcić, że mogę to sama zbadać i tak dalej. Nie chcę jej machać przed nosem ustawą ;)

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 września 2014, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja skierowania dostałam zaraz na drugiej wizycie potwierdzającej ciąże na NFZ więc na bank dostaniesz :)

    Prywatnie ciężko cokolwiek dostać, bo skierowania tylko wypisują w poradniach na NFZ, a lekarzom zazwyczaj nie chce się "kombinować" .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 września 2014, 12:55

    lilirose lubi tę wiadomość

  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 17 września 2014, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buziulka, dopiero na drugiej? Myślałam, że już na pierwszej dają skierowania, a na drugą, na USG przychodzi się z wynikami.

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 września 2014, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dołączam się dziewczyny. To mój pierwszy cykl starań. Po owulacji, a przed @. Najgorszy okres czekania :/

  • mallinka Autorytet
    Postów: 421 323

    Wysłany: 17 września 2014, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zyrcia wrote:
    Cześć dziewczyny ;)
    Po prawie 5 latach związku zdecydowaliśmy, że tak to już, teraz, tak będzie najlepiej ! Odstawiłam tabletki i na początku sierpnia rozpoczęliśmy starania. Trochę głupio się łudziłam, że uda się od razu, najlepiej "podwójnie", bo i z mojej strony i ze strony mojego mężczyzny zdarzały się takie wypadki. Oczywiście nici z planów ;D Obecnie jesteśmy w drugim miesiącu starań i zobaczymy co wyjdzie, chociaż podejrzewam, że też nic, no ale czas pokaże ;)

    Pozdrawiam wszystkie początkujące kobitki ;)
    Ja miałam podobnie liczyłam że za 1 razem sie uda, a tu już 3 cykl :P
    do tego zrobiłam sobie na własną rękę badania bo lekarz mówi że mamy rok i okazało się że wyniki są nie przychylne...zobaczymy co będzie NADZIEI NIE TRACĘ :D

    zyrcia lubi tę wiadomość

    201602031762.png
    200602041778.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 września 2014, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja coś czuję, że zaraz zacznę 3, bo w tym czarno to widzę. Matko w rodzinie tyle dzieci a ja się czaje i nic :D

  • mallinka Autorytet
    Postów: 421 323

    Wysłany: 17 września 2014, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zyrcia wrote:
    Ja coś czuję, że zaraz zacznę 3, bo w tym czarno to widzę. Matko w rodzinie tyle dzieci a ja się czaje i nic :D

    Wokół mnie pełno kobiet w ciąży koleżanki i w rodzinie no i moja "UKOCHANA" bratowa chciała nas ubiec i się diablicy udało! A my tak bardzo chcemy i dupa blada tym bardziej to moje nie zajście mnie irytuje.
    I jeszcze tesciowa "Ty jeszcze nie w ciązy?" Szlak mnie trafia :P

    201602031762.png
    200602041778.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 września 2014, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas nikt nie wie :D Wie tylko moja przyjaciółka, nie chcemy nikomu mówić, żeby nie było gadania, że studia, śluby itp -_- Dowiedzą się jak się uda :D Mnie już dzieci prześladują, kobiety w ciąży to samo. Mam zaraz 23 lata, chciałabym już, żeby po 25 zdążyć z drugim, ale jak widać planować sobie można :D Na razie jestem dobrej myśli, po cichu liczę na te bliźniaki no, ale nie można mieć wszystkiego :D

  • monia91 Autorytet
    Postów: 3233 942

    Wysłany: 17 września 2014, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mallinka wrote:
    Wokół mnie pełno kobiet w ciąży koleżanki i w rodzinie no i moja "UKOCHANA" bratowa chciała nas ubiec i się diablicy udało! A my tak bardzo chcemy i dupa blada tym bardziej to moje nie zajście mnie irytuje.
    I jeszcze tesciowa "Ty jeszcze nie w ciązy?" Szlak mnie trafia :P

    Bo te tesciowe takie już są. Ja na weselu dowiedziałam się, że moja kuzynka w ciazy, koleżanka ostatnio urodziła.

    mallinka lubi tę wiadomość

    20140607580117.png
  • mallinka Autorytet
    Postów: 421 323

    Wysłany: 17 września 2014, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak najlepiej :) Młodziutka jesteś to masz czas mnie już goni 30-stka :O
    Z 1 dzieckiem tez nikt nie wiedział, ja sama byłam w szoku ;) hehe a teraz jak chce to muszę czekać.

    Jeśli chodzi o bliźniaki to super. Moja siostra ma 2 córeczki roczne Gabriele i Aleksandre ( ale wcześniej przeszła swoje 5 poronień ) Dziewczyny są cudowne mówię na nie moje córeczki :) Każda inna nawet nie podobne jak siostry ( blondyneczka i czarnulka po mamie jedna druga po tacie i z charakterem to samo :)

    zyrcia, monia91 lubią tę wiadomość

    201602031762.png
    200602041778.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 września 2014, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co będzie będę się cieszyć. Irytuję mnie to, bo znając życie jakbyśmy nie planowali udałoby się, a tak tyle czekania :D

‹‹ 58 59 60 61 62 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ